Jump to content

Recommended Posts

2 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Yani bu soru yüksek biliş seviyesine ermiş bir kişi olarak beni aşıyor : D

Belki de bu durumu kabul etmişizdir. Kalu belada. Kalu bela diye birşey var. İnsan yüklendi bu ağır yükü diye de ayet vardı sanırım.

Ayrıca peygamberlerde imtihan oluyor. Nasıl koyamayız? 30 yıl sorgulayarak yasıyorlar heralde. Yani artık 30-40 kaç yaşında peygamberlerlik verilecekse o zamana kadar birşey bilmiyorlar.

İmtihanın kalu belada nasıl olacağıda söylenseydi kabul edenlerin bazıları etmeyebilirdi belki de .Peygamberlerle ilgili dediğim 30-40 yaşına kadar sorun yok zaten normal bir insan gibi düşünüyorlar sorguluyorlar.Ama vahiy geldiğinde Allahla konuştuğunda diğer sıradan insanlar gibi Allahı inkar etme şansları kalmamış oluyor kesinlikle .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu peygamber ve evliya dediğin kişilere neden inanıyorsun? Kaç peygamber ve ya evliya gördün, konuştun?

Allah'tan nasıl aldın, burayı anlamadım, yoksa peygamberliğini mi ilan ediyorsun?

İnanıyorum çünkü ; onlar samimi, sözlerini okuyunca anlıyorsun ve yaşantıları vs. 

Çok evliya ile konuştum.Eserlerini okumak onlarla sohbet etmektir. 

Allah ile de ayetleri okuyunca konuşmuş olursun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, DeepBlue yazdı:

İnanıyorum çünkü ; onlar samimi, sözlerini okuyunca anlıyorsun ve yaşantıları vs. 

Çok evliya ile konuştum.Eserlerini okumak onlarla sohbet etmektir. 

Allah ile de ayetleri okuyunca konuşmuş olursun.

işte asıl sonuç bu çünkü inanıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Tek olan Allaha inanırlar ve hayatlarını ahlaki güzel yaşarlarsa cennete bile gidebilirler. tek olan Allaha derken tek bir yaratıcı olduğuna demek istedim .

Tebliğ ulaşmayanlar da cennete gidebilmek için,sorgulayıp tek olan Allah'a inanmalılar birde.Ama sen ataları tarafından tek olan Allah'a inandırılan,islamı özgür iradesiyle seçmemiş olan,atadan torpilli cennet gülü zombinin böyle bir sorunu,sıkıntısı yok.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

İmtihanın kalu belada nasıl olacağıda söylenseydi kabul edenlerin bazıları etmeyebilirdi belki de .Peygamberlerle ilgili dediğim 30-40 yaşına kadar sorun yok zaten normal bir insan gibi düşünüyorlar sorguluyorlar.Ama vahiy geldiğinde Allahla konuştuğunda diğer sıradan insanlar gibi Allahı inkar etme şansları kalmamış oluyor kesinlikle .

Yooo ne biliyorsun imtahanın nasıl olacağını kabul etmediğini ki? Insan yüklendi diyor sonuçta. 

Sonra peygamberler peygamberlik geldikten sora da imtahan olur. Örneğin peygamberimiz 3 ay vahiy alamayınca yasadıklarının hayal olduğunu sanmaya başlamış diye okumuştum bir yerde.

Ve yine Hz.Yusuf zindanda çıkmak için Allah'ı unutarak,heycanlanıp biri aracılığı ile yardım isteyince 7 sene ekledik diyor Allah.7 sene daha kaldı zindanda. Daha çok varda yazamayacam.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Yani bu soru yüksek biliş seviyesine ermiş bir kişi olarak beni aşıyor : D

Belki de bu durumu kabul etmişizdir. Kalu belada. Kalu bela diye birşey var. İnsan yüklendi bu ağır yükü diye de ayet vardı sanırım.

Ayrıca peygamberlerde imtihan oluyor. Nasıl koyamayız? 30 yıl sorgulayarak yasıyorlar heralde. Yani artık 30-40 kaç yaşında peygamberlerlik verilecekse o zamana kadar birşey bilmiyorlar.

yüksek biliş dediğiniz yüksek teslimiyet ve her ne olursa olsun bir amaç vardır seviyesi dersek daha doğru olur .Fenafillah makamınız hayırlı olsun.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, DeepBlue yazdı:

Yooo ne biliyorsun imtahanın nasıl olacağını kabul etmediğini ki? Insan yüklendi diyor sonuçta. 

