Jump to content

Gözlenebilir Evrenin Dışı!

Recommended Posts

gözlenebilir evrenin dışında ne olabilir veya bir şey olmama hali yani mutlak hiçlik mi var veya var diyemeyeceğimiz bir şey mi var?! 

evet hacı başta olmak üzere öncelikle bilimsel tezleri sıralayalım buyrun?

ben başlıyorum bilimsel olmasa da evrende hiçlik diye bir şey yok deniyor zaten insan aklı da hiçliği düşünemiyor ama boşluk var mı bilemiyorum o da yok deniyor sonuç olarak evren ışık hızında genişleyeceği için 100 milyar yıl sonraki zeki canlılar uzay hakkında hiçbir şey bilemeyecek çünkü yıldız ve galaksiler gözden kaybolacak.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Evrenin dışı son derece gizemli bir ortam olmalı.

Dışının olması için evrenin sonsuz bir boşlukta yer alması gerekiyor.

Bazılarına göre evrenin  dışı yok.  Ama bu iddia bana göre yanlış. Çünkü evrenin yoktan var olması anlamına geliyor.

Hiç bir şey yoktan var olamaz.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, haci yazdı:

Evrenin dışı son derece gizemli bir ortam olmalı.

Dışının olması için evrenin sonsuz bir boşlukta yer alması gerekiyor.

Bazılarına göre evrenin  dışı yok.  Ama bu iddia bana göre yanlış. Çünkü evrenin yoktan var olması anlamına geliyor.

Hiç bir şey yoktan var olamaz.

Öyleyse evren izole olmuyor?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Öyleyse evren izole olmuyor?

Sonsuz boşlukta sonsuz sayıda evrenler var olmalı. Neden tek bir evren olsun ki?

Bazıları iç içe bile olabilir o evrenlerin. Zamanla birbirlerinin içine girmiş olabilirler.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Gözlemlenebilir evrenin dışında gözlenmeyen evren var. Komik ancak öyle. 

Gözlemlenemeyen kısım ışığın henüz bize ulaşmadığı kısımdır. Doğal olarak göremiyoruz. 

Evrenin başka bir yerinden bizim için gözlenemez bir nokta, o yerden gözlemlenebilir olabilir. 

►Konudan farklı olarak, evrenin dışı diye bir şey yoktur. Sadece evren vardır. Zira evren dışında bir şey varsa oda aslında evrendir. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 09.10.2018 at 22:23, Sütlü Kase said:

Gözlemlenebilir evrenin dışında gözlenmeyen evren var. Komik ancak öyle. 

Gözlemlenemeyen kısım ışığın henüz bize ulaşmadığı kısımdır. Doğal olarak göremiyoruz. 

Evrenin başka bir yerinden bizim için gözlenemez bir nokta, o yerden gözlemlenebilir olabilir. 

►Konudan farklı olarak, evrenin dışı diye bir şey yoktur. Sadece evren vardır. Zira evren dışında bir şey varsa oda aslında evrendir. 

haklısın sadece sormak istediğim gözlenemeyen evrenleri bir gün görme şansımız yok mu ? gitmek zaten imkansız da :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...