Jump to content

Dünyada Parayı İlk Kullananlar Lidyalılar Değil, Türklerdir

Recommended Posts

8 dakika önce, isabettin yazdı:

Hadis dedin de, aslında şu "Türkler Orta Asyaya Mu'dan göç etmişlerdir ve dünyadaki ilk dil, Mu dili, yani Türkçe'dir" sözünü Muhammed'e yamasak, karşılığında da “Sizden kimse, ne şaka ne de ciddî olarak kardeşinin değneğini almasın. Her kim kardeşinin değneğini almışsa hemen ona geri versin.” sözünü Atatürk'ün üstüne yapsak, durum biraz hafiflerdi gibi geliyor bana. Tabi geçti artık, müslümanlar yemez o numarayı.

Hafifler miydi bilmiyorum ama ilk bölümü Müslümanlar kesin yerdi. Aslında şimdi de yerler. İstanbul'u Fatih'in fethedeceğini Muhammed'in vaktiyle söylediğine inanıp kutsallaştıran insanlar bunlar... Yobaz olan ve Atatürk sevmeyen kısım diğerini de yerdi.

Hadis yazmak ne kolay... Aklıma şu karikatür geldi şimdi:

image.png.d82747b0890a5e072dd750c349d399fb.png

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

19 saat önce, isabettin yazdı:

Fen bilimleri ilgili kaynaklar oku. Tarihle uğraşan kişi, konuştuğu konu 10 bin yıldan daha geriye uzanıyor, hele kıtaların batmasını çıkmasını mevzu ediniyorsa, işin fenni kısmı ile ilgili bilgisi, altyapısı olacak. Yoksa, osururum öyle tarihçiye, Muca konuşmaya başlar.

Doğa tarihinden nasiplenmemiş adam insanlık tarihini yorumlayamaz.

Sen Fen bilimleri ile kaynaklar oku deyince Fen Bilimlerinin senin tekeline girdiğini mi sanıyorsun? Sen Mu kıtası kuramını araştıranların kıtaların batıp çıkması ile ilgili kısma hiç değinmediklerini de nereden çıkardın? Öyle götünden uydurduğun asılsız bir iddia ile bu kuramı tek cümleyle egale edebileceğini mi sandın? Meksika'da bulunan tabletleri nerene almak istersin. Ayrıca işin jeoloji ve klamatoloji ile ilgili kıtanın nasıl olupta battığını anlatan öğrendiklerim doğrultusunda bir dünya yazı yazdım. Bu güneş sistemindeki gezegenlerden birinin dünyaya çok yaklaştığında büyük tufanlar oluşturduğu ile ilgili çok detaylı bilgiler verdim. Dünyanın en dış katmanında bulunan su buharı kütlesinin yoğunlaşarak yeryüzüne inddiğinden bahsettim. Sadece sular altında kalanın Mu kıtası olmadığını o dönemde bir çok yerin sular altında kaldığından bahsettim. Tufan miti bunu doğrular niteliktedir zaten kaynağı da budur. Bu konuyu daha önce açtığım bir başlıkta tartıştık paçan yiyorsa okur öğrenirsin.

19 saat önce, isabettin yazdı:

O zaman Musa'nın Kızıldeniz'i yarma efsanesine de "osurarak cevap vermeyelim" paşam. Olağanüstü bir kanıt çıkar belki. Hatta belki tanrı da mevcuttur, aniden olağanüstü bir kanıt çıkabilir.

Konuyu farklı noktalara çekip mastürbasyon yapmanıza alıştık fakat işi daha ilerilere götürmüşsünüz. Sana şimdi Musa'nın kızıl denizi yarmasının jeolojik olarak mümkün olduğunu gösteren amerikan yapımı birinci sınıf bir belgesel izlediğimi söylesem bana inanmazsın değil mi? Fakat sırf Musa'ya ve dinlere kanıt olsun diye değil bazı efsane ve mitlerin gerçekten doğru olabileceğine yönelik varsayımlardır bunlar. Eskiler sizin sandığınız kadar yalancı değillerdir. Hepsinin bilimsel ve mantıklı açıklamaları var emin olabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Sen Fen bilimleri ile kaynaklar oku deyince Fen Bilimlerinin senin tekeline girdiğini mi sanıyorsun? Sen Mu kıtası kuramını araştıranların kıtaların batıp çıkması ile ilgili kısma hiç değinmediklerini de nereden çıkardın? Öyle götünden uydurduğun asılsız bir iddia ile bu kuramı tek cümleyle egale edebileceğini mi sandın? Meksika'da bulunan tabletleri nerene almak istersin. Ayrıca işin jeoloji ve klamatoloji ile ilgili kıtanın nasıl olupta battığını anlatan öğrendiklerim doğrultusunda bir dünya yazı yazdım. Bu güneş sistemindeki gezegenlerden birinin dünyaya çok yaklaştığında büyük tufanlar oluşturduğu ile ilgili çok detaylı bilgiler verdim. Dünyanın en dış katmanında bulunan su buharı kütlesinin yoğunlaşarak yeryüzüne inddiğinden bahsettim. Sadece sular altında kalanın Mu kıtası olmadığını o dönemde bir çok yerin sular altında kaldığından bahsettim. Tufan miti bunu doğrular niteliktedir zaten kaynağı da budur. Bu konuyu daha önce açtığım bir başlıkta tartıştık paçan yiyorsa okur öğrenirsin.

