Jump to content

Tavus Kuşu

Recommended Posts

Darwin'in meşhur tavus kuşları tüm dünyada bilinir. En süslü canlılardan biri aynı zamanda.

Eğer bu canlının tanrı tarafından tasarlanmadığını kanıtlanırsa tanrıya inanmanın pek mantıklı olmayacağına karar verdim.

Videosu da burada: 

*Bu canlının kafasındaki süsten başlamak istiyorum. Yukarı doğru uzanan saç benzeri süsü bu canlıya estetik bir görüntü katmış. Eğer hayali bir kuş tasarlanmak istenseydi böyle bir süsün kullanılması olası olurdu.

*Bir diğer özelliği kanatlarındaki gözler, bunlar göz şeklinde olup rakibini şaşırtmak için kullanılan bir özellik. Tıpkı bir göze benzemesi bilinçli olarak var olduğuna atıfta bulunuyor.

*Kanatlarını açtığında estetik bir görüntü oluşuyor yine gövdesi ile gayet uyumlu görünüyor.

*Renkleri ise parlayan ve özel bir renk. Canlının bütünlüğü ile uyumlu.

*Kuyruğundaki tüyler ise yine geriye doğru uzanmış estetik bir görüntüye sahip.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 162
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tavus kuşu bir tasarımcı tarafından,tasarlanarak yoktan mı var edildi?
Tavus kuşu ne zaman yaratıldı?
Yaratılış sayıları kaçtı?Kaç erkek ve kaç dişi?
Virüsler,bakterilerde mi bir tasarlayıcı tarafından,tasarlanarak yoktan var ediliyorlar?
Bir tasarlayıcı,canlıları hasta eden virüs ve bakterileri özel olarak tasarlayıp,yoktan var edipde mi,dünyaya salıyor?Şu virüsten 10.000 adet yaratayım da,dünyanın şu bölgelerine salayım mı diyor?

Kakapoyu ele alalım.Bu papağan türü uçamıyor.Evrimsel süreçte uçma özelliğini yitirmiş.Ama yoktan var eden,bir tasarımcıyı savunana göre bu kuş kanatlı,ama uçamayacak bir şekilde tasarlanarak yoktan var edilmiştir.Atıyorum 20 milyon önce yaratılmışlardır,yaratılış sayıları da 5000dir gibi.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tanrı bu eseri ile hangi yarışmaya katılacak? Tvler canlı yayınlayacak mı?

7 dakika önce, illusion_ yazdı:

Darwin'in meşhur tavus kuşları tüm dünyada bilinir. En süslü canlılardan biri aynı zamanda.

Eğer bu canlının tanrı tarafından tasarlanmadığını kanıtlanırsa tanrıya inanmanın pek mantıklı olmayacağına karar verdim.

Videosu da burada: 

*Bu canlının kafasındaki süsten başlamak istiyorum. Yukarı doğru uzanan saç benzeri süsü bu canlıya estetik bir görüntü katmış. Eğer hayali bir kuş tasarlanmak istenseydi böyle bir süsün kullanılması olası olurdu.

*Bir diğer özelliği kanatlarındaki gözler, bunlar göz şeklinde olup rakibini şaşırtmak için kullanılan bir özellik. Tıpkı bir göze benzemesi bilinçli olarak var olduğuna atıfta bulunuyor.

*Kanatlarını açtığında estetik bir görüntü oluşuyor yine gövdesi ile gayet uyumlu görünüyor.

açık  ve  net  değil mi? Bu  muhteşemlik  sağduyulu  bir  insan  gidip  bunu  bir  arap  putuna  dayandirmaz ama  üstün  bir  güç  olduğunu  ve  bir  bilinç  olduğunu  takdir  eder  sanırım. 

Sitelerde Paylaş

Guguk kuşu yumurtalarını saksağan yuvasına koyuyor,saksağan kuşunun yumurtalarını yuvadan atıyor.Saksağan bu yumurtaların üstünde kuluçkuya yatıyor ve yumurtadan çıkan guguk kuşu yavrusunu kendi yavrusu olarak görüyor.Bu kuşlar şimdi bir akıllı tasarımcı tarafından yoktan var edildiler,değil mi?Guguk kuşunu bu şekilde sinsi ve kurnaz şekilde tasarlayan da,bir tasarımcı değil mi?Yalnız bu tasarımcı baya bir yavşakmış ?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sivrisinekler taşıdıkları mikroplarla,her yıl yüzbinlerce insanı öldürüyorlar.Bunların başında sıtma geliyor.Akıllı bir tasarımcı ,kan emen,hastalık taşıyıcı bu sivrisineği tasarlayarak,puff diyerek yoktan var etmiş,bu sivrisinekten atıyorum bu 500.000 tane yaratmış,salmış bunları dünyaya.Sonra bu sivrisinekler sıtmaya neden olan yoktan var edilmiş olan parazitlerle enfekte olmuşlar ve yüzbinlerce insanı öldürmüşler.Akıllı tasarımcıya bak sen.Peki bir tasarımcının puff diyerek,canlıları yoktan var etmesini aklınız nasıl alıyor?Aranızda yoktan var edilmiş bir canlı türü gören var mı?Düşünün bir tasarımcı puff diyor ve gözünüzün önünde yeni bir canlı türü bitiveriyor.Bir otçul canlı örneğin,gözünüzün önünde bitiveriyor.İşte siz tasarımcılar canlıların böyle,birdenbire yoktan var edildiğini söylüyorsunuz.İşte bu da akıl alır gibi değil.

