Jump to content

Recommended Posts

Her fırsatta kendisinin bir zeka küpü olduğunu lanse etmekte bir sakınca görmeyen forumdaşın birisi, konunun birisinde kendi görüşünü güçlendirmek için "ben haksızsam ibne olayım, haklıysam siz ibnesiniz" minvalinde birşeyler karalamış. Bunları sakin bir kafayla muhtemelen yazmazdı belki ancak yine de affedilir bir tarafı yok.

Bu konuyu çok önemli buldugum için, orada kendisine yönelik eleştiri getirmekten ziyade ayrı bir konu altında irdelenmesinden yanayım.  Çünkü bu davranış türü sanılanın aksine epeyi yaygındır.

Neredeyse dünyanın hemen hemen her tarafında gözlemlenen, esçinsellere karşı olan bu düşmanlığın ve nefretin kökeni ve sebepleri nelerdir ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aykırılık. Kambur bir adam görmekten de rahatsız olursunuz. İstersiniz ki o insan içine çıkmasın, göz zevkini bozmasın, Notrdam kamburu gibi bir kiliseye kapansın orada gözden uzak yaşasın. Ya da Şrek gibi bir bataklığın ortasında yaşasın. İnsanlar bunu itiraf etmezler ama engellileri görmekten rahatsız olurlar. Ben kulağımla duydum avmde bunlar buralara niye geliyor evlerinden niye çıkıyor diyeni.

İtiraf etmek zor ama ben de rahatsız oluyorum, başka tarafa bakıyorum. Ayrımcılığı itiraf etmek zordur ya da mertliğe vurup hoşlanmıyorum arkadaş var mı dersin. Hep fit, sağlıklı, düzgün yapılı insanlar görmek istiyorum etrafta. Şişko birini görürsem hemen başka tarafa bakıyorum.

Tarihte çok zaman bu ileri gitmiş, hasta, sakat, yaşlıları öldürmeye varmıştır. Savaşamayacak kişiler boşuna besin tüketmesin diye öldürülmüştür. Nazizm de Alman ırkını yüceltmeye yaramayan her şeye ölüm zihniyetidir.

Eşcinseller için de mantık aynı. Savaşacak asker doğurmayacak olanlara ölüm! Boşuna besin tüketmeleri hava solumaları su harcamaları elektrik sarfiyatları israf!

Bu tür düşünceler her zaman yeniden yükselebilir. İnsanlık şu anda dar bir refah bandında yaşıyor. Yakın geçmişe kadar insanlık tarihi zorluklarla dolu. Dar bandın gelecek tarafı da öyle olacak gibi görünür. Neden, çünkü dünya daha fazla nüfus artışını kaldıramayacak gibi görünüyor.

Sitelerde Paylaş
On 25.08.2018 at 11:03, kavak yazdı:

Her fırsatta kendisinin bir zeka küpü olduğunu lanse etmekte bir sakınca görmeyen forumdaşın birisi, konunun birisinde kendi görüşünü güçlendirmek için "ben haksızsam ibne olayım, haklıysam siz ibnesiniz" minvalinde birşeyler karalamış. Bunları sakin bir kafayla muhtemelen yazmazdı belki ancak yine de affedilir bir tarafı yok.

Bu konuyu çok önemli buldugum için, orada kendisine yönelik eleştiri getirmekten ziyade ayrı bir konu altında irdelenmesinden yanayım.  Çünkü bu davranış türü sanılanın aksine epeyi yaygındır.

Neredeyse dünyanın hemen hemen her tarafında gözlemlenen, esçinsellere karşı olan bu düşmanlığın ve nefretin kökeni ve sebepleri nelerdir ?

