Jump to content
Ateistforum

Kendinizin babası olabilir misiniz?

Recommended Posts

Arkadaşlar şöyle bir soru sormak istiyorum. Geçmişe ve geleceğe gitmek mümkün olsaydı ve bu durum böyle bir paradoksu mümkün hale getirebilir mi?

Bunun için geçmişe gitmeniz şart elbette fakat bunun için gidip annenizle birlikte olmanız şart mıdır yada bu nasıl mümkün olabilir? Böyle bir ihtimal var mıdır? İnsan kendisinin babası olabilir mi? Bunu mümkün kılabilecek bir ihtimali bana açıklayabilir misiniz?

Sitelerde Paylaş

Neyse bu soru ağır geldi sanırım öncelikle şu sorularla biraz konuyu kavramak için antreman yapalım.

1. Bir kadın, bir mezarın başında ağlıyor. Mezarda yatanın annesi, ağlayan kadının annesinin kayınvalidesi. Ağlayan kadın, mezarda yatanın nesidir?

2. Bir kadın ve bir adam tarlada çalışmaktadır. Yoldan geçen biri, adam ve kadınla muhabbet ederken 'Siz akraba mısınız?' diye sorar. Kadın da 'Bu adamın annesi, benim annemin kayınvalidesidir' der. Bu durumda tarladaki adam ve kadın birbirinin nesidir?

3. Hasan, Onur'un halasının oğludur. Burcu, Onur'un karısı ve amcasının kızıdır. Zeynep ise Hasan'ın teyzesinin kızıdır. Bu durumda Burcu, Zeynep'in nesi olur?

4. Bir adam, duvarda asılı duran resme bakarak şunları söylüyor: "Ne erkek, ne de kız kardeşim var. Ama bu adamın babası, benim babamın ogludur." O halde resimdeki kişi, bu sözü söyleyenin nesidir?

5. Ahmet'in kaynanası, Mehmet'in kaynanasının annesi oluyorsa; Mehmet, Ahmet'in neyi oluyor?

Bu sorular bu kadar zorken bir de bu problemlere zamanda yolculuk ihtimalini eklediğinizde sorular çok daha karmaşık ve içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Bu sorular ilginizi çekmediyse konudan uzak durun.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, xchanel yazdı:

paradoksun olayı o zaten annen ile birlikte olursan sen olabılırmısın ?

olamazsın o yuzdende bu gercekleşmiyor.

Soruyu kafanızda daha anlamlı kılmak için kişilere isim verip tarihleri belirtelim.

21 yaşındaki Anna, 2018 yılında daha önce hiç görmediği Jack isimli biriyle tanışıyor ve onunla birlikte oluyor ve çocuğu doğurmasının ardından 1 yıl sonra ölüyor. Çocuk doğduktan sonra onu yuvaya veriyorlar ve annesinin ne adını biliyor ne de bir fotoğrafını veriyorlar. 2048 yılına gelindiğinde ilk defa zamanda yolculuğu mümkün kılan bir sistem geliştiriyorlar ve Jack sistemi denemek için gönüllü oluyor ve 2018 yılına gönderiliyor. Geri dönmeyi başaramayan Jack durumu kabulleniyor ve bir süre sonra Anna isimli biriyle tanışıyor ve onunla birlikte oluyor.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, John Ahmet said:

Bu konuyu neden açtığımı açıklayan şu konuyu da okuyunca bunun evrimle bir ilişkisinin olduğunu göreceksiniz. Konuyu şuradan okuyabilirsiniz.

@sağduyu özellikle senin cevabını merak ediyorum.

Güzel bir fantastik film konusu olur, o kadar. Buna beden değiştirme de eklersen daha ilginç olabilir, mesela çocuğun bilinci anasının bedenine, anasının bilinci çocuğun bedenine girebilir. Ya da çocuk yaşlandıkça geçmişe gidip genç olan kendisini kendi zamanına getirip bilincini o genç bedene aktararak sonsuza kadar yaşayabilir.