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, Buzul yazdı:

Virüsler,bakterilerde mi bir tasarlayıcı tarafından,tasarlanarak yoktan var ediliyorlar?
Bir tasarlayıcı,canlıları hasta eden virüs ve bakterileri özel olarak tasarlayıp,yoktan var edipde mi,dünyaya salıyor?Şu virüsten 10.000 adet yaratayım da,dünyanın şu bölgelerine salayım mı diyor?

Size bu konuda haksızsınız dersem haksızlık etmiş olurum... Bunca saçma virüs ve bakteri varken bunların tasarlandığını söylemek tanrının amacının ne olduğunu karmaşıklaştırıyor sanki? Olmadığı anlamına mı geliyor bu sizce?

48 dakika önce, Buzul yazdı:

Kakapoyu ele alalım.Bu papağan türü uçamıyor.Evrimsel süreçte uçma özelliğini yitirmiş.Ama yoktan var eden,bir tasarımcıyı savunana göre bu kuş kanatlı,ama uçamayacak bir şekilde tasarlanarak yoktan var edilmiştir.Atıyorum 20 milyon önce yaratılmışlardır,yaratılış sayıları da 5000dir gibi.

Bu canlıyı ilk defa görüyorum, bunun elbette tasarımla açıklanır bir tarafı yok fakat bunun tavus kuşunun tasarımla açıklanır tarafını sildiğini düşünmüyorum. Bu tasarıma benzemiyor diye tavus kuşu da tasarım değildir dersek mantıklı düşünmüş mü oluruz?

32 dakika önce, Buzul yazdı:

Sürüdeki bir koyun uçurumdan atlayınca,arkasından diğer koyunlar da atlıyor ve 500 koyun ölüyor.Bu koyun denilen canlı,bir akıllı tasarımcı tarafından tasarlanarak yoktan var edildi değil mi?☺️

Besin olarak kullanmak için bilerek salak yaratılmış canlılar da olabilir. Böyle de açıklayabiliriz...

28 dakika önce, Buzul yazdı:

Guguk kuşu yumurtalarını saksağan yuvasına koyuyor,saksağan kuşunun yumurtalarını yuvadan atıyor.Saksağan bu yumurtaların üstünde kuluçkuya yatıyor ve yumurtadan çıkan guguk kuşu yavrusunu kendi yavrusu olarak görüyor.Bu kuşlar şimdi bir akıllı tasarımcı tarafından yoktan var edildiler,değil mi?Guguk kuşunu bu şekilde sinsi ve kurnaz şekilde tasarlayan da,bir tasarımcı değil mi?Yalnız bu tasarımcı baya bir yavşakmış ?

Saksağanlar nasıl çoğalıyor öyleyse diyeceğim ki bu her zaman olmadığı anlamına gelir bunun.

Size tanrının burada yavşakça bir şey yapmadığını söylersem yalan söylemiş olurum. Yani dengesizce bir hareket bu.

Peki tanrı neden dengesiz olamaz? Dengesiz olacağı hiç olmayacağı anlamına mı geliyor?

Kusurlu bir yaratıcı da mı olamaz?

Tanrı dinler tarafından yüceltiliyor, dinlerin de uydurma olduğunu düşünürsek tanrının yüce bir yaratıcı olduğuna dair elimizde gerçekçi olmayan düşüncelerden başka bir şey kalmıyor bu konuda.

Tanrı guguk kuşundaki bu ayrıntıyı düşünüp yaratana kadar bir hastalığı yok etmeye uğraşsa daha iyi yapmış olurdu, böyle bir tanrı bize zarardan başka bir şey getirmez fakat bu olmadığı anlamına da gelmiyor işte asıl sorun burada başlıyor.

Şunu da unutmamak gerekir ki insanda iyileşme mekanizması da var. Örneğin, bağışıklık sistemi veya derinin yaralandığında kendini yenilemesi gibi.

Bu gerçekten karmaşık bir konu.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Buzul yazdı:

İşte siz tasarımcılar canlıların böyle,birdenbire yoktan var edildiğini söylüyorsunuz.İşte bu da akıl alır gibi değil.

