Jump to content

Ateistlere ölüm cezası veren din hakkında

Recommended Posts

12 saat önce, Ketboğa yazdı:

Benim dinim uydurma mı diye bakmazlar.Doğduğu yerin dinini benimserler ve sorgulamadan yaşarlar.Bu da insanlara büyük zararlar verir.

Özelden hakaret dolu mesaj gönderiyorsun. Burada ise bu hiç olmamış gibi birşeyler yazmışsın. 

Muhattap olma benimle. 

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bazı siyasi sebeblerden ötürü çok fazla uydurma hadis var bunlar son dönemde ayyuka çıktı gerek islamı bilmeyenler gerekse tarih bilgisi olmayan hocalar yüzünden

islam anlaşılması zor bir din değildir zaten herşey kuranda yazılıdır. kuran da hz.muhammed ile alay edildiği zaman alay edenlerin yanından uzaklaşması gerektiği yazar onları öldürmesi gerektiği değil.  islam aleminde en büyük alimler selçuklu osmanlı zamanlarında yetişmiştir hiç biri bu şekilde bir fetva vermemiştir.

asr ı saadet zamanını incelerseniz millet olgusunu fark edeceksinizdir.  Her önüne geleni ciddiye alacaksak düşünme ve idrak etme mekanizmasını kaybederiz.

son olarak şundan bahsetmek istiyorum islam genel anlamda hoşgörüyü-yardımsever olmayı-hırsızlık yapmamayı kul hakkı yememeyi zina yapmamayı emreder. eğer hz muhammed yalancı ise ve kuran ı kendisi yazmış ise bir yaratıcı yok ise sırf getirdiği bu felsefe nedeniyle bile takdir edilir örnek alınması gereken bir zat olduğu apaçık ortadadır.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 16.10.2018 at 06:26, ismet çat yazdı:

Bazı siyasi sebeblerden ötürü çok fazla uydurma hadis var bunlar son dönemde ayyuka çıktı gerek islamı bilmeyenler gerekse tarih bilgisi olmayan hocalar yüzünden

islam anlaşılması zor bir din değildir zaten herşey kuranda yazılıdır. kuran da hz.muhammed ile alay edildiği zaman alay edenlerin yanından uzaklaşması gerektiği yazar onları öldürmesi gerektiği değil.  islam aleminde en büyük alimler selçuklu osmanlı zamanlarında yetişmiştir hiç biri bu şekilde bir fetva vermemiştir.

asr ı saadet zamanını incelerseniz millet olgusunu fark edeceksinizdir.  Her önüne geleni ciddiye alacaksak düşünme ve idrak etme mekanizmasını kaybederiz.

son olarak şundan bahsetmek istiyorum islam genel anlamda hoşgörüyü-yardımsever olmayı-hırsızlık yapmamayı kul hakkı yememeyi zina yapmamayı emreder. eğer hz muhammed yalancı ise ve kuran ı kendisi yazmış ise bir yaratıcı yok ise sırf getirdiği bu felsefe nedeniyle bile takdir edilir örnek alınması gereken bir zat olduğu apaçık ortadadır.

Ortama ve şartlara göre ayetler değişkenlik gösterir.başlangıçta "senin dinin sana,benim dinim bana " derken ,daha sonra " ey Muhammed ! Kafirlere sert davran " denir.bu sebeble tek bir ayetle niyet okunmaz.Kur'an da  nesh meseleside bu zıtlıklar sonucu çıkmıştır.lokal ,cımbızla ayet seçmekle Kur'an hakkında kesin yargıya varılamaz.

Mesela müşrikleri öldürün ayetini ele alalım..haram aylar çıktığında müşrikleri öldürme emri verilirken,başka bir ayette ehli kitabla cizye verinceye kadar savaşın denir..cizye sadece ehli kitaba teklif edilir,dayatılır.ehli kitap cizye verdiklerinde kendi dinlerini yaşamada özgürdürler.fakat aynı ayet cizyeden bahsederken sadece ehli kitabı muhatap alır.müşrikleri muhatap almaz,müşriklerden cizye istenmez ; çunkü ya islamı kabul ederler veya katledilirler ,üçüncü seçenekleri yoktur.bu yüzden müslüman araplar Tengrici turklere islamı tehditle dayatmış,hristiyanları cizye ile özgür bırakmış,inançlarını yaşamalarına izin vermişlerdir.ermenilerin hristiyan kalmaları,türklerin ve kürtlerin müslüman olamasındaki neden budur...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...