çok detaylı yazmaya luzum olmadığını düşünüyorum o sebepten bence tek bir nedeni var diyebilirim oda ya birileri benim hakkımda eşcinsel olduğumu düşünürse, kanımca çok net,çünkü bu düşünce kalıbı insanlar benim hakkımda ne düşünüyorla aynıdır.. örneğin: aynı mahallede bir eşcinsel arkadaşın var ve ara sıra size geliyor sen onlara gidiyorsun..elalem kimbilir ne der? saygılar..

tarihinde Kafamdakisesler tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 27.08.2018 at 18:21, Kafamdakisesler yazdı:

çok detaylı yazmaya luzum olmadığını düşünüyorum o sebepten bence tek bir nedeni var diyebilirim oda ya birileri benim hakkımda eşcinsel olduğumu düşünürse, kanımca çok net,çünkü bu düşünce kalıbı insanlar benim hakkımda ne düşünüyorla aynıdır.. örneğin: aynı mahallede bir eşcinsel arkadaşın var ve ara sıra size geliyor sen onlara gidiyorsun..elalem kimbilir ne der? saygılar..

Ne demek istediğinizi tam olarak anladığımı söyleyemem. Çok karışık yazmışsınız.

Konumuz, eşcinsellere olan yaygın antipatinin sebepleri. Birilerinin, birileri hakkında dedikodu yapmasının bununla ilişkisi ne ?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Plantman yazdı:

Napolyon olmadığı halde kendini Napolyon zanneden  deli ise erkek olduğu halde kendini kadın veya diğer erkekleri kadın zannedende delidir

Korkunun sebebi cinsel taciz, iftira gibi şeylerdir.

Demek eşcinseller size göre deli.

Bunu neye dayanarak iddia edebiliyorsunuz ?

Bunlar deli ise, ne zamandan beri delilerden nefret edilir oldu ?

Sitelerde Paylaş

Eşcinsellerden hiç hoşlanmamak, onlarla arkadaşlık etmekten kaçınmak, yaşadıkları ilişki türünü itici bulmak ve bunları ifade etmek hak. Her insanın bu hakkı var. Buna da homofobi falan diyorlar ama değil. 

Bir de burada bahsini ettiğiniz o zeka küpü ağzı bozuk gibiler var. Hemcinsiyle kavga ederken direkt ona tecavüz eder mesela, homoseksüel olmakla suçlar, bazen de çok kızdığı muhatabına "Seni karım yaparım lan" der. Bu zeka küpü bunu da dedi, oradan biliyorum.

Bunlar homofobik işte. Bu tiplerin çoğu gerçekten de gizli homoseksüelleridir, kendileri bile bunun farkında olmayabilir... Seksüel yönelimi veya hayatıyla sorunu olmayan bir heteroseksüel, bir başka erkeği -o erkek homoseksüel bile olsa- "kendine karı yapmak" gibi fanteziler kurmaz, bir erkek olarak bir başka erkeği "becermeyi" başarı veya üstünlük gibi görmez.

Sıkıntılı kafalar bunlar...

Sitelerde Paylaş

Homolar gaylar lezbiyenler büyük çoğunlukla ağır musallatlı hasta kişilerdir.Bu musallat ya sonradan oluşur(büyü nazar veya aşık cin musallatı yüzünden) veya annede veya ailede musallat varsa doğarken çocuğuda geçer.İyi bir rukye tedavisi uygulanırsa çok büyük oranda bu rahatsızlıkları ve hastalıkları tedavi edilip normal ve sağlıklı bireylere dönüşebilirler.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Jobar yazdı:

Homolar gaylar lezbiyenler büyük çoğunlukla ağır musallatlı hasta kişilerdir.Bu musallat ya sonradan oluşur(büyü nazar veya aşık cin musallatı yüzünden) veya annede veya ailede musallat varsa doğarken çocuğuda geçer.İyi bir rukye tedavisi uygulanırsa çok büyük oranda bu rahatsızlıkları ve hastalıkları tedavi edilip normal ve sağlıklı bireylere dönüşebilirler.

Büyü, nazar falan filan hikaye ve tavsiye ettiğiniz tedavi yöntemi ise evlere şenlik.