Konuyu farklı noktalara çekip mastürbasyon yapmanıza alıştık fakat işi daha ilerilere götürmüşsünüz. Sana şimdi Musa'nın kızıl denizi yarmasının jeolojik olarak mümkün olduğunu gösteren amerikan yapımı birinci sınıf bir belgesel izlediğimi söylesem bana inanmazsın değil mi? Fakat sırf Musa'ya ve dinlere kanıt olsun diye değil bazı efsane ve mitlerin gerçekten doğru olabileceğine yönelik varsayımlardır bunlar. Eskiler sizin sandığınız kadar yalancı değillerdir. Hepsinin bilimsel ve mantıklı açıklamaları var emin olabilirsiniz.

Dünyaya yaklaşıp tufan oluşturan gezegenin adı ve yeri nedir?:) 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, John Ahmet said:

"Dünyanın en dış katmanında bulunan su buharı kütlesinin yoğunlaşarak yeryüzüne inddiğine" ve 12 bin ya da 10 bin yıl önce bir kıtayı sular altında bıraktığına" dair yerbilim, iklimbilim ya da meteoroloji dergilerinden herhangi birinden bir makale gösterebilir misin? Al, sana Geology dergisinin site bağlantısı. Bir de Journal of Climate dergisinin site bağlantısını vereyim.  Bana bunlardan bir kıtanın tektonik hareketler ya da dünyanın etrafındaki buharın yoğunlaşmasından dolayı oluşan tufandan bir kıtanın denizin dibini boylayabileceğini öngören bir makale getir, tartışalım. Sen daha bu düzlemde bile değilsin, videolar ve "tabletler var tabletler" düzlemindesin. 

İddialarını kitaplara ve videolara dayandırman ve o düzlemde durarak iddialarını tutundurmaya çalışman yanlış. Bilimsel kanıtın ne olduğunu bilmediğini gösteriyor. Bilmiyor olabilirsin de, sen öğrenmek de istemiyorsun. Hakemli dergi makalesi olacak. Var mı öyle makalen? Getir tektoniğin makalesini bana, ikna et beni. Bul astronomi dergisinden 10 bin yıl önce dünyanın yakınından geçip kütleçekimiyle ortalığı altüst etmiş dış gezegene dair makaleyi, birlikte değerlendirelim. Fen bilimleri elbette benim tekelimde değil, ama formatımız belli be. Video olmaz, zaten o videolarda levha tektoniğiyle ilgili Mu kıtasını destekleyen tek bir "yakın zaman bilimsel bulgusu" kaynağı yok. Varsa, hangi derginin hangi makalesinde, getir, görelim.

Hodri meydan.

tarihinde isabettin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, teknisyen said:

Sana şimdi Musa'nın kızıl denizi yarmasının jeolojik olarak mümkün olduğunu gösteren amerikan yapımı birinci sınıf bir belgesel izlediğimi söylesem bana inanmazsın değil mi?

Niye inanmayayım, izlemişsindir, doğrudur. Sahte bilim, yarıbilim her yerde pazarlanıyor. Harun Yahya'nın kaynağı Amerikan protestanlarının kitaplarıydı. Sen de bu Adnan gibi sahte bilim saplantısı var. Seviyorsun böyle palavra işleri.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

4 kıtap ve uygulayıcılarıda aynıdır.Bunlar TANRI  tanımazlar,TANRIYA  İFTİRABAZLARDIR bunlar.TANRININ  KITABI  İNSANIN  KAFASINA  KOYDUĞU  BEYİNDİR.

Gelin bakalım gerçek putperestlerin putculuğu nasılmış.

