Jump to content

Kızlar tipe önem verir mi?

Recommended Posts

8 minutes ago, anibal said:

Yani, çok sosyal biri, çok çok özgüvensiz olabilir. Ki görmüşlüğüm vardır böylelerini, bilhassa kızlarda.

Benim ilk bahsettiğime gidiyoruz: Hangi konuda özgüven?

1 hour ago, Khan said:

Spor ile duruşunu düzeltirsin ve uzun boylu isen heybetli durursun. Özgüven ise başarılı tecrübeler ve bunun kişiliğe yansıması ile ilgilidir.

Özgüvenini arttırmak için ilgilendiğin konuda zaman harcayıp, başarılarla birlikte tecrübe kazanman lazım.

Yoksa spor yaparak özgüven kazanmayı beklemek; hergün koşu yapıp, iyi Çince konuşmayı beklemek gibi olur.

Konuşamadığının farkına varınca da hayıflanıp, 'Niye olmuyor, nerde hata yaptık?' diye sorarsın.

Kitap da benzer durum.

Teorik bilgiyi faydana kullanmak amacıyla öğrenip, kullanmıyorsan; zaman kaybı.

Bana göre iki çeşit özgüven var.

1. Genel özgüven: Girişimcilik ile ilgili olan.

2. Herhangi bir tecrübe edinilen konuda (özgüven) kendine duyulan güven.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 220
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

19 minutes ago, Khan said:

Benim ilk bahsettiğime gidiyoruz: Hangi konuda özgüven?

Bana göre iki çeşit özgüven var.

1. Genel özgüven: Girişimcilik ile ilgili olan.

2. Herhangi bir tecrübe edinilen konuda (özgüven) kendine duyulan güven.

Bu ikisini birbirinden ayrı düşünmek çok kolay değil. 

Fakat, böyle bir ayrım üzerinden tartışmak daha kolay, belki.

Şimdi, birisi, lehimleme konusunda çok çok iyi olabilir. Bu noktada da kendine çok çok güvenebilir. Bu bir özgüven midir? 

Yoksa, eline hiç havya almamış birisinin, ben bunu yaparım diyerek eline havyayı ve lehimi alıp o işe girişebilmesi mi özgüvendir?

İkisinin arasındaki fark, birinin belli bir beceriyle, robotlaşmış motor sistemine olan özgüvenidir ki, bunu özgüvenden saymak pek doğru olmaz. Mesela, kafede güzel bir kız gördüğünde, dur küpeni bir lehimleyeyim, bak ne güzel lehim yaparım mı diyecek? 

Ama diğeri, kendinin becerkli olduğunu, başarabilecek hırsı olduğunu, başaramazsa da bunu atlatabileceğine olan kendine güvenini gösterir. Bence, özgüven olarak nitelenmesi gereken budur. Zira bu o kıza, bu kızı ben elde ederim, başarırım diyerek bakabilecek potansiyeli taşır.

İşte bu noktada, bazen, asosyal olan, avantajlı bile olabilir. Zira kafenin kalanını iplemeyip, kafasına çantayı yemeyi göze alıp, rezil olurum falan demeden, harekete geçebilir. Böyle de bir olgu söz konusu. 

Şimdi spor ve okumak dedik. Bu ikisi, insanın bu yönünü geliştirebilecek çok iyi unsurlar. Ve ne tavsiye ettik, güreş, karate gibi şeyler. Dikkat edersek, bu sporlar, yalnız başına yapılmaz, dövecek veya dayak yenecek en az bir vatandaş (tamam, başka ülke vatandaşı da kabul) gerektirir. Bu da, birebir, yani iki kişi arasındaki ilişkiye yöneliktir. Sizi belki mahallenin en popüler çocuğu yapmaz, ama birebir, karşınızdaki ile her an kendinizi tartmaya hazır olursunuz. 

Kitap okumakta, işte o anda, karşınızdakine kafa kol dalmak, el ense çekmek, uçan tekme atmak gibi tasvip etmediğimiz hareketler yapmaktansa, sözlerinizle onu etkileyebilmenizi, ona baskın olabilmenizi sağlar. En azından, ne derimki lan diye içinizde koca bir heyula soru olmaz. 

Bu ikisini birlikte yaparsanız, belki o dediğim ben bunu yaparım diye girişen kişinin asli özgüvenini kazanamayabilirsiniz. Ama, özellikle kızlara karşı, en azından tek birine, çok rahat ve kendinize güvenli bir şekilde yaklaşabilmenizi sağlar. Bu, bir tür motor beceri olur, sizinde en azından bir sorununuz eksilmeye başlar. Bu noktada, asosyal olamk bir sorunsa, bunu da giderecek, iyi bir potansiyele sahip olur, o yolda başka davranışlar içine daha kolay girebilirsiniz. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 15.03.2019 at 00:37, anibal said:

Şimdi, birisi, lehimleme konusunda çok çok iyi olabilir. Bu noktada da kendine çok çok güvenebilir. Bu bir özgüven midir? 

Konu linguistik üzerine kaymaya başladı. Kalın harfler ile belirttiğim iki sözcük özgüven kelimesinin karşılığıdır.

Yoksa, eline hiç havya almamış birisinin, ben bunu yaparım diyerek eline havyayı ve lehimi alıp o işe girişebilmesi mi özgüvendir?

İşte bu genel girişimcilik duygusu ile ilgili. Ama sonucu kötü olsa bile bu kişi kendinde her işi yapabilecek özgüvene sahip.

İşte bu noktada, bazen, asosyal olan, avantajlı bile olabilir. Zira kafenin kalanını iplemeyip, kafasına çantayı yemeyi göze alıp, rezil olurum falan demeden, harekete geçebilir. Böyle de bir olgu söz konusu. 

