Jump to content

Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

Recommended Posts

• İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, Mempish said:

Lan dingil Önce nickini değiştir. Sen haketmiyorsun.

Nickini bundan sonra  (Yırtık dondan çıkan Nick) koy. 

Ben ''democrossian'' deyince ilk ne anladım biliyor musunuz?
İnsanlar bilirsiniz ''breeding'' yani melezleme yaparak köpek ve kedi ırklarını geliştirmişlerdir.
Buradan hareketle ''Demo'' antik yunanca ''halk''demektir.
To cross fiili ise ingilizce ''çaprazlamak'' demektir.

İki kedinin melezlenmesi ingilizce'De çaprazlanma yani ''crossing''tir.

O zaman bu democrossian ne olaki didim kendi kendime. 
Biliyorsunuz dünyada artık insan ırkları izole değiller. Global dünyada ırklar genler birbirine karışıyor.
Bu üye de ateforumda bu akımın misyoneri mi didim ahahahaha

Sitelerde Paylaş
Just now, hemdemo said:

Ben ''democrossian'' deyince ilk ne anladım biliyor musunuz?
İnsanlar bilirsiniz ''breeding'' yani melezleme yaparak köpek ve kedi ırklarını geliştirmişlerdir.
Buradan hareketle ''Demo'' antik yunanca ''halk''demektir.
To cross fiili ise ingilizce ''çaprazlamak'' demektir.

İki kedinin melezlenmesi ingilizce'De çaprazlanma yani ''crossing''tir.

O zaman bu democrossian ne olaki didim kendi kendime. 
Biliyorsunuz dünyada artık insan ırkları izole değiller. Global dünyada ırklar genler birbirine karışıyor.
Bu üye de ateforumda bu akımın misyoneri mi didim ahahahaha

Valla hiç bişi anlamadım ama güldüm..

Aklıma benim köpek odin geldi.?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Sütlü Kase said:

Bu gün demoya çok yüklendik rahat verin adama da az uyusun.

Ben demo'yu bayan sanıyordum.

Ayrıca benim nickime gelince; 2 anlamı var.

1.si ''hem-dem-o'' yani; hem: ''hemfikir'', ''hemcins'' teki hem, dem: argo alkol almak anlamına gelen demlenmek, o: ise 3. tekil şahıs: yani hemdemo

2. ''hem-demo'' yani: demo versiyonum. kendimin demo versiyonu. inş. karakterimi geliştirip, irademi terbiye edip kendimin upgrade versiyonuna geçicem.

:D:D

Sitelerde Paylaş
On ‎28‎.‎08‎.‎2018 at 01:46, hemdemo yazdı:

demo'yu bayan sanıyordum.

Yok ya ciddi misin! Bu kadar yanlış bir kanıya nasıl vardın acaba hayret. Hayır yani avatarım Demokritos büstü de varken nasıl oldu anlamadım ama neyse... Ben doğrusu kendisi belirtmedikçe forum üyelerinin cinsiyeti ile ilgilenmiyorum. Hiç merak etmem, ancak kendisi belirtirse ister istemez öğrenmiş olurum.

Mempish dostum, seninle de atışsak da tabii ki dostuz. Ateistler biraz sert olur, atışırız öyle. Çok sert atışsak da dostluk bozulmaz. Ateistler kaplan gibidir, sürü halinde değil bireysel hareket ederler. Dayanışmaya gerek duymazlar. Aslanlar gibi sürü halinde hareket etsek de olur ama işte böyle. En azından şu anda böyleyiz.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, democrossian yazdı:

Hayır yani avatarım Demokritos büstü de varken nasıl oldu anlamadım ama neyse... 

Demokritos büstü çok güzel duruyor.  Günlük hayatta nasılsın bilmem ama oldukça ciddi ve donanımlı gibi  bir  atmosfer katıyor sana o pp.  

Ben de bir darwin büstü bulaydım  :D

Sitelerde Paylaş

Nick konusunda ise lafı uzatmadan doğrudan nedir.com'dan alıntı yapayım:

Demo nedir?

Demo kelimesi ingilizce demonstration kelimesinin kısaltılmış halidir. Demo'nun anlamı bir oyunu bir programı veya herhangi birşeyi tanıtmak amacıyla yapılan sunum anlamındadır. Demo sözlükte "tanıtım, gösteri, gösterme" gibi anlamlara gelmektedir. Demo olan bir ürün tanıtım yada deneme amaçlı kullanıma sunulmuş bir üründür.

Demo ürünler nelerdir?

Örneğin bir oyunun demosu yayımlanır. Yayımlanan bu oyunun demosu tanıtım amaçlıdır. Benzer şekilde internet üzerinden indirdiğiniz bir program demo yani tanıtım sürümü olabilir. Filmlerin fragmanlarıda birer demo yalnız onlar fragman yada trailer olarak adlandırılırlar. Müzik sektöründede demo ürünler kullanılmaktadır. Örneğin; Müzisyenler genelde şarkılarının demolarını yaparak bunları, grup ve aranjörlere sunarlar.

