Jump to content

Ateizme katliam diyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Recommended Posts

Katliamlar geneldir, ateizmle alakası yok, katliam karşılaştırması tarihte sadece bir nokta olan Stalin örneğiyle verilemez. Zaten bu yanıltıcı analizler sürüleri etkilemek içindir. Üstelik genele baktığımızda dincilerin yaptığı katliamın boyutu tartışılamayacak kadar yüksektir.

Son iki yüz yılda içinde en az bir milyar insan öldüren kapitalizmden daha fazlasını dinciler öldürmüştür. Dinciler halen dünyada ve Orta Doğu'da katliamlara devam etmektedirler, tarihe bakmaya bile gerek yok, görünen köyün içinde yaşıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bunların bu basit bayat fikirlerini bitin yavşağı kadar bile kaale almak hatadır. Ateistlerin kitabında mı müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün yazıyor, yoksa müslimlerin mi... Mevzu biter...

Stalin döneminde olanların ateizmle değil, dönemin siyasi çalkantıları ile ilgisi vardır. ABD ve Almanya, Sovyetleri boğmaya çalışmıştır ve öz savunma, hain ve işbirlikçileri temizleme güdüleri harekete geçmiştir. Bu Sovyetleri savunma değil, Sovyetlerden hiç bir zaman hoşlanmamıştım ama bir kediyi de köşeye sıkıştırsanız inanın bir kedinin sizi öldürmesi mümkündür. Bir kediyi sopayla döverken kedinin saldırmasıyla boynundan ısırılan ve şah damarı kesilip kan kaybından ölen birini hastane çalışanından duydum. Kedi iyi yapmış, son derece haklı dedim yani!

Konu tümüyle ve tamamen siyasi, ateizmle hiç bir alakası yok.

Kılıç zoru ile yayılmış, allah ve resulünü kabul etmemeyi el ayak çapraz kesilip kanlar içinde ibret için asılarak sergileme gerekçesi sayan ve bu da kitabında açıkça yazan bir din, katliam konusunda başkalarını suçluyor! Çok komik!

Buna suçunu iftira atarak bastırma denir.

Sitelerde Paylaş
On 30.08.2018 at 12:20, AkılveMantık said:

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu bir nevi tüm Müslümanlar masumdur ama tüm ateistler katleder demek değil mi? 

IMG_20180830_121729.png

Tarihte işlenen Beni Kureyza katliamı Müslümanların işlediği ilk soykırımlar dan dır. İslam alimleri Bu katliamı bilir ve yazarlar gerekli olduğunu da savunurlar. Ama çoluk çocuk yaşlı kadın demeden yapılan bu katliamı peygamberin sabahtan akşama kadar oturup izlediğini de inkar etmezler. 

Ancak bu katliam bir tek islam alimleri tarafından anlatılmaz. 

Beni Kureyza olayında ana kaynağımız Taberi’nin Tarih’i. İngilizce çevirisinin sekizinci cildinde ondört sayfa tutuyor. (The History of al-Tabari, SUNY Press 1997, VIII.27-41)

Araplar Yemen de 19.yy da 130 bin osmanlı askerini  inglizlerin de desteğini alarak öldürdüler. Bunların çoğu açlıktan öldü. ölenlerde müslümanlardı.

Gelelim günümüze 2011 yılında el kaide 11 eylül saldırısını gerçekleştirerek bir günde 3000 kişi öldürdüler.

Suriyede etnik temizliğe giderek şii alevi zerduş ve diğer din mensuplarından 250 bin kişiyi öldürdüler.

Maraş ta çocuk kadın hamile demeden 120 insanı mezhepleri, nedeniyle öldürdüler.

Madımak ta devletin gözünün içine baka baka 35 aydını diri diri yaktılar. 

Stalin yaptığı katliamı Ateist olduğu için değil Narsist olduğu için gerçekleştirdi. Tıpkı Hitlerin yaptığı katliam gibi 

Ama Kutsal kitabına cihadı yani insan öldürmeyi övünç olarak yazan tek din islamdır.

