Jump to content

Sizden Gizlenen Gerçekler 1 - Havadan elektrik üretimi

Recommended Posts

Arkadaşlar sizi borç kölesi haline getirenler var ve bu kişilerin sizlerin öğrenmenizi istemediği bir çok bilgi bulunmaktadır. Bugün size bunlardan birini anlatacağım. Aslında bu konuda yayınlanmış bir belgesel var ve benim bu bilgilerim sırf bu belgeselden kaynaklanmıyor. Belgeselin tümünü izledikten sonra 38:32 noktasına konumlanıp bu yazdıklarımı doğrulayın.

Tesla'nın sözleriyle işte belgeselde konusu geçen yöntem ile ilgili söyledikleri...

"Halka enerjinin zaten havada var olduğunu kanıtlamaya karar vermiştim. 
Bunun için de 80 beygir gücünde bir alternatif akım motoru tasarlayarak 
güç kaynağı olan bir arabaya benzin yerine yerleştirdim. Elektrikli motorum 
bir hafta boyunca başka bir güç kaynağı olmaksızın çalıştı. Bu olağan üstü bir başarıydı. 
Bu aynı zamanda arabanın da saatte 150 km/s hızla gitmesini sağladı ama yatırımcıların tasarımımla
hiç ilgilenmemesi beni çok şaşırttı. Çünkü satın alınmayacak bir şeyle hiç kimse ilgilenmezdi. 
Çünkü insanlar havadan enerji elde ederse, bunun için kimse para ödemezdi. O dönemde bazı gazeteler haberler
yaparak benim kötü ruhlarla ilişkim olduğunu söylediler. Bu beni gerçekten çok üzdü."

Aslında elektriğin bedava üretilebileceğine bunun havada hazır olarak bulunmasına inanmak istiyor ama bir türlü mantığına oturtamıyorsun ve sinirleniyor, bana sataşma ihtiyacı hissediyorsun. Çünkü ilk öğrendiğimde ben de benzer psikolojiyle ilk önce inanmak istemedim fakat aklımı kurcalayan konuları araştırdıkça gerçek olduğunu anladım. Şimdi size bunu anlatacağım. Bu konuları siz araştırıp yeterli tepkiyi gösterebilirseniz sizi borç kölesi haline getirenlere gerekli cevabı verip tüm bu olanakları hayatınıza ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Bu konuda Tesla'nın bu başarısını araştırarak hayata geçiren bu oluşumun hazırladığı bu çok detaylı belgeseli izleyip konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yine videodaki linkleri takip ederek sitelerinde paylaştıkları doküman ve videoları izleyerek nasıl yapılacağı konusunda çok daha detaylı bilgi sahibi olup bir tane de siz yapabilirsiniz.

Belgeseli izlemeye vakit bulamayanlar ve bunu anlayamayanlar için küçük bir açıklama yapayım. Nicola Tesla ismindeki dahi, enerjinin havada zaten var olduğunu anlamış ve bunu kanıtlamak için çeşitli icatlar geliştirmiştir. Bunların çoğunun izlerini tarihten silmeye çalışmışlardır. Çünkü insanların elektriği bedava kullanabilecek olması birçok iş adamının işine gelmemiştir. Şimdi havada gerçekten ihtiyaç duyduğumuz enerji zaten var olabilir mi?

