Jump to content

Evrendeki düzen var mı yok mu?

Recommended Posts

10 hours ago, DeepBlue said:

http://www.lisekimya.net/konu/haber_detay.asp?haberID=389

Fraktal geometriyi araştır. Böylece kaos içinde nasıl bir düzen olduğunu anlayabilirsin. Zaten bu geometri akıllı bir tasarımcının olduğunu gösteriyor anlayana.Doğada matematik yok diyemezsin bu geometriyi anladıktan sonra.Aman entropi artıyor düzensizlik falan filan boş bir söylemdir.Düzensizlikte bile bir düzen vardır. Bu yüzden kaostaki düzen diye boşuna demiyoruz. 

Bu da formülümüz ;

Evrende düzen olmasa hiçbirşeyi formülize edemezsin.Tabi bunlar uzun konular. Burda bir iki satırla olacak işler değil.Yıllarını vermen gerekiyor. Onun için araştır, daima yeni şeyler öğren. Bilimsel inançlarından kurtul. Birtakım ön kabullerinden,yargılarından vs. Özgür düşün. Bunu yapamadığın sürece asla yüksek bilinç seviyesine çıkamazsın. Şimdi sana nazaran ufku daha geniş bir insan olduğum için birçok konuya üst bir bakış açısıyla yaklaşabiliyorum. Tabi bunlar öyle hemen olacak şeyler değil. Zamanla ufkunu iki -üç katına çıkarmayı öğrenebilirsin.Bunu başardığında, işte o zaman; bu söylediklerine beraber güleriz. Saygılar... :  D

:)

Bu ne? Ne fraktalı ne geometrisi? 

1- Fraktallara girmene falan gerek yok ki bunun için.  Tutmuş bir de kaotik serilerin falan formülünü getirmişsin. Zengin falan gösteriyor herhalde ama benim sorduğum soru ve talep ettiğim şey için bunlara hiç gerek yok. Aslen alakası bile yok. Sen ne sorduğumu anladın mı bi kere? Panik yapma. 

2- O soruyu, sana zaten ipucu olarak vermiş olduğum serbest enerji ve entropi kelimelerini google'a yazınca ilk sayfada çıkan linklerden birini getiresin diye de sormadım ki? Yüce seviyene istinaden konuyu "özümsemiş" birinin vereceği 3-4 satırlık nokta atışı cevabı sordum.

Sorunun cevabı için gerekli malzeme miktarı şu: 

- O yolların ne demek olduğu ile ilgili 1 ya da maksimum 2 satır. Kolaylayacak şekilde sordum çünkü.- Hangisinin etkin ve iş başında olduğunu anlatmak için ise olay başına 1 satırdan eder sana 2 satır.

Hepsi bu işte. Üstte harcadığın satır miktarı kadar falan işte anla.

Yani aslen bir kaç satırla olacak bir iş tam da. Tabi bilen ve anlayan için. İnternetten fraktal formülü kasan blöfçü için değil. Sen de blöfçü değilsin neticede de mi(!)

Heyecanlanmışsın galiba ama cevaplar zaten belli bu arada, rahat ol. 

Seviyene yakışır bir şekilde tak fişi bitir işi. ;) Senin seviyende biri için bu soru leb demeden leblebiyi anlamakla eş değer olsa gerek. 

Ha. vere(bile)ceğin cevap buysa eğer, düzen konusunda da hangi seviyeyle(!) yorum yapıyor olduğunu anlamış oluruz en azından. Yani kazan-kazan durumu, anladın? 

Bekliyoruz bakalım. Böyle bir seviyenin(!) forumda olması büyük kazanç, biz de faydalanalım dedik.

......................

Ufku geniş bir insan ve üst bir bakış açısı derken kast ettiğin: ürpermenin ruhu kanıtlaması, ademin göbek bağının çamurda falan olduğu, evrimi reddetmek ve termodinamiğin birinci kanunu varsa o zaman bu evren hiçlikten nasıl doğduğu falan gibi şeylerse, o ufuk ve üst bakış açısı sende kalsın rica ederim. Bak şu meşhur buzdağı meselesi ve diğerlerine gelmedim bile..Kıymetimi bil.

