Jump to content

Kuşlardaki körelmiş kanatların işlevi

Recommended Posts

Efendim

Bahsettiğiniz canlılar son yüzyıl içinde dahi evrimi gözlenebilen insanların besledikleri canlılardır. Bu canlılarda doğal seçilim insanın eliyle oluştuğu için garip bir şekilde ilerlemiştir. Bakınız: 

812925357_evolutionofchiken.thumb.jpg.0b5ff349ed6bcd246a688ea8c9bc9116.jpg

Sizin teorinize göre balina bir deniz canlısıdır. Yürüyemez. Dolayısıyla ayakları olmamalıdır. Bir balinanın ayakları olsaydı bu onun yararına bir şekilde yaratılmış olmalıydı. 

Bakınız, balinaların atalarından kalma bacak kemikleri(pelvis) bulunmaktadır: 

Whale-Vestigial-Hip-Bone.jpg.21d2705a5a51a05ae1524f979e758a08.jpg

Bununla birlikte balinanın bazı tarih öncesi akrabalarına baktığımızda ayaklarının olduğunu görüyoruz: 

18_EVOW_CH03.thumb.jpg.27894037ae93d381fbb297cdd4faa2bc.jpg

Bİlim bugün arageçiş formu diye bir şeyin olmadığını ispatladı. Çünkü bütün ırklar kendisinden sonra ortaya çıkacak ırk ile arasında bir ara geçiş formudur. 

Bakınız bütün canlılar aslında birbirinin akrabasıdır ve biz insanlar beynimizin yani aklımızın evrim ile gelişmesi nedeniyle bir çok konuda farkındalık oluşturduk.:

Dev-Boyda-TArkAe-Evrim-AAacA.thumb.jpg.b7d5582b63f92f13c4612975dee50047.jpg

Ancak biz insanlar bu kadar çok canlının Allah tarafından 7 günde yaratılıp, herşeyin bizim için yaratılmış olduğunu iddia edecek kadar da kibirli olduk. 

Saygılarımla

tarihinde EnverPasa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, EnverPasa yazdı:

Efendim

Bahsettiğiniz canlılar son yüzyıl içinde dahi evrimi gözlenebilen insanların besledikleri canlılardır. Bu canlılarda doğal seçilim insanın eliyle oluştuğu için garip bir şekilde ilerlemiştir. Bakınız: 

812925357_evolutionofchiken.thumb.jpg.0b5ff349ed6bcd246a688ea8c9bc9116.jpg

Sizin teorinize göre balina bir deniz canlısıdır. Yürüyemez. Dolayısıyla ayakları olmamalıdır. Bir balinanın ayakları olsaydı bu onun yararına bir şekilde yaratılmış olmalıydı. 

Bakınız, balinaların atalarından kalma bacak kemikleri(pelvis) bulunmaktadır: 

Whale-Vestigial-Hip-Bone.jpg.21d2705a5a51a05ae1524f979e758a08.jpg

Bununla birlikte balinanın bazı tarih öncesi akrabalarına baktığımızda ayaklarının olduğunu görüyoruz: 

18_EVOW_CH03.thumb.jpg.27894037ae93d381fbb297cdd4faa2bc.jpg

Bİlim bugün arageçiş formu diye bir şeyin olmadığını ispatladı. Çünkü bütün ırklar kendisinden sonra ortaya çıkacak ırk ile arasında bir ara geçiş formudur. 

Bakınız bütün canlılar aslında birbirinin akrabasıdır ve biz insanlar beynimizin yani aklımızın evrim ile gelişmesi nedeniyle bir çok konuda farkındalık oluşturduk.:

Dev-Boyda-TArkAe-Evrim-AAacA.thumb.jpg.b7d5582b63f92f13c4612975dee50047.jpg

Ancak biz insanlar bu kadar çok canlının Allah tarafından 7 günde yaratılıp, herşeyin bizim için yaratılmış olduğunu iddia edecek kadar da kibirli olduk. 

Saygılarımla

tavukların  gelişimi  var  fotoğraflarda  resmen  bu  evrim  mi  yoksa  gelişme  mi?

Sitelerde Paylaş

Efendim

1957 yılında 907 gram gelen tavuk günümüzde 4202g gelmektedir. Buna gelişme de diyebilirsiniz, evrim de diyebilirsiniz. 