Konu çok karmaşık. Asosyal olanın başarısız tecrübeler geçirmemiş ve kaygılı bir yapıya sahip olmaması gerekiyor.

Kimse izole yaşamıyor. Kendi yaşadıklarını ve çevresinden gördüklerini yorumlayarak bir işin olup olmayacağı veya buradaki örnek üzerinden gidersek, kızın onu reddedip-reddetmeyeceğini tahmin edebiliyor.

Yalnız, kaygılanma sebebi ile kişinin yapısı karamsarlığa sürüklendi ise ironik tabirle macera bundan sonra başlıyor.

Daha kızla konuşmadan bahsi geçen şahsın kişilik yapısı, mevzunun sonunda kızın onu reddedeceğini sonucuna varıp bunu gerçekmiş gibi algılıyor ve şahıs kızla görüşmeye girişmiyor.

Bu sadece karşı cinsle ilişkiye başlamada değil, tereddüt hissettiği tüm konularda geliştirdiği bu mekanizma ile olaylara cevap vermesine neden oluyor.

İşte senin bahsettiğin özgüven tanımının artık kişide bulunmadığı nokta buradan başlıyor.

Konu kızların erkeklerde dış görünüş ve tip olarak bahsedilen özellikle surat ve vücut yapısına önem verip vermemesinden çok farklı yerlere geldi.

Konu başlığına cevap: Evet, verir. Çünkü dış görünüş çok şey anlatır. Sağlıklı ilişkilerin neredeyse tamamı ilk intiba ile başlar diye düşünüyorum.

Konuya devam edeceksek özgüven ile ilgili yeni bir başlık açmamız gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, Khan said:

Konu linguistik üzerine kaymaya başladı. Kalın harfler ile belirttiğim iki sözcük özgüven kelimesinin karşılığıdır.

İşte bu genel girişimcilik duygusu ile ilgili. Ama sonucu kötü olsa bile bu kişi kendinde her işi yapabilecek özgüvene sahip.

Konu çok karmaşık. Asosyal olanın başarısız tecrübeler geçirmemiş ve kaygılı bir yapıya sahip olmaması gerekiyor.

Kimse izole yaşamıyor. Kendi yaşadıklarını ve çevresinden gördüklerini yorumlayarak bir işin olup olmayacağı veya buradaki örnek üzerinden gidersek, kızın onu reddedip-reddetmeyeceğini tahmin edebiliyor.

Yalnız, kaygılanma sebebi ile kişinin yapısı karamsarlığa sürüklendi ise ironik tabirle macera bundan sonra başlıyor.

Daha kızla konuşmadan bahsi geçen şahsın kişilik yapısı, mevzunun sonunda kızın onu reddedeceğini sonucuna varıp bunu gerçekmiş gibi algılıyor ve şahıs kızla görüşmeye girişmiyor.

Bu sadece karşı cinsle ilişkiye başlamada değil, tereddüt hissettiği tüm konularda geliştirdiği bu mekanizma ile olaylara cevap vermesine neden oluyor.

İşte senin bahsettiğin özgüven tanımının artık kişide bulunmadığı nokta buradan başlıyor.

Konu kızların erkeklerde dış görünüş ve tip olarak bahsedilen özellikle surat ve vücut yapısına önem verip vermemesinden çok farklı yerlere geldi.

Konu başlığına cevap: Evet, verir. Çünkü dış görünüş çok şey anlatır. Sağlıklı ilişkilerin neredeyse tamamı ilk intiba ile başlar diye düşünüyorum.

Konuya devam edeceksek özgüven ile ilgili yeni bir başlık açmamız gerekiyor.

Sağlıklı ilişkiler, ilk intiba ile başlamaz, özetle 4 aşamalı bir sürecin sonunda ortaya çıkar. 

Kadınlar gözleri ile seçmez, o yüzden tipe önem vermezler zaten. Bu yüzden de, ilk intiba olarak baktıkları (terim olarak, gözle değil elbette) şey çok farklı farklı olabilir. 

İlişkilerin çoğu sürmüyor, sağlıklı olmuyor. Bunu şuradan çıkarabilirsin, hiç kimse, ilk flörtü ile evlenip ölene kadar onunla kalmış değil. Sebebi de bu, kadınların özellikle, 4 farklı aşamada, farklı farklı beklentilerinin olması. 

Nedir bu aşamalar dersek; sırasıyla, tetiklenme, uğraşma, ilişki kurma ve bağlanma olarak özetlenebilir. Görüleceği üzere, ilişki, yani erkek ile bir tür bağlantı kurma kadın için üçüncü aşamada gelişen bir durum. Bağlanma ise, kadının kendini erkeğe ait hissetmesi ve buna göre yaşaması hali. Her kadın için, bu aşamaların her biri farklı şekilde gerçekleşebilir, mesela, bazı kadınlar tetiklenmek için, erkeğin kendini arzulamasını beklerken, bazıları, erkeğin kendini rahat hissettirmesini bekler. 

Ve kadın, tipe, emin olabilirsin, hiç ama hiç önem vermez. Ne çok yakışıklı olman sana avantaj, ne tipsizin bir olman dezavantajdır. Olaya en teknik cevabı şöyle verebilirsin, eğer kadınlar tipe bakıyor olsaydı, bugün hepimiz cillop gibi tipe sahip erkekler olmuştuk, seksüel seleksiyon diye bir zımbırtı var zira.

Ha, ekleyeyim.. Evet, özgüven konusu başka bir konu. Ama bu konuda bir şekilde önemli olan bir konu.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, anibal yazdı:

Sağlıklı ilişkiler, ilk intiba ile başlamaz, özetle 4 aşamalı bir sürecin sonunda ortaya çıkar. 