Benim asıl merak ettiğim bu zaman makinesini icat ettikten sonra yeteri kadar geriye gidip senin tanrının yumurtadan yeni çıkmış halini görebilir miyiz?

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, John Ahmet yazdı:

Neyse bu soru ağır geldi sanırım öncelikle şu sorularla biraz konuyu kavramak için antreman yapalım.

1. Bir kadın, bir mezarın başında ağlıyor. Mezarda yatanın annesi, ağlayan kadının annesinin kayınvalidesi. Ağlayan kadın, mezarda yatanın nesidir?

2. Bir kadın ve bir adam tarlada çalışmaktadır. Yoldan geçen biri, adam ve kadınla muhabbet ederken 'Siz akraba mısınız?' diye sorar. Kadın da 'Bu adamın annesi, benim annemin kayınvalidesidir' der. Bu durumda tarladaki adam ve kadın birbirinin nesidir?

3. Hasan, Onur'un halasının oğludur. Burcu, Onur'un karısı ve amcasının kızıdır. Zeynep ise Hasan'ın teyzesinin kızıdır. Bu durumda Burcu, Zeynep'in nesi olur?

4. Bir adam, duvarda asılı duran resme bakarak şunları söylüyor: "Ne erkek, ne de kız kardeşim var. Ama bu adamın babası, benim babamın ogludur." O halde resimdeki kişi, bu sözü söyleyenin nesidir?

5. Ahmet'in kaynanası, Mehmet'in kaynanasının annesi oluyorsa; Mehmet, Ahmet'in neyi oluyor?

Bu sorular bu kadar zorken bir de bu problemlere zamanda yolculuk ihtimalini eklediğinizde sorular çok daha karmaşık ve içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Bu sorular ilginizi çekmediyse konudan uzak durun.

Dostum burda milletşn kafasını yormana gerek yok zamanlarınıda çalmana gerek yok. şöyle düşün meryem nasıl bakitken isayı dğordu isa doğar dpmaz konuştı  kuranın yalanına göre isya kitap indi. meryemi artık allahmı becerdi yoksa başkalrına vudurdu koxasıyal birklte kmymü kandırdılar o Meçhul. SENDE BANSIZ VEYA ENESİZ DOĞABİLİRSİN YERKİ ALLAHIN İSTESİN BELKİ KENDİ KENDİNİ S****ÇARKEN PAT DİYE KENDİNİ DOĞURABİLİRSİN ŞEYİN OLMASINA GEREK YOK G****TÜNDENDE DOĞURABLİRSİN HATA ANANI BABNIDA AYI YOLA DOĞRMAN MÜMKÜN YETERKİ ALLAH İSTESİN. GÖKTEN BILDIRCIN KUDERET HELVASI GÖNDEREN ALLAH SÜLYEMANA UÇAN HALI VERİP KARINCALARLA KONŞTURAN ALLAH  BELKISI GÖZ AÇIP KAPYINCAYA KADAR YANINA GETİREN PEYGAMBERLERİ DÜŞÜN BUNLARIN GEPSİ YAPAN ALLAHTIR SENİNDE DİLEYİNİ YERİNE GETİRİR HATTA ZAMAN MAKİNASINI BİLE SANA  ÖYRETİR NUHA GEMİYİ NASIL YAPMASINI ÖYRETİYSE ALLHA DUA ET HERŞEY OLUR ALİM ALLAH

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Benim asıl merak ettiğim bu zaman makinesini icat ettikten sonra yeteri kadar geriye gidip senin tanrının yumurtadan yeni çıkmış halini görebilir miyiz?