Dünya genelinde her saniye 2000 yıldırım oluşmaktadır. Bu yıldırımlar çeşitli koşullar oluştuğunda kendiliğinden meydana gelmektedir. Bu yıldırımlar ortalama olarak 200 milyon volt ve 50 bin amper gibi 100 ms süren bir elektrik deşarjıdır. Dolayısıyla ortalama olarak bir yıldırımın 1 milyar watt olduğunu buradan hesaplayabiliriz. Dünya üzerinde her saniye 2000 bin yıldırım oluştuğunu söylemiştik dünya genelinde bu küçücük dejarjın bile 2 trilyon watt olduğunu görebilirsiniz. Peki bu enerjiyi elde etmek için yıldırımları beklemeye gerek var mıdır? Hayır yoktur arkadaşlar bu güç dünya üzerinde her an ve dakika hazır olarak bulunmaktadır ve bu gücü elde etmenin çok değişik şekillerde yöntemleri vardır. Size bunlardan bazılarının tüm çalışmalarını gönderebilirim. Elimde baskı devre dosyalarına kadar tamamı bulunmaktadır. Videoda hiç yıldırımlardan bahsetmediğine aldırmayın çünkü bu enerjiye radiant enerji deniliyor ve yıldırımlar sayesinde bu gücün farkında olsak bile bu güç yukarıda hesapladığımızdan çok daha fazladır ve yıldırımlar bu gücün çok küçük bir dejarjıdır. Rezonans frekansı kullanılarak bu gücü elektriğe dönüştüren birbirlerinden farklı fakat bir diğerinin tipolojik eş değeri olan henüz görmediğiniz prototip aşamasında bir çok ürün bulunmaktadır. Eğer bu konuyu öğrenme ve araştırma konusunda ciddi iseniz size bunların hepsini gönderebilirim.

Yine bu konuya paralel atmosferik elektrik konusu bunu bütünler niteliktedir. Bu videoyu izleyip bilgilerinizi artırabilirsiniz. Videodaki crona motora takılmayın şu an bile bu motorların endüstride kullanılan modelleri vardır ve o kadar güçlü ve hızlı çalışan motorlardır ki görseniz şaşarsınız.

tarihinde John Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

videolarında teslanın motorunun şeması  yok.

Kendin yapsaydın kendin anlatırdın.Anlatamadığına göre yalancısın.Şarlatan ve ukalasın.

Evinde böyle bir sistem var mı?yoksa masal anlatıp durma.

Doğal gaza, mutfak tüpüne elektriğe ne diye para veriyorsun?

Teslanın motoru ile çalışan bisikletin bile yok.:)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, teknisyen yazdı:

videolarında teslanın motorunun şeması  yok.

Kendin yapsaydın kendin anlatırdın.Anlatamadığına göre yalancısın.Şarlatan ve ukalasın.

Evinde böyle bir sistem var mı?yoksa masal anlatıp durma.

Doğal gaza, mutfak tüpüne elektriğe ne diye para veriyorsun?

Teslanın motoru ile çalışan bisikletin bile yok.:)

Sen terbiyesiz değilsen bir benzerini senin konunda açıkladım öncelikle ona bir cevabını ver sonra burada paylaştığım her şeyin arkasındayım ve zaten videodaki linkleri takip edersen bu şemalara ulaşacaksın paylaşımım en az 3 saat gerektiriyor bu süreyi harcamayanlar hiç yazmasın. Gerek duymayanlar hele hiç yazmasın ben bu konuya 4 yılımı verdim ve şimdilik toprak bağlantısız bu yöntemle 30W elde edebiliyoruz. Bir arkadaşımla atölye kurduk ve zaman buldukça orada çalışıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Şimdi diyeceksin ki sen hakaret ettiğin için anlatmıyorum.

Bilmediğim yapamadığım için anlatamıyorum diyemeceksin.:0_80cbc_37a71a73_L:

Bakara 30. Hani, Rabbin meleklere, “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti. Onlar, “Orada bozgunculuk yapacak, kan dökecek birini mi yaratacaksın? Oysa biz sana hamdederek daima seni tesbih ve takdis ediyoruz.” demişler. Allah da, “Ben sizin bilmediğinizi bilirim” demişti.

Tesla sizin bilmediklerinizi bilir .Ama @John Ahmet bilmez.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Sen terbiyesiz değilsen bir benzerini senin konunda açıkladım öncelikle ona bir cevabını ver sonra burada paylaştığım her şeyin arkasındayım ve zaten videodaki linkleri takip edersen bu şemalara ulaşacaksın paylaşımım en az 3 saat gerektiriyor bu süreyi harcamayanlar hiç yazmasın. Gerek duymayanlar hele hiç yazmasın ben bu konuya 4 yılımı verdim ve şimdilik toprak bağlantısız bu yöntemle 30W elde edebiliyoruz. Bir arkadaşımla atölye kurduk ve zaman buldukça orada çalışıyoruz.