Kadınlar gözleri ile seçmez, o yüzden tipe önem vermezler zaten. Bu yüzden de, ilk intiba olarak baktıkları (terim olarak, gözle değil elbette) şey çok farklı farklı olabilir. 

Ve kadın, tipe, emin olabilirsin, hiç ama hiç önem vermez. Ne çok yakışıklı olman sana avantaj, ne tipsizin bir olman dezavantajdır. Olaya en teknik cevabı şöyle verebilirsin, eğer kadınlar tipe bakıyor olsaydı, bugün hepimiz cillop gibi tipe sahip erkekler olmuştuk, seksüel seleksiyon diye bir zımbırtı var zira.

Ha, ekleyeyim.. Evet, özgüven konusu başka bir konu. Ama bu konuda bir şekilde önemli olan bir konu.

Abiciğim senin bu yazdıkların masala benziyor. etrafında tipsiz erkekle dolaşan kaç tane güzel kadın var? masal bunlar abiciğim çünkü şu ana kadar tipe önem vermeyen kız çıkmadı önüme. geçen gün 3 tane dünya güzeli kızla taniştim ve benim tipte fena sayilmaz ancak kızlar biraz naz yaptı ben de uzaklastim sonra bir baktımki yanlarına 3 tane erkek guzeli geldi sarmas dolas çıktılar mekandan ve ben de sap gibi kaldım tabi. Hikaye yani bu kızlar tipe önem vermez diyen yalan söyler. Güzel kızlar yanında çok yakışıklı erkek istiyor. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Ali Genco said:

Abiciğim senin bu yazdıkların masala benziyor. etrafında tipsiz erkekle dolaşan kaç tane güzel kadın var? masal bunlar abiciğim çünkü şu ana kadar tipe önem vermeyen kız çıkmadı önüme. geçen gün 3 tane dünya güzeli kızla taniştim ve benim tipte fena sayilmaz ancak kızlar biraz naz yaptı ben de uzaklastim sonra bir baktımki yanlarına 3 tane erkek guzeli geldi sarmas dolas çıktılar mekandan ve ben de sap gibi kaldım tabi. Hikaye yani bu kızlar tipe önem vermez diyen yalan söyler. Güzel kızlar yanında çok yakışıklı erkek istiyor. 

Sence Adriana Lima, dünyada kaçıncı sırada olur, güzellik sıralaması yapsan?

Peki Metin Hara kaçıncı sıraya gelir, en tipli erkek sıralaması yapsan? 

Tipe önem vermeyen kız çıkmadı değil, hepsi tipe önem vermiyordu, ama önem verdikleri şeylerin hiç birini, sizde, onda, bunda bulamadılar. 

Neden farkettiğinin farkında değilsin. Sence, öyle 3 tane güzel kız, o güne kadar hiç dışarı çıkmamış, hiç evden burnunu çıkarmamış, 3 güzel kız.  Bir gün evden çıkmışlar, gelmişler, hemen oracıkta 3 tane erkek güzeli bulup muradlarına erivermişler, öyle mi? 

Safsınız desem, ayıp olur mu bilmiyorum. Kızlar erkek ister, evet, ama başka şeyler de ister. Gönül eğlendirmekte, şöyle güzel bir sekste, parasını yemekte falan dahil. 

Eğer sap gibi kalmak istemiyorsan, kızların ne istediğini bileceksin. Bu emin ol, tip, para, araba falan değil. Ama sende, istedikleri yoksa, neden olmuşken tipi düzgün, paralı olsun falan demesinler, salak mı sanıyorsunuz kızları o kadar?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Sence Adriana Lima, dünyada kaçıncı sırada olur, güzellik sıralaması yapsan?

Peki Metin Hara kaçıncı sıraya gelir, en tipli erkek sıralaması yapsan? 

Tipe önem vermeyen kız çıkmadı değil, hepsi tipe önem vermiyordu, ama önem verdikleri şeylerin hiç birini, sizde, onda, bunda bulamadılar. 

Neden farkettiğinin farkında değilsin. Sence, öyle 3 tane güzel kız, o güne kadar hiç dışarı çıkmamış, hiç evden burnunu çıkarmamış, 3 güzel kız.  Bir gün evden çıkmışlar, gelmişler, hemen oracıkta 3 tane erkek güzeli bulup muradlarına erivermişler, öyle mi? 

Safsınız desem, ayıp olur mu bilmiyorum. Kızlar erkek ister, evet, ama başka şeyler de ister. Gönül eğlendirmekte, şöyle güzel bir sekste, parasını yemekte falan dahil. 

Eğer sap gibi kalmak istemiyorsan, kızların ne istediğini bileceksin. Bu emin ol, tip, para, araba falan değil. Ama sende, istedikleri yoksa, neden olmuşken tipi düzgün, paralı olsun falan demesinler, salak mı sanıyorsunuz kızları o kadar?

bende istediklerinin olduğunu anlamasi için önce tanıması gerekiyor deyil mi? daha yakışıklı olani seçerek bana sans vermiyor ki. Ben tipsiz parasız bir adam değilim fakat nedense benden yakışıklı ama culsuzlar hep daha avantajlı oluyorlar. adriana güzel bir kadın deyil bana göre metin çok bile ona. O gece gördüğüm kızlardan birisi özellikle dünya güzeliydi adriana yanında cok sönük kalırdı ve adriana yaşlandı artık. Abicigim çok guzel kızlar önce tipe bakıyor sonra belki başka seye de bakar.

tarihinde Ali Genco tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Srhx yazdı:

Her insan tipe önem verir ve her insanın hayalinde bir tip vardır mesela benim tipim Scarlett Johansson . Ben onun tuvalete gittiğine bile inanmıyorum.

Benim hayalimde bir tip yok fakat o kızı asla unutamayacağım. Bir daha görürmuyum diye defalarca aynı mekana gittim ama tekrar gelmedi.

