Jump to content

Güvende değilim.

Recommended Posts

Bu site de 9 yıldan beri bulunuyorum.

Güvenliğinden kuşkum yoktu. Ancak Pislik bir nickin saldırısına kadar..

Bu adam bana hakaretler etti. önemsemedim.

Ancak bana özel şeylerden bahsetmesi benim midemi bulandırdı. 

Hatta bana mail adresimden desteklediğim partiden bahsetti. Yani bana özel şeylere erişebilen bir adamın yönetim kadrosunda olması muhtemel. 

Bu gibi pislikler benim görüş ve düşüncelerimi asla değişteiemezler. 

Ancak bu durum sitenin güvenliğini ciddi bir şekilde tehlikeye atmıştır.

Bu nedenle forum aktivitelerimi askıya almak zorundayım.

Ancak o ahlaksıza bir çift lafım olacak,

Bizler senin gibi çakma ateist değiliz.

hobilerimi fobilerimi öğrendin. mailimi  buldun doğru..  Partiyi de tutturdun doğru. Ama sen öyle san unutma ki gelecek çamur için bir gömlek fazla giyerim.

Kısaca havanı aldın. Ama güvensiz site yönetimi beni kaybettin. 

VE BURADAN TEİZME KARŞI BAYRAK AÇAN TÜM ATEİSTLERE SESLENİYORUM. KİMSEYE GÜVENMEYİN VE GÖ?ÜNÜZÜ KOLLAYIN.

Bir başka forumda görüşünceye dek hoşcakalın... 

Ateistforum
**li oç seni
do_not_reply@ateizm.org

tarihinde Mempish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir insanın Gençlik dönemi en aktif olduğu zamandır. Sosyal ve sportif açıdan kabına sığmayan dönemidir.

Özellikle bir genç  insan kendisi ile barışık bir yaşam sürüyor ise çevresindeki olay trafiği daha yoğun olmaktadır.

İşte tam da bu esnada hayatına yön verecek yeteneklerinde ustalaşmaya başlar. bedensel yapısı da bu yönü bulmasında çok aktif rol oynar.

Atletik yada uzun boylu olmak yada zayıf kısa boylu olmak kişinin yetenekleriyle aynı paralelde  gelişmesini sağlar. 

Bu gelişim sadece o kişiyi değil toplumsal olaylarında geleceğini etkiler.

Yukarıdaki açıklamayı yazmamdaki gayem aslında insanın büyük bir makinanın dişlileri gibi toplumların dinamiğini sağlayarak her şeyi üretebilmesinin mümkün olduğunu 

göstermektir.

İnsanlar Ticari mesleklerde yeteneklerini kullanarak inanılmaz seviyelere gelebilmektedir.

Ancak bir genç insan Politikada aynı hızda yükselemez. Nedeni ise o insanın yükselirken

başkalarını basamak olarak kullanmaya çalışmak zorunda oluşudur.

Felsefesini geliştirerek teoriler üretmeye çalışan insanlar içinde aynı şey söz konusudur. Bir noktaya geldiğinde muhalif bir düşünce engeline takılır.

Anlatmak istediğim şey ise aslında her gencin üretken olduğu yada üretme potansiyelinin mevcut bulunduğudur.

Şimdi örnekleme yapalım :

Yazıştığımız bu forum yaklaşık 15 yıldan beri aktif bir paylaşım sunmaktadır. Eğer ki teknoloji üzerine kurulu bir forum olsaydı. Sanırım bu geçen süre içinde üretilen fikirlerle bir çok insanın yaşamı kolaylaştırılabilir, gündelik hayatımıza yeni dinamikler katabilirdik.

Ancak içinde bulunduğumuz bu forum çok daha başka bir amacın mücadelesini veren insanları bir araya getirmiş ve  yayın hayatını sürdürmüştür.