Evrim mikro ve makro evrim olarak ikiye ayrılıyor. Mikro evrim, küçük farklılıklarla türün gelişmesidir. Makro evrim ise yeni bir tür oluşmasına varan mikro gelişmelerin bütünüdür. Çiftleşmenin imkansızlaşmasına kadar varır. Veya verimli döl verilemez. 

Will Ratchcliff 2011 yılında 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde tek hücreli canlı formlarını çok hücreli canlı formu haline getirmeyi başarmıştır. 

Bakınız; evrim veya gelişme veya mikro evrim (adını siz koyun) canlı küçüldükçe (veya basitleştikçe) daha kısa zaman içerisinde olmaktadır.

Canlı formu karmaşıklaştıkça evrimin süresi uzamaktadır. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Efendim

1957 yılında 907 gram gelen tavuk günümüzde 4202g gelmektedir. Buna gelişme de diyebilirsiniz, evrim de diyebilirsiniz. 

Evrim mikro ve makro evrim olarak ikiye ayrılıyor. Mikro evrim, küçük farklılıklarla türün gelişmesidir. Makro evrim ise yeni bir tür oluşmasına varan mikro gelişmelerin bütünüdür. Çiftleşmenin imkansızlaşmasına kadar varır. Veya verimli döl verilemez. 

Will Ratchcliff 2011 yılında 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde tek hücreli canlı formlarını çok hücreli canlı formu haline getirmeyi başarmıştır. 

Bakınız; evrim veya gelişme veya mikro evrim (adını siz koyun) canlı küçüldükçe (veya basitleştikçe) daha kısa zaman içerisinde olmaktadır.

Saygılarımla

Will Ratchcliff  hangi tek hücreli canlıyı çok hücreli canlı haline getirmiş? 

canlının ismini yazın.

Bazı yosun türleri bunu zaten yapıyor.Bunu başarı diye göstermek saçmalık.:)

Aynı şekilde tavuğun cinsinide yazın.Tavuğun birçok türü var.ben 1978 yılındada 5 kilo gelen tavuğa sahiptim.cinside legorn idi.

Kuluçkaya yatıp çıkardığı yavrularını ağırlığı ile ezip öldürüyordu.:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde teknisyen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, EnverPasa yazdı:

Efendim

Saygılarımla

gelişme  bireyseldir  ben  tavuğun  evrimi  diye  bir  tavuğun  büyümesini  gördüm  fotoğrafta  yani  baştaki  tavuk  değil  civcic  resmen  

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, teknisyen yazdı:

canlının ismini yazın.

Aynı şekilde tavuğun cinsinide yazın.Tavuğun birçok türü var.ben 1978 yılındada 5 kilo gelen tavuğa sahiptim.cinside legorn idi.

Kuluçkaya yatıp çıkardığı yavrularını ağırlığı ile ezip öldürüyordu.:0_80cbc_37a71a73_L:

Efendim

Will Ratchcliff'in araştırmasını Siz açıp okuyup siz yazın lütfen. Ben size zaten varolan bir bilgiyi tekrar ispatlamak zorunda değilim. Tek hücreliden çok hücreliye geçişi insanlar da yapıyorlar oluşum sürecindeyken. Ancak Will Ratchcliff bunu gelişimini tamamlamış bir tek hücreli canlının yapmasını sağlamıştır. 

Tavuk konusunu da siz araştırıp yanlışlayın lütfen. "Evolution of chickens" yazarsanız bir takım bilgilere ulaşacaksınız. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

gelişme  bireyseldir  ben  tavuğun  evrimi  diye  bir  tavuğun  büyümesini  gördüm  fotoğrafta  yani  baştaki  tavuk  değil  civcic  resmen  

Efendim 

Tavuğun 28 günlükken ve 56 günlükken kaç kiloya ulaşabildiğini gösteren fotoğraflardır. 

Tavuğun büyüme hızının arttığını göstermektedir. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, teknisyen yazdı:

canlının ismini yazın.

Bre, namı diğer TEN TEN.

Geçen gün de tavuş kuşları hakkında ahkăm kesiyordunuz.

Yanlış hatırlamıyorsam, bir ara böceklerle de haşır neşir olmuştunuz.

Yoksa siz bir çiftlik ağası mısınız ? :D

Sitelerde Paylaş

Tavuğun evriminde anlaşılmayacak bir şey yok. Nasıl bir güvercin çiftliğinde hepsi gri olan güvercinleri ürettikçe açık renklileri bir kafese, koyu renklileri bir kafese ayırır üretmeye devam ederseniz, sonuçta bembeyaz ve simsiyah güvercinlerin olduğu iki kafesiniz olacağı gibi. Fino da Kangal da kurttan üretilmiştir. 

