Jump to content

standart bir insanda kusurlar nelerdir?

Recommended Posts

standart  dememin sebebi  her hangi  bir  genetik  rahatsızlığa  veya  uzuv  yoksunluğu  görmeme  duymama  gibi  unsurlar  olmadan  ciddi  anlamda  kusurlar  nelerdir. 

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yalnız sorulan sorular, açılan başlıklar giderek çekilmez hal almaya başladı... Bu ne kadar zekaya hakaret bir soru?

Buradan neyi çıkaracaksın? Allah'ı mı? Herhangi bir yaratıcıyı mı?

Genetik kusurları, uzuv yoksunluklarını, doğumla gelen anomalileri eleyince daha mı kolay olacak?

Herhangi bir virus bile her şeyini alt üst edip birkaç saatte/günde öldürebiliyor seni. 

Daha ne kusuru arıyorsun acaba... Birileri çıkıp aşılar bulmuş, ilaçlar yapmış da ülkelerin nüfuslarının dörtte üçünün öldüğü vakitler geride kalmış.

İnsan vücudu baştan sona kusurlarla doludur. Tıp da bu yüzden var. Tıp diye bir bilim varken sorulacak soru mu bu?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Yalnız sorulan sorular, açılan başlıklar giderek çekilmez hal almaya başladı... Bu ne kadar zekaya hakaret bir soru?

Buradan neyi çıkaracaksın? Allah'ı mı? Herhangi bir yaratıcıyı mı?

Genetik kusurları, uzuv yoksunluklarını, doğumla gelen anomalileri eleyince daha mı kolay olacak?

Herhangi bir virus bile her şeyini alt üst edip birkaç saatte/günde öldürebiliyor seni. 

Daha ne kusuru arıyorsun acaba... Birileri çıkıp aşılar bulmuş, ilaçlar yapmış da ülkelerin nüfuslarının dörtte üçünün öldüğü vakitler geride kalmış.

İnsan vücudu baştan sona kusurlarla doludur. Tıp da bu yüzden var. Tıp diye bir bilim varken sorulacak soru mu bu?

demek istediğimi  yanlış  anladınız  standart  bir  insanda  örneğin  neyi  eksik  veya  fazladir  veya  neresinde  sorun  vardır. Tanrı  diye  zirlamiyorum  samimiyim  .

Sitelerde Paylaş

Kendi içinde çelişen bir soru. 

Kusur normal olmayan durum için kullanılan bir kelimedir. Bu durumda normal olan nedir ? Kusurun, kusurlu olduğunun kararını hangi referansa göre vereceğiz ? 

41 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

hangi  bir  genetik  rahatsızlığa  veya  uzuv  yoksunluğu  görmeme  duymama  gibi  unsurlar  olmadan

İşte bu referansa göre belirleniyor. Yani sen üçkağıtçılık yapmış oluyorsun.......

►Asıl sorman gereken soru ''Daha iyisi olabilir miydi ?'' Şeklinde olmalıydı. Bu tip basit hatalar yüzünden tartışmalar sayfalarca gidiyor ve kimse ikna edilemiyor. 

Daha iyisi için, 

Yeterince güçlü değiliz. 

Yeterince dayanıklı değiliz. 

yeterince iyi göremiyoruz. 

yeterince iyi duyamıyoruz. 

yeterince hızlı değiliz. 

Yeterince zeki değiliz. 

Her hangi bir konuda yeterince değiliz. 

Yeterince olan her hangi bir varlık için kusurluyuz 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

demek istediğimi  yanlış  anladınız  standart  bir  insanda  örneğin  neyi  eksik  veya  fazladir  veya  neresinde  sorun  vardır. Tanrı  diye  zirlamiyorum  samimiyim  .

Bunlar saçma sapan sorular. Fazlamız eksiğimiz genel olarak yok, çünkü ihtiyaca göre evriliyoruz. Adaptasyon bunu gerektiriyor. Kuyruğa ihtiyacımız kalmadı, kuyruk gitti. Kıla ihtiyacımız kalmadı, kıllar gitti... ...gibi. 

İhtiyaç kalmayan organlar bazen köreliyor, şimdilerde 20'lik dişlerin körelmeye başladığını biliyoruz. Kulak memesinin de önemli bir yararı yok ama kadınlar onu süs için kullandığı için körelmesi zor. 

Çok kabaca yazdım.

Öte yandan ben uçabilsek çok iyi derdim mesela, kanatlarımızın olmamasını bir eksiklik olarak görebilirim. Ya da kas yapımız çok daha güçlü olsa ve çok seri hareket edebilsek...

Bunlar değişir ve düşünürken ciddiye alıp çıkarsamalar yapmaya kalkışmak saçmadır. Çocukçadır.

Buradan varabileceğin hiçbir yer yok. 

Vücudumuz böyle. Başka türlü olsaydı onu doğal algılayacak ve olması gerekenin o olduğunu düşünecektin ya da tersi.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Kendi içinde çelişen bir soru. 

