Jump to content

Allah egoist midir?

Recommended Posts

Bence  Biz  Allahi  övsekte  ovmesekte  o  zaten  en  yücedir  .Bunu  yapmasak  ondan  bir sey eksilmez. Fakat  biz  kendimiz için  ibadet  etmeli  ve  ona  itaat  etmeliyiz  .Iste  o  zaman  gerçek  ilaha  kulluk  etmiş  oluruz.Ayrica  ibadet  şükür  içinde  yapılabilir. 

Sitelerde Paylaş

Sen birine sırf kendinden üstün diye itaat mi edersin? Veya seni yaratması ona tapmani mi gerektirir?

Tüm bunlara rağmen birde senden kendisinin övülmesini ve itaat istiyor ise şimdi bu tanrı mütevazı midir?

Sen cevabı sürekli erteliyor ve sorularını isabetli sormuyorsun. 

Hadi cevap ver.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Sen birine sırf kendinden üstün diye itaat mi edersin? Veya seni yaratması ona tapmani mi gerektirir?

Tüm bunlara rağmen birde senden kendisinin övülmesini ve itaat istiyor ise şimdi bu tanrı mütevazı midir?

Sen cevabı sürekli erteliyor ve sorularını isabetli sormuyorsun. 

Hadi cevap ver.

eğer  ovülmek  isteyen  veya itaat  isteyen  mükemmel  varliksa  ve  bize  hayatı  bahşedense  sanırım  verdiği  nimetler  çerçevesinde  ibadet  etmemiz  bizim  yararimiza  olur  yoksa  biz  ovmesek  ibadet  etmesek  ondan  ne  eksilirdi  ki?

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

eğer  ovülmek  isteyen  veya itaat  isteyen  mükemmel  varliksa  ve  bize  hayatı  bahşedense  sanırım  verdiği  nimetler  çerçevesinde  ibadet  etmemiz  bizim  yararimiza  olur  yoksa  biz  ovmesek  ibadet  etmesek  ondan  ne  eksilirdi  ki?

Madem bir şey eksilmiyor  öyleyse neden övülmek istiyor. Sırf daha üstün diye övülmesi mi gerekiyor. 

Sen bir robot yaratsa ve ona irade versen  istediğin gibi yaşayabilirsin ama benim dediklerimi yapmaz beni övmez seni yarattığım için itaat etmezsen seni sonsuz acı ile cezalandırırım. 

Tanrı nin adalet anlayışı;

Insanın robotlar yapıp onlara robot gibi davranmamasını söyleyip robot gibi davranmadığı için cezalandırılması demektir. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Madem bir şey eksilmiyor  öyleyse neden övülmek istiyor. Sırf daha üstün diye övülmesi mi gerekiyor. 

Sen bir robot yaratsa ve ona irade versen  istediğin gibi yaşayabilirsin ama benim dediklerimi yapmaz beni övmez seni yarattığım için itaat etmezsen seni sonsuz acı ile cezalandırırım. 

Tanrı nin adalet anlayışı;

Insanın robotlar yapıp onlara robot gibi davranmamasını söyleyip robot gibi davranmadığı için cezalandırılması demektir. 

insan  zaten  robot  gibi  değildir  başından  beri  iradeli varlıktır. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, akılsızşuursuzatom said:

insan  zaten  robot  gibi  değildir  başından  beri  iradeli varlıktır. 

O zaman senin put yanlış biliyor. Çünkü dilediğimi doğru yola iletir, dilediğimi saptırırım derken ne dediğinin farkında değil. En kısa zamanda puta yanlışını ilet de doğruyu öğrensin.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

O zaman senin put yanlış biliyor. Çünkü dilediğimi doğru yola iletir, dilediğimi saptırırım derken ne dediğinin farkında değil. En kısa zamanda puta yanlışını ilet de doğruyu öğrensin.

