Jump to content

Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

Recommended Posts

• İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, Mempish said:

? Görünen köy kılavuz istemez Sayın Sütlü kase. 

Bu işte ayıplanılacak yada utanılacak  bir durum yok. ?

Elbette küreklere asılmak insanın doğasında var.

Ama o kollar birazda gerçek küreklere asılsın.

Dindarlar foruma her gün gelip gidiyor.

Bir günde 3-5 ateist el ele tutuşup onların dergahına gidin. 

"İADEYİ ZİYARETE GELDİK DEYİN" mesela..

Sen önden bir keşif gezisine çık, etrafı bir kolaçan et, manifestonu ver, durum müsaitse biz de sonra geliriz.

Bu arada sen yine herkesi kendin gibi sanma, zanlar yanıltır insanı bazen. Neyse hadi gazan mübarek olsun.

Sitelerde Paylaş
52 minutes ago, sağduyu said:

Sen önden bir keşif gezisine çık, etrafı bir kolaçan et, manifestonu ver, durum müsaitse biz de sonra geliriz.

Bu arada sen yine herkesi kendin gibi sanma, zanlar yanıltır insanı bazen. Neyse hadi gazan mübarek olsun.

??

Sene 2015 felan idi .. İsmail ağa cemaatinden bir kaç kişi ile inşaat mevzusuna arkadaş olduk.

Bilenler bilir. Bu adamlar görüntü itibariyle tam peygamber ocağı tipinde insanlar.

Cübbe sarık mest felan resimdeki tipler gibiler.

irfan_balkanlioglu_ismailaga.jpg

Aslında çok saygılı insanlar. Konuşurken karşıyı incitmemeye özen gösteren fakat tevekkül adı altında yeğane  insani değerleri olan 

akıllarını önce allaha  sonra cemaate kaptırmış genel de ise avane ve garip gureba insanlardır. Ben bunlarla  uzun müddet  takıldım.

Bunlar "peygamber ne giydi biz onu giyelim peygamber ne yedi biz onu yiyelim. Hatta peygamber kaç yaşında öldü ise "yarab benim vaktimi ondan fazla eyleme" diyen 

bir gruptur. Ümmet olarak himmet borçlarını aylık taksitler halinde tarikatlarına öder. Cemaat lideri ne derse eksiksiz yaparlar.

Aslında kıyafet böyledir ama araba wolkswagen cep telefonu iphone  bilgisayar samsung  Gözlük avrupa  

Tam bir tezatül teşkilat adamlar.

Ben bunlara her gelişlerinde takılır şakalaşırdım.

Örneğin adam alman araba ile geliyor. o gün konuyu bir şekilde bu arabalar binmek günah, peygamber döneminde tüm yük develerden taşınırmış derdim.

Ya da Telefonu kullanmayın yahudiler dinliyor bu adamlara prim kazandırmayın derdim.

Y ada bilgisayara girmeyin tüm sevaplarınızı sömürür der dalga geçerdim. 

Adamlar benden bayaa kuşkulandılar. 

Günlerden Cuma idi ..Hep birlikte 2 saat önceden namaza hazırlık için ayaklandılar. Bana sen gelmiyor musun dediler.

Dedim ey dostlar siz bilmez misiniz. Peygamber sav. En hayırlı namaz sabah namazıdır. Öbür tarafta sabah secde ettiğiniz namaz hepsinden sorulur Bu nedenle ben sabah namazını 2 kere kıldım. kalan borcumu akşam kılacam dedim. 

İlk defa duydukları bu ifademe bir karşılık veremediler. Ama kafaları karışmış olmalı ki bir daha gelmediler.

Bir gün birini yolda gördüm. dedim ya neden gelmezsiniz. Yok bi problem dedi ısrarla hele söyle dedim.

"Ya arkadaşlar senin bizi işlettiğini düşünüyorlar" dedi.

Kıs kıs güldüm. Dedim ya Nasrettin hocanın kazan hikayesi gibi öğütlerimi dinlediniz bana hep hak verdiniz. Ben o cuma sizi test ettim.

Bunların dini bilgisi ne kadar diye . Ama siz o gün namaz konusunda bana "Ya sabah namazını iki kere kılıp cumadan kaçmak kitabın neresinde yazıyor" diyemediniz.

Demek ki sizi işletenler fazla bir şey öğrenmenizi istemiyorlar dedim. Adam selamsız vın turizm oldu.

Ama siz siz olun başka tarikat üyeleri ile  benim gibi şakalaşmayın.

