Jump to content

KIZGIN ATEİST VE MANTIK..

Recommended Posts

2 minutes ago, Mempish said:

Burada hakaret falan görmüyorum. Teflon en çok tavada işe yarar. Tava bizim geçilmez imizdir. Belki Ödünç alır iadesini küçük bir tava ile yaparız. olmaz mı.

İlk mesajı:

Bir kere eski forum nezaketi ve sağ duyusu  gerçeklikten çok uzakta.

şeklinde içeriklere sahip olan adamın gerçek tarzını naklen görmekteyiz. Yazdıklarının arkasındaki samimiyetini de. Yavaştan sulanmaya başladı.

Dediğim gibi başlığın populizm kokuyor ve hala daha ortaya attığın iddiayı gerekçelendiremedin.

Provokatör müsün o zaman?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 137
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, teflon said:

İlk mesajı:

şeklinde içeriklere sahip olan adamın gerçek tarzını naklen görmekteyiz. Yazdıklarının arkasındaki samimiyetini de. Yavaştan sulanmaya başladı.

Dediğim gibi başlığın populizm kokuyor ve hala daha ortaya attığın iddiayı gerekçelendiremedin.

Provokatör müsün o zaman?

Ben senin açmış olduğun tuzaklara düşme çağini çoktan geçtim. Provokatörlük işin neresinde ? 

Senin amacın ne?sağlam bir forumda bilimsel bir temelde görüş bildirmek mi. yoksa bug ların argümanına meze olmak mı. Ben bu Topikte tam da bundan bahsetmekteyim.

Her şey "Muzaffer denen bug ın foruma kusma sı ile topic kirlendi . Üstüne üstlük democrassian  ve senin öküzün altında buzağı arama çabası ile güdük sorularınızla muhatap olduk. 
Egoist yaklaşımlarını bir kenara bırakıp çuvaldızı karşıya batırmazdan önce Konunun hedefini keşke biraz anlasaydın. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Mempish said:

Ben senin açmış olduğun tuzaklara düşme çağini çoktan geçtim. Provokatörlük işin neresinde ? 

Senin amacın ne?sağlam bir forumda bilimsel bir temelde görüş bildirmek mi. yoksa bug ların argümanına meze olmak mı. Ben bu Topikte tam da bundan bahsetmekteyim.

Her şey "Muzaffer denen bug ın foruma kusma sı ile topic kirlendi . Üstüne üstlük democrassian  ve senin öküzün altında buzağı arama çabası ile güdük sorularınızla muhatap olduk. 
Egoist yaklaşımlarını bir kenara bırakıp çuvaldızı karşıya batırmazdan önce Konunun hedefini keşke biraz anlasaydın. 

Senin peşisıra yazdıklarından, konu başlığına dair samimiyetini ve hedefini anladık merak etme.

Başlığınla ilgili genel fikrimi de belirttim zaten.

Bu troll adminin köpeği mi diye bir iddia at ortaya, arkasından tık çıkmasın..

Akabinde 2-3 karşı fikri görünce derhal sulanmaya başla..

Allahtan az yazıyormuşsun; nezaket yoksunluğundan şikayetçi(!) ve sağduyulu(!) bey..

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Mempish said:

Bir insanın bir foruma üye olup sonra da makineli tüfek gibi ard arda küfür etmesini nasıl engelleyebilirsin? IP'si değişken, e-mail'i değişken, kullanıcı adı değişken. En fazla fark ettiğinde forumdan atarsın.

Ayrıca bu forum bilim forumu falan da değil, her görüşe, her seviyeye açık bir platform. Bırak her seviyeden, her görüşten insan istediği şekilde görüşünü açıklasın.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bir insanın bir foruma üye olup sonra da makineli tüfek gibi art arda küfür etmesini nasıl engelleyebilirsin ?

Sadece buna cevap için yazıyorum. Bir fikir olsun diye, bu cevabım bu fikri tamamen savunduğumun göstergesi değildir. Daha iyisi
olabilir.

► İlk 30 ileti onaylama sistemiyle çalışırsa kişinin üye olduğu gibi patır patır saydırmasına engel olursunuz. Kim uğraşacak derseniz 10 a düşürün. Zaten yeni üye olupta çok yazı yazan yok.

Haa, rol kesebilir 10 ileti boyunca. Daha sonrasında sövmeye başlayabilir. Bu durumda banlanır ama en azından çok daha fazla uğraşması gerekir. Buda daha hızlı yılmasına sebep olur.

