Jump to content

Ucuz ve sınırsız İnternet sağlayıcı şirket bulamıyorum.

Recommended Posts

10 senedir sınırsız mobil internet hizmeti  aldığım  şirket internet bağlantımı kesti.

Ucuz ve sınırsız İnternet sağlayıcı şirket bulamıyorum.

Turkiyede bütün şirketler telekoma bağımlı.sabit ücret saçmalığından kurtulamıyorsun.

Hepsinin kotası var ve aşırı pahalı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 saat önce, illusion_ yazdı:

2019 da tüm paketler sınırsız oluyor. Akk kalkıyor. 

Şirketler tarifelerine kota ekleyecekler akk olmayacak ancak kotayı geçtiğinde internetin komple kesilecek ve genel olarak daha pahalı olacak yeni tarifeler.

Bu memlekette vatandaş lehine tek bir şey yapılmaz

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Kenopsia yazdı:

Şirketler tarifelerine kota ekleyecekler akk olmayacak ancak kotayı geçtiğinde internetin komple kesilecek ve genel olarak daha pahalı olacak yeni tarifeler.

Bu memlekette vatandaş lehine tek bir şey yapılmaz

BTK'nın böyle bir şeye fırsat vermesi çok saçma olur bunu düşünmeyecek kadar şey değillerdir heralde.  Yoksa öyleler midir?

Sitelerde Paylaş
On 16.09.2018 at 00:31, teknisyen yazdı:

10 senedir sınırsız mobil internet hizmeti  aldığım  şirket internet bağlantımı kesti.

Mobile için bir öneride bulunamam fakat sabit internet istiyorsan kesinlikle Turksat Fiber bağlantı öneririm. 80 küsür TL'ye hem 100 Mbps internetin oluyor yanında kablo tv ve her ay 100 dk yüklü sabit telefon da hediye verilmekte. Yine kablo tvde sinema paketleri de yüklü geliyor. Ben bu kadar kaliteli bir internet hizmeti daha önce görmedim. Gece 4 de arıyorum hiç naz yapmadan ilgileniyorlar.

Ayrıca VPN'e para ödemek istemiyorsanız BetterNet VPN öneririm. Chrome extension'u var onu kuruyorsun ve ücretsiz VPN hizmetini kullanabiliyorsun. Bunun için google a "betternet chrome extension" yazın ve gelen chrome uygulamasını çalıştırın. Chrome da sağ üst köşede bir icon beliriyor ve engelli bir siteye dnk gelirseniz aktif edip istediğiniz gibi giriş sağlayabilirsiniz. sürekli kullanım için de uygun oluyor bir kez bağlandıktan sonra bir daha hatırlıyor ve yeniden girmenize gerek kalmadan VPN kullanmış oluyorsunuz.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne yaparsan yap, bağlı bulunduğun internet şirketi her şeyini izler, vpn falan hikaye, çünkü sen uzaya da çıksan sonuçta aynı merkeze bağlısın ama merkez dışında izlenme koruması istersen o başka.

Zaman gelecek herkes kendi internet ağını kuracak diye tahmin ediyorum.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, bilgivehis yazdı:

Ne yaparsan yap, bağlı bulunduğun internet şirketi her şeyini izler, vpn falan hikaye, çünkü sen uzaya da çıksan sonuçta aynı merkeze bağlısın ama merkez dışında izlenme koruması istersen o başka.

Zaman gelecek herkes kendi internet ağını kuracak diye tahmin ediyorum.

Bilmedigin konularda yorum yapma. VPN kullanirsan, kullandigin servis saglayicisi seni izleyemez. Tabi OpenVPN protokolu kullanman gerek.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, John Ahmet yazdı:

Mobile için bir öneride bulunamam fakat sabit internet istiyorsan kesinlikle Turksat Fiber bağlantı öneririm. 80 küsür TL'ye hem 100 Mbps internetin oluyor yanında kablo tv ve her ay 100 dk yüklü sabit telefon da hediye verilmekte. Yine kablo tvde sinema paketleri de yüklü geliyor. Ben bu kadar kaliteli bir internet hizmeti daha önce görmedim. Gece 4 de arıyorum hiç naz yapmadan ilgileniyorlar.

Ayrıca VPN'e para ödemek istemiyorsanız BetterNet VPN öneririm. Chrome extension'u var onu kuruyorsun ve ücretsiz VPN hizmetini kullanabiliyorsun. Bunun için google a "betternet chrome extension" yazın ve gelen chrome uygulamasını çalıştırın. Chrome da sağ üst köşede bir icon beliriyor ve engelli bir siteye dnk gelirseniz aktif edip istediğiniz gibi giriş sağlayabilirsiniz. sürekli kullanım için de uygun oluyor bir kez bağlandıktan sonra bir daha hatırlıyor ve yeniden girmenize gerek kalmadan VPN kullanmış oluyorsunuz.