dilediğini derken sağduyu çok gıcık (af edersiniz lafın gelişi) onu bir saptırayım demiyor .Sizin o yoldaki azim ve gayretiniz olduğu için sizin yaptığınızın doğal sonucu olarak Allah saptırır diyor .Aslında saptıran burada Allah değil size şöyle anlatayım açık olması için ; Kuran her şeyi tevhid çerçevesinde düşünür yani Allah attı sen atmadın der savaşta halbuki ne alaka değil mi onu bir insan attı ,yağmur yağar Allah bilerek yağdırdı sürekli Allah diledi denilir.Bunun nedeni ; siz kendi azminiz ile isteğiniz ile dalalete düşersiniz .Sonucundan hareketle Allah tevhid gereği bunuda ben yaptım der .Esasında bunu yapan sizsinizdir ama hakimiyet ve iktidar sahibi Allah olduğu için senin yaptığın veya yapmadığın fiilerinde sahibi Allahtır.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bence  Biz  Allahi  övsekte  ovmesekte  o  zaten  en  yücedir  .Bunu  yapmasak  ondan  bir sey eksilmez. Fakat  biz  kendimiz için  ibadet  etmeli  ve  ona  itaat  etmeliyiz  .Iste  o  zaman  gerçek  ilaha  kulluk  etmiş  oluruz.Ayrica  ibadet  şükür  içinde  yapılabilir. 

Senin gibisini özlemini çektiyin kölelik için yaratmış. Bizi zaten kafadan yanındaki ana kitaba yazmış biz cehennemliyiz. Am senin gibiler  ne bu dünyda ne ahirte  kölelilkten kurtulamasın

dTyPc3.jpg

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

dilediğini derken sağduyu çok gıcık (af edersiniz lafın gelişi) onu bir saptırayım demiyor .Sizin o yoldaki azim ve gayretiniz olduğu için sizin yaptığınızın doğal sonucu olarak Allah saptırır diyor .Aslında saptıran burada Allah değil size şöyle anlatayım açık olması için ; Kuran her şeyi tevhid çerçevesinde düşünür yani Allah attı sen atmadın der savaşta halbuki ne alaka değil mi onu bir insan attı ,yağmur yağar Allah bilerek yağdırdı sürekli Allah diledi denilir.Bunun nedeni ; siz kendi azminiz ile isteğiniz ile dalalete düşersiniz .Sonucundan hareketle Allah tevhid gereği bunuda ben yaptım der .Esasında bunu yapan sizsinizdir ama hakimiyet ve iktidar sahibi Allah olduğu için senin yaptığın veya yapmadığın fiilerinde sahibi Allahtır.

Yahu dilediğimi saptırırım diyor işte. Artık bu kadar açık bir ifadeyi anlamıyorsan tekrar okula başla, dil bilgisi ve Türkçe öğren. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, güven yazdı:

Senin gibisini özlemini çektiyin kölelik için yartmış. Bizi zaten kafadan yanındaki ana kitaba yazmış biz cehenneliyiz. Am ne bu dünyda ne ahirte sen kölelilkten kurtulamasın

dTyPc3.jpg

Köle ne alaka kulluk diyor kulluk deyince tapınmak mı anlıyorsunuz kulluk geniş bir kavramdır . İçinde iyilik yapmak ahlaklı olmak dinin emirlerini yerine getirmek vs. de vardır .

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Köle ne alaka kulluk diyor kulluk deyince tapınmak mı anlıyorsunuz kulluk geniş bir kavramdır . İçinde iyilik yapmak ahlaklı olmak dinin emirlerini yerine getirmek vs. de vardır .

BİRİSİNE ADI NE OLURSA OLSUN KUL OLMAKTA KÖLELİKTE AYNIDIR

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu dilediğimi saptırırım diyor işte. Artık bu kadar açık bir ifadeyi anlamıyorsan tekrar okula başla, dil bilgisi ve Türkçe öğren. 

Ben bu kadar açıklayabildim merak ettiğim bir şey var cidden bu soruları itibar gören islami sitelere yazıp anlamak için hepsini okudunuz mu bunu içtenlikle merak ediyorum .Sizi sınamak gayesinde vs. değilim .Çünkü bu forumda belirli yere kadar yanıt veren kişiler çıkar gerisini okumanız gerekebilir islami sitelerden . Samimi olarak srouyorum .Onlar saçmalıyorlar zırvalıyorlar deyip kesip atmayın rica ediyorum .

