Jump to content

Tanrının Olanaksızlığı

Recommended Posts

5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tam bir geri zekalı düşüncesi. Ancak senin gibi enayiler bu safsatalara inanır. Şimdiye kadar hangi dua bir boka yaramış?

Plasebo etkisini hiç duymuş muydun? Genel anlamda plasebo etkisi ilaçlarla yada sadece iyileşme ile ilgili değil tüm her şey için inanmakla ilgilidir. İstediğin şeye inanırsan ve gerçekten inanırsan gerçek olur. Hakkında bir çok bilimsel makale vardır. Önce şu videoyu izleyip bilgilenebilirsin.

tarihinde ilahişaban tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 335
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, ilahişaban said:

Plasebo etkisini hiç duymuş muydun? Genel anlamda plasebo etkisi ilaçlarla yada sadece iyileşme ile ilgili değil tüm her şey için inanmakla ilgilidir. İstediğin şeye inanırsan ve gerçekten inanırsan gerçek olur. Hakkında bir çok bilimsel makale vardır. Önce şu videoyu izleyip bilgilenebilirsin.

Boş ver sen böyle bilimsel açıklamalar yapmak için uğraşmaya, git arabın putuna dua et, belki gökten kemik yağar.

İnanmakla hiç bir bok olmaz, dediğim gibi buna ancak senin gibi enayiler inanır. Bu iş inanmakla olsaydı koskoca bir ilaç sektörü olmazdı.

Sitelerde Paylaş

Ben tahminlerimde yanılmam. Biri agnostik taklidi yapar, bu teist derim öyle çıkar. Biri deist taklidi yapar muslim bu derim öyle çıkar. Biri agnostik olduğunu sanıyor ama değil, agnostik ne demek bilmiyor derim, öyle çıkar. Hatta biri ateist olduğunu iddia eder, ateist değil, öyle sanıyor derim öyle çıkar.

Bu da kabak gibi çıktı ortaya! Ulan turnusol gibi adamım ha! Şak neyse ortaya çıkarıyorum.

Fakat ben o duaları okuyup geri gönderecek kadar dini bilgiye sahibim! Bittiniz olum siz! Duayı okuyan herkes bitti! Dualarınızın kaynağını belirleyip rotasını size geri çevirdim! :0_80cbc_37a71a73_L: 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Bu iş inanmakla olsaydı koskoca bir ilaç sektörü olmazdı.

Bunu zaten çoğu zaman ilaç sektörü kullanıyor. Tıpta kullanılan yöntemler arasındadır. Biraz daha kibar olun daha tatlı muhabbet edelim ve konunun daha ilginç yanlarından bahsedeyim. Sonuçta bence tanrı konusuyla da çok ilgili bir konu olur. Metafizik bir fonomen aramayın sadece bu konuyu araştırın çok derin bir konudur.

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, ilahişaban yazdı:

ayetelkursi.jpg

ayetelkursi.jpg

ayetelkursi.jpg

ÜÜFFFFFF Bu arapça yazıyı görünce.Aklıma kainatı yaratan Allah aklıma geliyor en büyük put bizim Allahımzdır  en güzel yaratıcı bizim Allahımızdır arıyı yartmış ne güzel bal yaparken nelere dikkat ediyor anlatsam bir daha iman edersiniz. ÖRENEK Tosabağayı nasıl yartmış üffff.Ha birde muhmmed peygamberimiz geliyor aklıma düldüle nasıl arşa çıkmış kapıları aşa aşa yüce Allahımızla nasıl namazı 50 vakiten beşe indirmiş inanılır gibi deyil. Tabi musa peygamberimizinde yardımı olmuş hakını tesilim edelim her  pazarlıktan sonara musa peygamberimiz hz muhmmedi uyarmış git bir daha pazarlık et en az beş dafa geri göndermiş peygamberimiz muhmmedi.Ama bir detayı bilmiyorum sayın müslüman kardeşler peygamberimiz araşa çıktığında. Düldülü nere parak etmiş bilen varsa söylesin sevaptır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ilahişaban yazdı:

Duaların kabul olmasını pozitif duygular eşliğinde inancını pekiştirip bunu visualize ederek gerçekleştirebilirsin. Bir çok kişisel gelişim kitabında da benzer şeyler yazıyor. Bilimsel olarak böyle açıklıyorum. Temiz kalpli bir müslüman böyle bir inançla seni kınar ve bu duaları okursa sizin için hiç iyi olmaz. Tanrı bizzat bununla ilgilenmeden zaten bunu mümkün kılan bir evren yaratmıştır ve dualar karşılıksız kalmaz.

Özür dilersen bu etkiden kurtulabilirsin.

Haklısın yüce YARATAN ALLAH ZEBENİLERİ ÇAĞIRSA BİZ NE YAPARIZ.

Alak süresi17 Ayet  Haydi, taraftarlarını çağırsın.
Alak süresi18 Ayet . Biz de
zebânileri çağıracağız

Sitelerde Paylaş
58 minutes ago, ilahişaban said:

Bunu zaten çoğu zaman ilaç sektörü kullanıyor. Tıpta kullanılan yöntemler arasındadır. Biraz daha kibar olun daha tatlı muhabbet edelim ve konunun daha ilginç yanlarından bahsedeyim. Sonuçta bence tanrı konusuyla da çok ilgili bir konu olur. Metafizik bir fonomen aramayın sadece bu konuyu araştırın çok derin bir konudur.