Eşcinsellik sadece insanlara özgü bir vaka değildir, ki doğada bunun bir çok örnekleri vardır:

On 20.01.2018 at 22:14, kavak yazdı:

Bilimsel verilere göre hayvanlar âleminde, 1500´den fazla hayvan cinsinin homosexuallikle hiçbir sorunu yoktur. Pengüenlerden tutun, filler, zeki delfinler  ve mürekkep balıklarına kadar. Ördeklerin așağı yukarı 5% ´i  escinseldir, buna rağmen çocuk(!) sahibi oluyorlar. Yalnız yașayan diși ördekler, yumurtalarını escinsel ördeklerin yuvasına koyuyorlar. Bunların, üvey yavrularına diğerlerinden daha itinalı baktıkları da gözlemlenmiștir, iyi mi ! :D

Keza kazlarda durum pek farklı değildir. Escinsellik, doğada hayvanlar âleminde sanılandan da yaygındır. Bihassa sürü hayvanlarında daha yaygındır.

İnsan da sürü hayvanıdır. Haliyle insanlar da bundan nasibini almıștır, ki inkar etmenin anlamı yok.

İnsan, öyle dindarların olmasını istediği ve hayal ettiği gibi, dört dörtlük bir canlı türü değildir.

İnsanın fitratında escinsellik falan yokmuș, palavra. Demek ki, herșeye gücü yeten bir Tanrı, aslında beceriksizmiș.

Hasılı "Önce yașadığınız ve parçası olduğunuz doğayı tanıyın!" derim ben.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kavak yazdı:

Büyü, nazar falan filan hikaye ve tavsiye ettiğiniz tedavi yöntemi ise evlere şenlik.

Eşcinsellik sadece insanlara özgü bir vaka değildir, ki doğada bunun bir çok örnekleri vardır:

Öyle Avrupadan ötmeye benzemez Rukye tedavisi.Ömründe sen değil Rukye yaptırmak Rukyenin R sini duydun mu acaba.Façanız yerse gidin deneyin dedim daha deneyebilen biriniz bile çıkmadı ancak hepsi hikaye diye ötüyorsunuz.Eşcinsellik hastalığı cinlerin sebeb olduğu bir rahatsızlıktır.Rukyeyle büyük oranda tedavi edilebilir.Hayvanlara gelince onlar hayvan.İnsan hayvandan geldi görüşünü savunan sizler için arada bağlantı olabilir insanda bir hayvan türü olabilir ama bize göre hayvanlar ayrı insanlar ayrı bir kavimdir.Hayvanlarda görülen herşey insanlardada görülebilir olsaydı bütün insanlık için yamyamlığında normal karşılanması gerekirdi.Sen şu kardeşi musait bir zamanda ara sor bakalım bende eşcinsellik rahatsızlığı var sebebi nelerdir neler yapabilirim diye.Merak etme telefonla konuşmaya para falan istemez.Malum hepinizin ödü kopuyor Rukye falan diyince daha façası yiyebilen çıkmadı en azından arada bir konuş.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Jobar yazdı:

Öyle Avrupadan ötmeye benzemez Rukye tedavisi.Ömründe sen değil Rukye yaptırmak Rukyenin R sini duydun mu acaba.Façanız yerse gidin deneyin dedim daha deneyebilen biriniz bile çıkmadı ancak hepsi hikaye diye ötüyorsunuz.Eşcinsellik hastalığı cinlerin sebeb olduğu bir rahatsızlıktır.Rukyeyle büyük oranda tedavi edilebilir.Hayvanlara gelince onlar hayvan.İnsan hayvandan geldi görüşünü savunan sizler için arada bağlantı olabilir insanda bir hayvan türü olabilir ama bize göre hayvanlar ayrı insanlar ayrı bir kavimdir.Hayvanlarda görülen herşey insanlardada görülebilir olsaydı bütün insanlık için yamyamlığında normal karşılanması gerekirdi.Sen şu kardeşi musait bir zamanda ara sor bakalım bende eşcinsellik rahatsızlığı var sebebi nelerdir neler yapabilirim diye.Merak etme telefonla konuşmaya para falan istemez.Malum hepinizin ödü kopuyor Rukye falan diyince daha façası yiyebilen çıkmadı en azından arada bir konuş.

Hepsi zırva. 

Bilimsel verileri hiçe sayıp kafayı kuma gömmekle ve kuru sıkı atmakla bu işler yürümez. 

