Jump to content

Tanrıya İnanmak Ne İşe Yarar?

Recommended Posts

• İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

28 dakika önce, kavak yazdı:

Helal olsun, şu dindarlara.

Sözde Tanrı´yı nasılda keyiflerine göre bir oraya bir buraya zıplatıyorlar. Dindarlar ne derse, ona bürünmek(!) mecburiyetinde kalıyor.  
Garibim tık bile diyemiyor, iyi mi ?!

Asıl ibretlik ve ilginç olan şu tespit:
Asırlardır uğraşmalarına rağmen, tanrıyı bir türlü varlayamadılar. Denemedikler yöntem kalmadı neredeyse.
Adak adamışlar, olmamış.
Kurban kesmişler, olmamış.
Te kilometrelerce uzaklara gibip ona yaklaşmaya çalışmışlar, olmamış.
Elçiyim(!) diyenler hortlamış, olmamış.
Sayısız yerde sayısız miktarda ona ibadethaneler yapılmış, olmamış.
Sabah akşam yerlere sürünerek ona yalvarmışlar, olmamış.
Yahu uğruna sayısız insanlar hayatını kaybetmiş, yine olmamış.

Hani nerede, bu köşe bucak kaçan tanrı ?!   :D

Kendini  gösterse  imtihan  mı  olur?

Sitelerde Paylaş

Çok duyduğumuz kelime
İmtahan!

Allah neyi imtahan ediyor? 
Bir insanın iyi veya kötü oluşunu mu? 
Hayır, müslümanın da iyisi var hristiyanın veya ateistin de.

Müslümanları diğer insanlardan "özel" kılan peki ne var?
Evet, müslümanlar Allaha inanıyorlar.
İyilik, ibadet gibi şeyler ondan sonra geliyor. Bonus sayılabilir ?

Müslümanlar gerçekten Allaha mı inanıyorlar?
Kuran indiği vakit insanlar MUHAMMEDE(!!!) inanmış veya inanmamışlardı.
Sonra bazıları Aliye, bazıları Ebu Hanifeye, İmam Caferiye, Said Nursiye vs inanmışlar.

Günümüzde bazıları da 19a inanıyorlar.
Bazı "Kuran bize yeter" diyerer, siz hangi mealciye inanıyorsunuz?

Sizin çobanınız kim?

Haa, tabii Allaha da inanıyorsunuz!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, poiuz yazdı:

Çok duyduğumuz kelime
İmtahan!

Allah neyi imtahan ediyor? 
Bir insanın iyi veya kötü oluşunu mu? 
Hayır, müslümanın da iyisi var hristiyanın veya ateistin de.

Müslümanları diğer insanlardan "özel" kılan peki ne var?
Evet, müslümanlar Allaha inanıyorlar.
İyilik, ibadet gibi şeyler ondan sonra geliyor. Bonus sayılabilir ?

Müslümanlar gerçekten Allaha mı inanıyorlar?
Kuran indiği vakit insanlar MUHAMMEDE(!!!) inanmış veya inanmamışlardı.
Sonra bazıları Aliye, bazıları Ebu Hanifeye, İmam Caferiye, Said Nursiye vs inanmışlar.

Günümüzde bazıları da 19a inanıyorlar.
Bazı "Kuran bize yeter" diyerer, siz hangi mealciye inanıyorsunuz?

Sizin çobanınız kim?

Haa, tabii Allaha da inanıyorsunuz!

Kuranın tahrif olmaması ve dinin korunmasından dolayı hak din olarak görüyoruz. Diğer kitaplar tahrif olmuş baksanıza kaç tane incil var sonra tevrat ta torah ismiyle içinde kaç adet kitap barındırıyor belli değil ama kuran tektir .

Sitelerde Paylaş
35 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Kuranın tahrif olmaması ve dinin korunmasından dolayı hak din olarak görüyoruz. Diğer kitaplar tahrif olmuş baksanıza kaç tane incil var sonra tevrat ta torah ismiyle içinde kaç adet kitap barındırıyor belli değil ama kuran tektir .

Kuran'ın tahrif olmadığını nereden biliyorsun? Diğer kitapların tahrif olduğunu nereden çıkardın?

Kuran İncil ve Tevrat'ın tahrif edildiği yazmaz, aksine adamların ellerindeki Tevrat'ı doğrular.

Onlara, Allah katından ellerinde bulunan Kitabı (Tevrat'ı) doğrulayıcı bir peygamber gelince, kendilerine kitap verilenlerden bir kısmı, sanki bilmiyorlarmış gibi Allah'ın Kitabı'nı (Tevrat'ı) arkalarına attılar.
Bakara : 101

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Kuran'ın tahrif olmadığını nereden biliyorsun? Diğer kitapların tahrif olduğunu nereden çıkardın?

Kuran İncil ve Tevrat'ın tahrif edildiği yazmaz, aksine adamların ellerindeki Tevrat'ı doğrular.