Şimdilik bu sorun cevapsız kalsın ve şunu düşün. Sonraki "Billy'nin yada Jack'in bir dedesi var mıdır? Bunun evrimle ilişkisi nedir?" başlığında açıklamaya çalıştığım hikayede Jack ve Anna'nın evrimsel biyolojik kökeni nedir? Bu iki insanın varlığının nedenini anne ve babasının varlığıyla açıklamakla birlikte böyle bir varoluşun hiç bir şekilde evrimsel biyolojik açıklamasının olmayışı senin dikkatini çekiyor mu? Bu kişilerin varlığının nedeni gelecekteki kendileridir öyle değil mi? Böyle bir varoluşu elbette yaratmak olarak ifade edip bu kişilerin tanrı olduğunu iddia edemeyiz fakat 4. boyutun olanaklarının ilave edildiği bir hikayedeki nedenselliğin bir zaman döngüsüne hapsolup bu kişilerin varoluşunu  açıklamaya yetiyorsa tanrıyı 4. boyutu eklediğimiz bir hikayede kendi varlığının nedeni olabilecek bir zaman döngüsünde açıklamak mümkün olabilir. Örneğin açılıp kapanan evren modelinde maddeyi ve bilinci var etmeye çalışan evren en sonunda madde ve uzay/zaman/mekan dokusundan bağımsız bir bilincin varlığını mümkün kılarak bunun sonsuz gelecekteki halinin sonsuz geçmişteki varlığının nedeni olabileceğini kavramaya başlarsın. En sonunda tekrar küçülerek 0 hacmine ulaşan evrenin termodinamik açıdan tekrar bing bang ile yeni bir evren yaratmaya başlaması esnasında var olan şeyin sadece tanrı olduğunu anlaman çok mu zor olur?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, John Ahmet said:

Şimdilik bu sorun cevapsız kalsın ve şunu düşün. Sonraki "Billy'nin yada Jack'in bir dedesi var mıdır? Bunun evrimle ilişkisi nedir?" başlığında açıklamaya çalıştığım hikayede Jack ve Anna'nın evrimsel biyolojik kökeni nedir? Bu iki insanın varlığının nedenini anne ve babasının varlığıyla açıklamakla birlikte böyle bir varoluşun hiç bir şekilde evrimsel biyolojik açıklamasının olmayışı senin dikkatini çekiyor mu? Bu kişilerin varlığının nedeni gelecekteki kendileridir öyle değil mi? Böyle bir varoluşu elbette yaratmak olarak ifade edip bu kişilerin tanrı olduğunu iddia edemeyiz fakat 4. boyutun olanaklarının ilave edildiği bir hikayedeki nedenselliğin bir zaman döngüsüne hapsolup bu kişilerin varoluşunu  açıklamaya yetiyorsa tanrıyı 4. boyutu eklediğimiz bir hikayede kendi varlığının nedeni olabilecek bir zaman döngüsünde açıklamak mümkün olabilir. Örneğin açılıp kapanan evren modelinde maddeyi ve bilinci var etmeye çalışan evren en sonunda madde ve uzay/zaman/mekan dokusundan bağımsız bir bilincin varlığını mümkün kılarak bunun sonsuz gelecekteki halinin sonsuz geçmişteki varlığının nedeni olabileceğini kavramaya başlarsın. En sonunda tekrar küçülerek 0 hacmine ulaşan evrenin termodinamik açıdan tekrar bing bang ile yeni bir evren yaratmaya başlaması esnasında var olan şeyin sadece tanrı olduğunu anlaman çok mu zor olur?

Ne tanrısı yahu? Bu hezeyanlar zamanında senin beynine yerleştirilen din virüsünden bir türlü kurtulamamanın sonucu.Bu virüs senin düşünce sistemini, mantığını öyle bir bozmuş ki, 1400 yıl önce taşamış bir arap bedevisin bana inanmayan herkesi bir tanrı kebap yapacak şeklindeki deli saçması bir iddiaya bile itiraz edemiyorsun. Tanrı manrı diye bir şey yok, o sadece zamanında ailen, çevren tarafından senin beynine ekilmiş bir fikir. 