Sen tanrı dua mua diye sayıklamaya başlayınca baştan kaybediyorsun zaten. Tanrı zırvasının bilimde yeri yok. 

Temiz kalpli bir müslüman böyle bir inançla seni kınar ve bu duaları okursa sizin için hiç iyi olmaz. mış. Hodri meydan, tüm müslüman alemi birleşin, istediğiniz kadar duayı istediğiniz kadar okuyun, benim kılıma bile zarar veremezsiniz. Böyle zırvalara ancak geri zekalılar, enayiler, aptallar inanır.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, ilahişaban yazdı:

Anlamayacak bir şey yok ateist kafası :) Bu egosal durumu eleştiren ateistin vardığı şu sonuca gönderme yapıyor. "Ben özel olmadığımı düşündüğüm için bir teistten yada deistten daha fazla cenneti hak ediyorum." gibi bir şey. 

Boş konuşuyorsun. Senin kafandaki tanrı insanın özel olmayışına göre mi ödüllendiriyor. Komik, ne biçim deistsin sen. 

Müslüman beyninin içinde sıkışmış sahte deist. (edit: şimdi üst postlara baktım da sanırım yanılmıyorum.)

►Halbuki ilginçtir. Ben insanı değersiz görüyorum tanrının özene özene yarattığı, hesapta olasılıkları ona göre ayarladığı, onun için ince ayar kurduğu şeye ben değersiz diyorum. Yol kenarındaki bir taş parçası gibi davranıyorum. Tanrıya hakaret ediyorum. Sende kalkmış bana cenneti hak ettiğini düşüyorsun - düşünüyorlar diyorsun. 

Bence sen 5 kere düşün 1 kere yaz. Yoksa çok sopa yiyeceksin. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ohoo, konu teee dualarda yatan gizli(!) kudrete kadar gelmiş.

Yahu bu Islam ülkelerinin yöneticilerinde birazcık kafa olsa, elin gavurundan milyar dolarlık silah alacaklarına ve haliyle onlara bağımlı kalacaklarına, ellerinde peygamber tastikli ve tanrı destekli çok etkili imkanları seferber etmeleri yeterli. Sıkıştıkça iki  dua, bir beddua kăfidir.

O zaman karşılarında ne pis Ameriga nede kalleş Evropa kalır.  :D

Bunu neden denemiyorlar, anlamadım gitti.

Yoksa bizden habersiz mi deniyorlar acaba ?

Bu durumda elde ettikleri sonuçları merak etmiyor değilim. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizler özellikle bu konuyu (plasebo etkisi) ve inancın fiziksel etkileri gibi konuları hakkıyla tartışacak kadar eğitimli, elit insanlar değilsiniz. Konuyu sizinle tartışınca çok güdük kalıyor. Hem yukarıda benimle ilgili atar yapan bir kaç arkadaşı okuyunca benimle ilgili hemen bilgi sahibi olduğunuzu sanıyorsunuz. Bu kadar sığ ve saf insanlarsınız.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Anlamayacak bir şey yok ateist kafası :) Bu egosal durumu eleştiren ateistin vardığı şu sonuca gönderme yapıyor. "Ben özel olmadığımı düşündüğüm için bir teistten yada deistten daha fazla cenneti hak ediyorum." gibi bir şey. 

Bak sen hele. Milletle ilgili bilgi sahibiymiş gibi davranan sensin asıl. 

Hatta biride değil, bir kitle hakkında. 

Avogadro ya avakado diyen adam bizim eğitimsizlik ile suçluyor. Rezil seni.

Sen tanrına dua ette hala az biraz ciddiye alınıp cevap alıyorsun. Yoksa hiç huyum değildir. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, ilahişaban said:

Sizler özellikle bu konuyu (plasebo etkisi) ve inancın fiziksel etkileri gibi konuları hakkıyla tartışacak kadar eğitimli, elit insanlar değilsiniz. Konuyu sizinle tartışınca çok güdük kalıyor. Hem yukarıda benimle ilgili atar yapan bir kaç arkadaşı okuyunca benimle ilgili hemen bilgi sahibi olduğunuzu sanıyorsunuz. Bu kadar sığ ve saf insanlarsınız.

"Temiz kalpli bir müslüman böyle bir inançla seni kınar ve bu duaları okursa sizin için hiç iyi olmaz." diyen birisinden bunları okumak çok komik kaçıyor.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, sağduyu yazdı:

"Temiz kalpli bir müslüman böyle bir inançla seni kınar ve bu duaları okursa sizin için hiç iyi olmaz." diyen birisinden bunları okumak çok komik kaçıyor.

Evet dedim. Sor bakalım neden öyle dedim. Kısmen anlattım anladın mı ki! Sizin anlayıp kavrayacağınız şeyler değil bunlar çok ince zeka ve araştırma ruhu gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Bugünden tezi yok, bütün İslam ülkeleri en kısa zamanda bir araya gelip S.İ.D.T.(*) isimli ittifakı kurmaları yönünde çalışmalara başlamalıdırlar.