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Ben bu kadar açıklayabildim merak ettiğim bir şey var cidden bu soruları itibar gören islami sitelere yazıp anlamak için hepsini okudunuz mu bunu içtenlikle merak ediyorum .Sizi sınamak gayesinde vs. değilim .Çünkü bu forumda belirli yere kadar yanıt veren kişiler çıkar gerisini okumanız gerekebilir islami sitelerden . Samimi olarak srouyorum .Onlar saçmalıyorlar zırvalıyorlar deyip kesip atmayın rica ediyorum .

Dilediğimi saptırırım ifadesini anlamak için bir de İslami sitelere mi girmem gerekli? Bir de müslümanlar İslam'da ruhban sınıfı yok diye ezbere konuşurlar, islam'daki ruhban sınıfı hangi dinde var? Ortalık ruhbandan geçilmiyor. Halifesi, imamı, hocası, şeyhi, evliyası...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Dilediğimi saptırırım ifadesini anlamak için bir de İslami sitelere mi girmem gerekli? Bir de müslümanlar İslam'da ruhban sınıfı yok diye ezbere konuşurlar, islam'daki ruhban sınıfı hangi dinde var? Ortalık ruhbandan geçilmiyor. Halifesi, imamı, hocası, şeyhi, evliyası...

Demek istediğim  konunun sizin için kapanması için muhtemel savunmalarıda okumalısınız nacizhane kanaatim bu . Yoksa gördüğümüz anladığımız gibi kabul edip zaten bu sorumuzun cevabı yok demek pek ahlaki değil ve sağduyumuza da uymaz sanırım .

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Demek istediğim  konunun sizin için kapanması için muhtemel savunmalarıda okumalısınız nacizhane kanaatim bu . Yoksa gördüğümüz anladığımız gibi kabul edip zaten bu sorumuzun cevabı yok demek pek ahlaki değil ve sağduyumuza da uymaz sanırım .

Bak cümle ne kadar basit ve anlaşılır. Dilediğimi saptırırım. Şimdi bu cümlenin ne anlama geldiğini kendi aklınla anlayamıyor musun? Neden bu kadar basit ve açık bir cümleyi anlamak için sakallı bir şarlatana ihtiyaç duyuyorsun? Bu kadar da mı aklına ve zekana güvenmiyorsun?

Sitelerde Paylaş

O Allah ki;

Başlangıcı ve sonu olmayandır.Arşı su üzerindeyken yer ve yedi kat göğü 6 günde yaratandır.Gökleri yerde olanların tümünden sonra yaratan,düz yerin üstünde gökleri direksiz yükseltendir.Göklere güneşi,ayı ve yıldızları yapıp yerleştirmiş olandır.O ayı ve güneşi buyruğuna altına alan,bir yörüngede yüzdürendir.O tüm canlıları sizin hizmetinize sunmuştur.O birbirinizi kesip,biçtiğiniz savaşlarda korunasınız diye zırhı yaratandır,size zırh sanatını öğretendir.Öyleyse verdiği nimetlere şükür edin.Onun yancılığını yapın ki,kurtuluşa eresiniz,genişliği yer ve gökleri arası kadar olan cennete giresiniz.Yer ve gökler durdukça orada sonsuza dek kalacaksınız.Kafirlere gelince,deve iğne deliğinden geçmedikçe onlara göğün kapıları açılmayacaktır.

Sitelerde Paylaş

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

Ona, sizi savaşta korumak için zırh yapma sanatını öğrettik, artık şükreder misiniz?enbiya 80

Savaşlarda şeytanın yarattığı kılıçlardan,baltalardan,mızraklardan,yayların attığı oklardan korunasınız diye sizin için zırhı yaratan,size zırh yapma sanatını öğreten odur.Öyleyse Allah'a inanın,hak din islama girin ve rabbinize nimetleri için şükredin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...