Jump to content

Hayvanlardaki davranışlar Tanrının delillerindendir.

Recommended Posts

• İleti 190
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

diyor derken hikmet-i tecelli bu şekilde zuhur ediyor demek istedim yoksa gelip herkesle konuşmuyor nitekim.

Olurmu yanılıyorsun Allah perde arakasına saklanıpta konuşabiliyor yeni gelin gibi.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, isabettin yazdı:

Meryem anamızı diyor. 

Meryem anamız malum, mutasyon geçirip başka kadınlarla yatarak gebe kalabilen bir lezbiyene dönüşmüş. Aynı kertenkeleler gibi olabilir diyor İsa'nın doğum mucizesi.

İslamcılardan bunları duyamak çok güzel. Demek kafirlikte yanlız deyiliz. Cehnnem yoldaşım var olması çok güzel.

Sitelerde Paylaş
On 13.09.2018 at 02:43, akılsızşuursuzatom yazdı:

Yarasalardaki radar  sistemi  yunuslardaki  radar  sistemi  ve  diğer  hayvanlardaki  nice  özellikler  Tanrı nın  delilidir. Ateistler  bunlara  rağmen  neden  ateisttir  hem  hayret  etmişimdir. Yani  daha  ne  olmalı  sizce  basit  bir  doğal  seçilimle  kazanilmis  onlarca  canlida  onlarca  özellik  mevcutken  bunlara  kör  olmak  kuma  başımızı  sokmak  ne kadar  akli  ve  vicdanidir?

not; yunusla  yarasayi  özel de  verdim  odagimiz  bu  değil  tüm  canlılar  olmalı  bence 

Nekadar meraklısın başlık açamaya. Daha bir kaç gün oldu bunları öyreneli . ne çabuk terciye tere sataıyorsun zekana hayran. kaldım.

Sitelerde Paylaş
Just now, güven said:

İslamcılardan bunları duyamak çok güzel. Demek kafirlikte yanlız deyiliz. Cehnnem yoldaşım var olması çok güzel.

Ben asıl Lut'un kızları yerine evdeki erkek meleklere binmeye yeltenen Lut kavmi örneğini hangi hayvanın cinsel yönelim başkalaşımına açıklama olarak verecek, o örneğe ihitiyacı olacak mı, merak ediyorum bu "deist"in.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, güven yazdı:

Olurmu yanılıyorsun Allah perde arakasına saklanıpta konuşabiliyor yeni gelin gibi.

hayır mesela belirli sorunların çözümü için akıl ve mantık  kullanılır gerekirse kitapta kullanılır fakat ; genelde kutsal kitapların ışığında yanıt verilir .Mesela Tanrı neden bizi yaratmıştır cevabını kitaplar verir . Veya diğer canlılar veya gezegenler fln neden yaratılmıştır .Bunların yanıtı direk kutsal kitaptadır ama kaderle kötülük problemi ile ilgili veya başka konularda insanlar akıl ve mantıkla argümanlar üretebilir örneğin; kelam argümanı ontolojik argüman veyahut ahlak argümanı vs. bunlar insanların bazı problemleri açığa kavuşturmuş  olmak için yaparlar.

Ayrıca meryem için demişsiniz o lezbiyen doğum değil zaten .

Sitelerde Paylaş
On 13.09.2018 at 03:05, "dünyayaışınlanıpçoğaldık" yazdı:

dostum bu isi anlaman icin zeka gerek zeka yoksa anlayamazsin bosuna ugrasma ben sana yunus baliginin karada yasiyan bi hayvandan evrildigini soylesem burda kafan almaz ve gulersin o yuzden sen neye inaniyosan ona inanmaya devam et fazla kurcalama kafani bozarsin bakiye yetersiz sende cunki. solar dedigin teknolojik bi yapi degil gelen titresime daha duyarli sinir uclari var o kadar ve bunlar

850 milyon yillik genetik mirasin sonucunda ortaya cikiyor.

He bende senin zakana az önce hayran olduğumu söyledim. Nuh peygamber çabuk evrimleşmiş yazık olmuş.

Andolsun, biz Nuh'u kendi kavmine elçi olarak gönderdik, içlerinde elli yılı eksik olmak üzere bin sene yaşadı. Sonunda onlar zulme devam ederlerken tufan kendilerini yakalayıverdi. Böylece biz onu ve gemi halkını kurtardık ve bunu alemlere bir ayet (kendisinden ders çıkarılacak bir olay) kılmış olduk." (Ankebut,29/14-15)

https://sorularlaislamiyet.com/hz-nuh-asin-omru-950-yil-peygambere-ozgu-bir-mucize-miydi-hz-nuh-asin-tahminen-mo-3000-4000

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, isabettin yazdı:

Ben asıl Lut'un kızları yerine evdeki erkek meleklere binmeye yeltenen Lut kavmi örneğini hangi hayvanın cinsel yönelim başkalaşımına açıklama olarak verecek, o örneğe ihitiyacı olacak mı, merak ediyorum bu "deist"in.

hayvanlardada böyle eğilimler var zaten homoseksüel eğilimler yani.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, akılsızşuursuzatom said:

Tanrı  diyor  ki; erkeksizde  yapabilirim  hatta  dişiyle  disiyi  de  siz  sanılanın  aksine  alışık  olduğunuz  bu  ama  ben  bunuda  yapmaya  kadirim  yani  doğal  süreçler  değil  benim  tercihlerim  önemli  diyor. 