Kusur normal olmayan durum için kullanılan bir kelimedir. Bu durumda normal olan nedir ? Kusurun, kusurlu olduğunun kararını hangi referansa göre vereceğiz ? 

İşte bu referansa göre belirleniyor. Yani sen üçkağıtçılık yapmış oluyorsun.......

►Asıl sorman gereken soru ''Daha iyisi olabilir miydi ?'' Şeklinde olmalıydı. Bu tip basit hatalar yüzünden tartışmalar sayfalarca gidiyor ve kimse ikna edilemiyor. 

Daha iyisi için, 

Yeterince güçlü değiliz. 

Yeterince dayanıklı değiliz. 

yeterince iyi göremiyoruz. 

yeterince iyi duyamıyoruz. 

yeterince hızlı değiliz. 

Yeterince zeki değiliz. 

Her hangi bir konuda yeterince değiliz. 

Yeterince olan her hangi bir varlık için kusurluyuz 

buna mükemmel  olan  Tanridir  insan  bazı  amaçlar  için  kusurlu  yaratılmıştır  dense  biraz  manevî  bir  yaklaşım  oldi  ama  eleştiriniz  ne  olurdu?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

buna mükemmel  olan  Tanridir  insan  bazı  amaçlar  için  kusurlu  yaratılmıştır  dense  biraz  manevî  bir  yaklaşım  oldi  ama  eleştiriniz  ne  olurdu?

Tanrı yok. Sen var diye düşünmek istiyorsan ve bu sana iyi geliyorsa inanmaya devam et.

Bizi niye bulaştırıyorsun, ille de var diye hayallere dalmamızı isteyip oyalıyorsun ki? Tanrı vardır ve kusursuzdur diye düşünüyor, onu bize de ıspatlayacağına inanıp güya tuzak falan kuruyorsun saçma sapan sorularla.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Biraz değil tamamen soyut ve dayanaksız bir öneri. 

Mükemmel biri olamak zorunda mı ? Seni marsa yarım saniyede gönderebileceğimi hayal edebiliyor olmam bunun gerçek olabileceğini mi gösterir ? 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yakma için yani. Kusursuz yapsa yakmada sorun çıkabilir, nesela insanı yanmaz malzemeden yaptı diyelim, nasıl yakacak?

her şey  zıttiyla  bilinirle  ; imtihan  argümanına  çıkıyor  yine  bu  iş  hep  oraya  çıkmak  zorunda  mı  

Sitelerde Paylaş
Just now, akılsızşuursuzatom said:

her şey  zıttiyla  bilinirle  ; imtihan  argümanına  çıkıyor  yine  bu  iş  hep  oraya  çıkmak  zorunda  mı  

Ahlaki açıdan bakarsak, bir tanrının bir insanı yarattı diye onu imtihana sokma hakkı var mıdır? Ayrıca neden imtihana sokar? Amaç nedir?

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ahlaki açıdan bakarsak, bir tanrının bir insanı yarattı diye onu imtihana sokma hakkı var mıdır? Ayrıca neden imtihana sokar? Amaç nedir?

konu yine  neden  yaratti  gibisine  geldi  basliktaki  konuya  dönsek.Tanri  diye  inatlasmiyorum  sadece  bizzat  kusurlu  olan  şeyleri  merak  ediyorum. 

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

konu yine  neden  yaratti  gibisine  geldi  basliktaki  konuya  dönsek.Tanri  diye  inatlasmiyorum  sadece  bizzat  kusurlu  olan  şeyleri  merak  ediyorum. 

Neye göre kusurlu veya kusursuz? Ortaya kıyaslanacak bir şey koy, ona göre kusurlu mu değil mi değerlendirelim.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Hoca kafan basmıyor işte, daha niye zorluyorsun? Sen sana en çok yakışanı yap, üzerine en çok uyan elbiseyi giy: Çok şaşırdım, benim kafa basmadı, o zaman tanrı var yöntemi. Zaten fabrika ayarların tam da bu yönde. Tencere kapak misali. Senin dimağın zaten sana bu rolü biçmiş.

Neden herşey canlı olmuyorrr(!!) Ayarın bu işte.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, teflon yazdı:

Hoca kafan basmıyor işte, daha niye zorluyorsun? Sen sana en çok yakışanı yap, üzerine en çok uyan elbiseyi giy: Çok şaşırdım, benim kafa basmadı, o zaman tanrı var yöntemi.

Zaten fabrika ayarların tam da bu yönde. Tencere kapak misali. Senin dimağın zaten sana bu rolü biçmiş.

Neden herşey canlı olmuyorrr? Ayarın bu işte.

alır  merak  etmeyin  Tanrı  kavramını  şu an  öne  koymayıp  dinliyorum  sizi

Kusurlu insanlar  var  kusurlar  var  ama  standart  bir  insanda  var  mi  konu  bu yani  kusurlu  dogmayip  her hangi  bir  organında  kusur  olmayan  optimum  bir  insanın  kusurları  nelerdir? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...