Jump to content

Hipnoz ile ateist veya teist olunur mu?

Recommended Posts

Teniten, senin cennet-cehennem zırvalarına inanmadığını biliyordum ama aslında iyi bir soru.

Bu dinciler kendi tanrıları yerine kimin nereye gideceğine karar veriyorlar, herhalde bu soru için de bir cevapları vardır...

Ben onlardan önce cevaplayayım, her ikisine de gitmezler, gidecekleri son yer tahtalı köydür.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, teknisyen yazdı:

Olunuyorsa bu kişi cennete mi gider yoksa cehenneme mi?:)

Hipnoz sırasında kişinin bilinçli kontrolü ortadan kalkmaz. Hipnoz yapan kişinin söylediği her şeyi duyar, anlar, hatta yargılar. Yapması istenilen şey kişinin sosyal ve ahlâki değerlerine uygun değil ise kabul etmez, uygulamaz. Israr edilirse kişi hipnozdan çıkar.

http://www.psikiyatri.org.tr/halka-yonelik/40/sorular-ve-yanitlarla-hipnoz-hakkinda-bilmek-istediginiz-hersey

Hipnoz kişinin inancını değiştiremez.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Phocas said:

Hipnoz sırasında kişinin bilinçli kontrolü ortadan kalkmaz. Hipnoz yapan kişinin söylediği her şeyi duyar, anlar, hatta yargılar. Yapması istenilen şey kişinin sosyal ve ahlâki değerlerine uygun değil ise kabul etmez, uygulamaz. Israr edilirse kişi hipnozdan çıkar.

http://www.psikiyatri.org.tr/halka-yonelik/40/sorular-ve-yanitlarla-hipnoz-hakkinda-bilmek-istediginiz-hersey

Doğru...

bütün hipnozlar otohipnozdur denilmiş bu yüzden...

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, teknisyen said:

Cennete iyiler gider ateist teist farketmez...

Cehenneme de kötüler gider yine ateist teist ayırmaz...

Kişi hipnoz altında da yaptıklarından sorumludur..

Yani hipnoz altında birini öldürdün yada tecavüz ettin diye kimse seni mazur görüp cezalandirmaktan vazgecmez ...

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Phocas yazdı:

7 dakika önce, democrossian yazdı:

Nokta.

Değiştiremez deniliyor ama yasaklar kısmında bunlar yazıyor.

Bu yasakların  sebebi  ne?:)

• Uygulayıcılar, hastanın başka bir uygulayıcının telkinlerini kabul etmeyeceği, başka bir uygulayıcının telkinlerinden yarar görmeyeceği şeklinde posthipnotik telkinler veremezler.
  • Hipnoz uygulayıcıları, hastalarına kendi ekonomik, sosyal yarar veya çıkarları doğrultusunda telkinler veremezler.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, kirec yazdı:

Cennete iyiler gider ateist teist farketmez...

Cehenneme de kötüler gider yine ateist teist ayırmaz...

Kişi hipnoz altında da yaptıklarından sorumludur..

Yani hipnoz altında birini öldürdün yada tecavüz ettin diye kimse seni mazur görüp cezalandirmaktan vazgecmez ...

Sen bilinçli bir şekilde dolandırılmak istermisin? İstemezsin.

Bu yasakların sebebini açıklar mısın?:)

• Uygulayıcılar, hastanın başka bir uygulayıcının telkinlerini kabul etmeyeceği, başka bir uygulayıcının telkinlerinden yarar görmeyeceği şeklinde posthipnotik telkinler veremezler.
  • Hipnoz uygulayıcıları, hastalarına kendi ekonomik, sosyal yarar veya çıkarları doğrultusunda telkinler veremezler.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, kirec yazdı:

Doğru...

bütün hipnozlar otohipnozdur denilmiş bu yüzden...

Oto hipnoz nasıl yapılıyor anlatırmısın?

İnternette bilgi bulamıyorum.Çevremde bunu yapan doktor veya kişiler yok.

Mesela şiddetli ağrılarım olsun istemiyorum.:)

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, teknisyen yazdı:

Değiştiremez deniliyor ama yasaklar kısmında bunlar yazıyor.

Bu yasakların  sebebi  ne?:)

Günlük hayatta dolandırılmaya müsait bir insan hipnoz sırasında da pekala dolandırılabilir, yasağın nedeni bu, yukarıda verdiğim kural gibi, hipnoz kişinin bilinç kontrolünü değiştirmiyor.

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, teknisyen said:

Oto hipnoz nasıl yapılıyor anlatırmısın?

İnternette bilgi bulamıyorum.Çevremde bunu yapan doktor veya kişiler yok.

Mesela şiddetli ağrılarım olsun istemiyorum.:)

Ben de bunu öğrenmek istedim  ama olmadı. ..

Sitelerde Paylaş

Oto hipnoz... Hımmmmm... Sanırsam ben bunu yapabiliyorum. Düşünürken gözlerimi kapatıyorum ve yarı uykulu bir halde hızlıca önümden bazı görüntüler geçiyor ve bazı sesler duyuyorum. Bunlar düşündüklerimin kısa bir özeti oluyor ama henüz bunlardan faydalanıp düşüncelerimi özetlemeyi başarabilmiş değilim. Bazı alakasız sesler ve görüntüler de oluyor. Bazılarının ne demek olduğunu ve ne anlama geldiğini, daha doğrusu düşündüklerimle ne alakası olduğunu çözemiyorum.

Örneğin geçenlerde "henüz tam olarak değil, ama zamanla olacak" diye bir cümle işittim. Henüz tamamlanmayan ama ilerde tamamlanacak olan şeyin ne olduğunu hiç çözemedim. Hayır ateist olmasam bana vahiy geliyor ben peygamberim diye ben de iddia edebilirim.