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, Ali Genco said:

bende istediklerinin olduğunu anlamasi için önce tanıması gerekiyor deyil mi? daha yakışıklı olani seçerek bana sans vermiyor ki. Ben tipsiz parasız bir adam değilim fakat nedense benden yakışıklı ama culsuzlar hep daha avantajlı oluyorlar. adriana güzel bir kadın deyil bana göre metin çok bile ona. O gece gördüğüm kızlardan birisi özellikle dünya güzeliydi adriana yanında cok sönük kalırdı ve adriana yaşlandı artık. Abicigim çok guzel kızlar önce tipe bakıyor sonra belki başka seye de bakar.

Hayır... Yani, seni tanıması gerekmiyor. 

Sana bir tavsiye, bir kız seni hemen tanımaya çıkıyorsa, uzak dur, ömrünü yiyip bitirebilecek bir tip olması çok çoook kuvvetle muhtemeldir. Ülkemzide de bu tür kızlar, baya çoktur, nerdeyse yarısı. 

Neyse. 

Daha yakışıklı olanı seçtikleri falan yok. Önce bunu bir unut. 

İsanları en çok dolandırıp, kandırıp, zarar ettiren şey nedir biliyor musun? Ne olacak, elbette kendisi. Amanda benim tipim az, o yüzden diyerek, bu meseleyi kadere yüklemiş oluyorsun, farkında bile olmadan, kendini kandırıyorsun.

Sana ne istediklerini söyleyeyim, kaçıncı defadır oldu, saymadım artık.

1. Erkek olacaksın, özellikle dominant.

2. Abazanın teki olmayacaksın, öyle gözlerin fıldır fıldır milletin kıçında, memesinde falan olmayacak. 

3. Kıza benzeyeceksin. Öyle değil, yani, kız, bu benim gibi düşünüyor, hissediyor falan gibi hissedecek. Hayat tarzı gibi düşün.

4. Kızı anlayacaksın.

İşte kızların istedikleri bunlar. Hadi ilk ikisi neyse. Ama son ikisi, kızdan kıza değişecek mevzular. 

Ve bunlar kızın güzelliği, çirkinliği, senin tipinle falan zerre alakasız şeyler. Velakin, bunlar kzıın istedikleri. Sen bunların hepsi birden olursan mükemmel şekilde, kızlar senle uğraşmaz. Böyle de bir acayip durum vardır. Onlara, kendinin uğraşılmaya değer olduğunu gösterecek, onların erkeğe köle olma güdülerini kabartacaksın. Seni kendilerine erkek yapmak istemeliler, isteyeceklerdir, kadınlar böyle, emin ol. Bunu, aslanlar gibi düşün. Dişi aslanlar avı yapıp, erkek aslanı beslemekten gayet mutlu ve huzurludur. Mutlu et onları, hepsi bu. ama öyle balım, cicim ile, yollarına gül dökerek falan yada sille tokat döverek, eve kilitleyerek bunu yapamazsın. Yukardaki dört madde, olman gereken, temel olarak.

Sana güzel kızlar hakkında bir genelleme yapayım. Yani, hepsini kapsamıyor olacak, ama çoğu öyle olacak. Güzel kızlar, genelde çokca darbe yemiş olur erkeklerden. Bu nedenle tipik kızlar gibi olmazlar, genellikle. Onlara tipik kızlar gibi yaklaşmamalısın. Öyle karşıdan kesişmeye çıkmamalısın. Yapman gereken, sanki arkadaşmışsınız gibi onunla bir şeye girişmek. Adını sormak yok, telefon istemek falan yok, teklif falanda yok. Önce bunları aklında tut. Ne yapacağınızdan çok, ne yapmayacağınız önemli. Böyle kızları, süper bir mekan, mumlar, şarap, canlı müzik falan gibi romantik bir yemekle değil, bir pizza söyleyip tavla oynamakla çok daha fazla etkilersiniz. 

Otur şunu izle, adamlar baya yakalamış olayı:

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, anibal said:

Tipi ne kadar geniş aralıkta değerlendiriyorsun? Ortalama bakımlı mı, yoksa vücut veya surat anomalisi dahil, yüzlerinde hastalık olanlardan at hırsızı tiplere kadar mı?

Aşağıdaki resimler de bahsettiklerin için geçerli mi?

maxresdefault.jpg

cuzzam-korkulacak-bir-hastalik-olmaktan-cikti-ama-9197305_7430_o.jpg

tarihinde Khan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, Khan said:

Tipi ne kadar geniş aralıkta değerlendiriyorsun? Ortalama bakımlı mı, yoksa vücut veya surat anomalisi dahil, yüzlerinde hastalık olanlardan at hırsızı tiplere kadar mı?

Aşağıdaki resimler de bahsettiklerin için geçerli mi?

maxresdefault.jpg

cuzzam-korkulacak-bir-hastalik-olmaktan-cikti-ama-9197305_7430_o.jpg

Emin olabilirsin, geçerli. Hele hele bazı kızlar için, ki güzel olup olmamaları önemli değil, bunlar çok çok daha cazip. Şöyle diyelim, "Yazıııık, kim sevecek bunları. Ben seveyim de kurtarıp kahraman olayım güzelce" diyecek çok kız var sokaklarda. 

Velakin, üşendim yazmaya, genellemeciliğe çok gidiyorsunuz. Normal. Tipsizlik ile, hasta olmayı karıştırmak gibi mesela. 

En üstteki adam kaybeder, neden, tipsizlikten mi? Değil, bakımsızlıktan, dişsizlikten. Bakımsız olmak, tipsiz olmak demek değildir. Diğerleri, büyük ihtimal hasta. Demek ki genleri zayıf, bu yüzden kaybeder. Ama bunları tipsiz olmakla karıştırmak, her durumda abes olmuyor mu?