Ama ismail ağa cemaatine "Dinimi kaybettim" diye dalın. zarar gelmez.

"Ateistim" desen yine çok tepki vermezler "Sadece Allah ıslah etsin " derler

Ben bunlara arapça okudum. Hepsi birden amin dedi.

Anlamı şuydu.

Ellemeyin şu kızı

ellemeyin şu kızı

Gurbettedir sevgilisi

valley ya ali valley.?

Haydi kalın sağlıcakla?

tarihinde Mempish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Mempish yazdı:

? Ne şimdi kinayemi yaptın. Yoksa bir formül buldun da yazmayı mı unuttun.  

Bir Söz vardır "Tahsil cehaleti alır. eşeklik baki kalır.?

Anan seni bu forma kinayeli konuş diyemi  doğurdu.

Yok be, ne kinayesi? Açıkça dalga geçtim.

Kendin den bahset Son 1 haftada insanlık için ne yaptın ? hangi kesere sap oldun. ? Ya da bir önerin var ise dinleyelim. 

Olmaz sa şöyle yapalım biz gidelim. Sen forumu tek başına çevir. Hem Teist hem ateist olursun. 

Kesere sap olacak odun değilim ki? Sen ol kesere, baltaya sap. 

Hem sen peygamber, elçi, Tanrı vb değilsin ki son bir haftadır insanlık için ne yaptığımın hesabını vereyim? Hem ben onlara inanmıyorum...

Olum burası askerlik ocağı değil.

"Yok Ben bu forumun tozunu yuttum, yok ben en spesifik konulara daldım. Yok ben uzaylara daldım fezalara uçtum. Yok ben forumda kankilerle nargile

çektim."

Ayaklarını artık bi tarafa bırak. Yemezler. Sen ve senin gibiler formun ağzına sıçtınız. Egonuzun tavan yaptığı platformları unut.

Sana tavsiyem 

1.Nazik ol.

2.Adam ol.

3.Foruma yeni gelenlere kibar ol. hatta destek ol. 

4.Bana atomu keşfetmiş gibi ayaklar yapma sabahlara yazarım.

Ben 2007 den beri burdayım. Dağdan gelip bağdakine ahklam kesme.

Cevabına göre kibar davranırım bilmiş ol.

Aynen öyle, burası askerlik ocağı değil. Burada kıdeme değil, ne yazıldığına bakıyoruz biz. E ben de sana şimdi senin bana ettiğin gibi hakaretler ederim, ellerim armut toplamıyor ama ondan sonra kibarlıktan, nezaketten falan söz edemem. E ama gördüğün gibi hem hakaret etmiyorum hem de adam ol, nazik ol diye kabalık etmiyorum. Ayrıca bunları yaparken nezaket, saygı falan belletmeye kalkmıyorum.

Beğendin mi cevabımı? Ona göre hazırlıklı olayım...

Sitelerde Paylaş

Tarikatçılara yüz verip başkalarını edilgenlikle suçlamak bir kompleks olmalı.

Bana gelip kimse cumaya gitmeyi önerme cesareti gösteremez. Tersimin çok pis olmasından korkarlar. Konuşmaya konuşurum, böcekmişler gibi davranmam ama asla cumaya gidelim zikire gidelim toplantıya derse filan gidelim gibi bir teklifte bulunamazlar. Tersim çok acayip pistir, çok fena bozarım.

Sitelerde Paylaş
On 30.08.2018 at 19:35, democrossian said:

Bana gelip kimse cumaya gitmeyi önerme cesareti gösteremez. Tersimin çok pis olmasından korkarlar. Konuşmaya konuşurum, böcekmişler gibi davranmam ama asla cumaya gidelim zikire gidelim toplantıya derse filan gidelim gibi bir teklifte bulunamazlar. Tersim çok acayip pistir, çok fena bozarım.

Elbette Adam senin nefretullah bir uzaylı olduğunu bilse yolunu değiştirir di  zaten.?

Sitelerde Paylaş
On 30.08.2018 at 18:07, Türk Ateist said:

Aynen öyle, burası askerlik ocağı değil. Burada kıdeme değil, ne yazıldığına bakıyoruz biz. E ben de sana şimdi senin bana ettiğin gibi hakaretler ederim, ellerim armut toplamıyor ama ondan sonra kibarlıktan, nezaketten falan söz edemem. E ama gördüğün gibi hem hakaret etmiyorum hem de adam ol, nazik ol diye kabalık etmiyorum. Ayrıca bunları yaparken nezaket, saygı falan belletmeye kalkmıyorum.