Daha üç gün önce evrime, abiyogeneze, termodinamiğe bok atan adam, kalkmış şimdi kaostan çıkan düzeni savunur olmuş. Eli mahkum tabi. Ne diyoruz senelerdir?

Düzen için zekaya gerek yok.

Seve seve(!) dediğimize geldiniz işte.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 162
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, DeepBlue said:

Düzen dedikya. İçinde bulunduğun o çok sevdiğin,vazgeçemediğin evren bunu gerektiriyor. 

Kadiri mutlak için herhangi bir şey gerektirilebilir mi?

Kadiri mutlak gerekliliklere edilgen olabilir mi?

Evren bunu gerektiriyor, senin tanrı da boyun mu eğiyor? :0_80cbc_37a71a73_L:

Çünkü dediğin bu anlama geliyor. 

Sitelerde Paylaş
48 minutes ago, DeepBlue said:

İçinde bulunduğun sistem bunu gerektiriyor.Cennet farklı bir sistem. Daha da farklı farklı alemler vardır. Sayısını bilemem ama hepsi kendi İçinde bir bütün. 

Seks nasıl yapacaktın dünyada ki gibi?

Bak meleklerin sistemine özeniyorsun ama dünyada ki şekli ile birçok şeyden de mahrum kalman gerekiyor. Sonra cennette s.çmak yok. Ama dünyada var. :D Bundan mahrum kalmayı istersin heralde!.. kehkehkeh : Ddd

Gelelim cennette biyolojik bedende mi olacağız sorunsalına? Muhtemelen kusursuz biyolojik bir bedende olacağız. Buna fikir yürütmeye benim ilmim yetmez. Allah'ın ilmi yanında benim ki sadece bir hiç.

Netice itibari ile dünyaya dönecek olursak burda biyolojik canlılar birbirini yemek zorunda. Aksi halde vazgeçemediğin bu evren ve sen olmazdın. Ne yani benim bu soruya protein ihtiyaçlarını karşılamak gibi klasik bir cevap vereceğimi mi sanıyordun? O kadar sığ düşünen bir insanla konuşmuyorsun. Yeryüzünde bulup bulabileceğin en ufku geniş insanla muhatapsın şu an.Övünmek için demiyorum ama öyle.

Zaten sorduğun bu sorular peynir/ekmek sorusu değil.Cevaplarını az da olsa almak ve anlamak için çok fazla okumuş etmiş olman gerek ve yanında güçlü bir bilişsel duyuş, hayal etme yeteneğide lazım.Böyle iki video izleyip, iki de makale okumakla olmaz bu iş. Yıllarını verecen yıllarını. O saçın başın ağaracak.Gözlerin çökecek  :  D 

Öyle...

Hala soruyu anlamamışsın, senin bu put canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı bir sistemi NEDEN yaratmış? AMACI NE?

Büyük harfle yazdığım soru kelimelerine dikkat et, NEDEN ve AMACI NE?

NEDEN ve AMAÇ soruyorum. Bu kelimelerin anlamını biliyor musun?

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, teflon yazdı:

Bu arada @DeepBlue ile yazışırken, ürpermenin ruhun kanıtı olduğunu iddia eden bir adamla muhatap olduğunuzu unutmayın sakın arkadaşlar. Kendisindeki Biliş ve bilişsel duyuş seviyesi(!) ile kast ettiği bu.  Yanlış olmasın. :)

Bu arkadaşın bir anlığına ürpermenin tüm kimyasını çözüp, bilince ve tanrıya ilişkin olağanüstü bilişsel bir duyum hissedip bu küçücük anda tüm bilişsel denklemleri sezgisel olarak algılamadığından nasıl bu kadar eminsin? Bunu yeteri kadar bakire olan kelimelerle ifade etmemiş olması kendisinin bilişsel duyum seviyesini belirlemez.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, DeepBlue said:

Düzen dedikya. İçinde bulunduğun o çok sevdiğin,vazgeçemediğin evren bunu gerektiriyor. 