Meryem olayını kastetmediysen, "erkeksiz de yapabilirim, hatta dişiyle dişiyi de" sözünü nerden aldın? Kaynak, Dawkins'in işaret ettiği yer mi yoksa? Makat mı?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

hayır mesela belirli sorunların çözümü için akıl ve mantık  kullanılır gerekirse kitapta kullanılır fakat ; genelde kutsal kitapların ışığında yanıt verilir .Mesela Tanrı neden bizi yaratmıştır cevabını kitaplar verir . Veya diğer canlılar veya gezegenler fln neden yaratılmıştır .Bunların yanıtı direk kutsal kitaptadır ama kaderle kötülük problemi ile ilgili veya başka konularda insanlar akıl ve mantıkla argümanlar üretebilir örneğin; kelam argümanı ontolojik argüman veyahut ahlak argümanı vs. bunlar insanların bazı problemleri açığa kavuşturmuş  olmak için yaparlar.

Ayrıca meryem için demişsiniz o lezbiyen doğum değil zaten .

Kuranda yazıyor bu güneş patalamsının içinden kaç dünye geçtiyini kuran ayen beyan yazıyor. yada bu güneş patlamsının içinden peygamberler ip atlnası oynuyorlar. lezbiyenin doğum olduunu nerde söyledim. tabi senin zekanana yetişmek zor. BİN YILDAN ELİ EKKKSİK SEN evrimde önde gidiyorsun

evrenin-ucuna-yolculuk-belgesel-750x350.

Sitelerde Paylaş

Bunları yartan Allah götü boklu insana kitap göndercek. Kitap desem kitaplara hakaret gayıptan selerle peygember göndercek. EY MUHMMED  Gelini zana nihkhaladım diyecek nikah şahti zeyusmu acaba oda yetmez ahazap 50 eytini göndercek  hiceret ederken yanında kim varsa becer diyecek NİSA 25 AYTİ  GÖNDERCEK PEZEVEKLİYİ KABUL ETİRMEK İÇİN.Ya bü dümbük tanrı bunları niye yartmış. lütfen açıklama yaparken saçmalamayın resimlere bir bakın.

https://www.google.com/search?q=evrenin+ucuna+yolculuk+resimleri&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjOsKuwgMrdAhXRs4sKHQTLDRQQsAR6BAgBEAE&biw=1266&bih=880#imgrc=_

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, democrossian yazdı:

Maddede bilinç elbette var. Beyinlerimiz madde ve bilince sahip. İşte maddede bilinç!

Zaten madde olmadan bilinç olmaz. Maddesiz bilinç iddia etmek maddesiz enerji iddia etmek gibidir. Bilinç de maddenin fonksiyonlarından biridir. Madde bilişsel şekilde organize olursa bilinç kazanır. Beyin gibi. Bilgisayarlar da bilinç kazanabilir, teorik olarak, şimdilik. Her ne görüyorsak maddenin fonksiyonlarıdır. Madde dışı bir fonksiyon yoktur.

maddede nasıl bilinç var ki her maddeden oluşan kısacası atomlardan oluşan ki her şey atomlardan oluşur bunların hepsinde bilinç nasıl var ki yani sadece beyinde bilinç var ama hepsinde yok .

Sitelerde Paylaş

Bilinç insanın her yerinde değil. Hatta beynindeki nöronlarda bile değil. Bunların yapılanmalarında. İnsan vücudu tümüyle bir bilinç organizasyonudur. Böbreklerin ve karaciğerin bilinçli değiller ama bilincin onlara muhtaç. Onlarsız var olamaz. Pankreasın tek başına bilinçli değil diye sen de bilinçsiz olmazsın. Maddede bilinç olacak diye atomların tek tek bilinçli olması gerekmiyor. Bizler bilinçliysek ve madde isek, madde bilinçli demektir.

Sitelerde Paylaş

@akılsızşuursuzatom   Kardeş herşeyi kitaplaran öyreniyoruz ne kadar haklısın yahu kitap olmasa hz sülymenın nasıl çldüyünü nasıl öyrenecektik.       

SEBE-14 ayeti Mukadder ölümünü hükmettiğimiz zaman da sopasını yiyen kurttan başka hiçbir mahlûk, öldüğünü bildirmedi onlara; yere yıkılınca anlaşıldı ki cinler, gizli olan şeyleri bilselerdi aşağılatıcı azâp içinde kalıp durmazlardı.