Beğendin mi cevabımı? Ona göre hazırlıklı olayım...

Her nicke eyvallah ta Şu Türk ateist i bir oturtamadım. 

Türk Vatansever olabilirsin.

Türk milliyetçi olabilirsin.

Türk ateist bana saçma geliyor. Baştan aşşağı çelişkiler yumağı.

Adeta Gözün ün biri kalk gidelim. diyor

Diğeri bok yeme otur diyor tarzından.

Bisexuelim ama eşcinsel değilim der gibi bir şey

Çözemediğin ciddi sorunların var da erkekliğe bok sürdürmeyen cinsinden

Nereye oturtsam!  bilemedim var sen karar ver.

Sitelerde Paylaş
On 30.08.2018 at 19:35, democrossian said:

Ben tarikatçılara, ateistlere, koministlere, aktivistlere, faşistlere, yüz veririm. 

En çok yüz verdiğim sınıf ise hayvanlardır. Çünkü en dürüst canlı türüdür. ( İnsanda hayvandır dersen bunu hayvanlara hakaret sayarım.)

Benim yüz alıp yüz vermemek gibi bir egom olamaz. 

bana zarar vermeyen her şeye yüz veririm. 

Senin o küçümsediğin tarikatçılar da öyle bir disiplin vardır ki  akıllara ziyan.

Gereksiz konuşmazlar. fazla yemez içmezler. kimseye hakaret etmezler.(En azından ben görmedim.)

Arı gibi çalışırlar, öyle bazı ateistler gibi  sabaha kadar kıçını koltuğa yapıştırıp oturmazlar. Genelde erken yatarlar.

Haftada bir zikir yaparlar. Hoplar zıplarlar coşarlar. Stresin az görüldüğü bir yapıdadırlar.

Egolarına hiç tanık olmadım. 

Bu tür eğer ateist olsaydı. Fenomen olurlardı.

Aslında bu grubun düşmanı ateistler değil, yobazlardır. 

Onların tek kusuru Akıllarını tarikatın kerpetinine sıkıştırmış olmalarıdır.

Ateistlerden tarikatçılar çiftleşseydi. ortaya fenomen bir tür çıkardı.

Tabi bu işin esprisi

Sayın Democrassian aslında kompleks ten bahsederken, kendini bir yokla 

acaba ben asıl kompleks olan  ben miyim ? diye  

Elbette hepimizin içinde biraz vardır. 

Kıskançlığın var ise kompleksinde var.

Kompleksin var ise korkularında var.

Korkuların var ise Lord olmayı hak etmiyorsun dur. (Bu da nereden çıktı şimdi?.?)

Özellikle catapult her üyenin bana göre biraz "GÜVEN" olması lazım.

Bu bir ironi değil ta gerçektir.

Aç kalan karpuzun kabuğunu da sever. siz semir miş siniz.

Bu da ironi değil

Tek fark semirdiğiniz şey gıda değil, laf salatasıdır.

Şöyle bir baktım. 13bin küsür ileti yazan bir adamın  ulu filozof olması lazım

Tam aksine küfürbaz, bencil ve egoist hatta ve hatta 

1 hour ago, Mempish said:

Tersimin çok pis olmasından korkarlar. Konuşmaya konuşurum, böcekmişler gibi davranmam ama asla cumaya gidelim zikire gidelim toplantıya derse filan gidelim gibi bir teklifte bulunamazlar. Tersim çok acayip pistir, çok fena bozarım.

yukarıdaki gibi kötü karakterini ele veren yazılar hiç yazmaması lazım .

Ateist anlayışa örnek olayım derken ,Underworld'un sonuna giderek başka bir yaratık olarak dönmüş olabilir misin?

NE DERSİN?

tarihinde Mempish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mempish yazdı:

Her nicke eyvallah ta Şu Türk ateist i bir oturtamadım. 

Türk Vatansever olabilirsin.

Türk milliyetçi olabilirsin.

Türk ateist bana saçma geliyor. Baştan aşşağı çelişkiler yumağı.

Adeta Gözün ün biri kalk gidelim. diyor

Diğeri bok yeme otur diyor tarzından.

Bisexuelim ama eşcinsel değilim der gibi bir şey

Çözemediğin ciddi sorunların var da erkekliğe bok sürdürmeyen cinsinden

Nereye oturtsam!  bilemedim var sen karar ver.

Terbiyeli ol istersen. 