Cross ise itiraf edeyim çok anlamlara geliyor. O kadar çok anlama geliyor ki ben anlam verip geleceği anlamların kapsamını daraltmayayım. Bırakayım kapsamlı kalsın. Melez anlamına bile geliyor ama ben bu anlamı düşünerek nick yapmadım. Zaten son derece de safkanım! :D Çaprazlamayı filan da düşünmedim. Çapraz işareti, haç anlamları da olduğundan Hristiyan olduğum bile sanılabilir ama tabii ki değilim. Önemli olan bu kelimenin çok anlamlara gelmesi, ondan seçtim zaten. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Demokritos büstü çok güzel duruyor. 

Evet Demokritos büstlerinin hepsine baktım, en çok bunu beğendim. Böyle bir kürsüden aşağı bakıyor gibi. Bilge tavır en güzel bu büstte canlandırılmış. Demokritos tabii çok sevdiğim, antik Yunan'da en sevdiğim filozof. Çok saygı duyuyorum. Öbür dünya olsaydı tanışıp konuşmak isterdim. :D O derece yani. Demokritos'un hayatını okudum, hayran kaldım. Çok olağanüstü bir adam. 

Bu büst yanlış hatırlamıyorsam İtalya'da sergileniyor. Yine yanlış hatırlamıyorsam kenarında yapan heykeltraşın adı da yazıyor ama unuttum.

Sitelerde Paylaş
On 26.08.2018 at 12:45, Mempish yazdı:

Çoğumuz için konuşuyorum. Evinizdeki bilgisayarın başından kalkıp toplum çarkının  dinsel kirliğine ne zaman el atacaksınız.?

Ya da arkadaşınızın babaannesinin duvarda asılı tozlu kuranını indirip en yakın dostlarınıza dahi gerçekleri ne zaman açıklayacaksınız?

Sevgilinize ve  sevdiklerinize bilmedikleri dinsel kirliliği öğretmek için ne zaman ateist neferler olacaksınız.?

Yok eğer "bu edilgenlik gıdasal doygunlukla birleşince beni mayıştırıyor adım atamıyorum" diyorsanız. Sizin pasif bir dinciden ne farkınız kalmış ki.?

Derin konularda mangalda kül bırakmayan forum filozofları tek rakibiniz kendinizken, Diyanete ön kapıdan girer arka kapıdan çıkarım diyecek kadar cesaretiniz yok mu?

Arkadaşlar bu edilgenlikten lütfen kendinizi kurtarın. Aksi takdirde sizler gibi çocuklarınızda hasta olacaktır

Tamam, bugün artık geç oldu, yarın sabah erkenden kalkıp iş iş dinsel kirliliği yok etmek için kendimi yollara vuracak, ateist bir nefer olacağım.

Edilgenlikten kurtulayım da çocuğum da benim gibi hasta olmasın...

Ateizmin yeni peygamberi Mempish böyle buyurdu...

Sitelerde Paylaş
47 minutes ago, Türk Ateist said:

Tamam, bugün artık geç oldu, yarın sabah erkenden kalkıp iş iş dinsel kirliliği yok etmek için kendimi yollara vuracak, ateist bir nefer olacağım.

Edilgenlikten kurtulayım da çocuğum da benim gibi hasta olmasın...

Ateizmin yeni peygamberi Mempish böyle buyurdu...

? Ne şimdi kinayemi yaptın. Yoksa bir formül buldun da yazmayı mı unuttun.  

Bir Söz vardır "Tahsil cehaleti alır. eşeklik baki kalır.?

Anan seni bu forma kinayeli konuş diyemi  doğurdu.

Dikkat ettiysen orijin Ateist kardeş ben peygamberlik yapmıyorum. Yapanları dezenfekte etmenin önündeki çağın vebası edigenlikten bahsediyorum.

Alınganlığın kime ? Ne zamandan beri durum tespiti savaş suçu sayılmaya başladı acaba ..

Kendin den bahset Son 1 haftada insanlık için ne yaptın ? hangi kesere sap oldun. ? Ya da bir önerin var ise dinleyelim. 

Olmaz sa şöyle yapalım biz gidelim. Sen forumu tek başına çevir. Hem Teist hem ateist olursun. 

Yok eğer konu da yanlışlık var ise söyle de bilelim.

Olum burası askerlik ocağı değil.

"Yok Ben bu forumun tozunu yuttum, yok ben en spesifik konulara daldım. Yok ben uzaylara daldım fezalara uçtum. Yok ben forumda kankilerle nargile

çektim."

Ayaklarını artık bi tarafa bırak. Yemezler. Sen ve senin gibiler formun ağzına sıçtınız. Egonuzun tavan yaptığı platformları unut.

Sana tavsiyem 

1.Nazik ol.

2.Adam ol.

3.Foruma yeni gelenlere kibar ol. hatta destek ol. 

