Jump to content

Ucuz ve sınırsız İnternet sağlayıcı şirket bulamıyorum.

Recommended Posts

5 dakika önce, Summertime Sadness yazdı:

Yalanci adam, sen Almanya'dayim demedin mi? Hatta mesajlarin bile Almanya, Merkel hakkinda filan. Gelip burada yalan soyleme bir de.

Internet tarifeleri var. Simdi baktim. Ttnet, sinirsiz, kotasiz interneti 200 liraya filan satiyor.

Muhterem, benim nerede yaşayıp yaşamadığım kimseyi ilgilendirmez.
Ben hiçbir zaman Almanya´da yaşıyorum demedim, ki 40 senedir Avrupada´yım.
Haliyle Avrupayı iyi tanırım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, kavak yazdı:

Muhterem, benim nerede yaşayıp yaşamadığım kimseyi ilgilendirmez.
Ben hiçbir zaman Almanya´da yaşıyorum demedim, ki 40 senedir Avrupada´yım.
Haliyle Avrupayı iyi tanırım.

nerde yaşıyorsan yaşa ilgilendirmezde ortalama maaş ve internet kaç para avrupada.:)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, teknisyen yazdı:

nerde yaşıyorsan yaşa ilgilendirmezde ortalama maaş ve internet kaç para avrupada.:)

Her ülkede farklı; Avrupa birliği dediklerine bakma.
Portekiz´i söyledim zaten.

Ortalama maaşlar:
Mesela Fransa´da 2800 Avro,
İsveç´te 3500,- Avro,
Almanya´da 3000,- Avro,
İngiltere´de 3400,- Avro,
İspanya´da 2000,- Avro

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, kavak yazdı:

Portekiz´de ortalama aylık gelir 1000,- Avro civarında.

Türkiye´de ortalama maaşlar ne kadar ve yukarıdaki özellikteki internet bağlantısı ne kadar ?

Burada sınırsız internet için istedikleri ücreti orada kazandığın maaşınla ödeyemezsin. Biraz mübala yaptım tabi fakat gerçekten sınırsız internet burada yaygın değil ayrıca çok pahalı. 2019 yılı ile beraber Adil Kullanım Kotasını kaldıracaklarmış belki o zaman sınırsız tarifeler uygun fiyatlarda sunulur ve sınırsızın keyfini çıkarırız.

Burada 100GB, 150GB, 200GB gibi adil kullanım kotaları var fiyatları belirleyen hız dışında bunlar.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Her ülkede farklı; Avrupa birliği dediklerine bakma.
Portekiz´i söyledim zaten.

Ortalama maaşlar:
Mesela Fransa´da 2800 Avro,
İsveç´te 3500,- Avro,
Almanya´da 3000,- Avro,
İngiltere´de 3400,- Avro,
İspanya´da 2000,- Avro

ispanyada aylık maaş euro 7.36 Tl olarak alırsak  14720 TL yapıyor.Turkiye de maaş 1603,12 TL.:)

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, kavak yazdı:

Peki, internet bağlantıları kaç para ?

Çok dengesiz Turkcell Superonline fiber internet 250 TL iken, Turksat'ın Yüzgüldüren 100 Mbit/s internet tarifesi 89 TL olabiliyor. Zaten sınırsız dediğin vakit fiyatlar asgari ücretin yarısına kadar ulaşıyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Ne diyelim ?

Uçan spagetti canavarı yardımcınız olsun. :D

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kultur-sanat/1084479/Gerard_Depardieu__Turk_vatandasi_olacagim.html

Gerard depardieu (oburiks)  Türk vatandaşı olmak istiyormuş.sende emekli olunca Turkiye ye gelirsin.Türk parasına çevirince milyarder olursun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, teknisyen yazdı:

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kultur-sanat/1084479/Gerard_Depardieu__Turk_vatandasi_olacagim.html

Gerard depardieu (oburiks)  Türk vatandaşı olmak istiyormuş.sende emekli olunca Turkiye ye gelirsin.Türk parasına çevirince milyarder olursun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Benim bildiğim bir ara Hollanda´lı olmak istiyordu, daha sonra Rus olmaya niyetlenmişti.

Demek en sonunda mutlu mesut olacağı memleketi keşfetmiş.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

Benim bildiğim bir ara Hollanda´lı olmak istiyordu, daha sonra Rus olmaya niyetlenmişti.

Demek en sonunda mutlu mesut olacağı memleketi keşfetmiş.:D

https://www.expatistan.com/cost-of-living/country/ranking

Burada sıralama yapılmış ama 2017 fiyatlarına göre.

En ucuz ülke olarak arjantin ile yarışıyoruz.:)

ortalama Maaşları yazsalar tam karşılaştırma olurdu.

Sitelerde Paylaş

Zamanın da Tesla tüm dünyaya bedava kablosuz elektrik dağıtacağım diyordu izin vermediler, yakın zamanda Bill Gates de tüm dünyaya etrafına yerleştireceği uydularla bedava internet dağıtmak istiyordu ona da izin vermediler.