80 lira asgari ücretli biri  için aşırı fazla.Senin aylık gelirin iyi olmalı.

Hem şehir merkezleri dışında kablolu bağlantı hizmeti yok.Her şehirde de bulunmuyor.

.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, teknisyen yazdı:

80 lira asgari ücretli biri  için aşırı fazla.Senin aylık gelirin iyi olmalı.

Hem şehir merkezleri dışında kablolu bağlantı hizmeti yok.Her şehirde de bulunmuyor.

Hayır mesleğim yazılım olduğu için iyi bir bağlantı benim için zorunlu.

Evet haklısın turksat altyapısı her yerde bulunmuyor fakat kirada isen yeni bir eve çıkarken bunu göz önünde bulundurursan turksatın 19.90 yada 29.90 TL'lik paketleri de var. Yine Fiber bağlantı. Kendimi turksat müşteri hizmetlerinden biri gibi hissettim ama gerçekten daha iyisini görmedim.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Hayır mesleğim yazılım olduğu için iyi bir bağlantı benim için zorunlu.

Evet haklısın turksat altyapısı her yerde bulunmuyor fakat kirada isen yeni bir eve çıkarken bunu göz önünde bulundurursan turksatın 19.90 yada 29.90 TL'lik paketleri de var. Yine Fiber bağlantı. Kendimi turksat müşteri hizmetlerinden biri gibi hissettim ama gerçekten daha iyisini görmedim.

Köyde yaşıyorum ve işsizim.

Ayrıcalıklı vatandaşsın.:)

tarihinde teknisyen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bulunduğum Avrupa´nın kentinde 25 Mbit/s hızında sınırsız internet bağlantısı + ülke dahilinde ve sadece Türkiye´ye olmak üzere sınırsız sabit telefon bağlantısının fiyatı ayda 35,- Avro.
Türkiye en azından bu noktada ucuz gözüküyor, yoksa ben mi yanılıyorum ?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kavak yazdı:

Bulunduğum Avrupa´nın kentinde 25 Mbit/s hızında sınırsız internet bağlantısı + ülke dahilinde ve sadece Türkiye´ye olmak üzere sınırsız sabit telefon bağlantısının fiyatı ayda 35,- Avro.
Türkiye en azından bu noktada ucuz gözüküyor, yoksa ben mi yanılıyorum ?

Nasil ucuz? Turkiye'deki maaslar ile Almanya'daki maaslar ayni mi?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Summertime Sadness yazdı:

Nasil ucuz? Turkiye'deki maaslar ile Almanya'daki maaslar ayni mi?

Portekiz´de ortalama aylık gelir 1000,- Avro civarında.

Türkiye´de ortalama maaşlar ne kadar ve yukarıdaki özellikteki internet bağlantısı ne kadar ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, kavak yazdı:

Türkiye´de ortalama maaşlar ne kadar ve yukarıdaki özellikteki internet bağlantısı ne kadar ?

Portekiz nereden cikti simdi? Sen Almanya'da degil misin?

Turkiye'de ortalama maasi nasil soyleyebilirim bilmiyorum ama asgari ucret 1600 liraydi galiba. Ona gore hesaplarsin.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, kavak yazdı:

Asgari Ücret 2018 Brüt (Aylık):     2.029,50 TL

Asgari Ücret 2018 Net:                   1.603,12 TL

Asgari Ücret 2018 Brüt (Günlük):  67,65 TL

http://www.muhasebetr.com/asgari-ucret/

1 Euro 7.36 TL  olduğuna göre maaşımız 217.81 euro yapıyor.:)

Portekizde kota ve adil kullanım noktası  var mı?

Bizdeki fiyatlar karmakarışık.

Birde Turkiye de hızlar asla verilen hızda olmuyor.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sayfalar/tum-tarifeler.aspx

tarihinde teknisyen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Summertime Sadness yazdı:

Portekiz nereden cikti simdi? Sen Almanya'da degil misin?

Turkiye'de ortalama maasi nasil soyleyebilirim bilmiyorum ama asgari ucret 1600 liraydi galiba. Ona gore hesaplarsin.

Değilim.

Peki, internet bağlantıları kaç para ?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, kavak yazdı:

Değilim.

Peki, internet bağlantıları kaç para ?

Yalanci adam, sen Almanya'dayim demedin mi? Hatta mesajlarin bile Almanya, Merkel hakkinda filan. Gelip burada yalan soyleme bir de.

Internet tarifeleri var. Simdi baktim. Ttnet, sinirsiz, kotasiz interneti 200 liraya filan satiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...