Jump to content

Kuşlardaki körelmiş kanatların işlevi

Recommended Posts

11 saat önce, teknisyen yazdı:

değişen türün ismini yaz dedim yazmadı.

değiştiğini nereden bilecem dna analizi mi yapmış?:)

o türün komple değiştiğinide bilmiyoruz.

ortaya sıçıp gitti.@johnahmet gibi.:)

Efendim

"ortaya sıçıp gitmek" sizin tarafınızdan yapılmış bir hadisedir.

Zira size kaynak gösterdim. Siz bunları araştırmadan fikir yürüttünüz.

Fikirleriniz cehaletin bir ürünü olması neticesiyle değersizdir. Önce bilgi edinmelisiniz. Ve fikir ancak bilgi edinilerek elde edilebilir. 

Bakınız: Bilimsel Araştırma Yöntemleri, verinin dereceleri: 

veri (data) ▻ enformasyon/malûmat (information) ▻ bilgi (knowledge) ▻ akıl/bilgelik/hikmet (wisdom) 

Ben size verilerin toplanması ile elde edilmiş bir akıl sunuyorum. Siz ise "onu sordum bunu sordum dna analizi yapmışmı " diyorsunuz. Gidin araştırın. Varsa bir comment'iniz araştırmaya yapana "bak kardeşim, senin deneyini bende yaptım, ama yanlış" diye tekzip atın. Yoksa da ortaya sıçıp gitmeyin (sizin tabirinizle). Zira yaptığınız şey sadece saygısızlıktır ve cehalettir. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Efendim

"ortaya sıçıp gitmek" sizin tarafınızdan yapılmış bir hadisedir.

Zira size kaynak gösterdim. Siz bunları araştırmadan fikir yürüttünüz.

Fikirleriniz cehaletin bir ürünü olması neticesiyle değersizdir. Önce bilgi edinmelisiniz. Ve fikir ancak bilgi edinilerek elde edilebilir. 

Bakınız: Bilimsel Araştırma Yöntemleri, verinin dereceleri: 

veri (data) ▻ enformasyon/malûmat (information) ▻ bilgi (knowledge) ▻ akıl/bilgelik/hikmet (wisdom) 

Ben size verilerin toplanması ile elde edilmiş bir akıl sunuyorum. Siz ise "onu sordum bunu sordum dna analizi yapmışmı " diyorsunuz. Gidin araştırın. Varsa bir comment'iniz araştırmaya yapana "bak kardeşim, senin deneyini bende yaptım, ama yanlış" diye tekzip atın. Yoksa da ortaya sıçıp gitmeyin (sizin tabirinizle). Zira yaptığınız şey sadece saygısızlıktır ve cehalettir. 

Saygılarımla

Elimde 1973 yılında yazılmış kitap var.:)

Genç yaşta irileşen  piliçler o zamanlarda vardı.

Evrim hakkında yalan yanlış bilgiler verip halkı kandırıyor evrim ağacı grubu.

Alıntı yaptığı yerde tavuğun beslenme şeklini cinsini vermemiş.Melezleme yoluyla mı elde edilmiş hiçbir bilgi yok.Buna sıçma denir.

Doğal yada yapay seçilim ile olanı elde edersin olmayanı  değil.Mutasyon olmadan değişmez bir tür.

IMG_0250.thumb.JPG.6d4bee5f307a5eefa8ad56e991076f01.JPG

IMG_0251.thumb.JPG.dae3533259f12ea168cd23e54e6be7e1.JPG

https://www.nadirkitap.com/yeni-teknik-tavukculuk-nizamettin-kayral-kitap8974756.html

Eğer devreyi yapsaydın ve çalıştırsaydın yanına forumdaki ismini  yazıp atardın.voltmetre ampermetre çıkışlarını gösterirdin.zamanla azalıp azalmadığı belli olurdu. :)

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, teknisyen yazdı:

Elimde 1973 yılında yazılmış kitap var.

1

Efendim

1973 yılında yazılmış olan bir kitap, 2000 li yıllarda tavukların büyüme hızı ile ilgili gelişimi nasıl göstermesini umut edebilirsiniz? 

Sizce gözlem olmadan sonuç elde edilebilir mi? 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Efendim

1973 yılında yazılmış olan bir kitap, 2000 li yıllarda tavukların büyüme hızı ile ilgili gelişimi nasıl göstermesini umut edebilirsiniz? 

Sizce gözlem olmadan sonuç elde edilebilir mi? 

Saygılarımla

2000 yıllarda olan tavuğun ağırlığını kaç günlük olduğunu cinsini nasıl beslendiğini yazmadığınız sürece verdiğiniz  bilgiler çöplüktür.:)

Bilgi verinki 1973 yıllarda ki verilerle karşılaştırma yapalım.

sumo güreşçisi gibi beslenirsen ve antreman yaparsan tabi ki iri yarı birşey olursun.:)

tarihinde teknisyen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Efendim

Tekrar ediyorum, kendiniz araştırın lütfen. Ben burada bütün bilim dünyasını size anlatmak zorunda değilim. Çöplük olduğunu düşünüyorsanız da size saygı duyarım. 

Ayrıca siz bütün kitapların Kuran-ı kerim gibi "mutlak gerçekliği" gösterdini düşünmekteyseniz zaten baştan hata ediyorsunuz.

Darwin bile bir çok konuda yanılmıştır. Darwin'den sonra bilim adamları evrim teorisini düzelterek gelişimine katkıda bulunmuşlardır. 

Sonuç olarak evrim bilim dalı haline gelmiştir. 

Günümüzde koskoca ilaç endüstrisinin mantığı evrim üzerine kurulmuştur.

Sizce antibiyotiklere direnç gösteren bakteriler nasıl bu direnci gösterebiliyorlar? Bunun nedenini bilmiyorsanız lütfen araştırıp bana açıklar mısınız? 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...