Jump to content

TUZDAN NEDEN BAHSETEMEZ KURAN HER YEMEYE TUZ EKLİYORUZ.

Recommended Posts

TUZU NEDEN KUARNADA YAZMAZ.

Ben araştırdım kuranda yemeye salataya  hemen her yemeye tuz eklenir tat versin diye.Ne tuzun nerden çıkarıldığına tuz gölinden tuz dağından bahsetemez. Bu çöl bedevileri tuzsuz yemekmi yiyordular? Ben bunu yazdım diye şimdi müslüman atalar balıklamsına ahanda tuz ayetleri.  yahu bu iki denizi salı verdim biri tuzlu biri taatlı. Zaten böyle ayetler saçma sapan. Şu 2 denizden birsi tatlıdır diyor Allah hiç tuzsuz deniz varmı? Su içilen deniz nerde susadım su içmek istiyorum ben bu aytleri eleştirmek açamdım konuyu rahaman süresi 52 derki inci mercan çıkarılır der saçmalığa bakın. Halbuki tatlı suda inci ve mercan yetişmez. hatta ve hatta suni olarak inci yetiştirilse bile mercan hiç yetişmez.

Ben bu ayetleri eleştirmiycem diyorum ama dayanamıyorum:D Kısaca kuranı yazanlar diyetmi yapıyorlardı her şey kuranda yazılı zaten:lol: adamalar o zaman bulmuşlar  bilim daha yeni buluyor.

1. Acı ve tatlı iki denizi salıverdi. Birbirine kavuşmuyorlar. (Rahman Suresi, Ayet: 19)
2. Fakat aralarında bir engel vardır. Birbirlerine geçip kavuşmuyorlar. (Rahman Suresi, Ayet: 20)

3. Birinin suyu tatlı ve susuzluğu giderici diğerininki tuzlu ve acı. İki deniz arasında bir engel, aşılamaz bir serhat koyan odur. (Furkan Suresi, Ayet: 53)
4. İki deniz (acı ve tatlı su) arasına bir engel koyan kimdir? (Neml Suresi, Ayet: 61)
5.Bu iki denizden inci ve mercan çıkar. (Rahman Suresi, Ayet:22

6.Vakıa Suresi, 70. ayet: Eğer dilemiş olsaydık onu tuzlu kılardık; şükretmeniz gerekmez mi?

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Cidden ilginç.  Hiç tuz kelimesi yok. Internetten arattim.

Mealcilerin kimisi acıyı tuz olarak yazıyor.

Demek ki bedeviler ya hiç tuz görmemişler ya da seks ayetleri yazmaktan tuz ile ilgili ayet yazmaya vakit bulamamışlar.  

Dün gece aklıma geldi sabah araştırayım dedim araştırdım bulamdım. Birde derler kuranda herşey yazılmış:D

Sitelerde Paylaş

Hani muhmmet  şöyle böyle tamizdi 30 erkek gücndeydi her kadınını sıraya diziyormuş hepsindede banayo yapıyormuş. ben islamın yalancısıyım. KURANADA Sabunda yazmıyor çöl bedevileri neyele yıkanıyormuşlar. Hani islam temizik dinydi bir sabun bile yok.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Ketboğa yazdı:

Kuran sadece bulunduğu coğrafyadan bahseder.Başka hiçbirşeyden de bahsetmez.Bu da Kuran'ın tanrıdan değil o dönemdeki insanlar tarafından uydurulduğunu ortaya çıkarır.

Sen haklısın yorum yaspıcam.

Fussilet 44. Eğer biz onu, yabancı dilden bir Kur’an kılsaydık, diyeceklerdi ki: Ayetleri açıklanmalı değil miydi? Arab’a yabancı dilden (kitap) olur mu?

Şûrâ  7 : “Böylece biz sana Arapça bir Kur’an vahyettik ki, şehirlerin anası olan Mekke’de ve çevresinde bulunanları uyarasın.

Şûrâ  7 : “Böylece biz sana Arapça bir Kur’an vahyettik ki, şehirlerin anası olan Mekke’de ve çevresinde bulunanları uyarasın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...