Jump to content

Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

Recommended Posts

Internette AKP'ye aykiri dusuncede oldugu icin tutuklananlar var, biliyorsunuz. Sizce bu tehlikeden korunmak icin hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

Ornegin RTE'ye sovdugumu varsayin, mahkeme karariyla gercek IP adresimi isterlerse, VPN servisi beni korusun istiyorum, yani IP'mi vermesin.

Acaba bu konuda VPN servisi degil, ulke mi onemli? Yani dusunce ozgurlugune onem veren bir ulkeden VPN alsam, AKP gercek IP adresimi alamaz mi?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Market Wizard yazdı:

Internette AKP'ye aykiri dusuncede oldugu icin tutuklananlar var, biliyorsunuz. Sizce bu tehlikeden korunmak icin hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

Ornegin RTE'ye sovdugumu varsayin, mahkeme karariyla gercek IP adresimi isterlerse, VPN servisi beni korusun istiyorum, yani IP'mi vermesin.

Acaba bu konuda VPN servisi degil, ulke mi onemli? Yani dusunce ozgurlugune onem veren bir ulkeden VPN alsam, AKP gercek IP adresimi alamaz mi?

Terorist diye suçlarsa ne yapacaksın?

Vpn servisinin bulunduğu ülke suçu işleyip işlemediğini araştıramayacağı için gene verir ip adresini.

Tor kullanırsan senin ip adresini başkasına başkalarının ip adresini sana kullandırır.Gene tehlikeli bir durum oluyor.:)

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, GREENHOUSE yazdı:

Terorist diye suçlarsa ne yapacaksın?

Vpn servisinin bulunduğu ülke suçu işleyip işlemediğini araştıramayacağı için gene verir ip adresini.

Tor kullanırsan senin ip adresini başkasına başkalarının ip adresini sana kullandırır.Gene tehlikeli bir durum oluyor.:)

Bilmedigin konularda yorum yapma. Bu dediklerin dogru degil.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Madem herşeyi biliyorsun.

O zaman neden bu başlığı açtın?:)

Edward snowden, julian assange gibi konunun uzmanları bile yakalandı.

Sacmalama. Ben her seyi biliyorum demedim. Senin dediklerin dogru degil dedim.

Bu konularda uzman degilim ama yanlis hatirlamiyorsam, Tor kullandiginda kimse senin IP'ini kullanamaz. Tabi sen ayarlarini degistirmediysen.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Market Wizard yazdı:

Sacmalama. Ben her seyi biliyorum demedim. Senin dediklerin dogru degil dedim.

Bu konularda uzman degilim ama yanlis hatirlamiyorsam, Tor kullandiginda kimse senin IP'ini kullanamaz. Tabi sen ayarlarini degistirmediysen.

Bulunur.

Ama ip incelemesini yarım bırakırlarsa işlemediğin suçlarla suçlanabilirsin.

Her veri paketinde ip adresinde gidiyor.Ne kadar çok dolaşırsa dolaşsın.sadece incelemeyi uzatır.Bazı devletler vermez bilgileri.Çünkü kendi ajanlarıda aynı sistemi kullanıyor.:)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Bulunur.

Ama ip incelemesini yarım bırakırlarsa işlemediğin suçlarla suçlanabilirsin.

Her veri paketinde ip adresinde gidiyor.Ne kadar çok dolaşırsa dolaşsın.sadece incelemeyi uzatır.Bazı devletler vermez bilgileri.Çünkü kendi ajanlarıda aynı sistemi kullanıyor.:)

Lan sen iciyor musun?

Benim yazdiklarimla bu dediklerinin ne alakasi var? Bi' de salak gibi seni okuyorum ya.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Market Wizard yazdı:

Lan sen iciyor musun?

Benim yazdiklarimla bu dediklerinin ne alakasi var? Bi' de salak gibi seni okuyorum ya.

İp adresini gizlemek için  vpn adresleri güvenilir mi değil mi onu sormadın mı?

Bende diyorum güvenli değil.Sadece yakalanman gecikir.
içen sen olabilirsin?:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

İp adresini gizlemek için  vpn adresleri güvenilir mi değil mi onu sormadın mı?