Tavukların da etlenenleri ayrı, çok yumurta verenleri ayrı üretilerek et ve yumurta tavukları ırkları üretilmiştir. Seçilim, başka bir şey değil. Bazen genetiği ile de oynayabiliyorlar, teknik ilerledikçe. Doğada doğal, insan gözetiminde yapay seçilim var. Olay bundan ibaret. 

Ada tavşanını bilir misiniz. Koyun gibidir, çok iridir. Adalarda tavşanlar bu şekilde evrilmiştir. Düşmanı olmadığı, çevik olması gerekmediği için. Ama o adaya vahşi insanlar geldi mi hepsini avlamış ve ve genellikle nesillerini tüketmişlerdir. Tekrar iri tavşanlar üretmek çok kolay değildir. Çok uzun sürer. Uzun yıllar rahat ortamda sabırla tavşan yetiştirmek gerekecektir. Bu işi sabırla uzun süre yapan pek olmuyor nedense. Tavşan yetiştiriciliğinin nesi usandırıcı bilmiyorum. Tavşanda insanlara ters gelen bir şey var. Yahudiler haram sayarlar.  

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Bre, namı diğer TEN TEN.

Geçen gün de tavuş kuşları hakkında ahkăm kesiyordunuz.

Yanlış hatırlamıyorsam, bir ara böceklerle de haşır neşir olmuştunuz.

Yoksa siz bir çiftlik ağası mısınız ? :D

işsizin biriyim ne ağası.

Ağa olsaydım internet fiyatlarından şikayet etmezdim.:)

yapmadığım şeyler konusunda ahkam kesmem.

bir daha ileti atarken  resimli atayım.yanına tenten  yazısı koyayımda internetten çaldı demeyesin.

gerçi tavus kuşlarım öleli 20 sene oluyor.:)

tarihinde teknisyen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, EnverPasa yazdı:

Efendim 

Tavuğun 28 günlükken ve 56 günlükken kaç kiloya ulaşabildiğini gösteren fotoğraflardır. 

Tavuğun büyüme hızının arttığını göstermektedir. 

Saygılarımla

şu videodaki sumo güreşçiside mi evrim geçirmiş?

Beslenme çalışma ile değişimi evrim diye yutturuyorsun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Sumo güreşçisinin iskelet yapısında çok büyük morfolojik değişim olmaz. Kaslar güçlendikçe kemikler de biraz irileşir o kadar. İriliği kas ve yağ dokusundan kaynaklıdır. Kemiklerin irileşmeye katkısı fazla değildir.

Fakat yumurta tavukları ile et tavuklarının iskeletlerinde çok dramatik farklılık vardır. Et tavuklarının kemikleri neredeyse kuş kemiği gibi değildir. İkisinin iskeletlerini kıyasladığınızda ayrı tür kuş iskeletleri gibidirler.

Bu durum çok kısa sürede sağlanmıştır. Hadi diyelim 10 bin yıldır yapay seçilim olsun. Bu evrimin yanında hiç bir şeydir. Evrim her bir türü milyonlarca yılda yaratmıştır.

Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, teknisyen said:

o sumo güreşçisi gibi olmak genetik değil.:)

beslenme ve antreman ile herkes  olabilir. Ama senin yaşında  biri için zor.:)

Yahu senin verdiğin 1-2 örnek, tavuk örneğinde tüm tür değişim geçirmiş. Aradaki farkı görmek bu kadar mı zor?

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu senin verdiğin 1-2 örnek, tavuk örneğinde tüm tür değişim geçirmiş. Aradaki farkı görmek bu kadar mı zor?

değişen türün ismini yaz dedim yazmadı.

değiştiğini nereden bilecem dna analizi mi yapmış?:)

o türün komple değiştiğinide bilmiyoruz.

ortaya sıçıp gitti.@johnahmet gibi.:)

Sitelerde Paylaş

10 saat önce, teknisyen yazdı:

şu videodaki sumo güreşçiside mi evrim geçirmiş?

Beslenme çalışma ile değişimi evrim diye yutturuyorsun.:0_80cbc_37a71a73_L:

Efendim

Seviyesizliğiniz nedeniyle bu sorularınıza cevap vermeyeceğim. Benim için vakit kaybısınız. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...