Ha, %100 kaybederler mi, bunu mu diyoruz, hayır. İşin içinde bir sürü acayip mekanizma var. Bunlardan biri de, özellikle bağışıklık sistemi açısından tamamlayıcı olma durumu. Genelde, çirkin olarak tanımlanan kişilerin, bağışıklık sistemi farklı şekilde işlev görüyor. Bu da özellikle kokularına yansıyıp, diğer erkeklere göre, "Senin sistemin + benim sistemim = Mükemmel bağışıklığı olan bir bebek" hissiyatı uyandırabiliyor. Bu da, dişinin tipsiz erkeğe dair ilk aşamaya girmesine sebep oluyor. Böyle bir sürü karışık uzun hikayeler var işin içinde. 

Arada bir kaç kez söyledik, kadın için mesele, potansiyel görebilmek. Kadın, tipinden, kokusundan, şundan bundan bir sürü şeyden bir potansiyel görebilir, yani tetiklenebilir ve erkekle uğraşmaya başlayabilir. Ama bu, sizin onu doğru şekilde yaklaşıp tetikleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. 

Yukardakilerin falan derdi ne? tüm erkeklerin derdi, kadını doğru şekilde yönlendirebilmek, tetikleyip devamını getirebilmek. Eğer bunu doğru şekilde yapabilirlerse, hemen her kadın için şansları herkes için olduğu kadar var. Bu doğru şekilde, kadına bilinçaltından yukarıda saydığımız "sen gibiyim, seni anlıyorum" mesajını iletebilmekten geçiyor. Yani en garani, her kadın için geçerli olan yol bu. Herhangi bir kadın için, bunun yanında, cüzdandaki demetli parayı göstermekte dahil, tetiklemenin bir sürü yolu ayrıca var, olabilir elbette. Ama o yollar, her kadında aynı etkiyi yaratmaz, sorun bu.

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, Khan said:

Sağlıklı ilişkilerin neredeyse tamamı ilk intiba ile başlar diye düşünüyorum.

Şurada biraz abartmışım. Elimde veri yok ama ilişkileri böyle sezmişim.

17 minutes ago, anibal said:

Velakin, üşendim yazmaya, genellemeciliğe çok gidiyorsunuz. Normal. Tipsizlik ile, hasta olmayı karıştırmak gibi mesela. 

Ortada karışıklık yok. Sorduğum sorunun içeriğine hastalığı ayrıca katmışım.

19 minutes ago, anibal said:

Ha, %100 kaybederler mi, bunu mu diyoruz, hayır. İşin içinde bir sürü acayip mekanizma var. Bunlardan biri de, özellikle bağışıklık sistemi açısından tamamlayıcı olma durumu. Genelde, çirkin olarak tanımlanan kişilerin, bağışıklık sistemi farklı şekilde işlev görüyor. Bu da özellikle kokularına yansıyıp, diğer erkeklere göre, "Senin sistemin + benim sistemim = Mükemmel bağışıklığı olan bir bebek" hissiyatı uyandırabiliyor. Bu da, dişinin tipsiz erkeğe dair ilk aşamaya girmesine sebep oluyor. Böyle bir sürü karışık uzun hikayeler var işin içinde. 

Çirkinlerin bağışıklık sistemi ile ilgili araştırma var mı?

Bağışıklık sisteminin tamamlayıcılığının insanlarda algılanışı nasıl?

Feromonlarla mı etki gösteriyor?

22 minutes ago, anibal said:

Arada bir kaç kez söyledik, kadın için mesele, potansiyel görebilmek. Kadın, tipinden, kokusundan, şundan bundan bir sürü şeyden bir potansiyel görebilir, yani tetiklenebilir ve erkekle uğraşmaya başlayabilir. Ama bu, sizin onu doğru şekilde yaklaşıp tetikleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. 

Yukardakilerin falan derdi ne? tüm erkeklerin derdi, kadını doğru şekilde yönlendirebilmek, tetikleyip devamını getirebilmek. Eğer bunu doğru şekilde yapabilirlerse, hemen her kadın için şansları herkes için olduğu kadar var. Bu doğru şekilde, kadına bilinçaltından yukarıda saydığımız "sen gibiyim, seni anlıyorum" mesajını iletebilmekten geçiyor. Yani en garani, her kadın için geçerli olan yol bu. Herhangi bir kadın için, bunun yanında, cüzdandaki demetli parayı göstermekte dahil, tetiklemenin bir sürü yolu ayrıca var, olabilir elbette. Ama o yollar, her kadında aynı etkiyi yaratmaz, sorun bu.

Bunlarla ilgili yorum yapamam. Gözlemleme yapacak ortamım olmadı.

Sitelerde Paylaş

Konuyu dağıtıyoruz, başka taraflara gidiyor, gitmesi gerekli de sanki gibi görünüyor.

Daha önce yazdım, anlaşılamadı sanıyorum, tekrar yazayım.

Kadınlara ulaşıp, elde etmenin yolu, bir sürü olabilir. Malum görücü göndermekte, senelerdir uygulanıp başarılı olmuş bir yöntemdir son tahlilde. 

Fakat, şu bir türlü anlaşılmıyor. Kadınlar için, evrimin programladığı bir kaç husus var. Bunları sağlamanız, gerekli ve yeterli (nerdeyse).

1. Dominant olun, zira kadın sürünün dominant alfa erkeğini bulup onunla üremeye programlı.

2. Ona benzediğinizi hissettirin. Zira, kadının şaşırıp, bir şempanze veya lemurla ürememesi lazım, kendi gen havuzunu koruması lazım. 

