Jump to content

Kızlar tipe önem verir mi?

Recommended Posts

1 hour ago, deadanddark said:

Bir bakmışsın ispanya bir bakmışsın alamanya.

Kızlar her yerde kız...

Mesele, sana olan kızı bulabildin, onu kendine kadın yapabildin mi?

Yoksa, emin ol, ne kadar hindi gibi kabarsanda, eksik, yarım bir şeysin. Evet, bir erkek, kadını olmadan her zaman öyle olacak, bu da seksüel seleksiyonun yazdığı kaçınılmaz kaderi insan erkeklerinin...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 220
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

16 saat önce, anibal yazdı:

Kızlar her yerde kız...

Yoksa, emin ol, ne kadar hindi gibi kabarsanda, eksik, yarım bir şeysin. Evet, bir erkek, kadını olmadan her zaman öyle olacak, bu da seksüel seleksiyonun yazdığı kaçınılmaz kaderi insan erkeklerinin...

Aşkın süresi ortalama ne kadar sürer? bunun hakkında bilgin var mı

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

Erkeğinki çok sürer, tahminen bitmez.

Nasıl bitmez

aşk insanların üremesi için oluşmuş bir şey deil mi 

İki ayak üzerinde gebelik zor olduğu için  insan üreyemez ve ölebilirdi 

ve bu kadının bir erkeğe ihtiyacını doğurdu

Fakat erkek bu kadını bırakıp gidebilirdi,bırakıp gitmesin diyede cinsel seleksiyon ile  aşk evrimleşmedimi 

Yani kadın çocuğu doğurunca çocuk büyüyünce falan aşk bitmez mi (sonuçta genler amacına ulaşmış oluyor)

Yada artık üreme umudu kalmadığı vakit aşk bitmez mi

Yakın bir zaman da taa lise de sevdiğim kızla karşılaşmıştım ama ona karşı bir şey hissetmiyordum mesela buda bir kanıtı 

Mesela ben 20 yıllık evli bir erkeğin karısına aşık olduğunu düşünmüyorum artık geçmiş o aşk deil normal sevgiye dönüşmüştür

Bunlara dayanarak söylüyorum ki bence aşk 1-3 yıl filan sürer

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, anibal yazdı:

Kızlar her yerde kız...

Kizlarla ilgili bir sorunum yok anibal. Konuyu ben acmadim.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, anibalfan said:

Nasıl bitmez

aşk insanların üremesi için oluşmuş bir şey deil mi 

İki ayak üzerinde gebelik zor olduğu için  insan üreyemez ve ölebilirdi 

ve bu kadının bir erkeğe ihtiyacını doğurdu

Fakat erkek bu kadını bırakıp gidebilirdi,bırakıp gitmesin diyede cinsel seleksiyon ile  aşk evrimleşmedimi 

Yani kadın çocuğu doğurunca çocuk büyüyünce falan aşk bitmez mi (sonuçta genler amacına ulaşmış oluyor)

Yada artık üreme umudu kalmadığı vakit aşk bitmez mi

Yakın bir zaman da taa lise de sevdiğim kızla karşılaşmıştım ama ona karşı bir şey hissetmiyordum mesela buda bir kanıtı 

Mesela ben 20 yıllık evli bir erkeğin karısına aşık olduğunu düşünmüyorum artık geçmiş o aşk deil normal sevgiye dönüşmüştür

Bunlara dayanarak söylüyorum ki bence aşk 1-3 yıl filan sürer

Aşk ile sevgi başka şeyler mi? 

Aşkın somut tanımları var. Mesele hormon meselesi. Temelde, oksitosin ve vazopressin üzerinden yürüyor. Bunlar temelde bir tür zamk gibi, bireyleri birbirine bağlıyor. Kadınlarda bu ikisi, orgazm olurken aktifleşiyor. Erkeklerde ise, hemen her zaman aktif, orgazm olurken tavan yapıyor. 

Yani, erkek, bağlandı mı, onu yapıştıran hormonlardan kurtulamıyor. Ama kadın, orgazmdan en fazla 1 hafta sonra, kendini bağlayan bir şey kalmamış oluyor. 

Çok özet anlattığım bu mekanizma, neden erkek aşık olur, kadın neden sevmez gibi soruların cevabı aslında. Herşey biyoloji, hayata dair.

