Jump to content

Kuran’dan tutarsız ayetler..

Recommended Posts

İlk önce şu ayeti asıp konuya başlayalım..

34:50- Ben eğer sapmışsam, ancak kendi aleyhime sapmış olurum. Eğer hidayete ermişsem, bu da Rabbimin bana vahyettiği sayesindedir. Şüphesiz O, hakkıyla işitendir, kuluna çok yakındır.”

Bakalım Muhammed yoldan sapmış mı, yoksa hidayete mi ermiş?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, Phocas yazdı:

İlk önce şu ayeti asıp konuya başlayalım..

34:50- Ben eğer sapmışsam, ancak kendi aleyhime sapmış olurum. Eğer hidayete ermişsem, bu da Rabbimin bana vahyettiği sayesindedir. Şüphesiz O, hakkıyla işitendir, kuluna çok yakındır.”

Bakalım Muhammed yoldan sapmış mı, yoksa hidayete mi ermiş?

varmak  istediğiniz nokta  nedir?

Sitelerde Paylaş

28:46- Yine biz  seslendiğimiz zaman Tûr’un yan tarafında da değildin. Fakat Rabbinden bir rahmet olarak, senden önce kendilerine hiçbir uyarıcı gelmeyen bir kavmi, düşünüp öğüt alsınlar diye uyarman için sana bildiriyoruz.

Bu ayete göre Mekke tarafına hiç uyarıcı gelmemiş..

Aşağıda ki ayetlere göre Muhammed öncesinde Mekke tarafı, İbrahim tarafından Kabe inşa edilerek çoktan uyarılmış..

2:125 -Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı İbrahim’den kendinize bir namaz yeri edinin. İbrahim ve İsmail’e şöyle emretmiştik: “Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rükû ve secde edenler için evimi (Kâbe’yi) tertemiz tutun.”

2:126- Hani İbrahim, “Rabbim! Bu şehri güvenli bir şehir kıl. Halkından Allah’a ve ahiret gününe iman edenleri her türlü ürünle rızıklandır” demişti. Allah da, “İnkâr edeni bile az bir süre, (bu geçici kısa hayatta) rızıklandırır; sonra onu cehennem azabına girmek zorunda bırakırım. Ne kötü varılacak yerdir orası!” demişti.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Phocas yazdı:

28:46- Yine biz  seslendiğimiz zaman Tûr’un yan tarafında da değildin. Fakat Rabbinden bir rahmet olarak, senden önce kendilerine hiçbir uyarıcı gelmeyen bir kavmi, düşünüp öğüt alsınlar diye uyarman için sana bildiriyoruz.

Bu ayete göre Mekke tarafına hiç uyarıcı gelmemiş..

Aşağıda ki ayetlere göre Muhammed öncesinde Mekke tarafı, İbrahim tarafından Kabe inşa edilerek çoktan uyarılmış..

2:125 -Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı İbrahim’den kendinize bir namaz yeri edinin. İbrahim ve İsmail’e şöyle emretmiştik: “Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rükû ve secde edenler için evimi (Kâbe’yi) tertemiz tutun.”

2:126- Hani İbrahim, “Rabbim! Bu şehri güvenli bir şehir kıl. Halkından Allah’a ve ahiret gününe iman edenleri her türlü ürünle rızıklandır” demişti. Allah da, “İnkâr edeni bile az bir süre, (bu geçici kısa hayatta) rızıklandırır; sonra onu cehennem azabına girmek zorunda bırakırım. Ne kötü varılacak yerdir orası!” demişti.

bu  ayetlerde  sanki  uyarıcı  değilde  kabeyi  yapıp  dua edip  gitmişler  gibi  ayrıca  dilleri  arapça  değil  sanırım  ibrahim  ve  ismail a.s.'ın

Sitelerde Paylaş

41:10–O, dört gün içinde , yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti.

41:11- Ve sonra da gaz ve duman halinde bulunan göğü yaratmaya yöneldi ve “Gönüllü veya gönülsüz emrime uyun!” dedi. Yer ve gök ikisi birden “Gönüllü, isteyerek ve itaat ederek geldik” dediler, yani “Hakkımızda koyduğun, her türlü kanun ve nizama uyacağız!” diyerek itaat edeceklerini bildirdiler.

Bu ayetlere göre önce yer, sonra gök oluşmuş..

Aşağıdaki ayetlere göre ise önce gök, sonra yer oluşuyor..

79:27- Sizi yaratmak mı daha zor, yoksa göğü yaratmak mı? Onu Allah kurmuştur.

79:28- Göğü yükseltmiş ve ona düzen ve âhenk vermiştir.