MUHAMMEDİN  ÖGRETMENLERİ:

• Deizm: Muhammed'in Öğretmenleri - …

dinsizdeist.blogspot.com/2010/12/muhammedin-ogretmenleri-muhammed...

MUHAMMED'İN ÖĞRETMENLERİ Muhammed'in Öğretmenleri mi? Bel'am, Yaiş, Addas, Yessar, Cebr, İranlı Selman Konuya ilişkin Kur'an ne diyor? Kur'an'daki "Tanrı", her zamanki gibi ant içerek açıklama yapıyor:

• Muhammed'in Hocaları | Risale-i Ateizm

risaleiateizm.blogspot.com/2013/01/muhammed-hocalar.html

Muhammed hazretleri, henüz kendisini peygamber ilan etmeden, Mekke’nin tahsil görmüş en bilgili insanlarıyla oturup kalkardı. Peygamb...

• Muhammed, Kur'an'i Nasil Yazdi? - Google Groups

Muhammed'in Ögretmenleri mi? Bel'am, Yai$, Addas, Yessar, Cebr, IranlI Selman. Konuya il$kin Kur'an ne diyor? Kur'an'daki "TanrI", her zamanki gibi ant içerek ...

Tolonbey:Bunlara gerçek GÜCÜ anlatamazsın.Bunların EL-İLAHININ=ELLAHININ=ALLAHININ baldırıda vardır.Baldırı oluncada ınsan gıbı herşeyide vardır.Herşeyide olunca bu  % 100  araplardan biridir.Şimdi bunlara LAF anlatamazsında deveye hendeği ATLATIRSIN.Bu biçaralar AY takvimini kullanırlar.Ayda duruyormuş gibi.Dünya takvimini kullanmazlar GAĞUR işidir deye. Ama YAHUDU İSREİL  GAVIRININ  SÜNNETİNİ Muhammedin sünneti deye çocukların sikinin başını koruyucu örtüyü keserler.Çünkü Allah bu örtüyü fazladan yaratmış.SİKE büyük zararı var.GAVIRLAR diğer gezegenlerde YENİ  dünya ararkan bu Müslümanlar Bisiklet(şeytan arabası) bile yapamazkan bu MUAZZAMM evrenleri var eden gücü nasıl bilebilirlerki?Daha basamağın birincesine bile ayak basamamış araplar,araplaşmışlar.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Almanyada bir müzik fırması bir pilak yapmış,pilağın adı şöyle.ALİ  HİÇBİRŞEY  BİLMEZ.HERŞEYİ  ALİNİN  ALLAHI  BİLİR.Şimdi bu  NAKILCILAR(arabın yazdıklarına ınananlar)Mu kıtasına inanmazlar amaaaaaaaSümerlerden,Hindulardan dinlerini böyükleri yoluyla almışlar.Bunlara başka bir şey daha veremezsin.Baksana bunların kadın KÜLTÜR  bakanı diyürki BİRDAFA  KAKALANMAYLA  BİŞİ  olmaz.Acaba kaçdafayla bişi olur  SAYIN  ÇOH  DİNDAR  BAKAN HANIM  efendi.Acaba MU kıtasının var olduğuna ınanmanın günahımı büyük yoksa islami bir kuruluşda 45 erkek çocuğa TECAVÜZMÜ  gunahdır?Mutlaka MU kıtasının varlığına ınanmak çok daha büyük günahdır.Helede ATATÜRKÜN  İDDİSİYSA  bu.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, tolonbey said:

Acaba MU kıtasının var olduğuna ınanmanın günahımı büyük yoksa islami bir kuruluşda 45 erkek çocuğa TECAVÜZMÜ  gunahdır?Mutlaka MU kıtasının varlığına ınanmak çok daha büyük günahdır.Helede ATATÜRKÜN  İDDİSİYSA  bu.

Mağdura yatman ibret verici. Araplığa karşısın, ama arabesk yapmaktan geri durmuyorsun. Müslümanlar gibi mağdura yatarak mı savını ayakta tutmayı öğretti sana bu forumda geçirdiğin yıllar?

Bir iddia ile Atatürk ilgilendi diye o iddia ispatlanmış olmuyor. Sana bilimin çerçevesinden bakma çağrısı yapıyoruz, dürtüyoruz, sen ununu elemiş, eleğini asmış dede modunda oyun havası gibi entryler girmeye devam ediyorsun. Flash TV'ye döndürdün dede burayı. Çayını tazeleyin lan dedemin. Hahahaha

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, isabettin yazdı:

Niye inanmayayım, izlemişsindir, doğrudur. Sahte bilim, yarıbilim her yerde pazarlanıyor. Harun Yahya'nın kaynağı Amerikan protestanlarının kitaplarıydı. Sen de bu Adnan gibi sahte bilim saplantısı var. Seviyorsun böyle palavra işleri.

