Jump to content

4. ve 5. Boyutu anladıktan sonra tanrıya inanmayacak birileri aranıyor!

Recommended Posts

7 minutes ago, John Ahmet said:

Senin tepene çakan yıldırımları bu kulenin yada başka bir HAARP silahının oluşturmadığı ne malum?

Böyle saçma sapan bir mantık mı kurulur? Yıldırımı onun oluşturmadığı, bunun oluşturmadığı ne malummuş? İddianı kanıtlayamadıktan sonra şunun yapmadığı, bunun yapmadığı ne malum demekle ne demiş oldun şimdi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 saat önce, John Ahmet yazdı:

Tesla bobini demişken şu videoyu bir izleyin. Bir savaş esnasında çok fazla yıldırımın oluştuğunu görürseniz bu yıldırımları, dünyanın her hangi bir yerinde yıldırım oluşturabilen Rusların HAARP silahı yapmış olabilir.

Bana ilginç geldi sizinle paylaşmak istedim. 

Tesla Bobinleri Hakkında Bilgi

Tesla bobinleri, yüksek frekanslı yüksek gerilim üreten hava çekirdekli rezonans trafolarıdır. Tesla, Maxwell’in ışığın matematiksel olarak dalga olduğunu ispatlamasıyla yüksek frekanslı alternatif akım üretmenin mümkün olduğunu görmüştür. İlk deneylerinde frekansı 20000 devire kadar çıkarabilmiş, fakat jeneratörler bu frekansa dayanamamıştır. Tesla’da sonunda ürettiği bobinle elektriği istediği frekansa ve gerilime çıkarmıştır. Peki Tesla’nın bu bobini yapmaktaki amacı nedir? Tesla’nın hayatı boyunca en büyük amacı elektriği kablosuz iletmekti. Nitekim Tesla bunu bu bobinle lokal olarak başarmış, daha sonra yaşanılan olumsuzluklar nedeniyle bu projesini devam ettirememiştir. Tesla bu yüksek frekans çalışmalarını neon ve flüoresan lambanın icadında, ilk X-ray fotoğrafın çekiminde, MR cihazlarının temellerinin atılmasında kullanmıştır. Bugün de eş zamanlı yıldırımlar oluşturulmasında ve malzemelerin yüksek gerilime dayanıklılık testlerinde aktif olarak kullanılmaktadır.

Bobinin Çalışma Prensibi

Devrede öncelikle yüksek gerilim trafosu kondansatörü doldurur. Birincil kondansatörün gerilimi atlama aralığının (spark gap) gerilime eşit olduğunda bu aralıkta atlama yani kısa devre olur. Böylece kapasite ile birincil bobin parelel duruma gelir. Böylece birinci paralel rezonans devresiyle, ikincil bobin ve yüksek gerilim çıkışının toroid ya da küresel elektrotun rezonans devresi rezonansa girer. Yani çıkış olarak frekansı rezonans frekansına eşit, yüksek frekanslı yüksek gerilim elde edilir.

Bu video bilgisayar yardımı ile oluşturulmuş.Rusyada bu videodaki   yer yok.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Geçmişteki insanlar yıldırımların bir irade tarafından oluşmuş olabileceğine inanıyordu şimdi bilim sayesinde bunun yanlış olduğu doğrulanmış mı oldu?

Evet, tabii.

17 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Senin tepene çakan yıldırımları bu kulenin yada başka bir HAARP silahının oluşturmadığı ne malum?

Ama sen sıkıntılı birisin, burası kesin. Neye istiyorsan ona inan arkadaşım sen. 

Senin de kafa gitmiş. Şu cümleleri kurabilen biriyle ne konuşur ki?

Bütün bu doğa olayları kendiliğinden oluyor. Yapay yıldırım yaptık diye doğal yıldırımlardan şüphe duymak epeyce bir sıkıntılı.