Akla şu soru gelebilir. Peki biz ne kadar üretken olduk?  Gündelik hayatımızda toplum adına neleri değiştirdik. 

Bir çoğunuz parlak fikirler ürettiniz. kiminiz yaşama bakış açımıza değer attı.

Teolojik yanılsamaların temeline inerek olmazsa olmazları alt üst ettik. Din kitaplarını satır satır irdeledik.

Altı boş inançların aslında ne kadar absürt ve tutarsız olduğunu gözler önüne sererek ispatladık. Her birimiz (sevgili GÜVEN dahil) yaman tartışmacı olmadık mı. Belki kimimiz tartışmacı kimliğine küfürbaz özelliğini de kattı.

Hatta çoğunluğumuz bu kadar yanlışın içinde bu yaşam çarkının ne kadar çarpık işlediğine isyan etmedi mi?

Kimilerimiz (Sayın Hacı gibi ) binlerce kez Yazmaktan sıkılıp forumun çatı katına kendini kapatmadı mı.?

Peki biz neden solidleşemedik. yada halen kurumsal bir statümüz yok.

İçimizde 2000 yıllık medeniyet düzenine isyan etmiyeniniz varmı.?  Var ise burada olması absürt olur .

Çünkü Bu forum isyanların forumu...

Çünkü bu forum. Haksızlıkla mücedele forumu..

Bu forum yalana ve  dogmatik düzene başkaldırı forumu..

Din Taraftarlarını saymıyorum. Onlar bize sakin olun heyecanlanmayın. kendinizi Allahın yüce kollarına bırakın diyorlar. 

Diyecekler Zaten.. Onlar bu kadar iddialı olmasaydı. Bizim forumun süresi 15 yıl aşmazdı.

Tüm ateistlere sesleniyorum. Düşüncelerinizin fikirlerinizin araştırmalarınızın meyvesini ne zaman yiyeceksiniz.?

Yaptığınız bu sağlam temelli ateizm çarkını ne zaman üretimde kullanacaksınız. ?

Çoğumuz için konuşuyorum. Evinizdeki bilgisayarın başından kalkıp toplum çarkının  dinsel kirliğine ne zaman el atacaksınız.?

Ya da arkadaşınızın babaannesinin duvarda asılı tozlu kuranını indirip en yakın dostlarınıza dahi gerçekleri ne zaman açıklayacaksınız?

Sevgilinize ve  sevdiklerinize bilmedikleri dinsel kirliliği öğretmek için ne zaman ateist neferler olacaksınız.?

Yok eğer "bu edilgenlik gıdasal doygunlukla birleşince beni mayıştırıyor adım atamıyorum" diyorsanız. Sizin pasif bir dinciden ne farkınız kalmış ki.?

Derin konularda mangalda kül bırakmayan forum filozofları tek rakibiniz kendinizken, Diyanete ön kapıdan girer arka kapıdan çıkarım diyecek kadar cesaretiniz yok mu?

Arkadaşlar bu edilgenlikten lütfen kendinizi kurtarın. Aksi takdirde sizler gibi çocuklarınızda hasta olacaktır

UNUTMAYIN.. UNUTTURMAYIN. 

Bunları da yazan sen değil miydin? Ne oldu birden bire? Alt tarafı birisi sana bir şeyler söylemiş, bu mu tutuşma sebebin? Ne çabuk yelkenleri suya indirdin?

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Mempish yazdı:

Hatta bana mail adresimden desteklediğim partiden bahsetti. Yani bana özel şeylere erişebilen bir adamın yönetim kadrosunda olması muhtemel. 

hobilerimi fobilerimi öğrendin. mailimi  buldun doğru..  Partiyi de tutturdun doğru. Ama sen öyle san unutma ki gelecek çamur için bir gömlek fazla giyerim.

VE BURADAN TEİZME KARŞI BAYRAK AÇAN TÜM ATEİSTLERE SESLENİYORUM. KİMSEYE GÜVENMEYİN VE GÖ?ÜNÜZÜ KOLLAYIN.

