Jump to content

Determinizm ve öngörü

Recommended Posts

20 hours ago, democrossian said:

İdlib Gazze'den sonra ikinci dünyanın en kalabalık açık hava hapishanesi haline geldi. Bölgeye sıkışan teröristler zorbalık ve haydutluğu artırdılar. İnsan hakları aktivistlerini, gönüllü çalışan doktorları bile kaçırıp öldürmeye, işkence etmeye başladılar. 

TSK nın bu haydutlukları önlemede etkisiz kaldığı söyleniyor. Bunca haydut katil bakalım ne yapılacak merak konusu. Hepsi İdlib'e toplaştı. Türkiye de aman bunlara saldırmayın buncağızları öldürmeyin diye yalvarıyor. Niyeyse? Bakalım ne olacak.

İşitçi katillere acınmadı, dünya bu konuda uzlaştı. İkiz kuleler saldırısından sonra El Kaide teröristlerine bile bu kadar acımasız davranılmamıştı. Onları hiç olmazsa sorgulayıp bir kısmını öldürdüler kalanını esir kampına (Guantanamo)kapattılar. İşitçileri ise direk öldürdüler yani, hiç acınmadı.

Fakat diğer teröristlere ne yapılacağı henüz belirsiz. Madem başlığımız öngörü, öngörümü söylemem gerek. Bunların böyle Gazze şeridi örneği gibi burada kalmaları yaşamaları olasılığı var mı, sanmıyorum. Bu kangren er geç kesilip atılacaktır. Çünkü işin içinde Rusya var. Rusya çok etkisiz kalırsa bilmem. Ama son kararım bu kangren kesilip atılacak. Öldürülen öldürülecek kaçanlar kaçacak. Türkiye bu katilleri boşuna korumaya çalışıyor. Tahminim ve görüşüm bu.

Kötü olan olasılık bunları Türkiye'ye doğru sürmeleri. Bir sürü katil haydut içeri dolar. Aslında düşündüm de madem Türkiye bunları koruyor, burada Türkiye'ye ara ara sızarak sorun yaratsınlar diye ellemeye de bilirler. Durum karışık. Öngörü zor.

Her halükarda teröristlere kol kanat germek çok tehlikeli. Bunlar katil!

bwahahah. 

Sen ikiz kuleler olayının bir "inside job" olduğunu bilmiyor musun? Dünya biliyor yaw.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, hemdemo yazdı:

Sen ikiz kuleler olayının bir "inside job" olduğunu bilmiyor musun? Dünya biliyor yaw.

Bizim sokakta Büfeci Ahmet Abi var, o da senin gibi düşünüyor! Ahmet Abi'yi ciddiye almamıştım. Ama seni ciddiye alırım. Anlatsana işin iç yüzünü?

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Getaf said:

Bizim sokakta Büfeci Ahmet Abi var, o da senin gibi düşünüyor! Ahmet Abi'yi ciddiye almamıştım. Ama seni ciddiye alırım. Anlatsana işin iç yüzünü?

İşin iç yüzü kozmik odalarda deşifre ve faş edilmeyi bekliyor. Olay zaman aşımına uğradığında -mesela 200 yıl sonra- bu komplonun pratisyenleri gün ışığına çıkar ama bilenler indinde olay apaçık bir komplodur-terörist saldırı değildir- 

Bana sakın mağarada yaşayan bir liderin örgütlediği çetenin tüm CIA, Pentagon vs gibi ajansları atlatıp saldırı gerçekleştirdiğine "inandığını" söyleme. Bu akıl ile dalga geçmektir. 

İşin birçok boyutu var. bu boyutlardan bir tanesi Irak'ı işgalin meşru zeminini hazırlamaktı. Bu da BOP çerçevesindedir.

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, hemdemo yazdı:

Bana sakın mağarada yaşayan bir liderin örgütlediği çetenin tüm CIA, Pentagon vs gibi ajansları atlatıp saldırı gerçekleştirdiğine "inandığını" söyleme. Bu akıl ile dalga geçmektir. 

Seni anlıyorum. İşin birçok boyutu olduğu da muhakkak. Ama ben de meseleye sadece "mağaradaki adam" gözüyle bakmıyorum. Türkiye'deki darbeyi de "bir ilkokul mezunu" nasıl yapar diye bakmıyorum. Arkasında şu vardı bu vardı. Ama bu ilkokul mezunu adamın peşinden nasıl bir kitlenin gözü kapalı gittiğini de şaşırarak izledik yıllarca. Onların mağarada yaşaması ya da ilkokul mezunu olmaları tehlikeli oldukları gerçeğini değiştirmez. Darbeyi üç saat erkene çekmeselerdi o ilkokul mezunu adam bugün seni de beni de yönetiyor olacaktı!

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Trump'un Suriye'den çekilme kararının bu kez ciddi olduğunu söylemesi, "valla billa bak bu sefer çekilecem" demesi ilginç! Gerçekten çekilecekse de yine lafını yalayacaksa da ikisi de önemli olur. Bekleyip görmekten başka çare yok!

Ne edersin ki adam dünyanın en büyük askeri gücüne sahip ülkenin başkanı! Öksürse de tıksırsa da olay! Yapacak bir şey yok! :lol:

Sitelerde Paylaş

Evet asker çekme kararnamesini Mattis de imzaladı. Olaylar ilginçleşiyor. Tabii 1. Körfez harekatında da ABD çekildi ama 2. si için tekrar geldi. Bunu aklın bir köşesinde tutmalı! 2. si için Saddam'ın Kuveyt'e girmesi gerekti!!!

Menbiç de öteden beri hedef olarak gösteriliyor?!

Sitelerde Paylaş

Metin Akpınar'ın yerinde endişelerine düşmanca karşılık verilmesi vahim. Akpınar'ın endişeleri çok haklı yani. Bunların dikkate alınması gerekirdi. Düşmanca tepki verilmesi yerine. Bunlar uyarı aslında! Yanan biz oluruz, ülke olur diyor adam! Doğru söylüyor. Uyarıyor!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...