Jump to content
Ateistforum

Kendinizin babası olabilir misiniz?

Recommended Posts

4 dakika önce, Magnesia yazdı:

Olm sende oidipus kompleksi var, anana sulanıyon...

İşte onu diyorum anneyle hiç münasebette olmadan bu mümkün olabiliyor ilgili diğer başlıkları da okumanı tavsiye ederim.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, John Ahmet yazdı:

İşte onu diyorum anneyle hiç münasebette olmadan bu mümkün olabiliyor ilgili diğer başlıkları da okumanı tavsiye ederim.

Sende bir sapıklık var, bu sapık başlığın tavanarasında olsa amenna.. Ateistforum'da olamaz, burası dinlerin ve tanrının tartışıldığı bölge, şahsi sapıklıkların değil... Raporladım zaten, birazdan hallederler...

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Magnesia yazdı:

Sende bir sapıklık var, bu sapık başlığın tavanarasında olsa amenna.. Ateistforum'da olamaz, burası dinlerin ve tanrının tartışıldığı bölge, şahsi sapıklıkların değil... Raporladım zaten, birazdan hallederler...

Konunun tanrıyı açıklamak için doğrudan tanrı ile hatta evrim teorisi ile ilgili olduğunu anlayamamana üzülüyorum. Yukarıda yazılarımın birinde bu ilişkiyi açıklıyorum. O halde şunları sorayım.

Sence tanrı kendisini nasıl yarattı eğer bir tanrıya inanıyorsan sence bu nasıl mümkün olmuş olabilir yada inanmıyorsan hangi gerekçe ile bunun mümkün olamayacağını savunuyorsun?

Sitelerde Paylaş
52 minutes ago, John Ahmet said:

Kendinin büyük babası olmak için büyük annenle yatmana gerek yok. Baban ve sen bir anne kız buluyorsunuz ki bu senin annen ve kızı olmasın. Sonra sen annesiyle baban da kızıyla evleniyor. Önce senin ve sonra babanın bir oğlu oluyor. İşte yukarıda anlattığım tüm ilginç durumlarla birlikte bir bakıma kendinin büyük babası oluyorsun. Sana ilginç ve komik gelmediyse başka kemik yok hadi başka yazılarla mutlu olmaya çalış.

Kemiklerin hepsini kendine mi ayırdın?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, sağduyu yazdı:

Kemiklerin hepsini kendine mi ayırdın?

Düşük zekalılardan çekinen @administrator 'un gazabına uğradım. Muhtemelen senin yazıların silindikten sonra benim bunun gazıyla sana yükseldiğimi falan düşünüp nihayi kararını vermiştir. Bence bu konu tavan arasına gitmeyi hak etmiyordu. Buradaki mantıksal ilişkileri anlamayıp konunun tanrıyla hiç alakası olmadığını düşünenlerin isteklerini yerine getirmiş olması beni üzdü. İlişkiyi kavrayıp konuya cevap yazmaya cesaret edemeyenlerin çekinceleri de tuzu biberi oldu. Neyse artık tavan arasına geldik ve umarım burada küfür etmenin serbest olduğunu düşünüp bana hakaretler etmeye devam etmezsin.

Sitelerde Paylaş
Just now, John Ahmet said:

Düşük zekalılardan çekinen @administrator 'un gazabına uğradım. Muhtemelen senin yazıların silindikten sonra benim bunun gazıyla sana yükseldiğimi falan düşünüp nihayi kararını vermiştir. Bence bu konu tavan arasına gitmeyi hak etmiyordu. Buradaki mantıksal ilişkileri anlamayıp konunun tanrıyla hiç alakası olmadığını düşünenlerin isteklerini yerine getirmiş olması beni üzdü. İlişkiyi kavrayıp konuya cevap yazmaya cesaret edemeyenlerin çekinceleri de tuzu biberi oldu. Neyse umarım artık tavan arasına geldik ve burada küfür etmenin serbest olduğunu düşünüp bana hakaretler etmeye devam etmezsin.

Nerede sana küfür ve hakaret ettim?

Sana nasıl düşündüğünü öğrenmek için basit bir soru sordum ama sen cevap vermeyip dansöz gibi kıvırdın. Bir daha sorayım:

Sence Muhammed "Bana inanmayan herkes Allah adlı bir tanrı tarafından sonsuza kadar yakılacak." derken doğru mu söylüyor, yoksa yalan mı?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Nerede sana küfür ve hakaret ettim?

Sana nasıl düşündüğünü öğrenmek için basit bir soru sordum ama sen cevap vermeyip dansöz gibi kıvırdın. Bir daha sorayım:

Sence Muhammed "Bana inanmayan herkes Allah adlı bir tanrı tarafından sonsuza kadar yakılacak." derken doğru mu söylüyor, yoksa yalan mı?

Bunun gerçekliğini kafanda nasıl bir mizansende düşünüyor ve bunun mümkün olamayacağını savunuyorsun? Gerçekte cenneti ve cehennemi tanımlayan cümlelere de ihtiyacımız var. Bunun gerçekliğini sorgulamak için zannettiğinden çok daha fazla parametreye ihtiyaç duymalısın. Örneğin öncelikle adını ne koyarsan koy bir tanrının olup olamayacağı böyle bir problemin en temel konusudur.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, John Ahmet said:

Bunun gerçekliğini kafanda nasıl bir mizansende düşünüyor ve bunun mümkün olamayacağını savunuyorsun? Gerçekte cenneti ve cehennemi tanımlayan cümlelere de ihtiyacımız var. Bunun gerçekliğini sorgulamak için zannettiğinden çok daha fazla parametreye ihtiyaç duymalısın. Örneğin öncelikle adını ne koyarsan koy bir tanrının olup olamayacağı böyle bir problemin en temel konusudur.

Bak, 6 yaşındaki bir çocuğa anlatır gibi anlatayım, soru aşağıda evet ya da hayır diyeceksin. Bu kadar basit.

Sence Muhammed "Bana inanmayan herkes Allah adlı bir tanrı tarafından sonsuza kadar yakılacak." derken  doğru mu söylüyor, yoksa yalan mı?

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...