Jump to content

ateistlerin bazı sorularına yanıtlar.

Recommended Posts

• İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

şu an kör  saatçi  kitabını  okuyorum  ilk  bölümde  kastedilen  sizce  ney  (son  derece  olasılıksizi  açıklamak)?

Dawkins çok zeki bir adamdır. Yaratılış demenin son derece kolay ve zahmetsiz, kestirme bir çözüm olduğunu, ama yanıtı evrim olarak vermenin zoru seçmek olduğunu vurguluyor. Canlılar neden var dediğinizde ve bu sorunun yanıtını evrim olarak verdiğinizde, çok çok kolay ve hiç beyin gerektirmeyen bir yanıtı terk edip, tonlarca şeye açıklama getirmek zorunda kalacağınızı vurguluyor. Her şeyi açıklamanız gerekiyor: Yarasanın sonarını, yılanın zehirini, bitkilerin kimyasını, gözün, kulağın, beynin, bilincin oluşumunu... Sonu gelmeyecek bir çabaya girdiniz.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, democrossian yazdı:

Dawkins çok zeki bir adamdır. Yaratılış demenin son derece kolay ve zahmetsiz, kestirme bir çözüm olduğunu, ama yanıtı evrim olarak vermenin zoru seçmek olduğunu vurguluyor. Canlılar neden var dediğinizde ve bu sorunun yanıtını evrim olarak verdiğinizde, çok çok kolay ve hiç beyin gerektirmeyen bir yanıtı terk edip, tonlarca şeye açıklama getirmek zorunda kalacağınızı vurguluyor. Her şeyi açıklamanız gerekiyor: Yarasanın sonarını, yılanın zehirini, bitkilerin kimyasını, gözün, kulağın, beynin, bilincin oluşumunu... Sonu gelmeyecek bir çabaya girdiniz.

ilk  bölüm  keyifli  fakat  2.yani  yarasa  kısmı  sıkıcı  geldi  biraz  sanırım  3.yani  birikimli  secilimde  tekrar  keyiflenecek  ...fakat  benim  ısrarla  merak ettiğim  teistlerin  hayır  yok  dediği  ama  dawkisnsin  göz ve  zurafanin  sinirinde  kusur  var  demesi  ne  derece  doğru  ?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

yarasa  kısmı  sıkıcı

Kitapta her ne anlatılıyorsa bir amaca yöneliktir. Hiç biri boşuna, laf olsun sayfa dolsun diye anlatılmamıştır. 

Gözdeki ve zürafa sinirindeki tasarım hatası kesinlikle doğrudur. Hiç şüphesiz.

Sitelerde Paylaş
On 03.09.2018 at 22:52, democrossian yazdı:

Kitapta her ne anlatılıyorsa bir amaca yöneliktir. Hiç biri boşuna, laf olsun sayfa dolsun diye anlatılmamıştır. 

Gözdeki ve zürafa sinirindeki tasarım hatası kesinlikle doğrudur. Hiç şüphesiz.

Din ile ilgili kitap onerebilirmisin Türk ve yabanci

Sitelerde Paylaş
On 30.08.2018 at 01:01, akılsızşuursuzatom yazdı:

birinci  olarak;Peygamberlere soylemese 

Beni niye peygamber yapmadı muhammdin benden ne farkı vardı. yoksa s****ıçaraken b***kundan elmasmı çıkıyordu.

Sitelerde Paylaş
On 29.08.2018 at 17:13, akılsızşuursuzatom yazdı:

3.3 . Ateistlerin  cok  dillendirdigi  ; Allah  ademoglundan  söz  aldı.Ben  bu  sözü  hatırlamıyorum  diyor  .Hatirlasak  zaten  imtihanin  anlamı  olmaz

Diğerleri gibi bu açıklama da geçersiz. Kuran'da hiç de öyle bahsedilmiyor.....;

7 A'râf 172  Hani Rabbin (ezelde) Âdemoğullarının sulplerinden zürriyetlerini almış, onları kendilerine karşı şahit tutarak, “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” demişti. Onlar da, “Evet, şahit olduk (ki Rabbimizsin)” demişlerdi. Böyle yapmamız kıyamet günü, “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir.

"Habersiz değiller" ne demektir........;  demek ki hatırlıyorlar, haberleri var !

O halde bu çok ağır bir problemdir.  Anlaşılan o ki, kuran'ı yazan adamlar, insanları aptal yerine koyup aldatmaya çalışmış.

Ha belki "sadece o dönem yaşayan araplar hatırlıyordu, biz sorumlu değiliz" diyerek tarihselci metoduyla ayetleri kurtarmaya çalışabilirsiniz.

Ancak o zaman da, böyle din propagandası yapmak, amaçsız şuursuz bir davranış olacaktır.

Ayrıca...; 39/Zumer 71: Cehenneme vardıklarında oranın kapıları açılır ve cehennem bekçileri onlara şöyle derler: “Size içinizden, Rabbinizin âyetlerini size okuyan ve bu gününüze kavuşacağınıza dair sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?” Onlar da, “Evet geldi” derler.

"evet geldi" dediğinizde, zaten yalan söylemiş olacaksınız. çünkü peygamber filan gelmedi. ortada sadece 14 asır öncesinden gelen rivayetler var. o zaman ancak ne diyebilirsin...; bize büyüklerimiz söyledi, onlara da dedeleri söylemiş vs...

Bu ayetleri kendiniz inkar ettiğiniz sürece islamı savunmanız trajikomiktir.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...