şemasını verme herkes üretir para kazanamazsın.

satma kendin kullan.satarsan kopyalar herkes.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, teknisyen yazdı:

şemasını verme herkes üretir para kazanamazsın.

satma kendin kullan.satarsan kopyalar herkes.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sana kemik atan yok diye kuduruyon mu köy çomarı seni...

Başlığımda bir çok şeyi tüm nedenselliğiyle anlattım arkadaşlar. Bunları anlayabilecek kalibrede iseniz seviyeli paylaşımlarınızı ve sorularınızı bekliyorum. Soracağınız bir çok soruya cevabım hazır olarak bulunmaktadır ve eğer beni bu sistemlerle uğraşacağınıza ikna ederseniz size tüm şemaları ve baskı devre dosyalarını gönderebilirim.Üreteceğiniz sistem önce sizin ve sonra bir çoğunun bir çok derdine derman olacaktır. İlk etapta uğraşmaya değer hobi projeleri olarak bakabilirsiniz fakat sonra çok daha fazlası olacaktır emin olabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, John Ahmet yazdı:

Konuyu tüm detaylarıyla kavrayabilecek yüksek kalibredeki insanlardan bahsediyorum sen üzerine alınma!

sen şemaları gönder çalışıyorsa kavramak önemli değil.:)

sen göndermezsen ben gönderecem diğer forumlarda yazdıklarını.

tarihinde teknisyen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 21.09.2018 at 01:09, John Ahmet yazdı:

Sana kemik atan yok diye kuduruyon mu köy çomarı seni...

Başlığımda bir çok şeyi tüm nedenselliğiyle anlattım arkadaşlar. Bunları anlayabilecek kalibrede iseniz seviyeli paylaşımlarınızı ve sorularınızı bekliyorum. Soracağınız bir çok soruya cevabım hazır olarak bulunmaktadır ve eğer beni bu sistemlerle uğraşacağınıza ikna ederseniz size tüm şemaları ve baskı devre dosyalarını gönderebilirim.Üreteceğiniz sistem önce sizin ve sonra bir çoğunun bir çok derdine derman olacaktır. İlk etapta uğraşmaya değer hobi projeleri olarak bakabilirsiniz fakat sonra çok daha fazlası olacaktır emin olabilirsiniz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/havadan-elektrik-üretimi-ve-teslanın-gizli-sırrı.120600/

Bu forumdaki kel  resimli üye sen misin?:)

http://www.free-energy-info.com/Chapt7.html

dediğin devrelerde  bunlar mı?:)

Sitelerde Paylaş

Başlık sahibi konuyu ne için açmış bilemem ama evet arkadaşlar havada elektrik var.

Kendim daha önce kendi kendini yetiştirmiş elektronik teknisyeniydim ve freelance olarak çalışıyordum. O sıralar neredeyse bütün zamanım çeşitli elektronik deneyler yapmakla geçiyordu.

Bir gün bir eve TV anteni bağlıyorum, anteni ve kabloyu bağladıktan sonra kabloyu eve geçirdim, ev zeminde, anten kablosunun açık olan ucundan tuttuğum anda hafif bir elektrik çarpmasıyla karşılaştım, oysa kabloda elektrik olması mümkün değildi, zira herhangi bir yer ile teması yoktu, sadece antene bağlıydı.