İnsanlık Tarihi Başta muhammed, Hitler, Stalin, Musollini, Franko, pinochet vs. gibi pislikleri bir kara leke olarak yazmıştır.

Çünkü insanı katleden insanlığı katletmiştir.

On 30.08.2018 at 19:53, democrossian said:

Bunların bu basit bayat fikirlerini bitin yavşağı kadar bile kaale almak hatadır. Ateistlerin kitabında mı müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün yazıyor, yoksa müslimlerin mi... Mevzu biter...

Bu basit bayat fikirleri kaale almamak onlara meydan vermektir. Bir dindar ateisti açıkca insanlık düşmanı olarak nitelendirirken sen çıkmış kaale almak hata diyorsun.

Soruyorum. Bu forumda kimi kaale alacağız. Diyanet işleri başkanı mı, Donalt Trump ı mı?

Sana yazıklar olsun. Sanrım değerli zamanını uzaylılarla chatleşerek geçiriyorsun. Pes Doğrusu.

Sitelerde Paylaş
On 30.08.2018 at 12:20, AkılveMantık yazdı:

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu bir nevi tüm Müslümanlar masumdur ama tüm ateistler katleder demek değil mi? 

IMG_20180830_121729.png

evet bu arkadaşın yazdıklarına katılıyorum

insanı düşünen hayvan dan ibaret sayan bir ateistten hangi vicdani kuralı beklersin?

hangi ahlaki insani kurala uyabilir ki

kendini hiçbir kurala tabi görmüyor

ateist bir insan

insanların en tehlikelisidir bence

tabii bu benim şahsi görüşüm

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, dr.Kemal said:

evet bu arkadaşın yazdıklarına katılıyorum

Katılmasan şaşardım zaten, insan mal olunca her saçmalığa katılır.

İnsan düşünen hayvan ama seni o kategoriye sokmak zor biraz, sen düşünemeyen hayvanlar kategorisine daha uygun düşüyorsun.

Senin gibiler düşünmez, senin gibiler 1400 yıl önceki cahil araplara körü körüne tapar.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

Katılmasan şaşardım zaten, insan mal olunca her saçmalığa katılır.

İnsan düşünen hayvan ama seni o kategoriye sokmak zor biraz, sen düşünemeyen hayvanlar kategorisine daha uygun düşüyorsun.

Senin gibiler düşünmez, senin gibiler 1400 yıl önceki cahil araplara körü körüne tapar.

az kaldı geberince anyayı konyayı görürsün

kabir neresi cehennem neresi

o zaman anlarsın

Sitelerde Paylaş

Ateistler ve onların düzeni her yıl tarihte bütün müslümanların öldürdüğünden daha fazla masumu katlediyor.Dünyada her yıl 60 milyon kürtaj yapılıyor.Yani yılda 60 milyon masum insan yani bebek ateistler ve onların kurduğu düzen ve kanunları sayesinde katlediliyor.Yapılan bu kürtajların büyük çoğunluğu nüfüsun büyük çoğunluğunun ateist olduğu Amerika Avrupa ve Çin de gerçekleşiyor.Ateistlerin koyduğu kanunlar sayesinde.

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Jobar yazdı:

Ateistler ve onların düzeni her yıl tarihte bütün müslümanların öldürdüğünden daha fazla masumu katlediyor.Dünyada her yıl 60 milyon kürtaj yapılıyor.Yani yılda 60 milyon masum insan yani bebek ateistler ve onların kurduğu düzen ve kanunları sayesinde katlediliyor.Yapılan bu kürtajların büyük çoğunluğu nüfüsun büyük çoğunluğunun ateist olduğu Amerika Avrupa ve Çin de gerçekleşiyor.Ateistlerin koyduğu kanunlar sayesinde.

Atma Recep.

Bunların hiç birinde çoğunluk ateistlerde değildir.