Bu kadar salakça bir cevabı çok düşündün mü? Canlıların birbirlerini yemediği bir düzen olamaz mı yani? Senin put canlıların birbirlerini yemediği, huzur, mutluluk ve sevgi içinde yaşayacağı bir düzen yaratamayacak kadar sapık, sadist ve psikopat bir varlık mı?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, John Ahmet said:

Bu arkadaşın bir anlığına ürpermenin tüm kimyasını çözüp, bilince ve tanrıya ilişkin olağanüstü bilişsel bir duyum hissedip bu küçücük anda tüm bilişsel denklemleri sezgisel olarak algılamadığından nasıl bu kadar eminsin? Bunu yeteri kadar bakire olan kelimelerle ifade etmemiş olması kendisinin bilişsel duyum seviyesini belirlemez.

Acaba tanrının neresini duyumladı da bu kadar ürperdi? 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Buzul yazdı:

Yer ve yedi kat göğün yaratıcısı,gökleri yerde olanların tümünden sonra yaratan,göklere Güneşi,Ayı ve yıldızları yaparak yerleştiren Allah ilk kez mi canlıların birbirini yediği bir düzen yaratmıştır?Tek yarattığı düzen bu mudur?Yoksa hep var olan,başlangıcı ve sonu olmayan Allah daha önceleri de canlıların birbirlerini yiyerek yaşamda kaldığı düzenler yaratmış mıdır?Ayrıca,hep var olan Allah yaratma özelliğini ilk kez neyi yaratarak kullanmıştır?

Bilmem. Herşeyin bir bedeli var. Bedel ödemek istemiyorsan cennete gideceksin. Ki orda da bazı şeyler yok veya yasak. Ha bu yasaklar zaten cennettekilere kötü ve çirkin gelir orası da ayrı tabi.Sonuçta cennet bu sistemlerin nirvanası. Gidersen görürsün.Biz bu sistemlerin içinde en sıradanınında bulunuyoruz şu an.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu kadar salakça bir cevabı çok düşündün mü? Canlıların birbirlerini yemediği bir düzen olamaz mı yani? Senin put canlıların birbirlerini yemediği, huzur, mutluluk ve sevgi içinde yaşayacağı bir düzen yaratamayacak kadar sapık, sadist ve psikopat bir varlık mı?

Tanrının sana bir gün canlılarla ilgili gerçekliğin kötü manzalarını unutturacak kadar muazzam güzellikte bir hayat bahşedecek olmasını düşünüp tüm bu yaşadıklarının gerçek nedenini sunamayacak oluşuna mı inanmaktasın? Bu da bir inançtır. Sen nirvana düzeyinde iken tüm bunları mantıklı kılacak bir nedenin olma ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünüp tanrıyı reddediyorsun bunu çok yönlü düşünemeyecek kadar sığ bir insan düşünebilir.

Tanrı sana mümkün olamayan hiç bir şeyin olmadığı kadar mükemmel bir hayat sunmuşken canlıların birbirlerini yiyiyor olması da mümkün olan durumlar arasındaydı ve sen mümkün olanlar içinde neyi arzuluyorsan ona sahip olabileceğin güzellikte bir hayat varken buralara takılmamanı öneririm.

Örneğin et yemek için hayvanları kesmek zorunda olmadığını biliyor musun? 2021 yılı için büyük bir lansman yapmayı planlayan bir firma var ve bu firma laboratuvarda et üretmeyi başarmış. Yakında seri üretime geçecek ve insanlar için bu ürünleri üretime hazırlıyor. Sonrasında kedi, köpek gibi ev hayvanları için de bazı ürünlerin çıkması mümkün görünüyor. Canlıların birbirini yiyiyor olması seni bu kadar üzüyorsa  bu buluştan tüm hayvanların faydalanması için sen de bir şeyler yapabilirsin.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Kadiri mutlak için herhangi bir şey gerektirilebilir mi?

Kadiri mutlak gerekliliklere edilgen olabilir mi?

Evren bunu gerektiriyor, senin tanrı da boyun mu eğiyor? :0_80cbc_37a71a73_L:

Çünkü dediğin bu anlama geliyor. 

Hayır, senin arzuladığın evren bunu gerektiriyor. Zaten önceki mesajlarımda buna değindim. Tanrı yapar ama abes iş yapmam diyor dedim. Ama tabi sen mahalle karıları gibi laf güreştirme derdinde olduğun için okumamış veya gözden kaçırmış olabilirsin. Yoksa böyle aynaya bakıp kendine gülmezdin. Bu kişilere ne derler bilirsin   :  D

Ayrıca;

Farkındaysan senin yazın benimkinin iki katı ve içinde çene çalmaktan başka bişi yok. : D

O förmüller yazıya dökülürse çok şey anlatır.