Ben böyle bir şey söylemiyorum kesinlikle. Hatta yoktan var etmenin saçma olacağını söylüyorum, tanrının veya bizi oluşturan uzaylı bir uygarlığın da evrimle oluşmuş olabileceğini söylüyorum.

Sivrisinekler gerçekten insanı çok rahatsız eden bir canlı. Bunu yaratmadaki amaç insanları rahatsız etmekmiş gibi sanki.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, dursun yazdı:

Tavus kuşu görünüm olarak güzel bir canlı diye, illaki yaratılmış olması mı lazım? Bir sürü de çirkin canlı var. Güzel olan Allah'ın yaratıcı olduğuna delil de, güzel olmayan canlılar Allah'ın yaratıcı olduğuna muhalif mi? 

Muhalif olmadığı söylenemez, şöyle bir durum var. Çirkin canlılar var diye iyi olanları tasarımdan saymamak doğru bir düşünce değil bana göre.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, illusion_ yazdı:

Sivrisinekler gerçekten insanı çok rahatsız eden bir canlı. Bunu yaratmadaki amaç insanları rahatsız etmekmiş gibi sanki.

hayır amaç sivrisineklerin yaşamak uğruna evrimleşmesi

bakın sorununuz şu

"sonuçtan nedene gitmek"

bu bir mantık hatasıdır

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, illusion_ yazdı:

Ben böyle bir şey söylemiyorum kesinlikle. Hatta yoktan var etmenin saçma olacağını söylüyorum, tanrının veya bizi oluşturan uzaylı bir uygarlığın da evrimle oluşmuş olabileceğini söylüyorum.

Evrim varsa ve bir gerçekse,akıllı tasarımcı dediğimiz tasarımcı evrime nasıl karışacak.Şu canlıyı şu şekilde evrilteyim,bunu da bu şekilde evrilteyim diyip el mi atacak.Akıllı tasarımcının evrimsel süreçte nasıl bir etkisi olabilir?Örnek olarak tavus kuşu evrimsel süreçte bu duruma geldiyse,akıllı tasarımcının tavus kuşununun bu duruma getirmede nasıl bir etkisi olabilir?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, illusion_ yazdı:

Videosu da burada: 

Zaten kuş evrimleşirken vücuduyla benzerlik göstererek evrimleşiyor. 

Ve buradaki bu evrimi onun cinsel seçilim yoluyla kalıtımını aktarmasını sağlıyor. Ve zamanla erkekler sürekli üredikleri ve kalıtımını yaydıklarından git gide daha da rekabet zorlaşıyor ve bir adım daha ileriye gitmeye çalışılıyor.

Neden dişiler güzel değil?

Çünkü seks gibi bir problemleri yok ( minimum da diyebiliriz) 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, illusion_ yazdı:

Muhalif olmadığı söylenemez, şöyle bir durum var. Çirkin canlılar var diye iyi olanları tasarımdan saymamak doğru bir düşünce değil bana göre.

Aynı düşüncedeyiz sanırım hocam. "Allah ne güzel yaratmışsın bu hayvanı" ile " Allah ne diye yaratmış bu hayvanı" demenin hiçbir farkı yok bence. Yani ne güzel canlılar, ne de çirkin canlılar; Allah'ın varlığı yada yokluğunun göstergesi değildir benim açımdan. Bu durumlarda bilimsel açıklamalar daha tatmin edici. Benim açımdan öyle yani...

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, illusion_ yazdı:

Bu canlıyı ilk defa görüyorum, bunun elbette tasarımla açıklanır bir tarafı yok fakat bunun tavus kuşunun tasarımla açıklanır tarafını sildiğini düşünmüyorum. Bu tasarıma benzemiyor diye tavus kuşu da tasarım değildir dersek mantıklı düşünmüş mü oluruz?

Tavus kuşu tasarım diyorsan,tasarlanmış bir şekilde yoktan var edilerek,birdenbire yaratıldığını söylemiş olursun.Tavus kuşu evrimsel süreçle tasarlanarak bu duruma getirildi diyorsan,bu tasarımcının tavus kuşunun evrimine el atıp,karıştığını söylemiş olursun.Peki bu olabilir mi,olanıklı bir durum mu?Nasıl oluyor bu?Tasarımcı tavus kuşunun genlerine karışarak,el atarak mı onu bu duruma getirmiş.

Sitelerde Paylaş

Erkek tavus kuşlarının güzelliğini hayali bir varlıktan ziyade dişi tavus kuşları belirlemiştir.

Karar mercii dişi tavus kuşlarıdır.

Bunların şimdiki görünümü, öyle bir gecede ansızın gerçekleşmedi. Milyon senelik bir süreç sözkonusu.

Mesele gayet basit: En yakışıklı olan erkek, en fazla dişiyi düdükler. Haliyle en fazla cücük sahibi olur.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...