Jump to content

Geleceği bilen Tanrı ve özgür irade

Recommended Posts

38 dakika önce, Phocas yazdı:

Bu şuna benziyor,

Matematik öğretmeni derse giriyor, sizi türev ve integralden sınava sokacağım, geçemeyeni sonsuza kadar yakacağım diyor.

Öğrenciler diyor ki,  öğretmenim siz bize türev ve integral öğretmediniz ki? bunu nasıl yaparsınız?

Öğretmen de diyor ki, dün ben sizi rüyamda gördüm, hepiniz bu sınavı kabul ettiniz, itiraz etmeyin..!

Bunun gibi absürd bir şey işte..

Allah'ın  ki  rüya  değil  gerçek  tabi. Bu  arada Allah  öğretmiş  insana  vicdani  ve  nefsani  yetiler

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Allah'ın  ki  rüya  değil  gerçek  tabi. Bu  arada Allah  öğretmiş  insana  vicdani  ve  nefsani  yetiler

Gerçek olduğunu nereden biliyorsun? Kuran’da öyle yazıyor deme sakın, yoksa gülerim..

Allah insana vicdani olarak ne öğretmiş? Kimseye zararı olmayan bir ateisti sonsuza kadar yakacak birinin vicdan dersi vermesi komik..İlk önce onun vicdan dersi alması lazım.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Şu minnacık nükde,  din misyonerlerine gelsin efendim:

Tanrı ile öğretmenlerin arasındaki fark nedir?

Tanrı her şeyi bilir ancak öğretmenler her şeyi daha iyi bilir!

Çoook önemli olan şu notu da görmeden gelmeyelim:

Din misyonerliği, karaktersizliğin bir göstergesi midir?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsra / 85
وَيَسْـَٔلُونَكَ عَنِ الرُّوحِۜ قُلِ الرُّوحُ مِنْ اَمْرِ رَبّ۪ي وَمَٓا اُو۫ت۪يتُمْ مِنَ الْعِلْمِ اِلَّا قَل۪يلًا
Meali:
Ey Muhammed! Sana ruhtan soruyorlar. De ki: "Ruh Rabbimin bildiği bir iştir ve size ilimden ancak az bir şey verilmiştir."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...