Olayı takip ettiğimde şöyle bir durumla karşılaştım, antenin direği demirdi, bu demir de damdaki saca bağlıydı, sacın hiç bir yer ile teması yoktu, öylesine damın üzerindeydi. Bu olayı pratikte deneyimlemek için bir buçuk volt ile çalışan bir Led lambası kullandım. Bizim evin balkonunda bulunan ortalama iki metre karelik saca bu lambanın bir ayağını bağladım, lambanın diğer ayağını da bakır kablo ile doğrudan toprağa bağladım. Led lambanın normal şekilde yandığını gördüm. Daha sonra üç volt ile çalışan el feneri lambasını bağladığım da o da normal şekilde yandı. Bu deneyi pratikte gördükten sonra benzer işlemi hoparlöre uyguladım, hoparlörden vınlama sesiyle birlikte TRT'nin yerel radyo yayını net olarak duyuluyordu. Bir hoparlör ve bir sac ile olan bu radyo olayından sonra  ben de işi ileri götürme fikri doğdu. Havadan radyo yayını çeken çeşitli elektronik parçalarla kibrit kutusu ebatında bir alıcı yaptım. Bu alıcıya 45 santim boyutunda sarı maden anten ekledim, bu anten hem anten görevi yapıyordu hemde alıcının çalışması için elektrik enerjisini karşılıyordu. Alıcı o kadar düşük enerjiyle çalışıyordu ki, mikro volt ve mikro amper çalışmasına yetiyordu. Hatta alıcının besleme kaynağına kendi elimi vurmam dahi yeterli geliyordu. Malumunuz biz insanlarda da çok düşük elektrik enerjisi bulunuyor. Anlayacağınız gibi arkadaşlar havada bulunan elektrik zaman içinde sacda birikme yapıyor, olayın özeti budur.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bilgivehis yazdı:

Başlık sahibi konuyu ne için açmış bilemem ama evet arkadaşlar havada elektrik var.

Kendim daha önce kendi kendini yetiştirmiş elektronik teknisyeniydim ve freelance olarak çalışıyordum. O sıralar neredeyse bütün zamanım çeşitli elektronik deneyler yapmakla geçiyordu.

Bir gün bir eve TV anteni bağlıyorum, anteni ve kabloyu bağladıktan sonra kabloyu eve geçirdim, ev zeminde, anten kablosunun açık olan ucundan tuttuğum anda hafif bir elektrik çarpmasıyla karşılaştım, oysa kabloda elektrik olması mümkün değildi, zira herhangi bir yer ile teması yoktu, sadece antene bağlıydı.

Olayı takip ettiğimde şöyle bir durumla karşılaştım, antenin direği demirdi, bu demir de damdaki saca bağlıydı, sacın hiç bir yer ile teması yoktu, öylesine damın üzerindeydi. Bu olayı pratikte deneyimlemek için bir buçuk volt ile çalışan bir Led lambası kullandım. Bizim evin balkonunda bulunan ortalama iki metre karelik saca bu lambanın bir ayağını bağladım, lambanın diğer ayağını da bakır kablo ile doğrudan toprağa bağladım. Led lambanın normal şekilde yandığını gördüm. Daha sonra üç volt ile çalışan el feneri lambasını bağladığım da o da normal şekilde yandı. Bu deneyi pratikte gördükten sonra benzer işlemi hoparlöre uyguladım, hoparlörden vınlama sesiyle birlikte TRT'nin yerel radyo yayını net olarak duyuluyordu. Bir hoparlör ve bir sac ile olan bu radyo olayından sonra  ben de işi ileri götürme fikri doğdu. Havadan radyo yayını çeken çeşitli elektronik parçalarla kibrit kutusu ebatında bir alıcı yaptım. Bu alıcıya 45 santim boyutunda sarı maden anten ekledim, bu anten hem anten görevi yapıyordu hemde alıcının çalışması için elektrik enerjisini karşılıyordu. Alıcı o kadar düşük enerjiyle çalışıyordu ki, mikro volt ve mikro amper çalışmasına yetiyordu. Hatta alıcının besleme kaynağına kendi elimi vurmam dahi yeterli geliyordu. Malumunuz biz insanlarda da çok düşük elektrik enerjisi bulunuyor. Anlayacağınız gibi arkadaşlar havada bulunan elektrik zaman içinde sacda birikme yapıyor, olayın özeti budur.

Evet uzak radyo, tv, wifi vericilerinin çok düşük güç kaynağı olabileceğini herkes biliyor fakat kendi hikayeni anlatman güzel olmuş yine bunu bilmeyenler de olabilir. Fakat benim bahsettiğim bundan çok daha fazlası...