Muhtemelen sana bir link gondermistir, ona tiklayip bir seyler indirmissindir.

Site yonetimi ile alakasi yok.

Direkt savciliga git. Bilgisayarina baglanip bilgilerini almis muhtemelen.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Mempish yazdı:

Olmadı dostum  birisi senin mail adresini bilse ne olur kapat gitsin. ben şahsen buradki yöneticinin bizi tehdit edeceyini hiç düşnmedim olmazda zaten.Ben burasını evim gibi bilirim. bir pislik senin özeline ulaşmış olabilir. Teknoliji çağında yaşıyoruz. bunu bir dinsiz burda kimse yapmaz.

Sitelerde Paylaş

Buna benzer saldırıları ben her zaman yaşıyorum, müslüm olmayan herkesin böyle saldırılara uğraması normaldir, sonuçta arap bataklığına girmiş bir zavallı ülkede yaşıyoruz, müslümün bir başka müslüme saldırdığı ve hatta katliam yaptığı bu ülkede deistin, ateistin böyle saldırılara uğramasını sorun yapmamak lazım.

Bu saldırılar karşısında forumu güvensiz olarak göstermek son derece yanlıştır, zira forumla alakası yok, forum üyesi olmadan önce de aynı şeyleri yaşıyordum.

Üstelik bu forum yöneticilerini daha tanımamışsın, öyle cahilce, sapıkça işlerle uğraşacak cahil-cuhul insanlar değillerdir. Zaten öyle insanlar bu forumda değil yöneticilik adam gibi sıradan üye dahi olamazlar.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Mempish yazdı:

E sen tanımadığın insanlardan gelen linkleri tıklarsan olacağı bu. Bizim de başımıza geldi ama hiçbirini tıklamadık, tanımadığımız insanlardan gelen mesajlara daima temkinli yaklaştık.

Sen saf saf tanımadığın insanlarla konuş, bilgisayarını ele geçirmelerine neden ol, ondan sonra aman da buradaki yöneticiler mi yaptı acaba diye pislik at.

Site yönetimi senin annen baban değil ki çocuğum şunları tıklama, bunlara dikkat et desin, seni takip etsin?

Bir internet sitesi burası. Forum sitesi. Herkes üye olur, kimse kimsenin ne olduğunu bilemez. İnternet kullanan insan nereden ne gelebileceğini az çok bilecek ve kendini koruyacak.

Site zaten korunaklı, üyelerinin IP'sini savcılığa bile vermeyeceğini-vermediğini belirtmiş. Onun dışında kişisel hatalarınız yüzünden kalkıp yöneticileri suçlamak ayıptır.

Yönetim kadrosu senin email adresine girip ne yapsın? Tuttuğun partiyi öğrenip ne yapsın?

Bu adamları boş, işsiz güçsüz, milletin özelini merak eden, bilgisayarını ele geçirmek isteyecek kadar hasta kafalı sanıyordun demek...

E bu durumda senin gidişin bu forum için zaten kayıp değil.

Konuştuğun nick neydi, onu da söyle bari de icabına baksınlar. 

Sitelerde Paylaş

Bunca yıldır kimin başına forum yüzünden bir iş gelmiş ki? Yönetime bok atmak her zaman, her yerde işin en kolay yolu. Apartman yöneticilerinin bile bok atanlarla başı beladan kurtulmaz. Kısacası; sen götünden korkuyorsan zaten forum yönetiminin senin için yapacak bir şeyi yok... 

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Magnesia yazdı:

Bunca yıldır kimin başına forum yüzünden bir iş gelmiş ki? Yönetime bok atmak her zaman, her yerde işin en kolay yolu. Apartman yöneticilerinin bile bok atanlarla başı beladan kurtulmaz. Kısacası; sen götünden korkuyorsan zaten forum yönetiminin senin için yapacak bir şeyi yok... 