10'u, 30 yaparsanız daha da hızlı yılar. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bir insanın bir foruma üye olup sonra da makineli tüfek gibi ard arda küfür etmesini nasıl engelleyebilirsin? IP'si değişken, e-mail'i değişken, kullanıcı adı değişken. En fazla fark ettiğinde forumdan atarsın.

Ayrıca bu forum bilim forumu falan da değil, her görüşe, her seviyeye açık bir platform. Bırak her seviyeden, her görüşten insan istediği şekilde görüşünü açıklasın.

Eskiden bir ileti atınca belli bir süre bekliyorduk ikinci iletiyi atmak için.

Şimdi süre yok peşpeşe atabiliyorsun iletileri.

Ayrıca yöneticiler az ve çok az çevrimiçi oluyorlar.

@haci ile @Bir Buçuk yetkileride sınırlı mı bilmiyorum.İlla @administrator un gelip atması mı gerekiyor?

Gerçi @haci kaç senedir forum yönetiyor  hala öğrenemedi yönetim paneli kullanmayı.:)

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Mempish yazdı:

Teflon tava işin ciddiyetinden çok uzaksın. Sorun sadece benim sorunum değil, Ben bu foruma seyrek uğrarım. Burada yazılanlar da benim Ateist düşüncelerimi kıl kadar değiştirmez.  Ama ortada bir sorun var ise bu sorunun arkasında durmak gerek. Bazı vatandaşın  fastfood yemekten semirip , yatar pozisyonda kucağındaki klavyeden yazarken ,kola içip geğirmesi gibi foruma kusması elbette beni tiksindirir. 

Burası sanal ortam. Buraya her türden insan gelir. Engel olamazsın. Ne olduğunu farkettiğin an atarsın, elinden geldiğince ortamı temiz tutmaya çalışırsın. Ama hiçbir zaman tam olarak engelleyemezsin.

Akıl hastası bir troll'ün gelip gidip küfretmesi hoş değil elbette, ancak onun girişini engellemek de gelir gelmez görüp atmak da mümkün değil. Yöneticilerden biri o an online değilse anında atmak mümkün olmaz. 

Bu kadar hassas olanlar internetle ilişkisini sınırlı tutsun, forumlara falan girmesin madem...

Foruma zaten seyrek uğrayan biri gelip de yönetimi troll tutmakla falan suçlayacak, böyle pislik atacaksa foruma da lazım değildir.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Sadece buna cevap için yazıyorum. Bir fikir olsun diye, bu cevabım bu fikri tamamen savunduğumun göstergesi değildir. Daha iyisi
olabilir.

İlk 30 ileti onaylama sistemiyle çalışırsa kişinin üye olduğu gibi patır patır saydırmasına engel olursunuz. Kim uğraşacak derseniz 10 a düşürün. Zaten yeni üye olupta çok yazı yazan yok.

Haa, rol kesebilir 10 ileti boyunca. Daha sonrasında sövmeye başlayabilir. Bu durumda banlanır ama en azından çok daha fazla uğraşması gerekir. Buda daha hızlı yılmasına sebep olur.

10'u, 30 yaparsanız daha da hızlı yılar. 

Teflon ve sağduyu'ya tamamen katılmakla birlikte bu öneriyi de makul buldum. Aslında yöneticiler bunu tartışabilir. İletelim bence. Teknik olarak mümkün mü, sistem böyle bir şeye izin verir mi, o da ayrı konu. Bir Buçuk bakar artık ona.

Gerçi Ekşi Sözlük'te üç sene bekleyip trollük yapan binlercesi var. Üç sene, beş sene onay bekliyor, çaylaklık biter bitmez trollük yapıp uçuruluyor. 

Ama yine de denenebilir. 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Teflon ve sağduyu'ya tamamen katılmakla birlikte bu öneriyi de makul buldum. Aslında yöneticiler bunu tartışabilir. İletelim bence. Teknik olarak mümkün mü, sistem böyle bir şeye izin verir mi, o da ayrı konu. Bir Buçuk bakar artık ona.

Gerçi Ekşi Sözlük'te üç sene bekleyip trollük yapan binlercesi var. Üç sene, beş sene onay bekliyor, çaylaklık biter bitmez trollük yapıp uçuruluyor. 

Ama yine de denenebilir. 

Ekşi sözlük farklı bir platform. Buradan 100 kişiye ulaşıyorsan. oradan 100.000 kişiye ulaşırsın. 

İçerik yelpazesi bu forum gibi küçük olmadığı için buraya 1 trol gelirken oraya 1000 trol gider. 