Allah, Tanrı, şu bu yok. İhtiyaç da yok zaten. Kendiliğinden olan bir şeyi ille de görünmeyen, göksel bir güce yamamaya çalışıyorsunuz ki?

Beyniniz gerçekten de çok acayip çalışıyor. Durduk yerde saçma sapan karmaşa istiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Yapay yıldırım yaptık diye doğal yıldırımlardan şüphe duymak epeyce bir sıkıntılı.

Bilinçli bir irade derken şimdilik insandan bahsediyorum. ABD'nin HAARP silahının depremler ve yıldırımlar oluşturup düşük frekanslı sinyallerler üreterek toplu olarak insanların duygularına hükmedebilen özelliklerde bir savaş silahı olduğunu bilip yine kafan rahat uyuyabilecek misin? Uzman birinin önümüzdeki bir ay içinde deprem olmayacak demesi böyle bir silahın varlığından haberdar birini rahatlatabilir mi? Böyle bir silahın olmadığına kendini inandırarak tüm bunları düşünmekten kaçınabilirsin fakat benim asıl sorumu cevaplamadan kaçma!

26 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Son olarak şeyler açıklaması olabilen doğal yollardan oluşabilmekle birlikte aynı şekilde bilinçli bir irade tarafından da oluşturulabiliyorsa sen bir şeyin doğal olarak mı yoksa bilinçli bir irade tarafından mı oluştuğunu kesin olarak nasıl anlayabilirsin?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, John Ahmet yazdı:

33 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Son olarak şeyler açıklaması olabilen doğal yollardan oluşabilmekle birlikte aynı şekilde bilinçli bir irade tarafından da oluşturulabiliyorsa sen bir şeyin doğal olarak mı yoksa bilinçli bir irade tarafından mı oluştuğunu kesin olarak nasıl anlayabilirsin?

Sitelerde Paylaş

2 minutes ago, John Ahmet said:

Araştırırım, bulursam ne ala, bulamıyorsam olduğu gibi bırakırım. Her şeyi anlamamız gerekmiyor, zaten böyle bir şey imkansız.

Sitelerde Paylaş

4. boyutmus, 5. boyutmus. Allahmis!!!
insan sacmalamadan önce biraz düsünür, biraz utanir …
Ama ben kime diyorum.

Gök boşluğunda, bir emre boyun eğdirilmiş olan kuşlara bakmadılar mı? Onları Allah'tan başkası tutmuyor. Bunda, inanan bir topluluk için elbette ki izler, işaretler vardır. Nahl 79

4.5.6. boyuttaki Allah bakin kuslarin ucusunu insanlara nasil acikliyor!!! Ucaklari felan da artik Allah tutuyordur, durup dururken Allaha da is cikardik:-) 

Veya daglar ve depremleri
Sizi çalkayıp sarsar diye yerküreye ağır dağlar, ırmaklar, yollar koydu. İyiye ve doğruya ulaşmanız umulmaktadır. Nahl 15

iki tektonik plaka birbirine yakın bir plaka sınırında birbirine çarpar ve katlanır. Bu süreç genellikle binlerce kilometreye kadar uzanan dağların oluşumuna neden olur.
Yani daglar depremden koruyucu degil, depremlerin sonucudur!!!!

Gök gürültüsü O'nu hamd ile tespih eder; melekler de O'ndan ürpererek... Yıldırımlar gönderir de onlarla dilediğini çarpar. Rad 13

8. 9. boyuttaki Allah neler neler yapiyormus!!!!

