Jump to content

Ciddi uyku problemi.

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar öncelikle ateistim. forumda 3 yildir gezinip bir şeyler okuyorum. Tartismalari izliyorum son 1 2 senedirde kayitliyim.Konuyu ise ilk defa açıyorum ve umarim dogru yere acmisimdir.

Gece uyurken karabasan denilen olay oluyor rem uykusu vs yuksekten dusuyormus gibi olup ellerini oynatamamak bagiramamak.Ama bende daha farkli ilk önceleri karabasan oluyordu ama git gide ilerliyor şimdi daha kötüsü oluyor. Genelde ustum açık uyuyamam aliskanliktan dolayı küçüklükten gelen alışkanlık. Ustum acik uyursam karabasan olayi yaşıyorum %90 yani yasama olasiligim.

Herneyse bu yasadigim olayda uyurken ruyamda kotu bir sey gorursem gerceklesiyor cogunlukla. Mesela örumcekten tırsarım cinlerden tırsmam normalde alıştım oyle bir varlik yok ama bilinc altimda var.Uyurken bunlar aklimda çagrışırsa karabasan olayi baslayabiliyor.  Önce beynim karincalaniyor elektriklenme gibi. Isı hissediyorum vucudumun heryerine yayiliyor. Vucudum diken diken oluyor titremeye basliyorum çenem kasiliyor dişlerimi istemsizce sıkıyorum ayni nöbet geçirir yada elektirk çarpilir gibi. Ve sanki atmosferden dunyaya dusuyorum yada uzay boslugunda sürükleniyorum. Vucudum adrenalin salgiliyor.Hatta tum bunlar olmadan 5 saniye önce bunlarin olcagini bilip kendimi uyandirabiliyorum bazen. Belkide bunlari istemsizce ben çagristiriyorum. Olmasini ben sagliyorum örumcek dusunuyorum ve karabasan olayi gerçekleşiyor. Bilimcim uyurken açık oluyor.mesela bir gece telefonu sarja taktim uyudum ruyamda lunaparktaydim telefonumu cikarmak istedim bir baktim telefon yok. Sonra kendi kendime dedimki ben telefonu sarja birakmistim o yuzden yok. Ama ben telefonu gercek hayatta sarja bırakmıştım. Dilersem bazen ruyalarimi kontrol edebiliyorum mesela uçarken yon verebiliyorum gibi gibi.. Ama bu karabasanin ilerlemis halindeki Olaydan artik zevk almaya basladim ama korkuyorum kalbim cok hizli atiyor ve kalp krizi gecirebilirim.  Yogun korku hissediyorum sebepsizce. Aranizsa sebebini bilen var mı? ha birde sık sık yaşarsam pek etkili olmuyor ama uzun Sure yaşamayip birden yaşarsam uzerime agir bir yorgunluk çöküyor ve tum enerjimi kaybediyorum.

tarihinde Dontcryforme tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yatış pozisyonunuz ile ilgili olabilir. Karabasanlar çoğunlukla sırt üstü yatarken olur.

Boynunuz, vücudunuzun en önemli yeri. Boynunuzdaki duruş bozuklukları, uyku sağlığığınızdan  psikolojik sağlığınıza, bağışıklık sisteminizden fiziksel gücünüze her şeyinizi etkiler, çünkü sinir sistemi buradan geçer ve bedene yayılır. Özellikle boyundaki duruş bozuklukları nedeni ile sinirlere uygulanan baskı çok çok farklı bozukluklar olarak ortaya çıkacaktır.

Omurganızın düzgün (gereken eğriliklere sahip) olup olmadığını anlamak için rontgen çektirebilirsiniz. Burada bir sıkıntı yoksa, psikolojik yardım almayı düşünebilirsiniz. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

Yatış pozisyonunuz ile ilgili olabilir. Karabasanlar çoğunlukla sırt üstü yatarken olur.