@John Ahmet yazısı neden benden alıntı yapılmış gibi çıkıyor?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, teknisyen said:

@John Ahmet yazısı neden benden alıntı yapılmış gibi çıkıyor?

Senin ondan yaptığın alıntıyı alıntılamışım, lafı sen etmişsin gibi çıkmışsın. Mu-Ahmet'in gizemli parmağı da işin içinde olabilir. Aramızdaki seçilmiş o. Bak adından da belli, Mu ile yan yana getirince Muhammed oluyor. Boru mu.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, isabettin yazdı:

Senin ondan yaptığın alıntıyı alıntılamışım, lafı sen etmişsin gibi çıkmışsın. Mu-Ahmet'in gizemli parmağı da işin içinde olabilir. Aramızdaki seçilmiş o. Bak adından da belli, Mu ile yan yana getirince Muhammed oluyor. Boru mu.

Bunlar kraldan çok kralcı baksana öbek öbek beni alıntılıyorlar. Suçu benim üzerime atmayın herkes kendini suçlasın. Benim suçum Mu hakkında sizin gibi bilim müridlerine hiç yazmamalıydım.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, isabettin yazdı:

Öğrendin mi şimdi hakemli dergi olayını? İnceliyor musun verdiğim bağlantılardaki kaynakları? Orda her şey gerçek. Uydurma konular ortaya atan adamın aklını alırlar aklını. Hahahahaha.

Bilim müridleri derken ne kastettiğimi anlayamayacak kadar hödük bir yapınız var. Kendi aklına güvenmeyip hakemli dergi peşinde olmanız ne çeşit müridler olduğunuzu ispatlıyor. Bilimin ürettiği ve aynı zamanda tekeline sahip Avrupa ve Amerika'nın kendi kibriyle desteklediği her lokmayı yutmaya müstehaksınız. MuHaHaHa

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, John Ahmet said:

Bilim müridleri derken ne kastettiğimi anlayamayacak kadar hödük bir yapınız var. Kendi aklına güvenmeyip hakemli dergi peşinde olmanız ne çeşit müridler olduğunuzu ispatlıyor. Bilimin ürettiği ve aynı zamanda tekeline sahip Avrupa ve Amerika'nın kendi kibriyle desteklediği her lokmayı yutmaya müstehaksınız. MuHaHaHa

Tektonik veri yoksa, şamata yapmayacaksın. Cintonik verilerle, "Tabletler var tabletler" ayağıyla savlarını ancak aşağıdaki videodaki arkadaş kadar ciddiye aldırırsın.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, John Ahmet yazdı:

30 wattlık havadan elektrik üreten cihazını bekliyoruz.

Başkalarının videolarını atıyorsun.Kendin yaptığın projeyi atmıyorsun.

Attığın videolarda detaylı açıklama yok.:)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, isabettin yazdı:

Tektonik veri yoksa, şamata yapmayacaksın.

Al sana su altını detaylandıran özel kameralarla çekilmiş uydu fotoğrafı bak incele...

mu-k%C4%B1tas%C4%B1-nedir-e1527205065148

Hala araştırmaya değer görmüyorsan ve batının neden bunu gizlediğini öğrenmek istiyorsan şu videoları izlemeni şiddetle tavsiye ederim. Videolar kaynak değildir mevcut kaynaklara efektif referanslar içerir.

www.youtube.com/watch?v=ds49rvj7ook&t=586s

www.youtube.com/watch?v=uy_GUagP3OY

www.youtube.com/watch?v=UOwFG8iZ3gk&t=5s

İşim yoktu sana bütün kanıtları sunacaktım. Oku öğren modernizmin cehaletinden uyan.

https://yadi.sk/d/8uykAkmE3ULLfQ

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Al sana su altını detaylandıran özel kameralarla çekilmiş uydu fotoğrafı bak incele...