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, poiuz yazdı:

Vır vır zır zır. Allah!a ve islama istediğin gibi sallayabiliyorsun ama benim tanımını yaptığım tanrıya henüz hiç bir şey yazamadın. Gerçek budur. Sizler bir şeyler sallayabilmek için karşınızdakini zorla müslüm yapmaya mecbursunuz yoksa yazdıklarınızın hiç bir ehemmiyeti kalmıyor. Ayrıca çok donuk zekalısınız henüz yazdıklarıma ve sorularıma cevap olabilecek mantıklı cümleler göremedim.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, John Ahmet said:

Vır vır zır zır. Allah!a ve islama istediğin gibi sallayabiliyorsun ama benim tanımını yaptığım tanrıya henüz hiç bir şey yazamadın. Gerçek budur. Sizler bir şeyler sallayabilmek için karşınızdakini zorla müslüm yapmaya mecbursunuz yoksa yazdıklarınızın hiç bir ehemmiyeti kalmıyor. Ayrıca çok donuk zekalısınız henüz yazdıklarıma ve sorularıma cevap olabilecek mantıklı cümleler göremedim.

Sorun da orda iste. herkes kafasina göre bir tanri yaratmis, "benim tanrim en gercek tanri" diye dolasiyor ortada.

Bence 8. boyuttaki batmanin b*kunda evren olusmustur, ya da batman degilde bir sigir miydi? Her neyse hadi bunun yanlis oldugunu ispat edin bakalim!!!

yoksa

11. boyuttaki USC yogurt yapmak isterken (olusan bakteriler gibi) evren ve canlilar olusmustur!

Hodri meydan, böyle olmadigini ispatla!!!

Sitelerde Paylaş
On 10.09.2018 at 22:47, akılsızşuursuzatom yazdı:

ateistler  hakikaten  sıkıntılı  insanlar  bunlara  inanmıyorlar  kapı  gibi  deliller  var  ruhlar  cinler  evliyalar  şeytanlar hala  boyutlardan  bahsediyorlar.şaka  gibi 

Bu kapı gibi  delillere bir tane örnek verip herkesin gözü önünde tekrarlayabilir misin?

Sitelerde Paylaş
On 10.09.2018 at 07:39, John Ahmet yazdı:

Şimdiye dek dördüncü ve beşinci boyutu anlamaya çalıştınız mı? Bilim kurumunun iddia ettiği bu boyut kavramını nasıl değerlendiriyorsunuz? Evrenin çok boyutlu olmasının size göre canlılar için önemi nedir?

Tüm bu sorulara yanıt aradıktan sonra hala tanrıya inanmamaya hangi yüzle devam edeceksiniz merak ediyorum.

Örneğin 4. boyut nedenselliğe yeni bir bakış gerektiriyor. 

Konuyu daha fazla detaylandırmak istiyorum fakat tüm her şeyi ilk yazıya koymak istemiyorum. Öncellikle bu soruları yanıtlayacak birileri var mı yoksa bu konunun sizin için hiç bir önemi olmayacağını konuya hiç cevap yazmayarak yada bunu ima ederek bilim kurumuna duyduğunuz sadakate ters mi düşeceksiniz?

jon ahmet sıktın artık cidden dunya ustunde bulunan tum dinler bilimin ilerlemesiyle yanlislandi dunya 6 bin yasinda degil 4.5 milyar yasinda daha bi ton var burda yazmaya zaman yetmez insan akliyka uyduruldugu cok belli bunun boyle olma sebebi ise teknoloji. zamaninda yeteri kadar tejnolojiye sahip olmayanlarin uydurduguda boylelikle orataya cikti bi tanri varsa eger bu dunya ustundeki hicbi dinin bahsettigi tanrilardan biri olmadigi kesin. ama bi tanri malesef yok zincirleme sorulari doguran sonsuz hatalara dayanan sorular dizisi cikar o zamn tanriyi kim yaratti tanri sonsuzsa evrende sonsuz olamazmi tanriyi baska bisey yarattiysa onu kim yaratti diye uzaar gider yani sonuc hiclikten geldigimizi gosterir bu bazilarina cok mantiksiz gelir ama soru soruyu actigi icin isin ucu gene hiclige cikar bizi o yarattiysa onu kim yaratti diye sonsuza kadar gideceginden anlamsiz bi noktaya varir.

sonsuzluk diye bi kavram yoktur devam eden biseyin baslangici mutlaka vardir.

