Jump to content

Keşfedilmemiş kıtalar ve son peygamber

Recommended Posts

Bilindiği  üzere  bazı  kıtalar daha  sonra  keşfedilmiştir. Hz.Muhammed son  peygamber  olduğuna  göre  ve  sahte  resüller  çıkınca  hemen karşı  çıkıldığı  vakidir. Örneğin; amerika  kıtasında  son  peygamberden  habersiz  bir  toplumu  ben  peygamberim diye  birisi  inandırsa  ve  bu  olay  islamdan  sonraki  tarihlerde olsa. insanlar  onun  sahte  peygamber  olduğunu  hangi  kıyaslamaya  göre  yapabilirler sizce hatta  kıta  keşfedilene  dek  insanlar  tarafından  gerçek  peygamber  olarak  görüleceği  için  son  peygamber  dusuncesi  bir  kesintiye  uğramış  gibi  durmaz  mı?

not; amerika  kıtasındaki  insanlarin  ne  son  peygamber ne de  son  kitaptan  haberleri  yok  diye  varsayarak  sordum  soruyu. 

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Bilindiği  üzere  bazı  kıtalar daha  sonra  keşfedilmiştir. Hz.Muhammed son  peygamber  olduğuna  göre  ve  sahte  resüller  çıkınca  hemen karşı  çıkıldığı  vakidir. Örneğin; amerika  kıtasında  son  peygamberden  habersiz  bir  toplumu  ben  peygamberim diye  birisi  inandırsa  ve  bu  olay  islamdan  sonraki  tarihlerde olsa. insanlar  onun  sahte  peygamber  olduğunu  hangi  kıyaslamaya  göre  yapabilirler sizce hatta  kıta  keşfedilene  dek  insanlar  tarafından  gerçek  peygamber  olarak  görüleceği  için  son  peygamber  dusuncesi  bir  kesintiye  uğramış  gibi  durmaz  mı?

not; amerika  kıtasındaki  insanlarin  ne  son  peygamber ne de  son  kitaptan  haberleri  yok  diye  varsayarak  sordum  soruyu. 

İslam'ın tanrısının en komedi yönü de buradadır. Sen son din gönder, aradan 800 küsür yıl geçsin, o kadar yıldan sonra Amerika yerlilerinin ilk tanıştığı din hıristiyanlık olsun. Bu, dramdır. Sen nasıl Allahsın, yeni din gönderiyorsun, yeni kıtaya ulaşması yüzyıllarca mümkün olmuyor. O kadar yüzyılın ardından olsa yine iyi, gene olmuyor, ola ola Amerika yerlileri rahip-papaz takımını buluyor karşısında. Hassiktir be Kesafettin abi. Hahahahaha.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, isabettin yazdı:

Allah kendi habersizmiş zaten, Google Earth'ü eksik indirmiş muhtemelen. Haberi olsa Amerika kıtasına ilk hıristiyanlar değil, müslümanlar çıkarma yapardı. 

Hadi Allah Google Earth’in free sürümünü aldı diyelim, Muhammed miraca çıkarken aşağı dönüp bi baksaydı ya şu an tüm Amerika müslüman olacaktı.Ah ülen ah?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Phocas said:

Hadi Allah Google Earth’in free sürümünü aldı diyelim, Muhammed miraca çıkarken aşağı dönüp bi baksaydı ya şu an tüm Amerika müslüman olacaktı.Ah ülen ah?

Ödenek yetersizliğinden dolayı rafa kaldırıldığını söyleyenler de var Amerika'ya tebligat işinin.

Sitelerde Paylaş

Amerigo Vespuçi Amerika'ya ilk ulaştığında allah inanmamış. Ben öyle bir kıta yaratmadım, bir ada gözüne çok büyük görünmüş Amerigo kulumun demiş. Fakat Kristof Kolomb Amerigo'ya inanmış. Hazırlıklarını tamamlayıp yola çıkmış. Allah Kolomb'a çok öfkelenmiş bana mı inanıyor Amerigo'ya mı tapıyor diye. Cebrail'e gemiyi batırmasını emretmiş. Cebrail allahın saçma sapan emirlerinden bıktığı için he he deyip oyalamış.

Zaten en son Arap çöllerinde bir peygamber seçtim, git ona ayetlerimi okumasını emret deyip emri yerine getirmek için gittiğinde herifi görünce sinir olmuşmuş. Herife oku deyince herif okuma bilmem demesin mi? Cebrail sinirden herifi tutmuş iyice bir sıkıştırmış öfkesinden. Oku ülen dedikçe valla billa okumam yok deyince iyice öfkeleniyormuş. Senin seçeceğin peygamberin de vereceğin görevin de diye söylene söylene geri dönmüşmüş.

O yüzden Cebrail o günden beri işi hep savsaklıyormuş. Ayetler hep gecikiyor ve muhammed hep zor durumlarda kalıyormuş. Cebrail işi yine savsaklayınca Kolomb Amerika'ya varmış!

Allah kıvırtmaya başlamış yaaa ben de bu kıtayı Kızılderilileri filan yarattığımı, bunlara peygamber göndermeyi niye unutmuşum yaaa, allahallaaaa demeye başlamış! Cebrail saçmalama allah zaten sensin ne allahallahı demiş. Allah sus hep senin yüzünden gemiyi batır dedim sana diye çıkışmış.

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, isabettin yazdı:

Ödenek yetersizliğinden dolayı rafa kaldırıldığını söyleyenler de var Amerika'ya tebligat işinin.

Ganimet’in en azından 5 te 2’si Allah ve elçisine ait olsaydı ödenek işi tamamdı, pis bedeviler, gözleri doymamış.

Sitelerde Paylaş

Cebrail artık dayanamayıp ülen sana allahlık diplomasını bakkal mı verdi, sen hiç mi bir tanrının yanında staj görmedin, embesil misin ülen, o gemiyi batır bu gemiyi batır nereye kadar diye söylenmeye başlamış. Allah Cebrail'i hiç böyle görmediği için ağzı açık bakakalmış. İçinden "aha İblis'den sonra bu da kafayı yedi. Yoksa ben bunlara çok mu baskı yapıyorum" demiş. 

Cebrail ağzını açmışken gözünü de yummuş: "Ülen salak, senin hâlâ rüzgar kesilirse gemiler denizin ortasında kalakalır dediğin zamanlarda aklın, geri kafalı idyot! İnsanlar motoru icat etti, motoru, motor bilin mi sen motor?" Allah şaşkın şaşkın bakıyormuş eyvaaah İblis'ten sonra bunu da kaybettim diye. Cebrail'in öfkesi bir türlü geçmiyormuş:

Oturduğun arştan kalkma, lök gibi yerleş, ondan sonra oraya koş Cebrail buraya koş Cebrail! Ülen arşından totonu kaldır da eğil bir dünyaya bak embesil! Dünyada neler oluyor bir öğren! Gemi batır, kavim helak et, tufan yap, yanardağ fışkırt, deprem yap! Eeee yettin lan sen! Cebrail kapıyı çarpıp çıkmış.

Allah kararıp kalmış. Cebrail lanetlilerden oldu yerine Mikail geçti desem mi ki diye düşünmüş. Hâla düşünüyormuş. Kafa biraz yavaş basıyormuş da o bakımdan...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...