3. Onu anladığınızı hissettirin. Zira, biz gökten zembille şakıyarak inmedik, konuşma, kadınların sıkıntılı hamilelik ve çocuk büyütme döneminde erkeğe derdini anlatabilme yöntemiydi. Kadın, kendini anlayan erkeği tercih edecektir, üremeyi sağlama almak açısından.

Basit anlatımla, olay bundan ibaret. Ama hemen çıkıp, amanda hepsi bu mu? Sen teke gibi kokuyorsan, kız zaten sana bunları yaptıracak fırsat bile vermez ki. Sen bakımsız bir şeysen, kendine bakmayan, hamile olan kadına nasıl bakacak? Yani, biz temel insan gibi olmayı önşart olarak zaten görüyoruz.

Peki ya sonra. Sonrası şu. Erkekler, kadınları cidden anlayamaz. İnternet dahil her yer, bu konuda yazılarla doludur, meraklısı okuyup edip, hem eğlenip, hem bunu doğrulayabilir. 

Birde, bu iş üreme meselesidir. buna kadının bilinçaltı, ilkel beyin katları karar verir. Etkileyeceğiniz yer orasıdır. Dorğrudan, bak biz senle nasıl aynıyız demeniz, onu etkilemez. Ona seni çok iyi anlıyorum demeniz de yetmez. 

Peki neden böyle yaparsanız, kesin netice alırsınız? Sebebi gayet basit, erkekler bunu yapamıyor, doğal olarak. 

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Khan said:

Şurada biraz abartmışım. Elimde veri yok ama ilişkileri böyle sezmişim.

Ortada karışıklık yok. Sorduğum sorunun içeriğine hastalığı ayrıca katmışım.

Çirkinlerin bağışıklık sistemi ile ilgili araştırma var mı?

Bağışıklık sisteminin tamamlayıcılığının insanlarda algılanışı nasıl?

Feromonlarla mı etki gösteriyor?

Bunlarla ilgili yorum yapamam. Gözlemleme yapacak ortamım olmadı.

Var aslında gerçi. Fakat, bağışıklık sistemi araştırması çok kolay bir iş değil. Dur bakalım ne kadar sağlam diye mesela, adama aids virüsü mü vereceksiniz?

Ama sana biraz teknik izahatını yapmaya çalışayım. Çirkinlik, genelde genlerin kötülüğüne dair bir husustur. Bu konuda ilk yapılan çalışma, ilginç bir şekilde bir kadına aittir. İngiltere'de, baya eski bir zamanda, kadının biri, hapishanedeki en çirkin erkekleri  tespit edip, onların en çirkin yerlerini alıp birleştirerek, mutlak en çirkin tipi elde etmeye uğraşıyor. Onun burnu en çirkin, bunun ağzı falan derken, birleştirince, garip bir şekilde, ortaya gayet yakışıklı adamlar çıkıyor. bu da, çirkin erkek kavramının o zamandan beri sorgulanmasına bir sebep. 

Neyse, çirkin olmak derken. Araştırmalar, insanların genelde kendilerine benzemeyenleri çirkin bulduklarını gösteriyor. Yani, aborjinlere bakıyoruz, amaniiin, ne çirkin tipler, hiç mi güzeli olmaz bunların, diyoruz.

aboriginal women ile ilgili görsel sonucu

Ama onlarda bize öyle diyor. en kuşbakışı izahat bu.

Şimdi, birisi bizden farklıysa, demekki, genleride farklı. O halde, bağışıklık sistemi başta olmak üzere, çeşitli yapılarının da farklı olması beklenir. Neden, nasıl beklenebilir, niye olsun ki? Şöyle bak, aborjinler, avustralya da yaşıyordu. O yüzden bu kadar farklılar, izole bir toplum olma falan. Bu da ne demek, farklı mikroplar, fakrlı çevre koşulları ile karşı karşıya olmak demek. Bu da, elbette, bağışıklık sistemlerinin farklı olmasına da yol açacaktır. Basitçe, çirkinliğin sebebi, farklı genlere sahip olmak olarak bakılınca, bağışıklık sistemine dair genlerinde farklı olmasını beklemek gayet mantıklı bir çıkarım olacaktır. 

Kadınlar kokuya karşı bilindiğinden çok daha duyarlı. Defaten yapılmış testlerde, hasta erkekleri kokusundan ayırabildiklerini biliyoruz. Dahası, parfümcülük maceralarımızdan, bazı kokuların kadınları cidden azdırabildiğini falan da biliyoruz. O yüzden, en iyisi hep temiz olmak, düzgün bir parfüm kullanmak vs., koku ile kadına seçme fırsatı vermemek olacaktır. Zia, koku olmazsa olmaz değil, diğer mevzular yanında. 

Sitelerde Paylaş

Şunlar, kızlar:

005001-SB1.jpg

Bunlar da en yakışıklı hale gelmiş erkekler:

wodaabe-wife1534686532153_aspR_2.235_w950_h425_e.jpg

Ne yapıyor bu adamlar böyle?

Cevabı basit. Bunlar Wodaabe kabilesi. Bugün, festival günü. Bugün, eğer bir erkek, bir kızı ikna edebilirse, kız, çalılıklara gidiyor, erkekte ardından. Diledikleri herşeyi yapabiliyorlar. Kız, dilerse geri meydana dönebiliyor, bir erkekle daha da gidebiliyor. Kız isterse, o erkekle birlikte gidiyor, daimi karısı oluyor, bazen beşinci karısı falan olsa da evdeki. Bugün her şey serbest. Ama tek şart var, top kızlarda. 

Ve bu müthiş yakışıklı olmaya çalışmış erkekler, acayip hareketler falan yaparak, kızları tavlamaya çalışıyor. Videoları falan var internette, oturup izleyin. 