Ama yani bu kendiliğinden oluveren bir şey değil. Ben ergenliğimden başlayarak kafayı "what is the time, what is the trust?" sorusuna takmış birisiyim. Bunu sürekli düşünüyorum. Gerçek nedir? Bunu ölesiye merak ediyorum. Gerçeğin ne olduğundan başka beni ilgilendiren hiç bir şey yok. Sadece bununla ilgileniyorum. Bir gerçeği, bir olgunun arka planını ve iç yüzünü öğrenmek benim için her şey!

Bize öğretilmiş gerçek adı altında pazarlanmış ve yutturulmuş yalanların benim için bit yavşağı kadar değeri yok.

Sitelerde Paylaş
On 29.09.2018 at 01:16, teknisyen yazdı:

Çoğumuz hipnozla müslüman olmadık mı ? Anamızdan doğduk,hoca kulağımıza ezan okudu,buda bir nevi hipnoz .

Evde ,okulda islam bize dayatılmadı mı ?

Günde 5 kere ezanları işitmek zorunda bırakılıyoruz..

Telkin,tekrar..yıllar süren bir hipnoz..

Veya hipnoz gibi bir şey,çünkü cennete,cehenneme ,Allah'a görerek dokunarak inanmıyorsunuz ki .en basitinden Kur'an' ı açıp okumadan ,islamın nasıl bir din olduğunu bilmeden inandırılıyoruz.

dualar ezberlettiriyorlar.anlamını bilmiyoruz ama inanıyoruz.bunlarda bir çeşit hipnoz..

Aslında Dinlerin hepsi hipnoz.

ailesi hangi dine mensupsa ,çocukta o dine ait birey oluyor.teklin edile edile,kelimeleri tekrarlatarak,duyurarak zamanla o dinin doğru olduğuna inandırılıyor.teklin de bir nevi hipnoz.iradeni elinden alıyor.görüp,dokunup,emin olup inanan var mı ? 

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...
On 29.09.2018 at 21:12, teknisyen yazdı:

Sadece hipnoz altında hem dişlerini çektiler hemde implant diş taktılar.

Bu nasıl oluyor?:)

On 30.09.2018 at 12:06, fezadabirtürk yazdı:

Çoğumuz hipnozla müslüman olmadık mı ? Anamızdan doğduk,hoca kulağımıza ezan okudu,buda bir nevi hipnoz .

Evde ,okulda islam bize dayatılmadı mı ?

Günde 5 kere ezanları işitmek zorunda bırakılıyoruz..

Telkin,tekrar..yıllar süren bir hipnoz..

Veya hipnoz gibi bir şey,çünkü cennete,cehenneme ,Allah'a görerek dokunarak inanmıyorsunuz ki .en basitinden Kur'an' ı açıp okumadan ,islamın nasıl bir din olduğunu bilmeden inandırılıyoruz.

dualar ezberlettiriyorlar.anlamını bilmiyoruz ama inanıyoruz.bunlarda bir çeşit hipnoz..

Aslında Dinlerin hepsi hipnoz.

ailesi hangi dine mensupsa ,çocukta o dine ait birey oluyor.teklin edile edile,kelimeleri tekrarlatarak,duyurarak zamanla o dinin doğru olduğuna inandırılıyor.teklin de bir nevi hipnoz.iradeni elinden alıyor.görüp,dokunup,emin olup inanan var mı ? 

Hipnoza yatkın biri değilim.

Hipnoz altında ameliyat olan bu hasta gibi olmak isterdim.
https://en.wikipedia.org/wiki/Self-hypnosis
https://www.wikihow.com/Perform-Self-Hypnosis
Wikihowda self hipnoz anlatılmış ama bu yöntemle ağrıları kesmek şöyle dursun sigarayı bile bırakamazsın. :)

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

Alıntı

Kendi kendine hipnoz, modern hipnoterapide yaygın olarak kullanılmaktadır . Öğrenilmiş bir rutin aracılığıyla gerçekleştirilen hipnoz şeklini alabilir.

Hipnoz ağrı yönetimi, [13] anksiyete, [14] [15] depresyon, [16] uyku bozuklukları, [17] obezite , astım ve cilt rahatsızlıklarına yardımcı olabilir. [18] Bu uygulamaya hakim olunca konsantrasyonu iyileştirebilir, hatırlayabilir, problem çözmeyi geliştirebilir, baş ağrılarını hafifletebilir ve hatta kişinin duygu kontrolünü geliştirebilir . [12]

https://en.wikipedia.org/wiki/Self-hypnosis

Bu yazılanlar yalan mı gerçek mi?

yalan ise neden bu yazılar neden kaldırılmıyor?

Gerçek ise neden herkese self hipnoz öğretilmiyor?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, mirasyedi yazdı:

Bu yazılanlar yalan mı gerçek mi?

yalan ise neden bu yazılar neden kaldırılmıyor?

Gerçek ise neden herkese self hipnoz öğretilmiyor?

Bunun gibi bilim tarafından kabul edilmeyen bir sürü işe yarayan tedavi şekli var mesela Canan Karatay bas bas söylüyor ekmek yemeyin diye.Ayrıca bu forumda "Oruç zararlıdır"diyen çok kişi olmuş.Bu kişiler neden hiç denemedikleri bir tedavi şekli hakkında yorum yapmaktadırlar?2 yıl ketojenik diyet yapınca neredeyse tamamen iyileşme görülüyor otistiklerde, bu göz gluten zararsız diyen bilim adamını bile gördü...

Otizm beslenme tedavisini anlatmış bu doktor.Aynı yöntemle şizofreni bile tedavi edilebilir.

tarihinde kris123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...