Bende diyorum güvenli değil.Sadece yakalanman gecikir.
içen sen olabilirsin?:0_80cbc_37a71a73_L:

Alintiladigin mesaj, benim 1. mesajim degil, iyi bak.

Mesaja direkt "bulunur" diye baslamissin. Icen sensin, bundan eminim.

Sitelerde Paylaş

13-) Forumlarımızda tartışmalara katılan her katılımcı üyemiz yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır. Bu kurallara ilave olarak Türkiye Cumhuriyeti yasaları'na karşı herhangi bir uygunsuzluktan doğacak olan her türlü adli takip, soruşturma ve kovuşturmadan yazının/mesajın sahibi sorumludur. Yasal bir takibat çerçevesinde site ve forum loglarının, IP adreslerinin yetkili mercilere verilmesi yasal bir zorunluluktur. Böyle bir talep geldiğinde ilgili bilgiler resmi kurumlara iletilecektir. Bu çerçeve dışında kalan üyelerimize ait hiç bir kişisel bilgi kendi rızası dahilinde de olsa forum bünyesinde yayınlanmaz ve üçüncü şahıslara verilmez. Tüm üyeler Ateizm.org güvencesi altındadır.

Her vpn sağlayıcı şirket ip adreslerini vermek zorundadır.Vermezse o şirket suçlanır.:)

Forum kurallarında bile var.Forumunda kiralandığı  şirket var.HAciya sormayacaklar ip adreslerini şirkete soracaklar .Vpn dediğin şeyde bu forum gibi.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Market Wizard yazdı:

Alintiladigin mesaj, benim 1. mesajim degil, iyi bak.

Mesaja direkt "bulunur" diye baslamissin. Icen sensin, bundan eminim.

sen birşey bilmiyor deyip suçladın.tabi ilk cevabına yazmayacağım son mesajına yazacağım.

Php kodlamayı bilmiyorum ama hazır kodlar ile yazılmış proksi adresim var.benim ip adresim yerine sunucunun adresi görünüyor.

Sitede bazı kodlar çalışmadığı için kullanmıyorum.:)

Kullansam bile şirket ip adreslerini verir.Anladın mı şimdi.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

sen birşey bilmiyor deyip suçladın.tabi ilk cevabına yazmayacağım son mesajına yazacağım.

Php kodlamayı bilmiyorum ama hazır kodlar ile yazılmış proksi adresim var.benim ip adresim yerine sunucunun adresi görünüyor.

Sitede bazı kodlar çalışmadığı için kullanmıyorum.:)

Kullansam bile şirket ip adreslerini verir.Anladın mı şimdi.

Ben sana bir sey bilmiyorsun demedim. Bilmedigin konuda yorum yapma dedim. Cunku Tor kullandiginda kimse senin IP adresini kullanamiyor, eger sen ayarlari ile oynamadiysan tabi.

Burada Tayyip'e "it" diyenler var, peki Tayyip bunlari bulmak istese, surec nasil isleyecek? Detaylica anlat.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Market Wizard yazdı:

Ben sana bir sey bilmiyorsun demedim. Bilmedigin konuda yorum yapma dedim. Cunku Tor kullandiginda kimse senin IP adresini kullanamiyor, eger sen ayarlari ile oynamadiysan tabi.

Burada Tayyip'e "it" diyenler var, peki Tayyip bunlari bulmak istese, surec nasil isleyecek? Detaylica anlat.

ilk başta ip kayıtları sana internet hizmeti sağlayan şirket saklıyor.hatta veriler şifrelenmedi ise onlar daha vpn adresine gitmeden kayıt ediyorlar.Fetö örgütü şifrelendiği halde  yakalandı.:)

Sitelerde Paylaş

Yukarıda bu forumdan IP istenirse verileceği, forum sahibinin bir fonksiyonu bile olmayacağı falan söylenmiş, forum kurallarından alıntı yapılmış. 

Burasının kurucularından, ve yıllarca yönetiliğini yapmış biri olarak bazı düzeltmeler yapmam gerekiyor.