Onlara, Allah katından ellerinde bulunan Kitabı (Tevrat'ı) doğrulayıcı bir peygamber gelince, kendilerine kitap verilenlerden bir kısmı, sanki bilmiyorlarmış gibi Allah'ın Kitabı'nı (Tevrat'ı) arkalarına attılar.
Bakara : 101

yahudilerin kitaplarını bozmaya çalıştıkları ve kelimelerin yerlerini değiştirdikleri beyan edilir kuranda .

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Bu ayetin içeriği yok mu? Yapıştır ayeti buraya da inceleyelim.

Sözlerini bozdukları için onlara lanet ettik, kalblerini katılaştırdık. Onlar sözleri yerlerinden değiştirirler. Kendilerine belletilenin bir kısmını unuttular. İçlerinden pek azından başkasının daima hainliklerini görürsün, onları affet ve geç. Allah iyilik yapanları şüphesiz sever.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Sözlerini bozdukları için onlara lanet ettik, kalblerini katılaştırdık. Onlar sözleri yerlerinden değiştirirler. Kendilerine belletilenin bir kısmını unuttular. İçlerinden pek azından başkasının daima hainliklerini görürsün, onları affet ve geç. Allah iyilik yapanları şüphesiz sever.

Adamlar kitapta yazılanları aktarırken sözleri bozuyorlarmış, kitabın içinde yazanları değil. Eğer kitabı bozsalar Allah ben ellerindeki kitabı doğruluyorum demez.

Diyelim senin dediğin doğru, o halde Allah neden adamların ellerindeki kitabı doğruluyorum demiş?

Ayrıca bu Tevrat ve İncil ne zaman tahrif edildi? Allah neden tahrif edilmesini engellemedi? Kuran'ı koruyan Allah bu kitapları korunmaya değer bulmadı mı?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Adamlar kitapta yazılanları aktarırken sözleri bozuyorlarmış, kitabın içinde yazanları değil. Eğer kitabı bozsalar Allah ben ellerindeki kitabı doğruluyorum demez.

Diyelim senin dediğin doğru, o halde Allah neden adamların ellerindeki kitabı doğruluyorum demiş?

Ayrıca bu Tevrat ve İncil ne zaman tahrif edildi? Allah neden tahrif edilmesini engellemedi? Kuran'ı koruyan Allah bu kitapları korunmaya değer bulmadı mı?

Çünkü onlar belirli topluma ve kavimlere gönderildi son kitap alemlere gönderildiği için diğerlerinin bozulmasına imkan tanımış ama son kitabını korumuş ve bir daha kitap göndermemiştir.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

incilin tarihinde konsiller vardır orada inciller 4 e sabitlenmiştir.Diğerleri yok edilmiştir. Yahudilerin kitapları günümüzdeki gibi en fazla 10. yy a kadar gider diye biliyorum .

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

Çünkü onlar belirli topluma ve kavimlere gönderildi son kitap alemlere gönderildiği için diğerlerinin bozulmasına imkan tanımış ama son kitabını korumuş ve bir daha kitap göndermemiştir.

Yani kavimler önemli değil diyorsun.

Araplara gönderilen, arapça olan bir kitap nasıl alemlere gönderilmiş oluyor? Araplar bir kavim değil mi?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

incilin tarihinde konsiller vardır orada inciller 4 e sabitlenmiştir.Diğerleri yok edilmiştir. Yahudilerin kitapları günümüzdeki gibi en fazla 10. yy a kadar gider diye biliyorum .

Tahrif edildi diyorsan bana tarih ver mesela MS 215 gibi.

Diyelim İncil MS 150 yılında, tevrat da MÖ 950'de tahrif edildi. Allah bu tarihlerden Kuran'a kadar geçen zamanda neden insanların tahrif edilmiş bir kitaba göre yaşamasına ses etmedi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Tahrif edildi diyorsan bana tarih ver mesela MS 215 gibi.

Diyelim İncil MS 150 yılında, tevrat da MÖ 950'de tahrif edildi. Allah bu tarihlerden Kuran'a kadar geçen zamanda neden insanların tahrif edilmiş bir kitaba göre yaşamasına ses etmedi?

Çünkü kader planında Hz.Muhammed daha dünyaya gelmemişti.Ayrıca diğer kitapların tahrif edilmesi , o dine mensup mazlumların değil din adamlarının sorunudur cezasını onlar çekecektir. Bilmeyen halk bir şeyden sorumlu değildir.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

1611 yılında yani Kuran'ın ortaya çıkmasından tam 1000 yıl sonra, ortada kaç adet Kuran vardı, kaç dile çevrildi ve kaç kişi bu kitabı okudu?

Ulaşan bölgelerin dillerine çevrildi .Türkçe bile karahanlılar döneminde yapıldı tercüme olarak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...