Sitelerde Paylaş

İnsanların bazı davranışlarının bir süre sonra iğrendirmesi oldukça doğal.

Kendilerinin ne kadar batılı ve modern olduğunu ispatlamaya çalışırken, diğer insanları gerici olarak etiketlemeye çalışan, sözde çağdaş bir yobaz sürüsü var bu ülkede. Gericiliğin kol gezdiği ülkemizde, bu tipler de bu gericilerin tam zıttı olayım derken, saçmalıkta onlarla yarışır hale geldiler. Ağzından çıkan her şeye bir kulp takıp, seni savunma pozisyonuna sokmaya çalışıyorlar.

Öpüşen iki kadın görürsem, bende olumsuz bir duygu uyanmaz. Ama iki erkek görürsem iğrenirim. Nasıl ki bir erkek, genetik veya çevresel kökenli olarak çoğunluktan farklı isteklere sahipse, bir erkekle sevişmeyi istiyorsa ve bunu isteğine bir şey demiyorsak, o erkek de benim hissettiğim iğrentiye bir şey diyemez. Elbette günlük hayatta bu iğrentiyi dile getirmem, beğenmediğimiz diğer insanlara ve gruplara karşı her duygumuzu dillendirmediğimiz gibi.

Ağzını aça aça konuşan insanları sevmem. Dizilerde karikatürize şekilde gösterilen, o zengin ailenin şımarık kızından bahsediyorum... Gerçek hayatta oranları düşüktür o tiplerin. Azlardır yani. Ama feminen davranan eşcinseller arasında çoklar. Kadınlardan daha kadınsı olmaya çalışıyorlar, sanıyorum bir psikolojik altyapısı var. Zaten bunu kadınlarda itici buluyorum, erkekte itici bulunca homofobik oluveriyorsun. Kabalığı-kibarlığı geçtim, yani sokakta yürüyen birinin yüzüne söylemek elbette kabalık. Başkasınının dış görünüşü hakkında kötü bir yorum yapmayı sevmem, çok rahatsız olurum. Ama ben bir festivale gittiğimde, eşcinsel biriyle tanışırsak ve sonrasında onun bahsi geçerse, neden sen kıllı bacaklarıyla giydiği mini şort ve parmaklarına sürdüğü ojeyi havalı bulabiliyorsun da ben tiksinç bulamıyorum?

Bir şeyleri ayırmak gerek. Birçok eşcinsel, biseksüel arkadaşım var. Oturup muhabbet ettiğinizde, ufkunuzu açtığını hissettiğiniz insanlar bunlar. Birçoğunun da hayatı dram doluydu. Aileleri onları benimsememişti, insanlar onları anlamamıştı. Babaları evden kovmuştu. İnsanlar öyle hissediyor ve öyle yaşıyorlar. Buna dil uzatmak doğru bir şey değil.

Ama sen, başka bir ülkeye gittiğinde orada tanımadığın, iki cinsiyetten de insanlarla grup seks yapıp bunu anlatırken "özgür bir birey" oluyorsun da, kişisel olarak itici bulduğum bir konuşma şeklini belirttiğimde neden ben homofobik oluyorum? Burada ciddi bir sorun var demektir.

Bahsettiğim bu yavşak insan profili insanları radikalliğe itiyor. İki tarafı da sapkınlaştırıyor.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
On 25.08.2018 at 02:40, democrossian yazdı:

Aykırılık. Kambur bir adam görmekten de rahatsız olursunuz. İstersiniz ki o insan içine çıkmasın, göz zevkini bozmasın, Notrdam kamburu gibi bir kiliseye kapansın orada gözden uzak yaşasın. Ya da Şrek gibi bir bataklığın ortasında yaşasın. İnsanlar bunu itiraf etmezler ama engellileri görmekten rahatsız olurlar. Ben kulağımla duydum avmde bunlar buralara niye geliyor evlerinden niye çıkıyor diyeni.