Bunu okuyupta imana gelmiyen varsa aklından şüpe edrim

Nekadar etkiliyci yeminle benim anem anlatasa bir daha anlasana nacığım der uyurdum çocukken. Adam ayakta ölmüş kimse bilmemiş ne kadar büyük bizim allahımız yahu. muhmmed nasıl öldü onu bilen yok. yoldan geçeni islam dini peygamber yapmış yav süleymen peygambermi akılsızşursuzatom  ne kadar zekisin sen yahu kitap olmasa hiç birşey öyrenemiceyiz demek. He dostum bu kadar uzun bir isim niye koydun kurandan bir isim seçseydin yaz yaz bitmiyor.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Senk raporluyorum aptal nurcu.  Daha sorularıma cevap vermiyor. Salakça mesajlar yazıyorsun.  Umarım trolsundur

Değilsen aklın almıyor demektir. Yapacak bir şey yok üzgünüm. Ama deist olabilirsin. Herkes dinden çıkabilir. 

istediğiniz  soruyu  sorun  buyrun  bu  topicte  

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Charles dawkins yazdı:

Tanrının sıfatlarını nereden belirliyorsunuz? Kafanıza göre yok yaratılmaz yok zamansız vs...

Bizim argümanları sürekli okumana rağmen neresi tatmin etmiyor?

Dini  görüş  fikirleri  şekillendiriyor  bir  kişi  deist  bile  olsa  teizmin  kutsal. kitaptaki  sunduğu  tanrı  sıfatlarından  mecburen  yararlanılıyor.Bunu  geçtik  diyelim  mutlak  bilgi  kudret  mutlak  iyi  olmasa  Tanrı olamaz  çünkü  eksiklik  mükemmel  daha  doğrusu  daha  mükemmeli  dusunulemeyen  varlığa  atfedemeyiz. Zamansizlik  mekansizlik  (kabak  tadı  vermiş  olmalı  fakat) zamanda  olursa  sonu  gelebilir  evren  gibi  canlı  gibi  sonlu  olmuş  olur.Sonlanan  bir  Tanrı  mutlak  kudretli  olamaz. Mekansizlik  ; mekana  veya  maddeye  bir  takım  etmenlere  sıkışacaği  için  Tanrı  yine  mutlak  kudretli olamaz. Dediğim  gibi kutsal  kitaplardan  etkilenilsede  esas  olay  mantık  ve  akıl  ile  Tanrı  denince  esasında  bunların  zorunlu  olmasından  kaynaklaniyor. Burada  mesele  uçan  spagetti  ,zeus  Allah  değil  ne  dersek  diyelim  .Evrene  ickinse  olamaz.Zamana  içkin  olamaz  sıfatları  sonlu  olur.

Ateistler  genelde  argüman  üretmek  yerine  teist  argüman  ve  anlayışları  eleştirir.  Mükemmel  canlılar  derler  kusur  gösterir. vb. belki de  sezgilerime  göre  davranıp  atom  bunu  yapamaz  diyor  olabilirim. Aslında  bazı  arkadaşların  sürekli  akılsızşuursuzatomlar  demesine  ithafen  bu  nicki  bile  koydum  kendime .

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

istediğiniz  soruyu  sorun  buyrun  bu  topicte  

Sorduk, ama sen işine gelmeyenleri görmemiş gibi yapmaya çalışıyorsun. Sorulara ve argümanlara adam gibi karşılık vereceksin, polemik arsızı olmayacaksın, çürütemediğin argümanları bir şekilde tanıyacaksın. Onları duymamış gibi davranmayacaksın. Hem deist hem de teist gibi davranıp onun bunun kucağında gezmeye alışmışsın, iyice arsızlaşmışsın, pis alışmışsın münafıklığa. İyice deyyus olmuşsun sen.

Sorduk, Dawkins de sordu, ben de sordum, "erkeksiz de yapabilirim, hatta dişiyle dişiyi de" dediği yer neresi tanrının? Niye cevab vermedin? Öyle olmaz.

Ayrıca topic nedir? Türkçesi var onun, "başlık" diyeceksin. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, isabettin yazdı:

Sorduk, ama sen işine gelmeyenleri görmemiş gibi yapmaya çalışıyorsun. Sorulara ve argümanlara adam gibi karşılık vereceksin, polemik arsızı olmayacaksın, çürütemediğin argümanları bir şekilde tanıyacaksın. Onları duymamış gibi davranmayacaksın. Hem deist hem de teist gibi davranıp onun bunun kucağında gezmeye alışmışsın, iyice arsızlaşmışsın, pis alışmışsın münafıklığa. İyice deyyus olmuşsun sen.

Sorduk, Dawkins de sordu, ben de sordum, "erkeksiz de yapabilirim, hatta dişiyle dişiyi de" dediği yer neresi tanrının? Niye cevab vermedin? Öyle olmaz.

Ayrıca topic nedir? Türkçesi var onun, "başlık" diyeceksin. 

o  yanıtta  hata  ettim  bencede  çok  afaki  konuştum.Tanrinin  amacı  noktasında  cidden  neden öyle  canlılar  var  h.seksuel  canlılar  var  bende  merak  ediyorum  şu an .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...