Sonra neden herşeyi bilmek zorundayım? Böyle bir iddiam yok. Sana göre çoğu şeyi biliyorum o başka tabi. İki yasa ezberlemeyle evrenin sırrını mı çözdüğünü sanıyorsun? Daha entropiyi düzensizlik olarak ezberlemiş birisin.  : D

Bu yüzden kaosta kaos diye gezip duruyorsun. : )))

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, sağduyu yazdı:

Hala soruyu anlamamışsın, senin bu put canlıların birbirlerini yiyerek hayatta kaldığı bir sistemi NEDEN yaratmış? AMACI NE?

Büyük harfle yazdığım soru kelimelerine dikkat et, NEDEN ve AMACI NE?

NEDEN ve AMAÇ soruyorum. Bu kelimelerin anlamını biliyor musun?

Asıl senin amacın ne?

Düzen diyoruzya!... Amaç düzen. Amaç ; bu sistem de bu.Yine düzen içinde halife olarak seçtiği insana bu sistem içinde hizmet etmeleri. Daha birçok şey. İlla açıklama mı yapalım? Düzen deyince hiçbirşey mi anlamıyorsun? Düzen diyoruz amaç ne diyor. O tek kelime amaç olarak kitap yazdırır adama. Ama işte sende o kapasite yok demiştim  :  D

Boşversene...

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Biz bu sistemlerin içinde en sıradanınında bulunuyoruz şu an.

Demek,düz bir yer ve düz yer üzerine bina edilmiş yedi kat gökten oluşan bir modelin içinde bulunmaktasın.Bu modelde gökler yerde olanların tümünden sonra yaratılıyor,göklere de güneş,ay ve yıldızlar yapılarak yerleştiriliyor.

Yerde olanların hepsini; sizin için yaratan O'dur. Sonra, göğe doğru yönelerek yedi gök olarak onları düzenlemiştir. O her şeyi bilir.Bakara 29

Ve üstünüze, yedi sağlam bina ettik.Nebe 12

Ve parıl parıl parıldayan bir kandil yaptık.Nebe 13

De ki; Gerçekten siz, yeri iki günde yaratanı inkar edip O’na ortaklar mı koşuyorsunuz? O, alemlerin Rab’bidir.

Ve orada, onun üzerinde sabit dağlar oluşturdu. Ve orayı bereketli kıldı. Orada bulunanların besinlerini, dileyenler için eşit olarak dört günde takdir etti.

Sonra duman hâlinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, “İsteyerek veya istemeyerek gelin” dedi. İkisi de, “İsteyerek geldik” dediler.

Böylece onları iki günde yedi kat gök olarak yarattı. Her gök katına kendi emrini vahyetti. Ve dünya göğünü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, Azîz ve Alîm olanın takdiridir.Fussilet  9,10,11,12

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adama bakıyorsun,big bang sonucu oluşmuş evreni Allah'ın varlığına kanıt olarak sunuyor.Kuran'a bakıyorsun,ne yazıyor diye.Göklerin yerde olanların tümünden sonra yaratıldığı,üste yedi kat gök bina edildiği,göklerin direksiz yükseltildiği,bu göklere de Ayın,Güneşin ve yıldızların yapılarak yerleştirildiği yazıyor.Big bang sonucu oluşmuş evren ile Kuranın modeli uyuşuyor,örtüşüyor mu?Hayır.Big bang sonucu oluşmuş evreni savunmak,islamla ters düşüp, islamdan çıkmaya neden olur mu?Evet.Ben zaman şunu söylüyorum.Kendi islamının müslümanı olan,islama göre müslüman olmayan tipler var diye.Bunlara kendi islamlarının müslümanı olan gayrimüslimler de diyebiliriz.Bunların olayı şu.Atalarınca islama inanmaya programlanıyorlar,Allah'a iman ettirilerek,ona atfedilen Kuranın tüm içeriğine katılmak zorunda bırakılıyorlar,İslama bağımlı duruma getiriliyorlar.İşte İslama inanmaya ve islamı savunmaya programlanmış bu beyin,işine gelmeyen bazı ayetleri görmezden geliyor,savunduklarına bakıyorsun kuranla ters düşüyor,bazı ayetleri büküyor,ekliyor,çıkarıyor,inandığı Allah adına sözler uyduruyor ve Kuranı değiştiriyor.Kısacası her türlü dinden çıkıyor.Ama duygusal bir yaklaşım sergileyen,atalarınca islama inanmaya programlanmış beyin kendisini kandırıyor,işine gelmeyen noktaları görmezden geliyor ve kendini müslüman olarak görmeyi sürdürüyor.