Şimdi senden bir şey rica etsem senden kredi kartından biraz daha büyük bir devre tasarlamanı istesem. Tüm baskı devre dosyaları mevcut malzemeler 20-30 TL arası tedarik edilebiliyor. Bu sistemin tasarımını bir çok kişiden istedim hatır gönül işi olduğu için hep yarım kaldı. Gerçek manada bununla uğraşıp bu sistemi tamamlasan ister bunu bir hobi projesi gibi düşün yada profesyonel olarak bak sana karşılığını ödeyebilirim. Bu konuda benimle çalışmak ister misin?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Kalibre mi! :lol: Bir insanın havadan bedava elektrik enerjisi üretmekten bahsederken utanıp yüzünün kızarmaması için iki olasılık var: Ya utanmaz arlanmaz pislik bir şarlatan olması, ya akıl hastası olması.

Bilmediğiniz işlere burnunuzu sokmayın. Hadi tamam ben çok akıllı sayılmayabilirim. Çok akıllı olduğumu iddia etmiyorum fakat bu adamın akıl hastası yada şarlatan olduğunu söyleyebilir misin? 

Milyarlarca voltluk elektrik dejarjı oluşturan yıldırımları izleyip sonra eline küçük bir kapasitör alıp kendine şu soruyu sor; 

"Acaba ben bu devasa kapasitör gibi davranan dünyadaki elektrik ile elimdeki bu küçücük kapasitörü şarj edemeyecek kadar aptal olabilir miyim?"

Sor kendine bu soruyu ve cevaplamaya çalış.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, John Ahmet yazdı:

Bilmediğiniz işlere burnunuzu sokmayın. Hadi tamam ben çok akıllı sayılmayabilirim. Çok akıllı olduğumu iddia etmiyorum fakat bu adamın akıl hastası yada şarlatan olduğunu söyleyebilir misin? 

Milyarlarca voltluk elektrik dejarjı oluşturan yıldırımları izleyip sonra eline küçük bir kapasitör alıp kendine şu soruyu sor; 

"Acaba ben bu devasa kapasitör gibi davranan dünyadaki elektrik ile elimdeki bu küçücük kapasitörü şarj edemeyecek kadar aptal olabilir miyim?"

Sor kendine bu soruyu ve cevaplamaya çalış.

Yıldırımdaki enerjiyi depolayacak kapasitor yok.Bulutlar ile yer arası  ortalama 3-5 kilometre.

Kapasitorun yalıtkan tabakası 5 kilometreden fazla olması lazım.yüzey alanıda bulutun yüzey alanı kadar olması gerekiyor.:0_80cbc_37a71a73_L:

elektromanyetik dalgalara gelince çevrende verici yoksa  üreteceğin güç 0.00025 watt olur en fazla.

Sitelerde Paylaş

Bedava elektrik enerjisi diye bir şey yok, herhangi bir sistem kurmadan elektrik enerjisi elde edemezsiniz. 

Buradaki en büyük sorun fizik değil o işim mühendisliğidir. Zira sana kimse güneş paneli kurma bedava enerji üretme demiyor. 

Ama fark ediyoruz ki işin astarı yüzünü geçiyor, evde kurduğun bu güneş enerjisi sistemi ve onun bakımı satın aldığın elektriğe ödediğin parayı katlıyor. 

Bu sistemlerin kurulum maliyeti bakım maliyeti, teknik açıdan bilgi ihtiyaçları kişisel kullanım için uygun değil. Yani bahsi geçen sistem gerçek olsa bile kişisel kullanım için uygun olması için çok fazla şartı sağlamalı. 

Aksi halde maliyet + bakım + kâr toplam oranı ile şirketler sana satmaya devam eder. Tabi bulunan yeni yöntem daha eskikerine oranla genel toplamda daha ucuz ise....

Bedava elektrik miş.... Parmağınızı şıklatıp elektriği getiremiyorsanız bedava elektrik falan yoktur. 

Sitelerde Paylaş

Aslında üretim oranı fonksiyoneldir. 

Örneğin bir evin enerji ihtiyacını karşılamak için kurulan sistemin bakım ve maliyeti buna değer olmazken, aynı sistemin devasa ölçülerde kurulmuş hali buna değer olabilir. Tabiki enerjiyi sattığınızı veya tamamını kullandığınızı var sayıyoruz....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...