Genelde, aşk, içinde sevgi dediğimiz şeyi de barındıran bir şey. Ama çoğunlukla arzu ile karıştırılıyor. Arzular, gene hormonel bir mekanizma ama, öyle bağlayıcı falan tarafı yok. Diyoruz, kadın sevmez, erkek severse, aşık olursa hiç unutmaz... Ama bu erkeklerin öyle önlerine çıkmakla birisine aşık oluveremeyeceği gerçeğini değiştirmiyor. Erkeğin o hormonle mekanizmasının devreye girmesi için baya bir şey gerekiyor. 

Yani, sen büyük ihtimalle lisedeki o kızı arzuluyordun, aşık değildin. Eğer aşık olursan, 20 değil 40 yıl da geçse, kurtuluşun yok, bir tür hastalık gibi, bildiğin fizyoloji, endokrinoloji meselesi zira.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, anibal yazdı:

Eğer aşık olursan, 20 değil 40 yıl da geçse, kurtuluşun yok, bir tür hastalık gibi, bildiğin fizyoloji, endokrinoloji meselesi zira.

Senin yaşın büyük sana soralım o zaman

Sen zamanında aşık olduğun kadını 20-30 artık kaç yıl önceyse

onu düşünerek hala aşk hormonlarını (oksitosin,vazopresin) salgılayabilirmisin?

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, anibal yazdı:

Aşk ile sevgi başka şeyler mi? 

Aşkın somut tanımları var. Mesele hormon meselesi. Temelde, oksitosin ve vazopressin üzerinden yürüyor. Bunlar temelde bir tür zamk gibi, bireyleri birbirine bağlıyor. Kadınlarda bu ikisi, orgazm olurken aktifleşiyor. Erkeklerde ise, hemen her zaman aktif, orgazm olurken tavan yapıyor. 

Yani, erkek, bağlandı mı, onu yapıştıran hormonlardan kurtulamıyor. Ama kadın, orgazmdan en fazla 1 hafta sonra, kendini bağlayan bir şey kalmamış oluyor. 

Çok özet anlattığım bu mekanizma, neden erkek aşık olur, kadın neden sevmez gibi soruların cevabı aslında. Herşey biyoloji, hayata dair.

Genelde, aşk, içinde sevgi dediğimiz şeyi de barındıran bir şey. Ama çoğunlukla arzu ile karıştırılıyor. Arzular, gene hormonel bir mekanizma ama, öyle bağlayıcı falan tarafı yok. Diyoruz, kadın sevmez, erkek severse, aşık olursa hiç unutmaz... Ama bu erkeklerin öyle önlerine çıkmakla birisine aşık oluveremeyeceği gerçeğini değiştirmiyor. Erkeğin o hormonle mekanizmasının devreye girmesi için baya bir şey gerekiyor. 

Yani, sen büyük ihtimalle lisedeki o kızı arzuluyordun, aşık değildin. Eğer aşık olursan, 20 değil 40 yıl da geçse, kurtuluşun yok, bir tür hastalık gibi, bildiğin fizyoloji, endokrinoloji meselesi zira.

Anibal bu dediklerin başka bakış açılarından bakınca da mantıklı olmuyor

Mesela bir adam düşün bir kıza aşık oldu ama kavuşamadı.

Üstünden 7 yıl geçti adam bu sefer başka bir kıza aşık oldu.

Senin dediğine göre aşk bir hastalık gibiyse hiç geçmiyorsa

Bu adam aynı anda iki kıza birden mi aşık olmuş olacak wtf?

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, anibalfan said:

Soru şu, aşık mı oldu, yoksa, bir tür abazalık falan, arzuladı mı?

Erkeğin aşkı, yani bağlılık, onu herşeyden önce görem vs. vs. hali, başka bir şey. Ve tarih, cidden aşık olup, bu yüzden de mahvolmuş erkeklerin isimleriyle doludur.

Hasbel kader, bir şekilde, nedense artık, bilmek biraz karışık, erkeklerin de bir tür cinsel seleksiyon mekanizması var. Öyle aşık oluvermiyorlar hemen.

Ama bu, bir şekilde o gaflete düşenlerin hikayelerinin tarihe kazındığı gerçeğini de değiştiremiyor.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, anibalfan said:

Ha, evet, gene doğamız gereği, bir erkek aynı anda iki kıza birden aşık olabilir. Bunda bize ters bir olgu yok.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, anibalfan said:

Bak, hala anlamıyorsun. Aşk öyle kolay bir şey değil. Ve ön şartı, o kızı evire çevire düzebilmiş olmak. Bağırta bağırta falan, bilmem yeterince açık mı?

İnsanlar, arzu ile, aşkı karıştırıyor. Neden mi karıştırıyor, zira, aşk arzu olmadan olmaz. Yani, "aman öyle bir sevdim ki, elimi sürmeye kıyamazdım" falan lafları, aşk falan değil. Bunlar boş, aptalca işler sadece. Çok çok dolu bir seks olmadan, aşk falan olmaz, unutun bunu.