Boynunuz, vücudunuzun en önemli yeri. Boynunuzdaki duruş bozuklukları, uyku sağlığığınızdan  psikolojik sağlığınıza, bağışıklık sisteminizden fiziksel gücünüze her şeyinizi etkiler, çünkü sinir sistemi buradan geçer ve bedene yayılır. Özellikle boyundaki duruş bozuklukları nedeni ile sinirlere uygulanan baskı çok çok farklı bozukluklar olarak ortaya çıkacaktır.

Omurganızın düzgün (gereken eğriliklere sahip) olup olmadığını anlamak için rontgen çektirebilirsiniz. Burada bir sıkıntı yoksa, psikolojik yardım almayı düşünebilirsiniz. 

Benim boynumda durus bozuklugu var. Biraz one dogru egik gibi duruyor. Bilgisayar yuzunden oldugunu dusunuyorum. Nasil duzeltebilirim acaba?

Bu ise yarar mi?

https://www.durbuldum.com/Hediye/akilli-boyun-diski-sisirilebilir-ayarlanabilir-disk

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Market Wizard yazdı:

Benim boynumda durus bozuklugu var. Biraz one dogru egik gibi duruyor. Bilgisayar yuzunden oldugunu dusunuyorum. Nasil duzeltebilirim acaba?

Bu ise yarar mi?

https://www.durbuldum.com/Hediye/akilli-boyun-diski-sisirilebilir-ayarlanabilir-disk

Boyun ve sırt kaslarınızı güçlendirmeniz iyi olacaktır. Fakat öncesinde, oturma, uzanma ve yürüme  alışkanlıklarınızı düzeltmeniz gerekiyor.

Yüksek yastık kesinlikle kullanmayın.  Bilgisayar ekranınızı görüş düzeyinize yükseltin.

Pilates ya da serbest hareketler oldukça yardımcı olacaktır. Türkiyede yeni yeni oturmakta olan chiropractic yötemini de deneyebilirsiniz. Fakat dediğim gibi, bu yöntem türkiyede yeni oturuyor ve gerçekten ne yaptığını bilen birilerini bulmanız gerekir. Yurtdışındaysanız, gonstead yöntemini takip eden chiropracticleri bulabilirsiniz, oldukça yararı olacaktır.

Serbest hareketler konusunda youtube'da ido portalı araştırın, hoşunuza gidebilir

Bu tür yastıklar vb, siz alışkanlıklarınızı değiştirmediğiniz sürece işe yaramazlar.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bir_akil_insan yazdı:

Boyun ve sırt kaslarınızı güçlendirmeniz iyi olacaktır. Fakat öncesinde, oturma, uzanma ve yürüme  alışkanlıklarınızı düzeltmeniz gerekiyor.

Yüksek yastık kesinlikle kullanmayın.  Bilgisayar ekranınızı görüş düzeyinize yükseltin.

Pilates ya da serbest hareketler oldukça yardımcı olacaktır. Türkiyede yeni yeni oturmakta olan chiropractic yötemini de deneyebilirsiniz. Fakat dediğim gibi, bu yöntem türkiyede yeni oturuyor ve gerçekten ne yaptığını bilen birilerini bulmanız gerekir. Yurtdışındaysanız, gonstead yöntemini takip eden chiropracticleri bulabilirsiniz, oldukça yararı olacaktır.

Serbest hareketler konusunda youtube'da ido portalı araştırın, hoşunuza gidebilir

Bu tür yastıklar vb, siz alışkanlıklarınızı değiştirmediğiniz sürece işe yaramazlar.

Bilgisayar kambur durmama sebep oldu, daha sonra yuksek yastik kullandim, boynum iyice kotulesti. Tabi cok kotu degil.

Bu aleti kullanirsam, boynum egik duramaz ki zaten? Aliskanliklarimi degistirmesem bile boynum duzelecektir diye dusunuyorum.

Tabi bir de ortopedik yastik alacagim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...