İşte vasıfsız insanları bunların kölesi yapıyorlar. Sonuç olarak böyle ufak defek borçların kölesiyiz. Her nerede yaşıyorsanız durum özetle böyle...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Zamanın da Tesla tüm dünyaya bedava kablosuz elektrik dağıtacağım diyordu izin vermediler, yakın zamanda Bill Gates de tüm dünyaya etrafına yerleştireceği uydularla bedava internet dağıtmak istiyordu ona da izin vermediler.

İşte vasıfsız insanları bunların kölesi yapıyorlar. Sonuç olarak böyle ufak defek borçların kölesiyiz. Her nerede yaşıyorsanız durum özetle böyle...

ne Teslanın ne de Bill gates in öyle bir planı yok.

İşletim sistemini ucuzlatmayan adam interneti bedava hiç yapmaz.:)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, teknisyen yazdı:

İşletim sistemini ucuzlatmayan adam interneti bedava hiç yapmaz.:)

Bill Gates internet satmıyor yine Tesla da elektrik satmıyordu. Borç kölesi olarak kalmanızı isteyen birileri sizi sürekli kandırıyor. Örneğin ben radiant enerji ile elektrikle yada yakıtla çalışan tüm araçların hiç enerji depolamadan enerji ihtiyaçlarını karşılayabileceğini biliyorum. Yeterli düzeyde fizik bilgisine ben sahipken böyle düşünürken senin böyle düşünmüyor olman işte bu seni borç kölesi yapmak isteyenlerin başarısıdır.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Bill Gates internet satmıyor yine Tesla da elektrik satmıyordu. Borç kölesi olarak kalmanızı isteyen birileri sizi sürekli kandırıyor. Örneğin ben radiant enerji ile elektrikle yada yakıtla çalışan tüm araçların hiç enerji depolamadan enerji ihtiyaçlarını karşılayabileceğini biliyorum. Yeterli düzeyde fizik bilgisine ben sahipken böyle düşünürken senin böyle düşünmüyor olman işte bu seni borç kölesi yapmak isteyenlerin başarısıdır.

Biliyorsan yaparsın .

paraylamı satarsın bedava mı verirsin o sana kalmış.

Ama bilipde yapmıyorsan yalancını tekisin.:)

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, teknisyen yazdı:

Biliyorsan yaparsın .

paraylamı satarsın bedava mı verirsin o sana kalmış.

Ama bilipde yapmıyorsan yalancını tekisin.:)

Sana istersen tüm bilgiyi vereyim sen yap. Benim bu konudaki bilgilerim sadece birazdan paylaşacağım belgesele dayanmıyor fakat bu bir belgeselde dahi dile getirildi. İstersen tümünü izle ve 38:32 dakikasına dikkat et ne diyor? Bu sadece bir belgesel deyip geçme araştır ve Tesla'nın bu konuyla ilgili tüm patentleri hakkında bilgi sahibi ol sonra bunu Tesla'dan sonra yapan olmuş mu küçük bir araştırma daha yap ikna olacaksın.

Tesla'nın sözleriyle işte belgeselde konusu geçen yöntem ile ilgili söyledikleri...

"Halka enerjinin zaten havada var olduğunu kanıtlamaya karar vermiştim. 
Bunun için de 80 beygir gücünde bir alternatif akım motoru tasarlayarak 
güç kaynağı olan bir arabaya benzin yerine yerleştirdim. Elektrikli motorum 
bir hafta boyunca başka bir güç kaynağı olmaksızın çalıştı. Bu olağan üstü bir başarıydı. 
Bu aynı zamanda arabanın da saatte 150 km/s hızla gitmesini sağladı ama yatırımcıların tasarımımla
hiç ilgilenmemesi beni çok şaşırttı. Çünkü satın alınmayacak bir şeyle hiç kimse ilgilenmezdi. 
Çünkü insanlar havadan enerji elde ederse, bunun için kimse para ödemezdi. O dönemde bazı gazeteler haberler
yaparak benim kötü ruhlarla ilişkim olduğunu söylediler. Bu beni gerçekten çok üzdü."

www.youtube.com/watch?v=CCU4tb9ErUQ

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 16.09.2018 at 00:31, teknisyen yazdı:

10 senedir sınırsız mobil internet hizmeti  aldığım  şirket internet bağlantımı kesti.

Ucuz ve sınırsız İnternet sağlayıcı şirket bulamıyorum.

Turkiyede bütün şirketler telekoma bağımlı.sabit ücret saçmalığından kurtulamıyorsun.

Hepsinin kotası var ve aşırı pahalı.

Adil Kullanım Kotası'na takılmadan internet mi kullanıyordun? Yoksa bize olduğu gibi, limiti aşınca hızın düşüyordu ama yavaş da olsa kullanmaya devam edebiliyordun diye mi sınırsız dedin?