Söyleyecek başka şey bulamadın, nickime mi sardın?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Türk Ateist said:

Terbiyeli ol istersen. 

Söyleyecek başka şey bulamadın, nickime mi sardın?

Batıya göre ?

Türk demek barbar demek. 

Barbar demek zorba demek,

Zorba demek, Eşkiya demek.

Bu nickin den sonra

Charles Darwin in kemikleri sızlayacak.

Bu ne biçim polim deyip tükürürdü.

Sen Ateist.ben ateist

En iyisi Nickin barbar ateist olsun.

Barbar CONAN gibi heh he ?

Canımsın...?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Mempish yazdı:

Batıya göre ?

Türk demek barbar demek. 

Barbar demek zorba demek,

Zorba demek, Eşkiya demek.

Bu nickin den sonra

Charles Darwin in kemikleri sızlayacak.

Bu ne biçim polim deyip tükürürdü.

Sen Ateist.ben ateist

En iyisi Nickin barbar ateist olsun.

Barbar CONAN gibi heh he ?

Canımsın...?

Sarhoş falan mısın Mempish?

Ciddi ciddi soruyorum bunu.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Türk Ateist said:

Sarhoş falan mısın Mempish?

Ciddi ciddi soruyorum bunu.

Dostane ironi yapıyorum. 

Kızma hemen.. Unutmaki aynı gemideyiz.

Ben makinist sen çarkçı başı. 

Üstelik animatörler yok. Kendi aramızda şakalaşıyoruz.

En iyisi ben gideyim bir duş alayım.

İskambili kar geliyorum.?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Türk Ateist said:

Serin suyla al o duşu. İyi gelir.

Buz gibiydi Nerden bildin.. ? 

Neyse..

Evelden Haci diye arkadaş vardı.  Siz çocuktunuz. hatırlamazsınız. Bu arkadaş Admin idi. Ara  sıra da olsa sohbetlerimize katılır

istişare ederdi.

Sonra kayboldu.

Bu arkadaş sanırım Charter seviyeydi. şimdi 

primarc mı oldu nedir tepkisizleşti.

Ateist düşünceye dalmak aslında mariana çukuruna dalmak gibidir. 

ne kadar dibe dalarsan o kadar espriden ve hayatın zevkinden uzaklaşırsın.

Sanırım şimdi dipteki uzaylılarla peritüal origami oynuyordur.

İnsanlıktan uzak başka evrende..

Ancak üzücü olan Sayın Democrassian da ben uzaylıyım demeye başladı demek ki o da aynı  yolun yolcusu

Kısaca üyeleri bir bir kaybediyoruz.

Yakında formun ismi ateizm yerine Ritüalizm olursa şaşmamak gerek.

????

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Mempish yazdı:

Buz gibiydi Nerden bildin.. ? 

Neyse..

Evelden Haci diye arkadaş vardı.  Siz çocuktunuz. hatırlamazsınız. Bu arkadaş Admin idi. Ara  sıra da olsa sohbetlerimize katılır

istişare ederdi.

Sonra kayboldu.

Bu arkadaş sanırım Charter seviyeydi. şimdi 

primarc mı oldu nedir tepkisizleşti.

Ateist düşünceye dalmak aslında mariana çukuruna dalmak gibidir. 

ne kadar dibe dalarsan o kadar espriden ve hayatın zevkinden uzaklaşırsın.

Sanırım şimdi dipteki uzaylılarla peritüal origami oynuyordur.

İnsanlıktan uzak başka evrende..

Ancak üzücü olan Sayın Democrassian da ben uzaylıyım demeye başladı demek ki o da aynı  yolun yolcusu

Kısaca üyeleri bir bir kaybediyoruz.

Yakında formun ismi ateizm yerine Ritüalizm olursa şaşmamak gerek.

????

Yoo, dün 45. yaşına girmiş eşek kadar insanım, foruma üye oluşum da 2008.

Hacı gayet iyi, işinde gücünde, son birkaç aydır da çok meşgul. Hala admin, eskisi kadar olmasa da hala yazıyor. 

Valla ben ateist düşüncenin dibine dalmak ne demek, bilmiyorum. Senin gibi konuşanları anlamıyorum da. 

Sığım biraz galiba... 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Türk Ateist said:

Valla ben ateist düşüncenin dibine dalmak ne demek, bilmiyorum. Senin gibi konuşanları anlamıyorum da. 

Sığım biraz galiba... 

.Mübala yapıyorsun.:)

Ateist insan sığ olmaz. Sığ insan da ateist olmaz.