On 11.09.2018 at 14:35, Mempish yazdı:
Ateistforum
 **li oç seni
do_not_reply@ateizm.org

Bu mail adresi foruma mı ait?

Sitelerde Paylaş

Yahu, "email spoofing" diye birşey var. Çok da basit. Size giden bir email'i istediğim adresten geliyormuş gibi gösterebilirim. Eğer sizin email adresinizi biliyorsam, istersem sizin adınıza, sizin adresten gidiyormuş gibi görünen emailleri istediğim yere gönderebilirim.

Zaten bu tür şeyler yapan spam programları falan da var. Hiç rastgelmediniz mi? Bazen arkadaşınızın email adresinden bir email gelir, ama spam olduğu bellidir. Bunlar spam bot'ların işleri. Sürekli olan şeyler. İnternete biraz aşina olan birinin bu devirde artık bu konuları biraz bilmesi ve mesele etmemesi gerekir.

Mesela, şu aşağıdaki kodu alın, bir text dosyası olarak email_spoof.php adıyla kaydedin:

<html>
<head>
  <title>Email Spoof</title>
</head>
<body>
<?php
$to = "your_email@youremail.com";
$subject = "Test mail";
$message = "Hello! This is a simple email message.";
$from = "do_not_reply@ateizm.org";
$headers = "From:" . $from;
mail($to,$subject,$message,$headers);
echo "Mail Sent.";
?>
</body>
</html>

"your_email@youremail.com" adresinizi kendi email adresinizle değiştirin. Sonra da, herhangi bir web server'a erişiminiz varsa, bu dosyayı oraya yükleyin.

Bu dosyaya her eriştiğinizde, mesela browser yoluyla, veya kendiniz bilerek bağlanıp dosyayı çalıştırarak, bu dosya size "Hello! This is a simple email message" içerikli bir email gönderecek, ve kimin gönderdiğine baktığınız zaman, email'in "do_not_reply@ateizm.org" adresinden geldiğini göreceksiniz.

Bu iş bu kadar basit. Buyrun siz de deneyin ve görün.

Sitelerde Paylaş

Gerçi artık gmail ve hotmail gibi bazı email hizmetleri bu tür spoof girişimlerini önlemeye çalışıyor. Eğer spoof edilen email doğru IP adresinden gelmiyorsa (yani email adresindeki domain'in DNS kayıtlarındaki server'ın IP'sinden), bunu sizin gelen kutunuza ulaştırmayabiliyorlar. Ama her email hizmeti bunu yapmadığı gibi, IP spoofing diye birşey de olduğu için, bu yukarıdaki kodun biraz daha gelişmiş şekliyle onun da üstesinden gelinebiliyor.

Bu tür şeylerin olduğunu bilmek için internete biraz aşina olup bir süredir kullanıyor olmak kafi.

Ama çamur atmak daha kolay tabi.

Sitelerde Paylaş

Summertime Sadness,

Yakın zaman öncesine kadar genel bakış açısı PC'lerin, özellikle de windows temelli PC'lerin ele geçirilmeye daha açık olduğu, cep telefonlarının çok daha güvenli olduğu yönündeydi. Özellikle de iOS temelli cihazların. Hatta iPhone'ların ele geçirilemez cihazlar olduğunu iddia edenler vardı. Ama hacker'lar boş durmuyor tabi. Artık bu cihazlar çok popüler olduğu için, zamanında windows'un açıklarını arayıp durdukları gibi, bir süredir de bunların açıklarını arıyorlar. Son dönemlerde artık bu cihazların ele geçirilemez olduğunu söylemek de zorlaştı. Çünkü aksi örnekler ortaya çıkmaya başladı.

Yine de, bir siteye tıklarayak telefonun kontrolünü kaybetmek biraz aşırı geldi bana. O kadarı mümkün müdür bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...