Evet, kurallarda katılımcılardan Türkiye Cumhuriyeti yasalarına saygı bekliyoruz, doğru. Ama bu demek değil ki politik sebeplerle, fikir hürriyetine aykırı uygulamalarla ve sansürcü zihniyetle buradan IP istenirse verilecek. Bu daha çok başka durumlar için geçerli. Mesela, birisi dolandırıcılık yapıyor diyelim, ve savcılık bizimle bağlantı kurdu, bu sitenin kullanıcısı olan bu kişinin yakalanmasında yardım istedi. Ya da bir kullanıcı önce burada birilerini ölümle tehdit etti, sonra da o kişi ölü bulundu ve savcılık buradaki kişinin parmağı olduğunu düşünüyor, vs. O tür durumlarda, eğer ikna edici bir gerekçe sunulduysa, belki IP’yi veririz.

Ama unutulmamalıdır ki, burası bir Amerikan forumudur. Resmi olarak, takip etmesi zorunlu olan yasalar sadece Amerikan yasalarıdır. Dolayısıyla, Amerika’da suç olmayan hiçbir eylem için kimse burasının yönetimini kullanıcıların bilgisini ifşa etmeye zorlayamaz.

Yani, bir politikacıya hakaretten, ya da din aleyhine yazdığınız için “halkın manevi duygularını incitmek, vs” gibi sudan gerekçelerden falan kimse buradan IP alamaz.

Ayrıca, söylenenin aksine, bu yönetimin kontrolü dışında da değildir, çünkü burası alelade bir hosting servisi kullanan bir site değildir. Bu site kendi kendisinin hosting şirketidir, kendi kiraladığı server’da tutmaktadır siteyi. Server’ı kiraladığımız şirketin server’a ne erişimi, ne de yasal olarak erişme hakkı vardır.

Yani, içiniz rahat olsun, burada güvendesiniz. Sırf ateistsiniz ve din aleyhine yazıyorsunuz diye burada başınıza birşey gelmez.

Sitelerde Paylaş
On 27.08.2018 at 21:46, GREENHOUSE yazdı:

Türkiye de tora bağlanmak engellidir ancak köprüyle bağlanabiliyorsunuz. 

Yani yabancı biri tora türkiyeden bağlanmış gibi görünemez. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Türkiye de tora bağlanmak engellidir ancak köprüyle bağlanabiliyorsunuz. 

Yani yabancı biri tora türkiyeden bağlanmış gibi görünemez. 

Vikipediye tor ile bağlanıp bir konuyu düzenlemeye çalış bakalım ne oluyor.

Her yerde engel var.Ama onlar engelliyoruz demiyorlar.:)

Amerikada engel yok diyorlar.Komunist sitelerin bazıları yasak.Farkında bile değil halk.

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, GREENHOUSE yazdı:

Vikipediye tor ile bağlanıp bir konuyu düzenlemeye çalış bakalım ne oluyor.

Her yerde engel var.Ama onlar engelliyoruz demiyorlar.:)

Amerikada engel yok diyorlar.Komunist sitelerin bazıları yasak.Farkında bile değil halk.

Oglum sen salak misin? Alinti yaptigin mesajlari okuyor musun?

Sutlu Kase'nin dedikleriyle senin dediklerinin ne alakasi var?

Adam "Tor'a baglanmak Turkiye'de yasak." demis. Yani Tor'u indirip Turkiye IP'sini kullanarak baglanamazsin. Ne alaka Vikipedia filan?

Diyorum ya, salak gibi seni okuyorum. Aslinda hic okumamam lazim. Gercekten forumu kirleten insanlardansin. Sacma sapan yaziyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Market Wizard yazdı:

Oglum sen salak misin? Alinti yaptigin mesajlari okuyor musun?

Sutlu Kase'nin dedikleriyle senin dediklerinin ne alakasi var?

Adam "Tor'a baglanmak Turkiye'de yasak." demis. Yani Tor'u indirip Turkiye IP'sini kullanarak baglanamazsin. Ne alaka Vikipedia filan?

Diyorum ya, salak gibi seni okuyorum. Aslinda hic okumamam lazim. Gercekten forumu kirleten insanlardansin. Sacma sapan yaziyorsun.

yurt dışından tor ile vikipediye bağlan. :)

tarihinde GREENHOUSE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...