►Ayrıca buraya gelen trollerin - küfürbazların çoğu kişisel sebeplerle geliyor. Yani adam bunu bir görev olarak görüyor, hoşuna gidiyor. Çünkü dini biraz böyle bir şeye itiyor onu. 

Ekşi sözlükte ise biraz daha reklamcılık ön planda. 

Sitelerde Paylaş

Hiç kaale almayıp hiç yanıt vermeyip hiç bahsetmezseniz troller beslenemez ve gider. Bir bunu anlamak zor olmamalı. Adminler sizin uşağınız değil, herkesin işi var gücü var. Yok oturacak salak trol ne yazacak da sileceğim diye tetikte bekleyecek! Yok ya! Maaş mı veriyorsunuz admine!

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Ekşi sözlük farklı bir platform. Buradan 100 kişiye ulaşıyorsan. oradan 100.000 kişiye ulaşırsın. 

İçerik yelpazesi bu forum gibi küçük olmadığı için buraya 1 trol gelirken oraya 1000 trol gider. 

►Ayrıca buraya gelen trollerin - küfürbazların çoğu kişisel sebeplerle geliyor. Yani adam bunu bir görev olarak görüyor, hoşuna gidiyor. Çünkü dini biraz böyle bir şeye itiyor onu. 

Ekşi sözlükte ise biraz daha reklamcılık ön planda. 

Sözlük örneğini forumla kıyas yapmak amacıyla vermedim. Orada yazar olabilmek için yıllarca çaylak olarak bekliyor ve yazarlığa geçer geçmez trollük yapıyorlar. Demek istediğim, yıllarca beklemek bile motivasyonlarını düşürmüyor. 

B trollük garip bir müessese.

Neticede senin önerdiğin yöntem düşünülüp değerlendirilebilir. Bir minik de olsa faydası olabilir belki.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Sözlük örneğini forumla kıyas yapmak amacıyla vermedim. Orada yazar olabilmek için yıllarca çaylak olarak bekliyor ve yazarlığa geçer geçmez trollük yapıyorlar. Demek istediğim, yıllarca beklemek bile motivasyonlarını düşürmüyor. 

Ben tam olarak kıyas yapmak amacıyla verdim. 

Örneğin şuanda ekşi sözlükte sırf troll amacıyla herkesin kabul ettiği bir şeye ters bir başlık açarsam (örneğin atatürk olabilir bu) 20 30 sayfa yazı yazılır. On binlerce kişi konuyu okur. Buna bağlı olarak elde edeceğim reklam gücü çok fazla olur. 

Haliyle böyle bir getiri karşısında yıllarca beklemek ''buna değer'' bir konuma düşüyor. 

►Yani benim demek istediğim buradaki motivasyon kaynağı ile oradaki bir olmaz, haliyle orada işe yaramayan bir şey burada işe yarayabilir. 

Burada o motivasyon düşebilir.

Sitelerde Paylaş

İleti onaylama pratik değil. Forumun başını sürekli bekleyip duracak eli boş gönlü hoş adam lazım! Oturduğun yerden akıl vermek ne kolay. Admine maaş ödeyin yapsın! Admin sizin uşağınız mı yahu! Bir lafı düşünün de öyle söyleyin!

Tamam buyur admin ol iletileri onaylamadan yayınlama! Yap hadi! Ben gönüllüyüm yapacağım diye yönetime mesaj at!

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

olabilir.

İşte tamda bu yüzden bunu yazmıştım... 

Sonra.. Bunu da yazmıştım 

2 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Kim uğraşacak derseniz 10 a düşürün. Zaten yeni üye olupta çok yazı yazan yok.

Sitelerde Paylaş

Çözüm otomatik filtre yazılımlarıdır. Bunu bile önerirken rahat değilim, zamanında da önermiştim ama neden rahat değilim, çünkü fiyatını bilmiyorum. Maliyetini bilmediğim bir şeyi oturduğum yerden gerinip yapın şunu diyemem. Burası ücretsiz bir platform. Bizim uşağımız olarak çalışın, cebinizden de para harcayın demeye hakkımız yok.

Bir hayırseverlik yapın fiyatı neyse ben ibanınıza yatırırım deyin madem. Olacak bir şey söyleyin.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, democrossian yazdı:

Tamam mesaj at yönetime ben gönüllüyüm de. Yanıtı bizimle paylaşabilirsin.

Forumun bunu destekleyip desteklemediğini bilmiyoruz. Yapılması maliyetli olabilir, uğraştırıcı olabilir. Kısaca astarı yüzünden pahalı olabilir. 

Önce böyle bir kararın alınması gerekli. Alınmalı mı sorusu sorulmalı. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...