Sitelerde Paylaş

Konu ile alakalı değil diye bazı iletiler silinmiş, o iletilerimin birinde @John Ahmet'e "Bana inanmayan herkesi bir tanrı sonsuza kadar kebap yapacak." diyen Muhammed'e inanıyor musun, inanmıyor musun diye bir soru sormuştum, cevap vermekten ısrarla kaçınmış, bir iletisinde de bir tanrının insanlarla iletişime geçtiğine inandığını söyleyerek dolaylı yoldan Muhammed'e inandığını ima etmişti. 

Konu dönüp dolaşıp bir tanrıya geliyorsa, din ile ilgili her şey konu ile alakalıdır, buna İslam'ın tanrısı da dahil.

Sitelerde Paylaş
On 07.09.2018 at 00:10, John Ahmet said:

1.kizi yahut yeğeni

2.kizi yahut yeğeni

3.kuzenler

4.oglu

5.damadi

Sitelerde Paylaş

@kirec yanıtlar doğru gibi görünüyor. Annem bu konuda daha uzman olduğu için kendisine danıştım. Bir çırpıda çözüverdi. :) 

Sana çok daha ilginç bir hikaye anlatayım insan kendisinin büyük babası olabilir mi? :)

Bu olay Malatya-Pötürge’ de yaşanmıştır ve tamamıyla gerçektir.

Saygıdeğer Hâkim Bey ! 

Saygılarımla size açıklama özürlüğümü kullanarak bazı şeyleri bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz. Şu günlerde askerliğe çağırılacağım. 

Yaşım 24 ve 44 yaşında bir dul bayanla evlendim, kendisinin de bir kızı var 25 yaşında. Babam ise bu bahsetmiş olduğum kız ile evlendi. Böylelikle babam, karımın kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu. Bunun üzerine kızım da üvey annem olmuş oldu babamla evlendiği için. Eşimin ve benim geçen sene bir oğlumuz oldu. Oğlum, eşimin kızının erkek kardeşi oldu, aynı zamanda babamın da eniştesi. Bir de üvey annemin erkek kardeşi olduğu için dayı oldu. Anlayacağınız benim oğlum benim dayım oldu. Babamın eşi sene sonunda dünyaya bir erkek çocuğu getirdi. O babamın oğlu olduğu için benim de erkek kardeşim ve de kızımın oğlu olduğu için de torunum. Yani ben torunumun erkek kardeşiyim. Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre ben de eşimin kızının babasıyım ve de kızımın erkek çocuğunun erkek kardeşiyim. 

Kısacası kendimin büyük babasıyım.

:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bilinçaltında büyük annenle yatma gibi fantezin var yani.

Kendinin büyük babası olmak için büyük annenle yatmana gerek yok. Baban ve sen bir anne kız buluyorsunuz ki bu senin annen ve kızı olmasın. Sonra sen annesiyle baban da kızıyla evleniyor. Önce senin ve sonra babanın bir oğlu oluyor. İşte yukarıda anlattığım tüm ilginç durumlarla birlikte bir bakıma kendinin büyük babası oluyorsun. Sana ilginç ve komik gelmediyse başka kemik yok hadi başka yazılarla mutlu olmaya çalış.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Magnesia yazdı:

Bu başlık Ateistforum'da nasıl duruyor? Zihni bozuk biri fantezisini başlık olarak açmış, birileri de altına yazmış... Başlık derhal tavanarasına gitmelidir.

Başlangıçta ötelenen nedenselliği anlama çabası için bir olayın nedeninin gelecekte yaşanacak bir olay olup olamayacağı üzerine zamanda yolculuğun mümkün olduğu durumlar için yaşanabilecek paradokslara örnek verip sonra tanrının kendisini nasıl yaratmış olabileceğini yine benzer böyle bir paradoksla açıklayabilir miyiz düşüncesinden yola çıkarak yazmıştım fakat bunu anlayıp yorumlayabilecek çok az insanla karşılaştım. Bu nedenle düşük zekalılar benim alakasız bir başlık oluşturup saçmaladığımı düşünecekler buna şüphe yok yoksa kendilerinin geri zekalı olduğunu kabul etmesini bekleyemeyiz.

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...