İtiraf etmek zor ama ben de rahatsız oluyorum, başka tarafa bakıyorum. Ayrımcılığı itiraf etmek zordur ya da mertliğe vurup hoşlanmıyorum arkadaş var mı dersin. Hep fit, sağlıklı, düzgün yapılı insanlar görmek istiyorum etrafta. Şişko birini görürsem hemen başka tarafa bakıyorum.

Tarihte çok zaman bu ileri gitmiş, hasta, sakat, yaşlıları öldürmeye varmıştır. Savaşamayacak kişiler boşuna besin tüketmesin diye öldürülmüştür. Nazizm de Alman ırkını yüceltmeye yaramayan her şeye ölüm zihniyetidir.

Eşcinseller için de mantık aynı. Savaşacak asker doğurmayacak olanlara ölüm! Boşuna besin tüketmeleri hava solumaları su harcamaları elektrik sarfiyatları israf!

Bu tür düşünceler her zaman yeniden yükselebilir. İnsanlık şu anda dar bir refah bandında yaşıyor. Yakın geçmişe kadar insanlık tarihi zorluklarla dolu. Dar bandın gelecek tarafı da öyle olacak gibi görünür. Neden, çünkü dünya daha fazla nüfus artışını kaldıramayacak gibi görünüyor.

sen ne kadar vizyonsuz birisin. senin gibi olmayan birinin yaşamaya hakkı olmadıgını dusunuyorsun. bir toplumu guclu yapan saglıklı bıreyler degıl beynı calısan bıreylerdır. sen onların dusuncelerıne bakmak yerıne onların fızıksel gorunumunden dolayı ötekileştiriyorsun.Şekilcilik kötü birşeydir sende o şekilde dogabılırdın yıne boyle mı dusunecektın? ben soylim hayır.

Sitelerde Paylaş

Homofobinin çeşitli sebepleri var.

Bunların başında yabancıya, bilinmeyene karşı duyulan korku ve kendi görüşlerine, eğilimlerine, eylemlerine aykırı olan antipati gelir. Bir taraftan diğer insanlara ve yeni tecrübelere olan merak ve ilgi olsada, genelde farklı görünüşte ve değişik tarzda olanlara karşı dikkatlilik, korku ve reddetme ağır basar.

Kişi ne kadar az eşcinsel insan tanıyorsa, onlara karşı olan tutumu da bir o kadar çok olumsuz oluyor. Ancak birisi içinde yaşadığı toplumun ve  dinin homofobi normlarını özümseyip düşünmeden onların peşinde gidiyorsa, kişisel tanışmaların de pek bir faydası olmuyor bence.

Hemen hemen her insan heteroseksüelliğin norm olduğu bir çevrede yetişiyor. Haliyle homoseksüellik istenmeyen, hoş görülmeyen, toplum tarafından hor hörülen, "kötü" gözle bakılan bir davranış biçimi oluyor. Bir çok "normal" insan, bunları, çoğunluğun ve toplumun normlarına uymadıkları için hălă sapık ve hastalıklı olarak görüyor.
Halbuki gelmiş geçmiş bütün kültürlerde ve hatta hayvanlar ăleminde bile sıkça gözlemlenmesine rağmen,  eşcinsellerin tavırlarını doğal görmeyenler bile var.  

Sitelerde Paylaş

Bir Bucuk, dogru soyluyor. Kimse gayleri sevmek zorunda degil, ama saygi duymak zorunda. Gaylerin davranislarini itici bulabilirsin ama onlar igrenc insanlarmis gibi bakamazsin. Kimseyi rahatsiz etmiyorlarsa, istediklerini yapabilirler.

Ornegin ben gaylerin davranislarini itici bulurum ama onlari asagilamam, dislamam. 

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Jobar yazdı:

nazar bir şamanist gelenegıdır . sen ne sacmalıyorsun :D

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Jobar yazdı:

siz kimsiniz kafanıza göre şeyler uyduruyorsunuz merak ettim ? comar cemiyetimi?

tarihinde xchanel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, kavak yazdı:

Hepsi zırva. 

Bilimsel verileri hiçe sayıp kafayı kuma gömmekle ve kuru sıkı atmakla bu işler yürümez. 