Umarım yeterince açıktır. O adam o kıza aşık falan olmadı, sadece onu çok arzuladı. Hepsi bu. 

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, anibal yazdı:

Bak, hala anlamıyorsun. Aşk öyle kolay bir şey değil. Ve ön şartı, o kızı evire çevire düzebilmiş olmak. Bağırta bağırta falan, bilmem yeterince açık mı?

İnsanlar, arzu ile, aşkı karıştırıyor. Neden mi karıştırıyor, zira, aşk arzu olmadan olmaz. Yani, "aman öyle bir sevdim ki, elimi sürmeye kıyamazdım" falan lafları, aşk falan değil. Bunlar boş, aptalca işler sadece. Çok çok dolu bir seks olmadan, aşk falan olmaz, unutun bunu.

Umarım yeterince açıktır. O adam o kıza aşık falan olmadı, sadece onu çok arzuladı. Hepsi bu. 

ilk tanımları incelememiz lazım

ben daha önceden kendi bildiklerimi yazayım

Aşk nedir: benim bildiğim şöyleydi aşk erkeğin kızı görünce elinin yüzünün kızarması, utangaç tavırlara girmesi ve hormonlar salgılaması hatta onu düşündüğünde bile bu hormonları salgılaması (ama senin dediğine göre bu yazdığım arzu heralde)

Arzu nedir: erkeğin kıza biyerlerini kaldırması cinsel arzu,abazalık vs. (buda yanlış senin dediğine göre arzu daha derin birşey heralde.Burdada arzuyla bildiğin abazalığı karıştırmışım sanırım ? )

Yanlış biliyormuşum demekki sen bu tanımları düzelt ki anlayayım

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, anibalfan said:

Üstelik "aşık oldu ama kavuşamadı" sözünün doğrusu "arzuladı ama kavuşamadı olmalı" dimi

Çünkü sen sex olmadan aşk olmaz diyorsun @anibal

Anlatmak çok basit değil.

Ama şöyle özetleyelebiliriz. Arzu, onunla olmayı istemektir. Bu, yatmak, oturmak, gezmek vs. vs. onunla her türlü birlikte olmak. Aşk ise, onsuz olamamaktır.

Sitelerde Paylaş

Merhaba. Sırf bu konuya cevap vermek için giriş yaptım, normalde hiç yazmam hep okurum ?

Kadınlar tipe önem veriyor ama ben şöyle bir şey farkettim. Özellikle sosyal yönleri güçlü ve cinselliği sorun etmeyen kadınların tiple çok fazla ilgisi olmuyor. 

Mesela benim yabancı dilim olmamasına ve öyle çok fazla yakışıklı olmamama rağmen son iki sevgilim yabancı uyrukluydu :)

Türk kadınları biraz gösterişi sevdiği için ve bilinç altında seks onlar için hep bir sorun olduğu için, ne istediğini bilen bir görüntü vermiyorlar çoğu zaman.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, anibal yazdı:

Anlatmak çok basit değil.

Ama şöyle özetleyelebiliriz. Arzu, onunla olmayı istemektir. Bu, yatmak, oturmak, gezmek vs. vs. onunla her türlü birlikte olmak. Aşk ise, onsuz olamamaktır.

Hem aşkı hem arzuyu ikisini de bize hissettiren hormonlar aynı mı?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, anibalfan said:

Hem aşkı hem arzuyu ikisini de bize hissettiren hormonlar aynı mı?

Değil. Hatta arzu tarafı, öyle çok hormonal bir mevzu bile değil, içgüdüsel bir şey, "temel içgüdü" aynen.

Ama bu hiç bir hormon yok işin içinde demek falan değil, elbette hormonlar gene iş başında. Fakat, aşk hormonlarının aksine, bunlar sürekli, yani vücudun devamlı ürettiği hormonlara bağlı olan işler. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Değil. Hatta arzu tarafı, öyle çok hormonal bir mevzu bile değil, içgüdüsel bir şey, "temel içgüdü" aynen.

Ama bu hiç bir hormon yok işin içinde demek falan değil, elbette hormonlar gene iş başında. Fakat, aşk hormonlarının aksine, bunlar sürekli, yani vücudun devamlı ürettiği hormonlara bağlı olan işler. 

Sence aşk bir avantaj mı dezavantaj mı ?

bir insana ölümüne bağlı kalmak iyi bir şey midir ? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...