Jump to content

Evrimin kadınlar üzerindeki etkisi

Recommended Posts

20 saat önce, anibal yazdı:

Erkekler, böyle kadınları hazmedemez. Zira, erkeklerin, genel olarak erkeklikleri ile sorunları vardır. Erken boşalma, bamya pipi falan filan... Erkeklerin derdi bitmez aslen. Ve pek çok erkek, yaşar görür, kadına erkek olarak pek bir şey veremiyor. Bir kadını, bağırtarak, zangır zangır titretip, orgazm ateşi  kadının memelerinin arasından fışkırıp yüzünü baya yakmamış erkekler, kadına yetip yetmediklerini pek bilemez. Kendine güvenemez ve böyle kadınları hiç istemez, zira, o kadına sahip olamayacak, yetemeyecek, kadın her an daha iyi birisine bakabiliyor olacaktır. Bu da erkeğin kabusudur. O yüzden de, karşısındaki kadının, seksi gayet meşru, zevkli ve sıradan bir şey olarak görebileceğini kabul etmek istemez.

Şimdiki partnerim böyle birisi. Public şeyler yaşayabiliyoruz, insanların içinde rahatlıkla küfür ediyor. 

Şuan ona yetmediğimin farkındayım, yetmek için çaba gösteriyorum. 

Ama kafamdaki kadın bu kadın değildi, seksi özel gören bir kadın vardı kafamda. Partnerimse seksi benden daha çok araştırmış, daha bilgili falan, bu durum da beni rahatsız ediyor sıklıkla. 

Kız yanımda ama ben hiç kendimden emin olarak, beni erkeği olarak seçmiş gibi hissedemiyorum, sanki ara sıra benimle olmak istemiyormuş gibi geliyor.

O da beni çok tahrik edemiyor, görüntüsü beni azdırmaya yetecek değil, sadece deneyim edinmeye bakıyorum aslında ama yine de sekse doyamadım devamını istiyorum, bir kadının erkek için neler yapabileceğini yaşayarak görmek istiyorum. 

Bu kadın tipine de hala alışamadım, görsem yaklaşmayacağım bir tiple beraber terleyip aynı yatakta yattım. 

Hayat ilginç. 

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, CinleriGorenAdam said:

Şimdiki partnerim böyle birisi. Public şeyler yaşayabiliyoruz, insanların içinde rahatlıkla küfür ediyor. 

Şuan ona yetmediğimin farkındayım, yetmek için çaba gösteriyorum. 

Ama kafamdaki kadın bu kadın değildi, seksi özel gören bir kadın vardı kafamda. Partnerimse seksi benden daha çok araştırmış, daha bilgili falan, bu durum da beni rahatsız ediyor sıklıkla. 

Kız yanımda ama ben hiç kendimden emin olarak, beni erkeği olarak seçmiş gibi hissedemiyorum, sanki ara sıra benimle olmak istemiyormuş gibi geliyor.

O da beni çok tahrik edemiyor, görüntüsü beni azdırmaya yetecek değil, sadece deneyim edinmeye bakıyorum aslında ama yine de sekse doyamadım devamını istiyorum, bir kadının erkek için neler yapabileceğini yaşayarak görmek istiyorum. 

Bu kadın tipine de hala alışamadım, görsem yaklaşmayacağım bir tiple beraber terleyip aynı yatakta yattım. 

Hayat ilginç. 

Saan aslında iyi bir fırsat o, erkeklik kabiliyetlerini geliştirmen için. Bahsettiğim gibi yapmaya çalış. Ve şunu aklından çıkarma, kadını evire çevire yapman, onu becermen sonuna kadar, senin görevin. Yok işedi, yok şu oldu, yok acıdı, yok adetliymiş falan diye bu görevi terk etmemen gerekiyor. Bunu yap, işi mutlaka bitir. Erkekliğine güvenin gelsin. Hiç bir kadını, hiç bir sebeple, o pozisyonda bırakma, içinde, "polemiğe girmem, şuydu buydu bilmem, vazifemi yaparım" modunda bir erkek olsun. Bu, kadından çok senin için önemli. Sen bir kadını, ki önünde soyunmuş hazır, yapmaktan aciz, yok şu idi, yok bu idi diyecek mızmızın biriysen, senden hangi kadına hayır gelir ki? Kadınlar da bunu hissedecek donanıma sahip zaten, o yüzden bula bula o seni azdıramayan, işin yarısında ortalığı batıran birini bulabiliyorsun, birlikte terlemek için. Yani, aslen eziksin. bunu atmanın en iyi yolu da, eline düşmüş o malzemeyi kullanmak.

