Jump to content

dini tartışmalarda en çok kullanılan argüman

Recommended Posts

Hemen  hemen  ilk  akla  gelen  (anne  sütü  veya  inek  sütü  veya bal) ve  sonrasında  insana  bak  canlılara  bak  olarak  kullanılmasının  sebebi  sizce  nedir  gerçekten  bunlar  anlaşılmaz  mucizevi  şeyler  midir  yoksa  şartlanmişlik  mı  ? Istisnasiz  her  dini  tartışma  bu  tarz  argumanlarla  başlar.Ateist  sonra  Tanrıyı  kim  yarattiya  kadar  getirir  cevap  veremediği  için  sonra  teistler  yardırır  zamanı  yarattı  zamanda  değil  mekanda  değil  vs.diye  ateist  beklediği  cevabı  alamadığı  için  bundanda  mutmain  olmaz. Kısaca  sizce  neden  bu  argüman  bu  kadar  populerdir  ve  kullanişlidir .

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, teflon yazdı:

Aynı şeyleri mi soruyorsun, yoksa bana mı öyle geliyor?

Bu kadar çok başlık forumu kirletir. Verimini de düşürür.

Bence bu başlığı sildirip, diğer başlıklarının birinin altından devam et ne soracaksan..

size  özel  olarak  sormuş  olayım  zamansız  ve  sonsuzluk mümkün müdür  sizce  gerçekten  objektif  olarak  cevap  verin.

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

size  özel  olarak  sormuş  olayım  zamansız  ve  sonsuzluk mümkün müdür  sizce  gerçekten  objektif  olarak  cevap  verin.

Bu başlığı işletecen yani illa :)

Zamansız ve sonsuzluk derken..?

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, teflon yazdı:

Aynı şeyleri mi soruyorsun, yoksa bana mı öyle geliyor?

Bu kadar çok başlık forumu kirletir. Verimini de düşürür.

Bence bu başlığı sildirip, diğer başlıklarının birinin altından devam et ne soracaksan..

Peki sen ne sorduğunu anladın mı? Türkçe meali ne? İmlası en kötü yazıyı bile kolayca okur ve anlarım ama bu adamı anlamakta zorluk çektim. 

Ateistlere mi soruyor Müslümanlara mı?

Sen bununla çok tartıştığın için kafasının nasıl çalıştığını da az çok anlamışsındır diye sana soruyorum.

Sitelerde Paylaş

Aslında sana geçmiş konuların alıntılarıyla konuşan yarı zeki, otomatik bir bot gerek. 

Sende bizde mutlu olurduk bence. 

Edit. 

Benim bir köpeğim var, adı Tospa. Kendisi zamandan ve mekandan bağımsızdır. Öyle olmayacağına dair karşı argümanları zevkle bekliyorum..

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Peki sen ne sorduğunu anladın mı? Türkçe meali ne? İmlası en kötü yazıyı bile kolayca okur ve anlarım ama bu adamı anlamakta zorluk çektim. 

Sen bununla çok tartıştığın için kafasının nasıl çalıştığını da az çok anlamışsındır diye sana soruyorum.

yani  ateistlere  soruyorum  sizce  teistlerin  bakış  açısı  sizin  acinizdan  neden  böyle? Akıl  akıl  diyoruz  belirli  noktalarda  ayrışabilir  elbette  ama  neredeyse  tüm  konularda  ihtilaf  olması  insanların  farklı  düşünmesi  neden  olabilir?Farkli  düşünceden  kastım ; bir  teiste başlıktaki  yazıyı  düşündüren  şeyle  bir  ateiste ateiste düşündürmeyen  şey  nedir sizce?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Aslında sana geçmiş konuların alıntılarıyla konuşan yarı zeki, otomatik bir bot gerek. 

Sende bizde mutlu olurduk bence. 

Edit. 

Benim bir köpeğim var, adı Tospa. Kendisi zamandan ve mekandan bağımsızdır. Öyle olmayacağına dair karşı argümanları zevkle bekliyorum..

Zamanın  içinde  ve  sizin  yanınızda  yani  mekanda  durmuyor  mu  ?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, muntazar yazdı:

20 yıl önce benim kalbim temiz o yüzden namaz kılmıyorum diyenler bugün ateistim diyor:D

insanın  zihni  temiz  olsun  en  yakın  gökteki  yıldızları  şeytani  düşünceler  atılan  taşlar  yapsın  gerisi  çorap  söküğü  gibi  gelir. (Bu arada  emin  olun  5 vakit  namazinda  hatta  teheccud  bile  kılan tanidiklarim  oldu  ama  inancı  değişti.Din  psikolojisi  çok  tuhaf  bir şey  )

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, Charles dawkins said:

Ömrün bunla geçti be dostum  :D

Jiletliyecem kendimi :)

Yalnız dinime küfreden müslüman olsa; sen de az mesai vermiş sayılmazsın bu zat-ı muhtereme =) 

13 hours ago, Türk Ateist said:

Yok, ben de tam anlamadığım için de sordum bir nevi, gereksiz bir enflasyon yaratmasından öte bu kişinin..Zannedersem süt ve bal vb..nasıl oluyor da oluyor demeye getiriyor..

Ben bu cevabı yazana değin bir başlık daha açmış arkadaş kanatlarla ilgili, netekim.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, teflon yazdı:

Yok, ben de tam anlamadığım için de sordum bir nevi, gereksiz bir enflasyon yaratmasından öte bu kişinin..Zannedersem süt ve bal vb..nasıl oluyor da oluyor demeye getiriyor..

Ben bu cevabı yazana değin bir başlık daha açmış arkadaş kanatlarla ilgili, netekim.

Tamam, sağol. :)

Kendisi açıklamaya çalışmış, evet. 

13 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

yani  ateistlere  soruyorum  sizce  teistlerin  bakış  açısı  sizin  acinizdan  neden  böyle? Akıl  akıl  diyoruz  belirli  noktalarda  ayrışabilir  elbette  ama  neredeyse  tüm  konularda  ihtilaf  olması  insanların  farklı  düşünmesi  neden  olabilir?Farkli  düşünceden  kastım ; bir  teiste başlıktaki  yazıyı  düşündüren  şeyle  bir  ateiste ateiste düşündürmeyen  şey  nedir sizce?

Teistlerin bakış açısı tepesinden tırnağına kadar yanlış. Çünkü mevcut her şeyi Allah ve onun gönderdiğine inandıkları çöl manifestosuyla açıklıyorlar. Hal böyle olunca hemen hiçbir konuda anlaşmak mümkün olmuyor. Çünkü biz Allah yok diyor ve doğal gerçekliğe bakıyor, bilgi edinme aracı olarak da bilimi kullanmayı yeğliyoruz. 1500-2000 sene evvel yazılmış saçma sapan (evet, dünyanın en saçma kitaplarıdır bunlar) metinlere bakıp hayatımızı düzenlemek ve bilgiyi reddetmek açıkça delilik. Hoş, bilgi çıkalı ve yayılmaya başlayalı dinler zor duruma düştü ve bilgiyi/bilimi de manipüle etmeye çalıştı ama artık yemiyor. Evrimi bile kabul etmeye başladılar mecbur. 

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Hayır yanımda değil zamanın içinde de değil. Neden olmasın ? 

Bu  vasıflara  sahip  şeye  siz  ne  isim  koyarsaniz  koyun  (masa  bilgisayar  ağaç  vs.) bu  tanımladığınız  şey  aslında  Tanridır. 

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...