Bunun en açık örneği nedir?Sorularla islamiyet adlı sitesinin şu ayetler konusunda yaptığıdır.

Elif, Lam, Ra.Ayetleri muhkem kılınmış, sonra hüküm ve hikmet sahibi ve her şeyden haberdar olan Allah tarafından birer birer açıklanmış bir Kitap'tır.Hud 1

Hud 1'e göre Kuranın tüm ayetleri muhkem.Kuran ayetleri muhkem kılınmış ve Allah tarafından birer birer açıklanmış bir kitapmış.

Sana Kitab'ı indiren O'dur. Ondaki bir kısım ayetler Kitab'ın temelini oluşturan kesin anlamlı muhkem ayetlerdir. Diğerleri ise müteşabih ayetlerdir. Kalplerinde bir eğrilik bulunanlar, bozgunculuk yapmak ve kendilerine göre yorumlamak amacıyla müteşabih olan ayetlerin üzerine düşerler. Onların yorumunu Allah'tan başka kimse bilemez. İlimde derinleşmiş olanlar ise 'Bunlara iman ettik. Hepsi Rabbimizin katındandır' derler. Şu var ki, akıl sahiplerinin dışındakiler bunlardan ibret almazlar.Ali İmran 7

Ali İmran 7'ye göre ise Kuranın bir bölümü muhkem,bir bölümü müteşabihtir.Müteşabih ayetlerin yorumunu,anlamını da Allahtan başkası bilemezmiş.Kuran ayetlerinin hepsi muhkem ise Kuranda müteşabih ayet olamaz,Kuran ayetlerinin bir bölümü müteşabih ise Kuran ayetlerinin hepsi muhkem olamaz.

Sorularla islamiyetin hud 1 ile ilgili düşüncesi.

* "(Bu kur’an) ayetleri muhkem kılınmış bir kitaptır." (Hûd, 11/1) mealindeki ayette, Kur’an’ın tamamının nazım örgüsü ve harika üslubu bakımından sağlam, mükemmel (muhkem) olduğu ifade edilmiştir.

Elif, Lam, Ra.Ayetleri nazım örgüsü ve harika üslubu bakımından muhkem kılınmış, sonra hüküm ve hikmet sahibi ve her şeyden haberdar olan Allah tarafından birer birer açıklanmış bir Kitap'tır.Hud 1

Bakın bu çelişkiyi ortadan kaldırmak için ne yapmışlar.Ayette yer almayan nazım örgüsü ve harika üslubu bakımından sözlerini Kuran'a eklemişler ve Kuranı değiştirmişler.

Sonuç olarak ne oldu?Çelişki var demedin,ama bu yaptığınla çelişkinin var olduğunu onaylamış oldun.Kurana ekleme yapıp Kuranı değiştirdin ve İslama göre de islamdan çıktın.İşte Kuran böyle bir betik.Yalan yanlış,çelişki dolu içeriğiyle ayet bükücülüğe,Kuranı değiştirmeye iten ve dinden çıkartan bir yapısı var.Kuranın en büyük mucizesi budur işte.Kuran'a rağmen müslüman kalabilen var mıdır acaba?

Sitelerde Paylaş

@Buzul

“Kim bilgisi olmadığı halde Kur’an’la ilgili söz söylerse / Kur’an’ı tefsir ederse, ateşteki / cehennemdeki yerine hazırlansın.” (Tirmizî, bu hadisin hasen ve sahih olduğunu belirtmiştir- Tirmizî, tefsir, 1).

