Jump to content

ozon gazı jeneratörü NO2,NO3 ve N20 gazlarını üretir mi?

Recommended Posts

Ne yapacaksın? Bomba yapmayı mı planlıyorsun? Özellikle N2O (Nitrous oxide) çok tehlikelidir. Bununla bulunduğun evi havaya uçurabilirsin. Ozon jeneratörlerinin O3 'ün yanısıra başka yan ürünler verdiği doğrudur. Bu tamamen verilen yüksek voltajın etkisi ve oluşan sıcaklık ile ilgilidir. Bu unsurlar değiştiğinde bu yan ürünleri verebilirler. Aslında ozon jeneratörü yapmak o kadar zor bir çalışma değildir. İstersen kendin bir hobi projesi olarak yapabilirsin.

Şu linkte yapımı anlatılıyor deneyebilirsin.

http://www.agaclar.net/forum/evde-topraksiz-tarim-uygulamalari/23371.htm

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, John Ahmet yazdı:

Ne yapacaksın? Bomba yapmayı mı planlıyorsun? Özellikle N2O (Nitrous oxide) çok tehlikelidir. Bununla bulunduğun evi havaya uçurabilirsin. Ozon jeneratörlerinin O3 'ün yanısıra başka yan ürünler verdiği doğrudur. Bu tamamen verilen yüksek voltajın etkisi ve oluşan sıcaklık ile ilgilidir. Bu unsurlar değiştiğinde bu yan ürünleri verebilirler. Aslında ozon jeneratörü yapmak o kadar zor bir çalışma değildir. İstersen kendin bir hobi projesi olarak yapabilirsin.

Şu linkte yapımı anlatılıyor deneyebilirsin.

http://www.agaclar.net/forum/evde-topraksiz-tarim-uygulamalari/23371.htm

Ozon jeneratörüm var.Ve nasıl yapıldığınıda biliyorum.

Sorum ozon jeneratörü üreticinin havada bulunan oksijen ile azotu birleştirip bileşikler oluşturup oluşturmadığı.

Yıldırım ve şimşekler azot oksijen bileşikleri oluşturuyorsa ozone gazı jeneratörüde oluşturmalı.

Akvaryuma sürekli ozon gazı veriyorum.Eğer NOüretseydi ph değeri düşer asidik su olurdu.

N2O üretseydi gülmekten duramazdım.Eskiden dişçilikte  kullanıyormuş.Ağrıyı kesici özelliği varmı  bilmiyorum.:)

Sitelerde Paylaş
On 22.08.2018 at 15:01, GREENHOUSE yazdı:

Sorum ozon jeneratörü üreticinin havada bulunan oksijen ile azotu birleştirip bileşikler oluşturup oluşturmadığı.

Yıldırım ve şimşekler azot oksijen bileşikleri oluşturuyorsa ozone gazı jeneratörüde oluşturmalı.

Akvaryuma sürekli ozon gazı veriyorum.Eğer NOüretseydi ph değeri düşer asidik su olurdu.

N2O üretseydi gülmekten duramazdım.Eskiden dişçilikte  kullanıyormuş.Ağrıyı kesici özelliği varmı  bilmiyorum.:)

yeşil ev sana pm atıcam . 5 dakıka özelini açarmısın? sonra tekrar kapatırsın. :) açtıgın zaman haberim olsun. 

tarihinde evrenselalp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On Wed Aug 22 2018 at 15:01, GREENHOUSE yazdı:

Ozon gazını  ne yapıcan?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...