Vazifeni yap, erkeksin sen, yeterince açık mı?

Sitelerde Paylaş

Konu bağlamında, dikkat edilmesi gereken bir kaç husus söz konusu. Bunlardan en önemlisi, kadınların sekse bakışları. Evrim bunu nasıl şekillendirdi?

Seks, aman, çok ayıp... Seks işte, günlük vaka... Hangisidir, pek bilinmez, ama bir realite olarak hayatımızın göbeğinde var olduğu muhakkak. Onu her ne kadar bir tabuya çevirmeye çıksakta, bu realiteye yetmiyor.

Seks, nedir seks? bir canlı olarak, insanı canlı yapan şey, üreme mevzusudur ve sekste tam olarak üremenin ta kendisidir. Birilerinin kadın, birilerinin erkek olması da, gene seksin bir parçası, üreme sürecinin bir bileşeninden ibarettir. 

Hal buyken, kadınlar diyorsak, evrim diyorsak, konunun kesişim kümesi seks olacaktır. Yani, kadınlar ve evrim dediğinizde, konu, kadın ve seks ilişkisinden ibaret olacaktır. 

Evrimin kadının sekse bakışını nasıl etkilediğin anlamak için, evrimsel geçmişimize, bizi var eden ortamın neler sunduğuna bakmak gerekiyor.

Evrimel geçmişimize bakınca, apaçık gördüğümüz şey, şu kocaman kafalarımız. Bir şekilde, içindeki beynin hatrına, bu koca kafaları taşıyoruz. Tamam taşımak neyse de, sorun şu ki, bir de bu kafayı çıkarmak, doğurmak gerekiyor. Ki, kafası kocaman olmayan, daha küçük beyinli bir canlıdan geldiğimiz muhakkak. Bu da, bu kafayı doğrumanın öyle ha deyince, bir çırpıda olabilemeyeceğini gösteriyor. Ve bakınca görüyoruz ki, memeli standartlarına uyan bir insan bebeğinin, normal koşullarda, bir kadın tarafından doğurulabilmesi mümkün değil. bugün, erkekler olarak çok hoş görünen o geniş kalçalar, her ne kadar bu amaca hizmet etsede, genede yeterince büyük değil. Ve gene evrimsel süreçler, o kalçaların daha da büyük olmasına imkan vermiyor. 

İşte kadına dair, evrimin ilk emaresi. Kalçaların büyümesi. Bu da şu demek, ey erkek, bak, kalçalarım nasıl geniş, daha kolay doğruabilir en koca kafayı bile. Yani, bu geniş kalçalar, bir doğruganlık timsali olup, evrimde, seksüel seleksiyon ve doğal seleksiyonda yerini almış.

Ama bu bir başka sorun çıkarıyor, zira, kalça hareketleri, kalçanın kendisi bir afrodizyaktır, normalde, primatlar için. Kalçaların, bizim ayağa kalkmamızla, aşağıda kalmasının, kadının çekiciliği üzerine bir negatif etkisi olacaktır. Bu da, bir şekilde memelerin evrimini etkiler. Memelerin yerleşimi ve özellikleri, kalçaların yerini alır. Bu da, memelerin aynı şekilde bir cinsiyet belirtisi oluvermesine yol açar. Öyle ki, hem erkek, hem kadın memelere sahip iken, meme dediğimizde akla gelen, kadının ki olmuştur. 

İşte, kadın kaybettiği bir çekici unsuru, memelerini büyüterek kapatmıştır. normalde, memelerin böyle büyümesi gereksizdir. Süt lazım olunca, şişebilirlerdi güzelce. Ama kadın, kalçalarının altta kalmasının eksiğini, memelerini büyütüp, bak bak, ahada dişilik diyerek öne sürmüş, erkeği hipnotize etmenin bir diğer yolunu bulmuştur. 