Şimdi, tipe önem veren bir kız nere, bu tipler nere? Tipik bir woraabe erkeği şöyle bir halde oluyor, bu tip olmadığında:

wodaabe daily life ile ilgili görsel sonucu

Bu konuda biraz düşünün derim. 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, anibal yazdı:

Hayır... Yani, seni tanıması gerekmiyor. 

Sana bir tavsiye, bir kız seni hemen tanımaya çıkıyorsa, uzak dur, ömrünü yiyip bitirebilecek bir tip olması çok çoook kuvvetle muhtemeldir. Ülkemzide de bu tür kızlar, baya çoktur, nerdeyse yarısı. 

Neyse. 

Daha yakışıklı olanı seçtikleri falan yok. Önce bunu bir unut. 

İsanları en çok dolandırıp, kandırıp, zarar ettiren şey nedir biliyor musun? Ne olacak, elbette kendisi. Amanda benim tipim az, o yüzden diyerek, bu meseleyi kadere yüklemiş oluyorsun, farkında bile olmadan, kendini kandırıyorsun.

Sana ne istediklerini söyleyeyim, kaçıncı defadır oldu, saymadım artık.

1. Erkek olacaksın, özellikle dominant.

2. Abazanın teki olmayacaksın, öyle gözlerin fıldır fıldır milletin kıçında, memesinde falan olmayacak. 

3. Kıza benzeyeceksin. Öyle değil, yani, kız, bu benim gibi düşünüyor, hissediyor falan gibi hissedecek. Hayat tarzı gibi düşün.

4. Kızı anlayacaksın.

Hayatımda hiçbir kadına askıntı olmadım ve o gece de dediğim gibi kız naz yapar gibi olunca uzaklaştım. Normal bir sohbetti aramızdaki adını, yaşını hic sormadım. Bakımlı ve kendine özen gösteren biriyim, karşımdaki kadınından da aynı şekilde olmasını beklerim. Kadınların sağına soluna bakmam ve bu kız mesela oradaki en güzel en sade kızdı, üstü başı açık saçık değildi. Kadınları anlamak konusunda çok başarılı olduğum söylenemez. Annemi, kız kardeşimi bile daha tam anlayabilmiş değilim. Kızlarla konuşmak konusunda çekingen birisi degilim, o konuda çok rahatımdır. Kız arkadaşlarım da oldu, oluyor ancak ben artık ciddi görüşeceğim, tam istediğim gibi birisini istiyorum. Bu kızda güzellikten fazlası olduğunu düşündüm o gece ama tanıma şansımızı kaçırdık.

Dominant erkek diyorsun da bu kız kılıklı erkeklere bayılan kadınlara ne diyeceksin? Keremcana hasta olan keşke kadınlara ilgi duysa diye yas tutan kızlar tanıyorum. Freddyin filmini izlemistim ve oradaki kadınlar frediye hayrandı. Karısı olan kadın aşıktı o haline rağmen... eee bu ne şimdi o zaman? Kadınlar çeşit çeşit işte ne istediklerini anlamak kolay olmuyor. 

Kafama göre kız bulup evlenecem abicigim kadınları anlamaya ömür yetmez.

tarihinde Ali Genco tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Ali Genco said:

Hayatımda hiçbir kadına askıntı olmadım ve o gece de dediğim gibi kız naz yapar gibi olunca uzaklaştım. Normal bir sohbetti aramızdaki adını, yaşını hic sormadım. Bakımlı ve kendine özen gösteren biriyim, karşımdaki kadınından da aynı şekilde olmasını beklerim. Kadınların sağına soluna bakmam ve bu kız mesela oradaki en güzel en sade kızdı, üstü başı açık saçık değildi. Kadınları anlamak konusunda çok başarılı olduğum söylenemez. Annemi, kız kardeşimi bile daha tam anlayabilmiş değilim. Kızlarla konuşmak konusunda çekingen birisi degilim, o konuda çok rahatımdır. Kız arkadaşlarım da oldu, oluyor ancak ben artık ciddi görüşeceğim, tam istediğim gibi birisini istiyorum. Bu kızda güzellikten fazlası olduğunu düşündüm o gece ama tanıma şansımızı kaçırdık.

Dominant erkek diyorsun da bu kız kılıklı erkeklere bayılan kadınlara ne diyeceksin? Keremcana hasta olan keşke kadınlara ilgi duysa diye yas tutan kızlar tanıyorum. Freddyin filmini izlemistim ve oradaki kadınlar frediye hayrandı. Karısı olan kadın aşıktı o haline rağmen... eee bu ne şimdi o zaman? Kadınlar çeşit çeşit işte ne istediklerini anlamak kolay olmuyor. 

Kafama göre kız bulup evlenecem abicigim kadınları anlamaya ömür yetmez.

Birşeyleri, bir türlü anlamadınız.

Bir kızı elde etmenin en garanti ve kesin bir yolu var. Bunu anlatıyoruz ve diyoruz ki, bu hususları erkekler bilmiyor. Ama bunlar, efsunlu sözler, çok gizli iksirler falan değil. 

Öncelikle, bir kadın, biyolojik olarak seçici olandır. Neden seçicidir? Neden gidip bir yer bulup, domuz kulağı seçmiyorsun? Ama belki gidip karpuz seçiyorsundur ha? İhtiyacın varsa bir şeye, ancak o zaman seçmeye, en iyisini bulmaya çalışırsın. Önce mevzu bu, kadınlar erkeklere muhtaç. Onlara ihtiyçaları var. Sadece seks için değil, doğaları bir erkeğin kendilerine sahip olmasına programlı. Bu yüzden illa bir erkek bulacak. Ama bulmuyor, bulamıyor, edemiyor. O zaman, bu ihtiyacını olduğu kadarıyla, ehveni şer olanıyla karşılayacak. Kız kılıklı erkeklere de bayılır kadınlar, ne dedik: Kendileri gibi olanı ararlar. Doğru düzgün erkek göremiyorlarsa, seçme mekanizması işte oraya düşer. 

