Jump to content

Recommended Posts

• İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, Buzul yazdı:

Ne koşulları varmış,hele bir söyle.Kim islamdan başka din ararsa kaybedenler olur,Allah katında tek din islamdır,ayetlerimizi inkar edenler sonsuza dek cehennemde kalacak diye yazmıyor mu Kuranda.

sadece ateist forumda aramayın cevapları bence mesela yazın google'e islama inanmayanların durumu diye.çıkar bir şeyler .

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Yani ilk cahillerden diyorsun, da ben o ilk alet edevat yapanların Allah adında bir putları olduğunu hiç bir tarihi belgede görmedim. Sen hangi belgede gördün?

Ben bu aleti amaç için yaptım karşımdaki ağacıda yapan kesinlikle bir amaç için ve üstün bir güç tarafından yapılmış olmalı düşüncesinden bahsettim .:d

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

Ben bu aleti amaç için yaptım karşımdaki ağacıda yapan kesinlikle bir amaç için ve üstün bir güç tarafından yapılmış olmalı düşüncesinden bahsettim .:d

O bahsettiğin şey Allah değil, sen git Allah kimdir onu öğren önce.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

sadece ateist forumda aramayın cevapları bence mesela yazın google'e islama inanmayanların durumu diye.çıkar bir şeyler .

İslam'a inanmayanları durumu cehenneme atılıp sonsuza kadar yakılmaktır, bunu öğrenmek için Google'a başvurmak gerekmez, İslam'ın kitabı var, Kuran, açarsın, ona bakarsın.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

bakara 62 ve maide 69 gibi ayetler var . o sebepten söyledim.

Şüphesiz iman edenler; yani yahudilerden, hıristiyanlardan ve sâbiîlerden Allah'a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur. Onlar üzüntü çekmeyeceklerdir.Bakara 62

Doğrusu inananlar, yahudiler, sabiiler ve hıristiyanlardan Allah'a ve ahiret gününe inanan, yararlı iş yapan kimselere korku yoktur, onlar üzülmeyeceklerdir.Maide 69

Yahudiler ve Hristiyanlar Muhammedin peygamberliğini kabul ediyorlar mı?

Hayır

Kuranın Allah tarafından gönderildiğini kabul ediyorlar mı?

Hayır

Kurana göre Allahın ayetlerini kabul etmemiş olmuyorlar mı?

Evet

Bu ayetlerde sözü edilen cennete gidecek olan Hristiyanlar ve Yahudiler kim sayın İslam bilgini?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Şüphesiz iman edenler; yani yahudilerden, hıristiyanlardan ve sâbiîlerden Allah'a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur. Onlar üzüntü çekmeyeceklerdir.Bakara 62

Doğrusu inananlar, yahudiler, sabiiler ve hıristiyanlardan Allah'a ve ahiret gününe inanan, yararlı iş yapan kimselere korku yoktur, onlar üzülmeyeceklerdir.Maide 69

Yahudiler ve Hristiyanlar Muhammedin peygamberliğini kabul ediyorlar mı?

Hayır

Kuranın Allah tarafından gönderildiğini kabul ediyorlar mı?

Hayır

Kurana göre Allahın ayetlerini kabul etmemiş olmuyorlar mı?

Evet

Bu ayetlerde sözü edilen cennete gidecek olan Hristiyanlar ve Yahudiler kim sayın İslam bilgini?

burada söylenen siz yahudisiniz veya hritiyansınız ; islamı kabul ettiğinizde ve salih amel işlediğinizde üzülmezler diyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

burada söylenen siz yahudisiniz veya hritiyansınız ; islamı kabul ettiğinizde ve salih amel işlediğinizde üzülmezler diyor.

Yani diyorsun ki,atalarım tarafından İslama inanmaya,muhammedin peygamberliğini kabul etmeye programlanmış,Allaha iman ettirilmiş,ona atfedilen Kuranın tüm içeriğine katılmak zorunda bırakılmış islamı özgür irademle seçmemiş olan ben cennete gideceğim,ataları tarafından başka dinlere inanmaya programlananlar da cehenneme gidecekler.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Allahın öyle dilemesine gelirse mesele her şeyi öyle dilemiş der geçedebiliriz. Adaletsizlik gibi gelmiyor adaletsizlik zaten.Peygamberlerin Allahı inkar etme ihtimalleri zaten yok onları bu kefeye koyamayız bence.Direk yeryüzüne atanan veya bakara 30  a göre yeryüzünde bir halife yaratacağım denilmesine rağmen cennette yaratılış oluyor .Sonra diyorsunuz ki imtihan sırrı şeytanın ayağını kaydırması veya şeytanın esasen ilk tecbrübesi idi bu. Diyorum ki her insana cennette bu fırsat verilseydi kaybeden kovulsaydı cennetten .Bu kez de o hikmeti bilemeyiz Allah böyle olmasını dilemiş diyorsunuz .Kötülük olmadan iyilik mümkünmüş diyorum .Cennet için imtihan falan gerekli değil diyorum .Siz 21. yy.da dünyaya geldiniz cennete gideceksiniz bundan 1000 sene evvelde dünyaya geldiğinizde cennete gideceğinizi düşünmüyor musunuz ?(bu cennete gideceğiniz konusu misal yani seçeneklerden birisi ) diyebilir misiniz ki hayır ben şimdi doğdum cennete gideceksem 500 sene evvel başka ülkede başka din içinde doğdum belki cehenneme gidecektim diyebilir misiniz ? Bu durumda sizin cennetlik veya cehennemlik oluşunuz doğduğunuz zaman ,mekan ve sosyo kültürel duruma göre değişmez mi ?Yok benim bu günde 500 sene evvel de 2000 sene evvelde gideceğim yer bellidir cenneteyim derseniz .Allahın bilgisinde oynama olmamış olur ki Allah bunu ezelde zaten biliyordu demek zorunda kalırız.

Yani bu soru yüksek biliş seviyesine ermiş bir kişi olarak beni aşıyor : D

Belki de bu durumu kabul etmişizdir. Kalu belada. Kalu bela diye birşey var. İnsan yüklendi bu ağır yükü diye de ayet vardı sanırım.

Ayrıca peygamberlerde imtihan oluyor. Nasıl koyamayız? 30 yıl sorgulayarak yasıyorlar heralde. Yani artık 30-40 kaç yaşında peygamberlerlik verilecekse o zamana kadar birşey bilmiyorlar.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, DeepBlue said:

Peygamber ve evliyadan ve Allah'tan 

Bu peygamber ve evliya dediğin kişilere neden inanıyorsun? Kaç peygamber ve ya evliya gördün, konuştun?

Allah'tan nasıl aldın, burayı anlamadım, yoksa peygamberliğini mi ilan ediyorsun?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...