79:30- O göğün gecesini karanlık yaptı, ışığını da çıkardı.

79:31- Ardından yeri düzenleyip döşedi.

Sitelerde Paylaş

Yahu bu insan ürünü mălum kitabın içeriklerini irdelemeye hiç gerek yok, çünkü meselenin kendisi başından tutarsız. Sayısız kere okuduk, kurcaladık hatta farklı dillerde okuduk. Sonuç aynı.

Birisi gelecek "Ben elçiyim" diyecek, "Ben ne dersem o" diyecek, "Benim tanrım hepinizi döver" diyecek, "Ben seçilmişim" diyecek...

Bu arada biz ne yapacakmışız ?
"Olur paşam" diyecekmişiz, yoksa tahtalı köyde mangal sefası sürecekmişiz.

Bu dindarların hiç mi aklına gelmiyor, bu naneleri yiyenlerin de kendileri gibi doğal bir şekilde sıçtığını ve işediğini ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Phocas yazdı:

41:10–O, dört gün içinde , yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti.

41:11- Ve sonra da gaz ve duman halinde bulunan göğü yaratmaya yöneldi ve “Gönüllü veya gönülsüz emrime uyun!” dedi. Yer ve gök ikisi birden “Gönüllü, isteyerek ve itaat ederek geldik” dediler, yani “Hakkımızda koyduğun, her türlü kanun ve nizama uyacağız!” diyerek itaat edeceklerini bildirdiler.

diğer  konu  hakkında  ne  düşünüyorsunuz elçi  konusunda 

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

diğer  konu  hakkında  ne  düşünüyorsunuz elçi  konusunda 

Verdiğim ayeti okumadın mı?

2:125 -Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı İbrahim’den kendinize bir namaz yeri edinin. İbrahim ve İsmail’e şöyle emretmiştik: “Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rükû ve secde edenler için evimi (Kâbe’yi) tertemiz tutun.”

Bu ayete göre, İbrahim Mekke halkına uyarıda bulunmuş ki tavaf, rüku ve secde edenler var, onlar için Kabe’nin temiz tutulması emredilmiş...

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Phocas yazdı:

Verdiğim ayeti okumadın mı?

2:125 -Hani, biz Kâbe’yi insanlara toplantı ve güven yeri kılmıştık. Siz de Makam-ı İbrahim’den kendinize bir namaz yeri edinin. İbrahim ve İsmail’e şöyle emretmiştik: “Tavaf edenler, kendini ibadete verenler, rükû ve secde edenler için evimi (Kâbe’yi) tertemiz tutun.”

Bu ayete göre, İbrahim Mekke halkına uyarıda bulunmuş ki tavaf, rüku ve secde edenler var, onlar için Kabe’nin temiz tutulması emredilmiş...

acaba  arap  türleri  vardı  litaretürde  sonradan  arap  olanlar  vs.diye  bununla  ılgili  olabilir  mi?

Sitelerde Paylaş

11 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

acaba  arap  türleri  vardı  litaretürde  sonradan  arap  olanlar  vs.diye  bununla  ılgili  olabilir  mi?

Masala göre oğlu İsmail, Araplara peygamberlik yapmaya devam etmiştir, Araplara önceden peygamber gelmediği masala göre masal oluyor.

tarihinde Phocas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 25.09.2018 at 08:56, Phocas yazdı:

Masala göre oğlu İsmail, Araplara peygamberlik yapmaya devam etmiştir, Araplara önceden peygamber gelmediği masala göre masal oluyor.

https://sorularlaislamiyet.com/yasin-suresi-6-ayette-atalari-uyarilmamis-bir-kavim-ifadesi-gecerken-neml-ve-muminun-surelerinde-0

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Phocas yazdı:

Verdiğin link İsmail’e yahudi diyor, yuh yani..Araplar bu yüzden İsmaili ciddiye almamış, komedi be bu..

adamlar  hangi  manada  kullanıldığını  ne  güzel  açıklamalar.(YAKIN zamandaki  ataları  uyarilmamis ) atalarindan  kasıt  buymuş. 

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

adamlar  hangi  manada  kullanıldığını  ne  güzel  açıklamalar.(YAKIN zamandaki  ataları  uyarilmamis ) atalarindan  kasıt  buymuş. 

Dinciye dincinin açıklaması güzel gelir tabii, çünkü dinci inandığı safsataları onaylayacak açıklamalar duymak ister, dinci için gerçek, akılcılık, mantık falan önemli değildir, onun için tek önemli olan inandığı safsatalardır.