Şimdi, bu ikisi, evrimimizin ilk aşamalarında ortaya çıkarken, yani, iki ayak üstüne doğru ilerlediğimiz dönemde, ağaçlardan indiğimiz devirde, bir husus öne çıkar. O koca memeler ile bilhassa, koşmak, bir avı takip etmek yada bir avcıdan kaçmak kolay değildir. bu da, dişimizin, bu faaliyetler yavaş yavaş çekilmesi ile sonuçlanır. Onlar, daha çok sürünün güvenli ortamında yaşayan insansılar olacaktır. Fakat, avcılık, o gün bizi besleyebilecek bir şey değil, biz yırtıcı değiliz. Erkekler, avcılık, yani eve yemek getirmeyi bir tür misyon edinirken, kadınlar, toplayıcılık yapmaya yönelir. Ve genel olarak, evine düzgün yiyecek getirebilen kadınlar avantajlı olur. Zira, iyi avcılar, alfa bireyler vs. onları tercih edecektir.

Yani, olay şudur, bir kadın, yemek yapıp aileyi beslemeyi, ev işleri yapmayı, içgüdüsel olarak bir vazife kabul eder. Evrim kadını bu şekilde programlamıştır. Bunu gerçekleştiren kadın, kendini iyi hissedecektir. 

Tabi bu böyle gerçekleşince, beynin büyümesi için gereken engeller ortadan kalkar. Beyin alır başını gider. Kalçalar daha genişler. Ama malum yetmez, gereken, bebeğin daha küçükken doğması, çok büyük bir bakım ile, doğduktan sonra fetüs olarak büyümeye başlamasıdır. Evet, her insan yavrusu, memeli standartlarına göre, bir fetüs olarak doğar, en az iki yıllık bir bakım gerektirir. Tabi bu da, evde kalan kadına kalmıştır. Ama kadının bu bebeği büyütmesinin zorluğu, tipik bir primat için çok fazladır. Erkeğe, kendisine gerekeni çok daha iyi anlatabilmelidir. Aynısı, diğer sürü bireyleri içinde geçerlidir. Bu durumda, konuşmanın gelişmesini sağlar. Daha iyi konuşan, kadını daha iyi anlayan derken, bir sarmal oluşur. Daha iyi anlaşabilmek için, daha büyük beyin gereklidir. Derken, bu sarmalın sonunda, beyinlerimiz böyle devasa şeyler olup çıkar. Erkeklerin beyni daha büyük olacak şekilde hatta, çünkü, kadını daha doğru anlayan, bebeği daha iyi besleyecektir. Bir tür seksüle seleksiyon, konuşma ve beyin kapasitemizi, abartır, tavus kuşunun tüylerine çevirir. Kadınlarımıza ise şu genetiği kodlar: Seni anlayan erkekten sana fayda gelir. 

Tabi bu süreçte, birileri uzaklara gider, meyve bulmak için. Orada başka iki ayaklılar, H.Habilis vs. de vardır elbette. Ama genlerin korunması gerekir. Bu da, şu demektir, insan gibi duranla değil, sana benzeyenle birlikte ol. 

Daha uzatmk zor bu yazıyı, forumun sınırına falan toslayabilir. O yüzden başka bir postta, devamını yazalım.

Sitelerde Paylaş

Evrimin erkekleri es geçip yalnız kadınları etkilemesi söz konusu değildir. Evrim kadın ve erkekleri birbirleri ile senkronize olacak şekilde etkiler.

Yani bazı davranış şekilleri yalnız erkekleri ilgilendirirken, kadınların davranış örnekleri onlardan etkilenir. Erkeklerin davranışları da kadınların davranışlarına bağlı olarak değişir. Kadınlar erkeklerin stereotipik davranış örneklerinden etkilenirlerken, erkekler de kadınların stereotipik davranış şekillerinden etkilenir. Çünkü kadınlar ve erkekler birlikte evrilmişlerdir.

Kadınların davranışlarından etkilenmeyen erkekler olmadığı gibi, erkeklerin davranışlarından etkilenmeyen kadınlar da yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...