Sığdan kastın kafası basmayan geri zekalı ise cevabım budur. 

Bir ateist ile bir dindarı ayıran temel öğe zeka ve mantıktır. Ateistler güçlü mantık yetenekleri sayesinde varlık doktrini içinde yokluk bilmecesini zihinsel olarak bağdaştırmayan insandır.       bir Maddenin varlığı onun nedenselliğinin ütopik bir gerekçeye dayandırılması ateisti bağlamaz. Ateist   olaya  somut objektif açıdan bakar. 

Sayın Haci ile ortak noktamız evren canlımı? sorusuna aynı mantık ile bakışımızdır. Bilgisayarın çalışma prensibi ona yüklenen yazılımın temel fonksiyonu ile denktir.

1 bit bir işlemdir. bilgiyi temsil eder. kapasitesi ne olur ise olsun. o bir bilgisayardır. Evrende öyledir. İster bir gezegen ister bir yıldız sistemi ister ise bir galaksi olsun. Aksiyon oluşturur. Bana göre Dünya bir canlıdır. Gerek biyolojik gerek kozmolojik olsun her canlı gibi onunda yaşam süreci vardır. 

Dindarlar ise Varlık doktrinine inanmazlar Mitolojik açıdan bakarlar. Her varlığın varoluşunda mutlak bir güç ararlar.  Onlara göre ilk  varoluş Adem ile havvadır.  dünyanın ömrünü  bu nedenle kısa tanımlarlar. Adamlara dinazorlarmı önce varoldu yoksa Adem ile havva mı desen. Sığ beyinlerinde 1 kaç bitlik devreleri yanar.. 

Kısaca Sığ tanımlamasına sanıyorum biraz cevap verebilmişimdir.

Sitelerde Paylaş

Sonuna kadar haklısın @Mempish  , uzun zamandır bu konuyu düşünüyorum. İktisatçılara dahi yazıyorum. Ciddi sorunlarımız var.

Gençlerin harekete geçmemesi çok doğal değil mi? Yıllardır, başımızda bize çaresizlik pompaladılar. Artık kimsenin bir şey değiştireceğine dair inancı kalmadı. Eski nesil "bir şey yapalım" derdi. Ama yıllardır Türkiye'de bir şey yapıp da başarılı olan göremedik pek. Harekete geçmek, gençler için anlamlı bir ifade değil artık. Kerizlik. Politik olmayı başarı zannediyorlar.

Şu tarikatçılar... Gerçekten dediğin gibiler. Arı gibiler arı. Birbirlerine ucuza satıp, bir sıkıntı olunca destek oluyorlar. Bir sektöre girseler, 5 yılda tekel olurlar. Hesapsız bir dayanışma. Çalışkanlık. Halbuki 5 ateisti birleştirsen birbirlerine indirim yaptırıp yükselmelerini sağlayamazsın. Karı olmayacaksa girmez. Halbuki tarikatlarda insanların tanımadıklarına yardım ettikleri olur.

Sonra o adamlar her sektörde tekel olup, bizim gibi sözde aydınların kanını her alışverişte emerler. Bir ayakkabı alırsın, derisi yeşil sermaye, kumaşı yeşil sermaye, fabrikası yeşil sermaye... Kendi içlerinden alışveriş yaparlar... Sen marketten süt alsan bile bu adamların tarikatına bağış yapmış olursun.

Bizde çalışkanlık, güven, örgütlenme iradesi, disiplin olmadıkça her şeyimizi elimizden kaybedeceğiz. Bu da böyle bilinsin. Haketmiş olacak mıyız? Kesinlikle. Geleceği düşünmeyip bütün gün sözde muhaliflik yapan adam, neden çalışkanın karşısında ezilmesin?

Sitelerde Paylaş

Yok ya, bu papaz kılıklı tarikatçılarda hiç bir özellik yok. Son derece sıradan ve adi adamlardır. Bir olumsuzluk olsa birbirlerini sırtlanlar gibi yerler. Sık sık da yiyorlar zaten devran onların devranı olduğu halde üstelik!

Sadece bu halk aptalca bir karar verdi. Şunlara bir prim vereyim, bir kredi açayım bakayım ne yapacaklar dedi. Yemedikleri nane de kalmadığı halde, hâlâ sonuna kadar kredinin vadesini uzatmakta kararlı. Bunların yedikleri naneleri başkası yese anında iktidardan indirilirdi. Bunlara niye bu kadar hoşgörü gösterip prim veriyor bu halk, tabii ki aptal olduğu için. Bunun başka açıklaması yok.