Hala araştırmaya değer görmüyorsan ve batının neden bunu gizlediğini öğrenmek istiyorsan şu videoları izlemeni şiddetle tavsiye ederim. Videolar kaynak değildir mevcut kaynaklara efektif referanslar içerir.

www.youtube.com/watch?v=ds49rvj7ook&t=586s

www.youtube.com/watch?v=uy_GUagP3OY

www.youtube.com/watch?v=UOwFG8iZ3gk&t=5s

İşim yoktu sana bütün kanıtları sunacaktım. Oku öğren modernizmin cehaletinden uyan.

https://yadi.sk/d/8uykAkmE3ULLfQ

elle oynanmış haritayı uydu görüntüsü diye sunman komik.

youtube linklerin ise çöplük.:)

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, John Ahmet said:

Fotoğrafın Mu silüetli yerini büyüttüğümüzde aşağıdaki görüntü parçası elde ediliyor.

image.png.582720646a9c2a8f9fa2a1665c4836f9.png

Dikkat edilirse, Mu kıyıları açık yeşil bir hatla işaretli. Fotoşok olduğu o kadar belli ki.

Videolar ise o salak Sinan'ın ve konuşmayı beceremeyen vurguları bozuk bir dallamanın daha önce Mu başlığına senin koyduğun uyduruk videoları. O videolarda her şey uyduruk. Mesela, İlhan Yılmam dallamasının videosunda 25.40'ta gözüken Marshall adaları sulama kanalları fotoğrafı Türkiye'de çekilmiş bir Roma dönemi kalıntısı aslında. http://arkeolojihaber.net/2011/12/04/dunyanin-en-eski-su-kanallari-belgesellesti/

Kendini kötü kafalatıyorsun, bak gel sen böyle yapma. Bu boş işleri bırak. Fenne sarıl. İddialarının arkasında duracak durumda değilsin. 

tarihinde isabettin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, isabettin yazdı:

Marshall adaları sulama kanalları fotoğrafı Mersin-Silifke'de çekilmiş bir Roma dönemi kalıntısı aslında

Bunu Mu kıtasında bulacak değillerdi ya... Mu halkının çok göçebe olduğunu dolayısıyla edindikleri kültür ve birikimin Sümer, Maya, Mısır gibi medeniyetlerin lokomotifi olduğunu ve o dönemde dahi tarımla uğraşıp sulama sistemlerinin bulunduğunu kanıtlayan fotoğrafa daha uzaktan baktığımızda Mu uygarlığının ne kadar büyük bir coğrafyayı, neredeyse dünyanın tamamını etkilediğini öğrenmiş oldun.

http://arkeolojihaber.net/2011/12/04/dunyanin-en-eski-su-kanallari-belgesellesti/

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, John Ahmet said:

Bunu Mu kıtasında bulacak değillerdi ya... Mu halkının çok göçebe olduğunu dolayısıyla edindikleri kültür ve birikimin Sümer, Maya, Mısır gibi medeniyetlerin lokomotifi olduğunu ve o dönemde dahi tarımla uğraşıp sulama sistemlerinin bulunduğunu kanıtlayan fotoğrafa daha uzaktan baktığımızda Mu uygarlığının ne kadar büyük bir coğrafyayı, neredeyse dünyanın tamamını etkilediğini öğrenmiş oldun.

http://arkeolojihaber.net/2011/12/04/dunyanin-en-eski-su-kanallari-belgesellesti/

Bak şimdi öyle olmaz ama. Marshall Adaları'ındaki su kanalı kalıntılarının fotoğrafı Marshall Adaları'ından olmalıdır. Marshall Adaları bugün var, batmış da değil. İnternette "Marshall Islands water channels" diye aratınca hiçbir şey çıkmıyor. Demek ki yok böyle bir şey. Olsaydı da demek ki Mu varmış demeyecektik, ama o fotoğraf gerçekten Marshall Adaları'ında çekilmiş olsa en azından fotoğrafın gerçekliğini değil, onun Mu'yu kanıtlamaya etkisinin ne kadar olabileceği konusunu tartışıyor olacaktık. Daha fotoğraflar Türkiye'den çıkıyorken, o videoları ciddiye almamızı bekleme. 

Aynı videoda Borneo'daki dağlık mağaralarda bulunduğu söylenen MÖ 38000 yılına ait kumaş parçaları da üfürük bu arada. Yok öyle bir şey. Borneo'da MÖ 40000 yılına ait mağara yerleşimleri var, ama kumaş mumaş yok.

Çarpıtarak olmaz can Ahmet. 

23 minutes ago, John Ahmet said:

Yosundur onlar başka ne olacak.

O şeridin kalınlığı fotoğrafın ölçeğine göre kestirimde bulununca en az 50 km. Bütün kıyı boyunca 50 km kalınlığında yosun mu olur pezevenk.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...