Sitelerde Paylaş
On 24.09.2018 at 18:54, Phocas yazdı:

41:11Ve sonra da gaz ve duman halinde bulunan göğü yaratmaya yöneldi ve “Gönüllü veya gönülsüz emrime uyun!” dedi. Yer ve gök ikisi birden “Gönüllü, isteyerek ve itaat ederek geldik” dediler, yani “Hakkımızda koyduğun, her türlü kanun ve nizama uyacağız!” diyerek itaat edeceklerini bildirdiler.

Şu demek oluyor gaz bulut  Allahtan önce varmış. yani unun varmı var şekerin vaemı var eee ne duruyorsun helva yapsana.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, sağduyu yazdı:

Dinciye dincinin açıklaması güzel gelir tabii, çünkü dinci inandığı safsataları onaylayacak açıklamalar duymak ister, dinci için gerçek, akılcılık, mantık falan önemli değildir, onun için tek önemli olan inandığı safsatalardır.

daha  atılan  linki  okumadiniz  belki  ön yargiyla  konuştunuz 

Sitelerde Paylaş

Tutarsız olanları boşverin de bana Kuran'dan şu cümle güzel bir deyiş, ne güzel özlü ve apaçık bir gerçeği belirtmiş denebilecek tek bir ifade gösterin. Tarih boyunca filozofların hayran olunacak çok güzel deyişleri var. Kuran'da ne var? Bir söylesin biri bana bu Kuran'da güzel söz olarak ne var yahu? Ben baştan sona okudum bir tane güzel bir ifadeye rastlayamadım. 

Bir tek "bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüştür" ifadesi var dişe dokunur, onun da Tevrat'tan araklama olduğu zaten yazıyor. Tabii ki biz ateistlerin Tevrat'ı kim yazdıysa Kuran'ı da o yazmıştır safsatasını yutacak halimiz yok!

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, democrossian yazdı:

Tutarsız olanları boşverin de bana Kuran'dan şu cümle güzel bir deyiş, ne güzel özlü ve apaçık bir gerçeği belirtmiş denebilecek tek bir ifade gösterin. Tarih boyunca filozofların hayran olunacak çok güzel deyişleri var. Kuran'da ne var? Bir söylesin biri bana bu Kuran'da güzel söz olarak ne var yahu? Ben baştan sona okudum bir tane güzel bir ifadeye rastlayamadım. 

Bir tek "bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüştür" ifadesi var dişe dokunur, onun da Tevrat'tan araklama olduğu zaten yazıyor. Tabii ki biz ateistlerin Tevrat'ı kim yazdıysa Kuran'ı da o yazmıştır safsatasını yutacak halimiz yok!

bilimsel ve  tarihsel  mucizeleri  atlamışsiniz. bilimsel; göğün  yere  düşmemesi  için  direksiz  yaratıldığı .Tarihsel  olarak  ebu  lehebin  kafir  olarak  ölmesi  en  önemlisi de  rumlarin  yenecegi  mucizesi. 

Son  olarak  belagat  var  ki  bunu  kimse  yapamadı  yapamiyor  the  furkan  derseniz.Benzeri derken  kelime  cümle  olarak  değil her  yönden  bilimsel haberleri  verme  açısından  insanları  etkileme  yönünden  benzer  olmasıdır  yoksa  1 surenin  benzerini  yazan  olur  ama  alalade  bir  yaziş  olmamalı. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

hangi  ibaresinde  var  ismail  yahudi  diye  ayrıca  sizi  tatmin  etmeyen  ne  oldu  yazıda.

Masala göre, İsmail anası ile çölde gezerken susamıştır, bu durumu gören Cebrail kanatlarıyla vurup, çölün ortasında zemzem suyunu çıkartmıştır, suyu gören kuşlar toplaşınca Cürhüm kabilesindekiler burada su var ha deyip oraya çökmüştür, İsmail’in anası yahudi kibrinden dolayı bu su da hakkınız yok, o bizim su deyip onları küçümsemiştir, sonra Cürhümlüler kafayı çalıştırıp İsmail ile anasına gelin lan burada yaşayın, çöllerde deli gibi gezmeyin, içten içe de ne yapalım bunlara katlanacağız demişlerdir, İsmail büyüyünce bir de ona kızlarını verip işi sağlama almışlardır.

İsmail ölünce, Cürhümlüler eski adetlerine devam etmiş, bunu takibinde Allah onlara burun kanaması ve karınca istilası gibi belalar vererek yok etmiştir.

İsmail ve anasının yahudi davranışı gösterdiği, yaşadıkları toplumda bir iz bırakmadıklarını, onları küçümsediklerini islamist masal yazarları da onaylamaktadır.

Verdiğin link te buna bağlı yazılar yazmış vs..

tarihinde Phocas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...