Senin yaptığın bu.İlmin olmadığı halde ayetleri kafana göre yorumluyorsun.Bunları ilimde derinleşmiş olan kimseler anlar. Ben öyle senin anlattığın şekilde birşey göremiyorum. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, DeepBlue yazdı:

@Buzul

“Kim bilgisi olmadığı halde Kur’an’la ilgili söz söylerse / Kur’an’ı tefsir ederse, ateşteki / cehennemdeki yerine hazırlansın.” (Tirmizî, bu hadisin hasen ve sahih olduğunu belirtmiştir- Tirmizî, tefsir, 1).

Senin yaptığın bu.İlmin olmadığı halde ayetleri kafana göre yorumluyorsun.Bunları ilimde derinleşmiş olan kimseler anlar. Ben öyle senin anlattığın şekilde birşey göremiyorum. 

Ayette ne yazıyorsa onu söylüyorum.Bunlar işine gelmediği içinde ilimde derinleşenler anlar,sen kafana göre yorumlayamazsın diyip,topu taca atıyorsun.Bu arada senin anlattığın şekilde göremiyorum demişsin.İlimde derinleşmiş biri olarak mı göremedin yoksa,ilimde derinleşmemiş biri olarak mı?

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Buzul yazdı:

Ayette ne yazıyorsa onu söylüyorum.Bunlar işine gelmediği içinde ilimde derinleşenler anlar,sen kafana göre yorumlayamazsın diyip,topu taca atıyorsun.Bu arada senin anlattığın şekilde göremiyorum demişsin.İlimde derinleşmiş biri olarak mı göremedin yoksa,ilimde derinleşmemiş biri olarak mı?

İlimde derinleşmiş biri olarak söylüyorum. Bilimsel olarak söylediklerin de kuran ayetleri hakkında söylediklerin de yalan /yanlış. Ben bunları 6-7 sene önce araştırmıştım. Sen daha yeni çıkmışsın bu yola. Bana göre toy sayılırsın. Adamı anlından öperim. :
D

Ya zaten ben ateistlerin sorularının %99.9 unu okumuş, araştırmış bir insanım.Boşuna demiyorum heralde çok yüksek bir bilişsel duyuş seviyedindeyim diye. Eee yani vaktiyle çok okuduk. Çoğu bildiğimide unutmuşum. Herneyse... 

Ayrıca çoğu müslimle tartışırken bile ters düştüğüm oldu ama bu onların cahilliği ben ne yapam. Adam okuduğunu anlamıyor senin gibi :  D

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, DeepBlue yazdı:

İlimde derinleşmiş biri olarak söylüyorum. Bilimsel olarak söylediklerin de kuran ayetleri hakkında söylediklerin de yalan /yanlış. Ben bunları 6-7 sene önce araştırmıştım. Sen daha yeni çıkmışsın bu yola. Bana göre toy sayılırsın. Adamı anlından öperim. :
D

Ya zaten ben ateistlerin sorularının %99.9 unu okumuş, araştırmış bir insanım.Boşuna demiyorum heralde çok yüksek bir bilişsel duyuş seviyedindeyim diye. Eee yani vaktiyle çok okuduk. Çoğu bildiğimide unutmuşum. Herneyse... 

Ayrıca çoğu müslimle tartışırken bile ters düştüğüm oldu ama bu onların cahilliği ben ne yapam. Adam okuduğunu anlamıyor senin gibi :  D

Adam ilimde derinleşmiş beyler,kendileri çok yüksek bilişsel duyuş seviyesinde aynı zamanda.

JDJL5q.gif

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, DeepBlue yazdı:

Bu konuları anlamak için bu işlere yıllarını vermen gerekiyor. Öyle iki üç kitap, üç beş makale okumakla olmaz!... 

Sen şuna sallıyorum desene.

Eminim evrim karşıtı bir müslüman olarak sen benden daha çok okumuşsundur :)

İleri sunduğun şeyi bir açıklayamadın yahu. Neyse.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, DeepBlue yazdı:

1. Hayvanların birbirini yemediği bir düzen yaratamıyorsa, buna gücü yetmiyordur.

2. Hayvanların birbirini yemediği bir düzen yaratabiliyorsa, buna rağmen yarattığı için kendisi vahşi bir psikopattır.

tarihinde skeptikal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...