Çinlilerin çoğunluğu kendilerini dinsiz olarak tanımlarlar.

Avrupa´nın tümünü alınca, Kuzey ve Güney Amerika´da ateisler azınlıktadır.

Çoğunlugu ateist olan ülkeler elbette vardır. Mesela İskandinav ülkeleri, Vietnam, Japonya gibi.

Görüldüğü üzere ateistlere olan nefretiniz, mantığınızın önüne geçmiş.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
48 minutes ago, dr.Kemal said:

o zaman anlarsın

Bir de utanmadan insanlıktan, vicdandan, ahlaktan bahsediyorsun?

34 minutes ago, Jobar said:

Ya senin putuna ne demeli? Hem katlediyor, hem de hırsını alamayıp diriltip bir de sonsuza kadar yakıyor. 

Siz dincileri biraz insanlığa, adalete, ahlaka yönelten aslında ateistler, ateist kafalı insanlar, ateist düşünce olmasa ne kanunlarınızda adalet olurdu ne de sizlerde insanlık. Putuma yaranacağım diye inanmayan herkesi katletmeye çalışırdınız.

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

o zaman anlarsın

Hah hah haaaaaaaaa..........

Kuru sıkı atmak, nasılsa bedava.

Dininizin temeli işte budur. Tehdit, tehdit, tehdit.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, kavak yazdı:

Hah hah haaaaaaaaa..........

Kuru sıkı atmak, nasılsa bedava.

Dininizin temeli işte budur. Tehdit, tehdit, tehdit.

ne tehdidi gerçek bu kavak

ölmeyecekmisin? ölünce yok olacağına inanmıyormusun?

işte senin cehennemin budur

realitedir bu

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, dr.Kemal yazdı:

ne tehdidi gerçek bu kavak

ölmeyecekmisin? ölünce yok olacağına inanmıyormusun?

işte senin cehennemin budur

realitedir bu

Dostum, yan çizme şimdi; kelime oyunlarını da boşver.
Yukarıdaki mesajınız buram buram tehdit kokuyor.

Ölüm bizim için nihai bir sondur, zannetmeyin ki biz buna üzülüyoruz.

Bak birşey daha söyleyeyim, benim bir karıncadan farkım yok. Onun gittiği yere  ben de gidiyorum.

Yani demem şu ki, artık şu çağda hălă cehennem zerzevatından medet umacağınıza, kendinize yeni yöntemler geliştirin. :D

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Bir de utanmadan insanlıktan, vicdandan, ahlaktan bahsediyorsun?

Ya senin putuna ne demeli? Hem katlediyor, hem de hırsını alamayıp diriltip bir de sonsuza kadar yakıyor. 

Siz dincileri biraz insanlığa, adalete, ahlaka yönelten aslında ateistler, ateist kafalı insanlar, ateist düşünce olmasa ne kanunlarınızda adalet olurdu ne de sizlerde insanlık. Putuma yaranacağım diye inanmayan herkesi katletmeye çalışırdınız.

Haha güldürme ulan beni.İnsanlıkmış adaletmiş ahlakmış.Ulan ibneliğe eşcinselliğe izin veren sizsiniz.Daha anne karnında masum bebekleri parçalayan sizsiniz.Zinaya fuhşa göz yuman sizsiniz.Tecavüzcüleri katilleri 15 sene bir güzel besleyip sonrada salan sizsiniz.Siz mi ahlaktan adaletten bahsediyorsunuz.Hertürlü pisliğe sapıklığa izin veren sizsiniz.Bebek katili kafirler.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, kavak yazdı:

Atma Recep.

Bunların hiç birinde çoğunluk ateistlerde değildir.

Çinlilerin çoğunluğu kendilerini dinsiz olarak tanımlarlar.

Avrupa´nın tümünü alınca, Kuzey ve Güney Amerika´da ateisler azınlıktadır.