4.Bana atomu keşfetmiş gibi ayaklar yapma sabahlara yazarım.

Ben 2007 den beri burdayım. Dağdan gelip bağdakine ahklam kesme.

Cevabına göre kibar davranırım bilmiş ol.

Sitelerde Paylaş
Just now, Sütlü Kase said:

Burası karışacak vaziyet alın. 

Buranın karıştığı felan yok tespitlerimin arkasındayım.

içinizden biri özeleştiri yapıp ta ya arkadaş bu tembellik hepimizde var diyecek kadar kendin barışık değil.

Yok kinayeli kinayeli konuşmalar. yok laf sokmalar. 3 ileri 1 geri gitmekten ve kısır döngüde dolap beygiri gibi dolaşmaktan bıkmadınız mı.? 

BU NE YAA.

Ateist olduğumdan utanır oldum 3-5 hamam böceğinin formu işgal etmesinden

Bi silkelenin ya kalkın gidin biraz yürüyüş yapın . yeşilin ormanın doğanın kokusunu alın. nedir sizi bu kadar karamsar yapan.

Adam adama baka baka kararır.. Yoksa önünüzde sünni dindarla mı oturuyor. 

Yapmayın arkadaş biraz yaratıcı olun. Herkes 3-5 kişinin asabiyetinden şikayetci 

Klanmısın olum siz?  forumu ele mi geçirdiniz yoksa ?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Mempish yazdı:

Klanmısın olum siz?  forumu ele mi geçirdiniz yoksa ?

Buraları ben ele geçirdim. Ele başlarıda benim evet. 

Order 66 yı da verecem yakında. 

Ayrıca ben bu gezegende bulabileceğin en kendinle barışık adamlardan biriyim. 

Ama nihilist düşüncelerim var o kısım problem. 

Sitelerde Paylaş
Just now, Sütlü Kase said:

Buraları ben ele geçirdim. Ele başlarıda benim evet. 

Order 66 yı da verecem yakında. 

Ayrıca ben bu gezegende bulabileceğin en kendinle barışık adamlardan biriyim. 

Ama nihilist düşüncelerim var o kısım problem. 

Seni ayrı tutuyorum. Sütlü kaseyi severim. içine order 66 karışırsa tadı ne olur bilemem.?

Hadi güldüm şimdi. 

Ya arkadaş isabetli bir konu açıldığı zaman ben takdir ediyorum ki adam yine  faydalı bir konu peşinde olsun diye.

Ama isabetsiz konu açan arkadaşa da cevap vermiyorum.

İçinizden bir delikanlı çıkıp ta evet hepimizde bir soğurganlık tembellik var demiyor. 

Saatlerce klavyeye basan parmaklarımızdan başka bir organımız hareket etmiyor. 

Bunu farkında olmakla suç işledik. 

Sanki hepiniz dağlara taşlara çıkan aktivistsiniz. belki olan vardır saygı duyarım.

Beğenmediğiniz o dinciler her akşam bir yerde sohbet edip zikir çekiyor.

Bizim sözde ateistlerimiz de kıçını kaldırmadan 62 çekiyor.

( bu arada dolar artınca her şeyi double yazdım) anlamak için fazlasını düşün.) 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Mempish said:

Seni ayrı tutuyorum. Sütlü kaseyi severim. içine order 66 karışırsa tadı ne olur bilemem.?

Hadi güldüm şimdi. 

Ya arkadaş isabetli bir konu açıldığı zaman ben takdir ediyorum ki adam yine  faydalı bir konu peşinde olsun diye.

Ama isabetsiz konu açan arkadaşa da cevap vermiyorum.

İçinizden bir delikanlı çıkıp ta evet hepimizde bir soğurganlık tembellik var demiyor. 

Saatlerce klavyeye basan parmaklarımızdan başka bir organımız hareket etmiyor. 

Bunu farkında olmakla suç işledik. 

Sanki hepiniz dağlara taşlara çıkan aktivistsiniz. belki olan vardır saygı duyarım.

Beğenmediğiniz o dinciler her akşam bir yerde sohbet edip zikir çekiyor.

Bizim sözde ateistlerimiz de kıçını kaldırmadan 62 çekiyor.

( bu arada dolar artınca her şeyi double yazdım) anlamak için fazlasını düşün.) 

Yahu milletin ne yaptığını nereden biliyorsun? Kendinden mi? 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, sağduyu said:

Yahu milletin ne yaptığını nereden biliyorsun? Kendinden mi? 

? Görünen köy kılavuz istemez Sayın Sütlü kase. 

Bu işte ayıplanılacak yada utanılacak  bir durum yok. ?

Elbette küreklere asılmak insanın doğasında var.

Ama o kollar birazda gerçek küreklere asılsın.

Dindarlar foruma her gün gelip gidiyor.

Bir günde 3-5 ateist el ele tutuşup onların dergahına gidin. 

"İADEYİ ZİYARETE GELDİK DEYİN" mesela..

tarihinde Mempish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...