Valla ben 50 mbps hız ve 175 GB kotalı internet kullanıyorum, ayda 85 Lira fatura ödüyorum. Bunun yanında TV'si, telefonu, şusu busu da yok. Digiturk AKP'nin eline geçince kötünün iyisidir deyip D-Smart'a geçmiştim, o da şimdi AKP'nin oldu. Hoş, Digiturk aboneliği kapatmayı hala beceremediği için onu da en alt limitten de olsa ödemeye devam ediyorum. Becerebilirlerse kapatacaklar ya da sonunda dava edeceğim. 

Sınırsız internet ihtiyacım yok, telefondan interneti email'lara bakmak, arada bir Google'dan bir şey bakmak gibi şeyler dışında pek kullanmadığım için internetim olduğu gibi kalıyor ama merak ettim, neresiydi bu sınırsız internet veren şirket?

Bu arada, Vodafone ev interneti kullanan var mı acaba? Varsa memnun mu? Geçen sene Superonline'la sözleşmem bitince bu Ensar'cılardan kurtulacağım diye sevinip bunlara geçeyim dedim, gelip de bağlamayı beceremediler. Üç ay Turkcell'e 200 TL'lik faturalar ödedim. Bağlayamayınca da sözleşmeyi yeniledim mecbur. 

O yüzden soruyorum, Vodafone bağlatmayı başarmış olan ve memnun kalan var mı diye? Ben kardeşimden başka kimsenin evinde görmedim çünkü.

Sitelerde Paylaş

Sinirsiz internete gerek yok bence de. Bir sey indirecegin zaman ucretsiz wifi hizmeti sunan yerlerden indir.

Eskiden olsa, buyuk bir anten alirdim ve koca mahallenin internetini somururdum. Ama yasim ilerledikce bunu yapmayi kendime yakistiramiyorum.

Tabi bu somurme isini hic yapmadim ama dikkat edin, belki bir liseli internetinizi somuruyor olabilir. :D

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Summertime Sadness yazdı:

Sinirsiz internete gerek yok bence de. Bir sey indirecegin zaman ucretsiz wifi hizmeti sunan yerlerden indir.

Eskiden olsa, buyuk bir anten alirdim ve koca mahallenin internetini somururdum. Ama yasim ilerledikce bunu yapmayi kendime yakistiramiyorum.

Tabi bu somurme isini hic yapmadim ama dikkat edin, belki bir liseli internetinizi somuruyor olabilir. :D

ben köyde yaşıyorum çevrem boş.Adsl bağlantı hızları düşük ve sık sık kesiliyor.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Adil Kullanım Kotası'na takılmadan internet mi kullanıyordun? Yoksa bize olduğu gibi, limiti aşınca hızın düşüyordu ama yavaş da olsa kullanmaya devam edebiliyordun diye mi sınırsız dedin?

Valla ben 50 mbps hız ve 175 GB kotalı internet kullanıyorum, ayda 85 Lira fatura ödüyorum. Bunun yanında TV'si, telefonu, şusu busu da yok. Digiturk AKP'nin eline geçince kötünün iyisidir deyip D-Smart'a geçmiştim, o da şimdi AKP'nin oldu. Hoş, Digiturk aboneliği kapatmayı hala beceremediği için onu da en alt limitten de olsa ödemeye devam ediyorum. Becerebilirlerse kapatacaklar ya da sonunda dava edeceğim. 

Sınırsız internet ihtiyacım yok, telefondan interneti email'lara bakmak, arada bir Google'dan bir şey bakmak gibi şeyler dışında pek kullanmadığım için internetim olduğu gibi kalıyor ama merak ettim, neresiydi bu sınırsız internet veren şirket?

Bu arada, Vodafone ev interneti kullanan var mı acaba? Varsa memnun mu? Geçen sene Superonline'la sözleşmem bitince bu Ensar'cılardan kurtulacağım diye sevinip bunlara geçeyim dedim, gelip de bağlamayı beceremediler. Üç ay Turkcell'e 200 TL'lik faturalar ödedim. Bağlayamayınca da sözleşmeyi yeniledim mecbur. 

O yüzden soruyorum, Vodafone bağlatmayı başarmış olan ve memnun kalan var mı diye? Ben kardeşimden başka kimsenin evinde görmedim çünkü.

vodafone ev interneti kullanmadım.

Kullandığım hat vodafone cepnet 250 mb.:)

Kota 250mb olsada AKN yok  kota yok.İl zamanlarda 8 tl idi.sonra17 tl yaptılar.

Çoğu kişi  bu paketten çıktı ben çıkmadım.

10 yıldır 8 mbps   ile ayda ortalama 150 gb  kullanıyorum.Bana 8mbps hız yetiyor.Hattı üç kişi kullanıyoruz.

Ayda 300 gb kullandığımda oldu.Önemli olan sınırsız olması.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...