Çoğunlugu ateist olan ülkeler elbette vardır. Mesela İskandinav ülkeleri, Vietnam, Japonya gibi.

Görüldüğü üzere ateistlere olan nefretiniz, mantığınızın önüne geçmiş.

Hadi lan oradan Recep.Çinin zaten resmi dini ideolojisi ateizm ve dinsizlik.Avrupanın büyük çoğunluğundaki ülkelerde gene büyük çoğunluk ateist.Amerikada her 3 kişiden biri ateist dinsiz.Zaten ha ateist olmuş ha deist ha agnostik.Aynı pisliğin laciverti ve renk tonları.Ateistlerin %95i kürtaıj destekliyor.Hepiniz bebek katilisiniz.Mesela sen destekliyor musun kürtajı açıkça söyle ?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Jobar said:

Haha güldürme ulan beni.İnsanlıkmış adaletmiş ahlakmış.Ulan ibneliğe eşcinselliğe izin veren sizsiniz.Daha anne karnında masum bebekleri parçalayan sizsiniz.Zinaya fuhşa göz yuman sizsiniz.Tecavüzcüleri katilleri 15 sene bir güzel besleyip sonrada salan sizsiniz.Siz mi ahlaktan adaletten bahsediyorsunuz.Hertürlü pisliğe sapıklığa izin veren sizsiniz.Bebek katili kafirler.

Bizim bir şeye izin verdiğimiz yok, hayat böyle, bizim tek yapabildiğimiz elimizden geldiği kadar engellemek. Ama senin mantığınla düşünürsek bütün bunlara izin veren, hatta böyle olmasını sağlayan senin Allah'ın. Yukarıda put gibi oturup her şeyi yaptıran sonra da sapık bir zevk alarak seyreden o. Var mı bir sözün putuna karşı? Neden diye soruyor musun?

Sitelerde Paylaş

Kehf 74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf 80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Gör bak, putun nasıl adamına masum bir çocuğu öldürtüyor, sadece öldürtmekle de kalmıyor, bir de kendisi öldürüyor milyonlarcasını.

Bak, şimdi masum bir çocuğun katledilmesini nasıl savunacaksın. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Jobar yazdı:

Hadi lan oradan Recep.Çinin zaten resmi dini ideolojisi ateizm ve dinsizlik.Avrupanın büyük çoğunluğundaki ülkelerde gene büyük çoğunluk ateist.Amerikada her 3 kişiden biri ateist dinsiz.Zaten ha ateist olmuş ha deist ha agnostik.Aynı pisliğin laciverti ve renk tonları.Ateistlerin %95i kürtaıj destekliyor.Hepiniz bebek katilisiniz.Mesela sen destekliyor musun kürtajı açıkça söyle ?

O "lan" kelimesini münasip bir yerine sok.

Yazacaksan adam gibi yaz, öyle klavyeden atmakla yürümez bu işler.

Ve daha önemlisi, yukarıdaki verdiğin bilgiler yanlış. Ne Amerika´nın, ne Avrupa´nın ne de Çin´in çoğunluğu ateisttir.

Artı şu lağım kokulu üslubunu dışarıda bırak sonra gel burada fikrini söyle.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kavak yazdı:

O "lan" kelimesini münasip bir yerine sok.

Yazacaksan adam gibi yaz, öyle klavyeden atmakla yürümez bu işler.

Ve daha önemlisi, yukarıdaki verdiğin bilgiler yanlış. Ne Amerika´nın, ne Avrupa´nın ne de Çin´in çoğunluğu ateisttir.

Artı şu lağım kokulu üslubunu dışarıda bırak sonra gel burada fikrini söyle.

Ne oldu Lan ? cevap vermemişşin ? Çok meraklıysan sen sok.Kürtajı destekliyor musun desteklemiyor musun bebek katili ateist ? Açık yüreklilikle söyle sadece bir soru sordum ? Benim ağzım lağım kokmuyor anladığınız dilden konuşuyorum.

tarihinde Jobar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...