Zırvaymış.Peh.Kafasını kuma gömüp daha ömründe Rukyenin R sini duymadan hepsi zırva deyip kafasını kuma gömüp kuru sıkan atan varsa o da sensin.Bilimsel verilere taparcasına sarılıyorsunuz ama dene deyince façanız yemiyor ne haltsa.Madem bilim bilim diye ötüyorsunuz aha size gözlem olanağı ama nedense korkuyorsunuz.Neyse ben söyleyeceğimi söyledim sen ne iddia edersen et.Benlik bir durum yok ben sadece eşcinsellik hastalığının sebebleriyle ve tedavisiyle ilgili yorumda bulundum.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, xchanel yazdı:

nazar bir şamanist gelenegıdır . sen ne sacmalıyorsun :D

Rasulullah (s.a.v); "Göz değmesi gerçektir" (Buhârî, Tıb, 36; Muslim, Selâm, 41) "Nazardan Allah'a sığınınız. Çünkü göz (değmesi) gerçektir"
(İbn Mace, Tıb, 32; Buhari, Tıb, 36; Muslim, Selâm, 41)   Asıl sen ne saçmalıyorsun daha İslamdan haberin yok.İslamda nazar değmesi vardır ve gerçek kabul edilir.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, xchanel yazdı:

siz kimsiniz kafanıza göre şeyler uyduruyorsunuz merak ettim ?

Ben müslümanım Allahın ve Resülünün emrettiği şekilde insanları cin musallatına karşı uyardım ve bir yorum yaptım.Rukye tedavisini öneriyorum kafamızdan uydurduğumuz birşey yok.Çomar gibi sizin gibilere denir ancak.Dur tahmin edeyim sen bu reformist on dokuzcu zındık edip yükselin çomar tayfasındansın ? Veyahut diğer reformist çomar tayfasındansın ? 

tarihinde Jobar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Jobar yazdı:

Rasulullah (s.a.v); "Göz değmesi gerçektir" (Buhârî, Tıb, 36; Muslim, Selâm, 41) "Nazardan Allah'a sığınınız. Çünkü göz (değmesi) gerçektir"
(İbn Mace, Tıb, 32; Buhari, Tıb, 36; Muslim, Selâm, 41)   Asıl sen ne saçmalıyorsun daha İslamdan haberin yok.İslamda nazar değmesi vardır ve gerçek kabul edilir.

comar kardesım bana Kur'an da nazar nerede yazıyor onu goster. siz ve ayaklarını opup taptıgınız seyhlerınızın kullandıgı müşrik dinine ait kıtaplardan yazı atma bana .

Kur'an dan sonra onlar hangi söze (hadise) inanırlar. (Mürselat 50. ayet)

cıkmıs buhari diye bı dalkavuk kitap yazmıs neymıs peygamberın sozlerıymıs buna inananlar peygamberede buyuk haksızlık yapıyorlar cunku o bıle sadece bır elcı oldugunu bılmektedır. Kur'anda ayetlerde hep gecen seylerden bırıdır De ki ben sadece bir elciyim . Ama senin odun kafan bunları anlamaz bilime karsı cıkar felsefiyi sevmez soru sormayı yasaklar senden olmayanları öldürmeni emreder degilmi comar kardesım. İslam oyle bir din degıldır o yuzden insanlara yanlıs bılgıler verme.!!!!!!

Halktan öyle kimseler varki aslında inanmadıkları halde 'Allah a ve ahiret gününe inandık' derler. Allah'ı ve müminleri aldatmak isterler.Halbuki kendi kendilerini aldatıyorlar.Farkında bile değiller. (Bakara suresi 8. ve 9. ayet)

siz bu insanların ateist olmasındaki en buyuk nedenlersınız Allah a müşrik bir dini savunuyorsunuz ve onu herkese yaşatmaya calısıyorsunuz.

Övgü, gökleri ve yeri yaratan, karanlığı ve ışığı var eden Allah'a yaraşır.Buna ragmen, inkarcılar Rab'lerini başkalarıyla denk tutuyor. (En'am 2. ayet) sen Allah tan baska kımseyı ovemezsın İslam dininde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...