Sonra peygamberler peygamberlik geldikten sora da imtahan olur. Örneğin peygamberimiz 3 ay vahiy alamayınca yasadıklarının hayal olduğunu sanmaya başlamış diye okumuştum bir yerde.

Ve yine Hz.Yusuf zindanda çıkmak için Allah'ı unutarak,heycanlanıp biri aracılığı ile yardım isteyince 7 sene ekledik diyor Allah.7 sene daha kaldı zindanda. Daha çok varda yazamayacam.

imtihanın nasıl olacağını görüpte bilipte kabul ettiysek zaten orada gördüğümüz filmi burada canlandırmay gelmişiz demektir. 3 aylık meselede vahiy kesiliyor ama sonra geliyor.Gelmese idi belkide zorlama yoktur diyebilme şansımız olurdu. Daha sonraki vahiylerdede bunu görüyoruz peygamberlerin Allahı inkar edemediğini . Sizin dediğiniz gibi unutmak meselesi anlık olarak gerçekleşen olaylarda geçerli olabilir peygamberler hata yapabilir ama Allahı inkar etme veya yoldan sapma gibi bir olayları yoktur .(Altını çiziyorum peygamberlik geldikten sonra )

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

imtihanın nasıl olacağını görüpte bilipte kabul ettiysek zaten orada gördüğümüz filmi burada canlandırmay gelmişiz demektir. 3 aylık meselede vahiy kesiliyor ama sonra geliyor.Gelmese idi belkide zorlama yoktur diyebilme şansımız olurdu. Daha sonraki vahiylerdede bunu görüyoruz peygamberlerin Allahı inkar edemediğini . Sizin dediğiniz gibi unutmak meselesi anlık olarak gerçekleşen olaylarda geçerli olabilir peygamberler hata yapabilir ama Allahı inkar etme veya yoldan sapma gibi bir olayları yoktur .(Altını çiziyorum peygamberlik geldikten sonra )

Yok kardeşim sen yanlış biliyorsun. Ayette az daha kalbin onlara meyl edecekti diyor. Peygambere. Öyle olsa seni helak edecektim diyor bizzati peygambere. Çünkü bir ara fena daraltmışlar kendisini. Peygamber onlara hak verecek gibi olmuş.İş bu sebeplerden ötürü. Bilmiyorlar diye hak verecek gibi olmuş. Uyarılmış. Ayetlerin iniş sırasını bilmem ama uyumlu herşey. 

Sitelerde Paylaş

Yerde olanların hepsini; sizin için yaratan O'dur. Sonra, göğe doğru yönelerek yedi gök olarak onları düzenlemiştir. O her şeyi bilir.Bakara 29

Ve üstünüze, yedi sağlam bina ettik.Nebe 12

Ve parıl parıl parıldayan bir kandil yaptık.Nebe 13

De ki; Gerçekten siz, yeri iki günde yaratanı inkar edip O’na ortaklar mı koşuyorsunuz? O, alemlerin Rab’bidir.

Ve orada, onun üzerinde sabit dağlar oluşturdu. Ve orayı bereketli kıldı. Orada bulunanların besinlerini, dileyenler için eşit olarak dört günde takdir etti.

Sonra duman hâlinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, “İsteyerek veya istemeyerek gelin” dedi. İkisi de, “İsteyerek geldik” dediler.

Böylece onları iki günde yedi kat gök olarak yarattı. Her gök katına kendi emrini vahyetti. Ve dünya göğünü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, Azîz ve Alîm olanın takdiridir.Fussilet  9,10,11,12

Kurana göre,gökler yerde olanların tümünden sonra yaratılmış.Yerden sonra yaratılan göklere de ay,güneş ve yıldızlar yapılarak yerleştirilmiştir.Kuranın modeli düz yer üzerine bina edilmiş yedi kat gökten oluşmaktadır.Bu Kurandaki bilimsel yanlışlardan biridir.Sonuç olarak Allah yok,İslam yalan.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, DeepBlue yazdı:

Yok kardeşim sen yanlış biliyorsun. Ayette az daha kalbin onlara meyl edecekti diyor. Peygambere. Öyle olsa seni helak edecektim diyor bizzati peygambere. Çünkü bir ara fena daraltmışlar kendisini. Peygamber onlara hak verecek gibi olmuş.İş bu sebeplerden ötürü. Bilmiyorlar diye hak verecek gibi olmuş. Uyarılmış. Ayetlerin iniş sırasını bilmem ama uyumlu herşey. 