Bir diğer mevzu da, kadınlarda bu seçme hedesi varsa, elbette bunun karşılığı erkeklerde de var. Yani, senin halin, hayat şeklin, tavrın falan, zaten otomatik olarak bir takım kadınlara ta uyuyor şekilde olacak. Eğer o kadınlara denk gelirsen, zaten kimyanız tutuyor olacak. Şansın 128'te bir kabaca. Yani, bir kadın için, sokaktaki her 128 erkekten biri, onun düşeceği erkek olma durumunda. Çok fena bir istatistik değil sanki di mi?

Kadınları anlamaya ömrün elbette yetmez. Önemli olan kadının "bu erkek beni anlıyor" demesinden çok "anlayabilir, anlayacak" demesi. Bunun da yolu, onun gibi olduğunu, düşündüğünü göstermen. 

Bütün kadınlar aynıdır gibi klişe bir laf tam olacak şu anda. Şöyleki, bir kadına ne kadar uygun erkek olursan, ancak o kadar güvenebilirsin. En önemli şart, kadının seninle uğraşmasını sağlaman, ömür boyunca. Aman karım yorulmasın diye hizmetçi tutarsan, karın seni büyük ihtimalle boynuzlar. Bırak, sana yemek yapsın, kirli donlarını yıkasın. Özetle işin sırrı bu. Öyle yapmazsan, en düzgün dediğin kadın dahi, seni feci çarpabilir, eşşekten düşmüşe dönersin. 

Bin kerede söyledim, kadınlar aşık olmaz. Erkek aşık olur, neden, görecek, beğenecek, aşık olacak ki, doğasına ters olsa da, o kadına bağlanacak, onu takip edecek, onu elde etmek için kur yapacak, kavga edecek falan. Bu tamamen bilimsel, tamamen ölçülmüş, gözlenmiş bir konu. Ölçülmüş derken, hormonlar falan filan ile. 

Tanıma şansı ile falan uğraşmayacaksın. Kaşar mısın sen? Bırak o seni tanımaya çalışsın. Demek kız seni tanımaya değecek biri olarak görmemiş, bu kadar basit. Bunun da yolu, kadına doğru yaklaşmak. Her kadın için geçer bir şeyde yok aslen. Fakat bir kaç yoldan biri, sadece biri bu işi görüyor olur. Önemli olan işte o yolu bulabilmek. Bu da, mümkün, müneccimlik falan gerekmiyor, kadının temel bir kaç hareketi, davranışı, onu ele veriyor. 

Bak burada da kaç defa söylenmiş. Mesela gözleri. Gözleri sürekli sağa sola bakan, konuşurken gözünün içine bakmayan bir kadınla, tersi olan bir kadın için yaklaşımın tamamen farklı olmalı. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, anibal yazdı:

Birşeyleri, bir türlü anlamadınız.

Bir kızı elde etmenin en garanti ve kesin bir yolu var. Bunu anlatıyoruz ve diyoruz ki, bu hususları erkekler bilmiyor. Ama bunlar, efsunlu sözler, çok gizli iksirler falan değil. 

Öncelikle, bir kadın, biyolojik olarak seçici olandır. Neden seçicidir? Neden gidip bir yer bulup, domuz kulağı seçmiyorsun? Ama belki gidip karpuz seçiyorsundur ha? İhtiyacın varsa bir şeye, ancak o zaman seçmeye, en iyisini bulmaya çalışırsın. Önce mevzu bu, kadınlar erkeklere muhtaç. Onlara ihtiyçaları var. Sadece seks için değil, doğaları bir erkeğin kendilerine sahip olmasına programlı. Bu yüzden illa bir erkek bulacak. Ama bulmuyor, bulamıyor, edemiyor. O zaman, bu ihtiyacını olduğu kadarıyla, ehveni şer olanıyla karşılayacak. Kız kılıklı erkeklere de bayılır kadınlar, ne dedik: Kendileri gibi olanı ararlar. Doğru düzgün erkek göremiyorlarsa, seçme mekanizması işte oraya düşer. 

Anladım anlamasına fakat beni seçecek kızı istemiyorum, kendim seçmek istiyorum. sen de olmaz illa kız seçecek diyorsun, o kısım can sıkıyor. Bir kız arkadaşa yazdıklarının bazılarını okuttum, senin için kadınları iyi tanıyor tehlikeli dedi. Yazdiklarini baştan sona tekrar okuyacağım ve uygulamaya başlayacağım, bakalım neler olacak..

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Ali Genco said:

Anladım anlamasına fakat beni seçecek kızı istemiyorum, kendim seçmek istiyorum. sen de olmaz illa kız seçecek diyorsun, o kısım can sıkıyor. Bir kız arkadaşa yazdıklarının bazılarını okuttum, senin için kadınları iyi tanıyor tehlikeli dedi. Yazdiklarini baştan sona tekrar okuyacağım ve uygulamaya başlayacağım, bakalım neler olacak..

Evet, illa kız seçecek, bu işin kanunu böyle, doğanın kanunu. Seçtirme, git kaçır, zorla tut, parayla, gösterişle kandır, falan... Sonra ömrünü yesin bitirsin istersen, tercih senin. 

Ha, sen de bir yere kadar seçiyorsun. Ama gözlerinle öncelikle. Püf noktası şu, eğer beğendiğin kzı ise, işte bu diyorsan, doğru şekilde yaklaşarak onu elde etme ihtimalin çok çok yüksek. İlk gereken ise, şu saçma "amanda kız tipimi beğenmedi, yok kız aslında zengin arıyor" gibi lakırtılara itibar etmemek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...