Başlamak yanlış kelime; hemencecik hayata geçirilebilir, çünkü sadece gözü kara imanı pek dindarlardan oluşan bir ekibe ihtiyaç var.
Pis Amariga mı kafa tutuyor; anında bu ekibi devreye soktunuz mu, dut yemiş bülbüle döner.
Kalleş ve kıskanç Evropa mı mıy mıy yapıyor; bu ekibin 10 dakika süren dua seansı bunların feleğini şaşırtır. :D

(*) Sadece İslam ülkelerine mahsus uluslararası dua timi  

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, ilahişaban said:

Evet dedim. Sor bakalım neden öyle dedim. Kısmen anlattım anladın mı ki! Sizin anlayıp kavrayacağınız şeyler değil bunlar çok ince zeka ve araştırma ruhu gerekiyor.

Daha sonra nasıl kıvırdığına bakmadım. Tekrar kıvırabilirsin. 

"Temiz kalpli bir müslüman böyle bir inançla seni kınar ve bu duaları okursa sizin için hiç iyi olmaz."  demiştin ya, şu soruyu sormayı unutmuşum: Mesela bize ne olur? Çarpılır mıyız? Muhallebi yerken dişimiz mi kırılır?

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, ilahişaban yazdı:

(plasebo etkisi) ve inancın fiziksel etkileri gibi konular

Amma da mal çıktın sen de ha! Plasebo etkisi duanın gücünü nasıl kanıtlayabilir ki diye hiç mi düşünemiyorsun! Hadi birisi duanın gücüne inandığı için plasebo etkisiyle iyileşti, bu duanın gücünü mü kanıtlıyor?

Duanın gücüyle bir çakıl taşını kıpırdat yerinden bakalım! Duanın gücüyle bir milimetre çapında demir teli bük yahu! Olmayacak terelelliden zırvalara inanmakta niye üstünüze yok ne bileyim!

O değil de dua ekibini toplayamadın galiba! Tek başına da etkili olamıyor duan herhalde! Hâla duanın gücünü hissedebilmiş değilim? :D

Sana o kadar söyledim deist değilsin teistsin diye. Deist olduğunu iddia edip durmanın boşuna olduğunu kendin kanıtladın. E niye ben söyleyince yok hâşa teist değilim diye inkar ettin?

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, democrossian yazdı:

Sana o kadar söyledim deist değilsin teistsin diye. Deist olduğunu iddia edip durmanın boşuna olduğunu kendin kanıtladın. E niye ben söyleyince yok hâşa teist değilim diye inkar ettin?

Sen önce yazdıklarına dikkat et! mal dedikten sonra benimle konuşmayacaksın git kendine küfür edebileceğin birilerini seç. Herkes haddini bilsin. Teistsem teistim sana ne oluyor. Bu sana bana küfür etme hakkı veriyor mu? Yazını raporladım umarım küfür içerikli yazılarını derhal silerler.

Zavallı ülkenin 3. dünya insanları bunlar. Güya kendilerini aydın olarak lanse ediyorlar. Siz önce böyle ortamlarda konuşmayı yazmayı öğrenin. Aydın insan eleştirmek istediği konuya odaklanır kişilerle problemi olmaz. Aydın insanın ideolojisi olur. Sizler benim gerçeklik algımın yakınından geçemezsiniz. Ben bir şeyi doğru olarak görüyorsam çok büyük ihtimalle o çok doğru bir şeydir.

tarihinde ilahişaban tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haber eski ama görünen o ki hălă güncelliğini koruyor. :D

Artı dua ekiplerinin seçkin, aydın ve imanlı dindarlardan oluşması şart, yoksa aha şuna benzer gelişmeler kaçınılmaz:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/yagmur-icin-dua-ettiler-sel-geldi-39092817

Sitelerde Paylaş

Doğa olaylarını özel olarak oluşturup,yöneten,dolu tanelerini yönlendirip dilediğine isabet ettiren,dilediğinden de uzak tutan,yıldırımlar oluşturup dilediğini yıldırımlarla çarpan bir tanrı profiline inanan akıldan yoksun dangalaklara,ataları tarafından muhammede yani allaha iman ettirilerek kuranın içinde ne yazıyorsa katılmak,gerçek ve doğru olarak görmek zorunda bırakılmış,atalarının inanç ve öğretilerinin,iman putunun tutsağı olmuş zombilere söz anlatmak epeyi yorucu bir iştir.Bunlar,örneğin oldukça gülünç olan şu ayeti gerçek olarak gören tipler,sonuç olarak.

Görmedin mi ki, Allah bulutları sürer, sonra onları bir araya getirir, sonra onları üst üste yığın yapar. Böylece yağmurun onların arasından çıktığını görürsün. Gökten içinde dolu bulunan dağlar indirir de onu dilediğine isabet ettirir ve dilediğinden de uzak tutar. Onun şimşeğinin parıltısı neredeyse gözleri götürecektir.Nur 43

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...