Sonrasında peygamberlerin Allahın korumasında olduğu ve şeytanlar olsa bile peygamberin kalbini sağlamlaştırdığıda ayetlerde yazar .Normal insani boyutu bir yana peygamberler vahiy aldığı için robotik boyutlarıda vardır yoksa tamamen kendi hür iradeleriyle hareket edemezler. Bu da onları imtihan meselesinde sınırlar diğer insanlara göre farklı bir konuma getirir. Allahı veya tanrıyı neyse artık inkar edememelerine neden olur .

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Buzul yazdı:

Tebliğ ulaşmayanlar da cennete gidebilmek için,sorgulayıp tek olan Allah'a inanmalılar birde.Ama sen ataları tarafından tek olan Allah'a inandırılan,islamı özgür iradesiyle seçmemiş olan,atadan torpilli cennet gülü zombinin böyle bir sorunu,sıkıntısı yok.

hayır islamı bilmeyenlerinde böyle bir sorunu yok Allah zulmetmiyor onlara haber yoksa sorumlulukta yok .

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

imtihanın nasıl olacağını görüpte bilipte kabul ettiysek zaten orada gördüğümüz filmi burada canlandırmay gelmişiz demektir. 

Bilmem. Sonuçta kpss sınavını kabul edip giriyor insan üniversiteye.Ben yaparım diye: D Sonra atanamayınca işte... 

Bağ kur işte, ne bilim. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Sonrasında peygamberlerin Allahın korumasında olduğu ve şeytanlar olsa bile peygamberin kalbini sağlamlaştırdığıda ayetlerde yazar .Normal insani boyutu bir yana peygamberler vahiy aldığı için robotik boyutlarıda vardır yoksa tamamen kendi hür iradeleriyle hareket edemezler. Bu da onları imtihan meselesinde sınırlar diğer insanlara göre farklı bir konuma getirir. Allahı veya tanrıyı neyse artık inkar edememelerine neden olur .

O başka(şeytan vs) benim dediğim nefs. Nefs senledir.Ve cinlerin vs zarar veremeyeceği yönündedir yoksa ki vesvese verir. Eyyüp a.s ile çok uğraşmıştır şeytan. Birebir konuşup vesvese bile vermiştir. Sen çoğu şeyi yanlış öğrenmişsin. Kaç konuya değindik baksana. 

Sitelerde Paylaş

Bilmem. Sonuçta kpss sınavını kabul edip giriyor insan üniversiteye.Ben yaparım diye: D Sonra atanamayınca işte... 

Bağ kur işte, ne bilim. 

hayır benim başta kastettiğim.Kalu belada imtihan olacağımız değil imtihanın nasıl olacağı gösterilseydi idi mesela size ruhlar aleminde gösterilse idi açlık ve hastalığın kol gezdiği zamanda ve mekanda yaratılmanız siz belki kabul etmeyecektiniz.Ayrıca imtihan örneğini verdiniz . İmtihan olacağımızı kurumlar veya öğretmenler söylüyor ve biz imtihan olduğumuzu kpps de soruları yanıtlarken unutmuyoruz veya unutturulmuyor bize bir şekilde.Bize imtihanın olduğu unutturulmadı diye bütün herkesin iyilik savaşçısı olacağını mı düşünüyorsunuz elbette insan imtihan olacağını bilse her doğan insanın içinde bu hissiyat olsa yine de imtihanın bir anlamı kalırdı.Kalmazdı demeniz sizin kalu belaya kılıf bulma çabanız bence. Bırakın bizi kuranda yahudiler Hz.Muhammedi kendi oğulları gibi tanırlar diyor ama ona rağmen inanmıyorlar demek ki en kesin kanıtta olsa inanmama gibi bir eylem düşünülebiliyor .Bu durumda imtihan olduğumuzu hatırlamamızda bence hiçbir sankınca yoktur. Hatta bu daha adaletli olandır bence şüpheye yer vermez.

Sitelerde Paylaş

O başka(şeytan vs) benim dediğim nefs. Nefs senledir.Ve cinlerin vs zarar veremeyeceği yönündedir yoksa ki vesvese verir. Eyyüp a.s ile çok uğraşmıştır şeytan. Birebir konuşup vesvese bile vermiştir. Sen çoğu şeyi yanlış öğrenmişsin. Kaç konuya değindik baksana. 

Yani siz bana diyebilir misiniz ki Allahtan vahiy alan peygamberler Allahı eninde sonunda inkar edebilirler ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...