Halk yürüyün yaaa gericiler dedi, yürüyorlar. Başka hiç bir özellikleri filan yok. Halkın kafasına dank etmesine bakar. Ama o da etmiyor işte. Ne fetoşun, ne kedicinin ne başkasının pisliklerinin ayyuka çıkması bu halk için bir şey ifade etmiyor! Ne zaman kafasına dank eder bilemiyoruz. Bu manyaklık elbet bir gün bir duvara toslar da, ne zaman hangi duvara, bilemiyoruz. 

Yani eşşek Oxford okuyamıyor diye kederlenir misin, eşşek yani, okuyamayacak tabii! Bir de okuyacak mıydı! Zeka yoksa yapacak bir şey varsa ben de bileyim. Enjektörle zeka filan sıkılıyorsa, tıp o kadar ilerlediyse haberimiz olsun.

Bu halk hâlâ inşallah maşallah demek bir bot yemek zannediyor. Bu salakça zandan çıkmaya da hiç niyeti var gibi gözükmüyor. Selaaamaleyküm demeyi bit bot yemek zanneden bir halk var karşımızda. Bunu ciddi ciddi bir bot yediklerini zannederek iştahla yapıyorlar!

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Mempish yazdı:

.Mübala yapıyorsun.:)

Ateist insan sığ olmaz. Sığ insan da ateist olmaz.

Sığdan kastın kafası basmayan geri zekalı ise cevabım budur. 

Bir ateist ile bir dindarı ayıran temel öğe zeka ve mantıktır. Ateistler güçlü mantık yetenekleri sayesinde varlık doktrini içinde yokluk bilmecesini zihinsel olarak bağdaştırmayan insandır.       bir Maddenin varlığı onun nedenselliğinin ütopik bir gerekçeye dayandırılması ateisti bağlamaz. Ateist   olaya  somut objektif açıdan bakar. 

Sayın Haci ile ortak noktamız evren canlımı? sorusuna aynı mantık ile bakışımızdır. Bilgisayarın çalışma prensibi ona yüklenen yazılımın temel fonksiyonu ile denktir.

1 bit bir işlemdir. bilgiyi temsil eder. kapasitesi ne olur ise olsun. o bir bilgisayardır. Evrende öyledir. İster bir gezegen ister bir yıldız sistemi ister ise bir galaksi olsun. Aksiyon oluşturur. Bana göre Dünya bir canlıdır. Gerek biyolojik gerek kozmolojik olsun her canlı gibi onunda yaşam süreci vardır. 

Dindarlar ise Varlık doktrinine inanmazlar Mitolojik açıdan bakarlar. Her varlığın varoluşunda mutlak bir güç ararlar.  Onlara göre ilk  varoluş Adem ile havvadır.  dünyanın ömrünü  bu nedenle kısa tanımlarlar. Adamlara dinazorlarmı önce varoldu yoksa Adem ile havva mı desen. Sığ beyinlerinde 1 kaç bitlik devreleri yanar.. 

Kısaca Sığ tanımlamasına sanıyorum biraz cevap verebilmişimdir.

Bunları az çok biliyorum da ateistlikle ilgisini kurmuyorum. Yani "ateist olduğum için maddeyle açıklıyorum" demiyorum. Maddeyle, gerçekle, bilimle açıkladığım ve saçma sapıtık mistik hezeyanlara dönüp bakmadığım için ateist diyorlar bana. 

Ateizm, iç dünyamda bir şey ifade etmiyor. Ateist olduğum aklıma gelmiyor kısacası.

Bir de ateizmin dibine ne kadar dalarsan espriden hayatın zevkinden o kadar uzaklaşırsın demişsin. 
Önce kesin olarak "hayır, zinhar yanlış düşünüyorsun" diyecektim ama sonra haklı olduğuna karar verdim. Ateizm bir referans değer olursa elbette kişi hayatın zevkini almaktan uzaklaşır. 

Benim düşünceme göre ise ateizm kişiye sadece yol açar. Şahane, pırıl pırıl, sonu da pek olmayan uzun mu uzun bir yoldur o. O yola dalarsan ki bilimin yoludur o, hayatın zevklerini dibine dek yaşar, yaşlandıkça bir çeşit bilgeleşirsin. Neşeli, serseri ruhlu, kabullenme gücü müthiş yüksek, gerçeğin farkına çoktan varmış bir olgun kişi.

Daha güzel ne olabilir ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...