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, John Ahmet said:

Tanım yapman hiç bir şey ifade etmiyor, çok daha detaylı bir kurgu yapman lazım, mantıksal bir zemine oturtman lazım, bu tanrı evreni ve canlıları neden yarattı, nasıl yarattı, amacı nedir? Tüm evreni ve canlıları yaratacak bilgi nasıl tek başına takılan bir varlıkta olabilir? Bu tanrının özellikleri nelerdir? Neye benzer? Nelere ihtiyaç duyar? Beyni nasıl çalışır? Her şeyi bilir mi? 

Bu arada bu tanrı Muhammed adında biri ile irtibat kurup kitap göndermiş mi? Ona kendini Allah olarak tanıtmış mı?

Bu sorulara akla yatkın, mantıklı, tatmin edici cevaplar verilmesi lazım.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, poiuz yazdı:

ruhlar  cinler  evliyalar  şeytanlar, melekler, batman, allah, usc vs...

hepsi de ayni degil mi ? 

Beş duyu organınla algılayamadığın her şeyi bir çuvala doldurdun ve orada bekletiyorsun ve hepsinin aynı şey olduğunu iddia ediyorsun öyle mi?

4 dakika önce, sağduyu yazdı:

tatmin edici cevaplar verilmesi lazım.

Benim bunu yapabileceğimi mi düşünüyorsun? Belki bir gün biri bunu başarır.

Sitelerde Paylaş
Just now, John Ahmet said:

Benim bunu yapabileceğimi mi düşünüyorsun? Belki bir gün biri bunu başarır.

Yani tek yapabildiğin hakkında hiç bir bilginin, kanıtının olmadığı bir varlığın var olduğunu papağan gibi tekrarlamak. Üstelik bu iddianı mantıklı bir zemine bile oturtamıyorsun. Hiç bir soruya cevap bile veremiyorsun.

Hadi hatırını kırmayalım, böyle bir varlık var diyelim. Eee, sonra? Ne işe yarayacak bir tanrıyı kabul etmek? Pratikte ne işe yarar bu tanrı? İnsanlığa ne faydası var?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, "dünyayaışınlanıpçoğaldık" yazdı:

jon ahmet sıktın artık cidden dunya ustunde bulunan tum dinler bilimin ilerlemesiyle yanlislandi dunya 6 bin yasinda degil 4.5 milyar yasinda daha bi ton var burda yazmaya zaman yetmez insan akliyka uyduruldugu cok belli bunun boyle olma sebebi ise teknoloji. zamaninda yeteri kadar tejnolojiye sahip olmayanlarin uydurduguda boylelikle orataya cikti bi tanri varsa eger bu dunya ustundeki hicbi dinin bahsettigi tanrilardan biri olmadigi kesin. ama bi tanri malesef yok zincirleme sorulari doguran sonsuz hatalara dayanan sorular dizisi cikar o zamn tanriyi kim yaratti tanri sonsuzsa evrende sonsuz olamazmi tanriyi baska bisey yarattiysa onu kim yaratti diye uzaar gider yani sonuc hiclikten geldigimizi gosterir bu bazilarina cok mantiksiz gelir ama soru soruyu actigi icin isin ucu gene hiclige cikar bizi o yarattiysa onu kim yaratti diye sonsuza kadar gideceginden anlamsiz bi noktaya varir.

sonsuzluk diye bi kavram yoktur devam eden biseyin baslangici mutlaka vardir.

Dinlerin insanın belirli ihtiyaçlarından dolayı hayal ürünü kurumlar olduğu kanıtlanmış olsa bile bu tanrının olmadığı anlamına mı geliyor?

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, John Ahmet said:

Dinlerin insanın belirli ihtiyaçlarından dolayı hayal ürünü kurumlar olduğu kanıtlanmış olsa bile bu tanrının olmadığı anlamına mı geliyor?

Yahu olsa ne olur, olmasa ne olur? Günlük hayatta insanın ne işine yarar bu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...