Jump to content

GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

Recommended Posts

Bugünden yarına yeryüzündeki insanların tümü yok olsaydı, neler olurdu ?
Çok geçmeden, bütün yerleşim birimleri ormanlık alan olurdu. Denizlerin eski haline gelmeleri biraz daha zaman alırdı ama balıklar, balınalar vs. nihayet rahat bir nefes alırlardı.
Ancak en önemlisi nedir biliyor musunuz ?
Kendini evrenin merkezinde gören zihniyetteki dindar insanların saçmalıkları nihayet son bulmuş olurdu. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

51 dakika önce, kavak yazdı:

Bugünden yarına yeryüzündeki insanların tümü yok olsaydı, neler olurdu ?
Çok geçmeden, bütün yerleşim birimleri ormanlık alan olurdu. Denizlerin eski haline gelmeleri biraz daha zaman alırdı ama balıklar, balınalar vs. nihayet rahat bir nefes alırlardı.
Ancak en önemlisi nedir biliyor musunuz ?
Kendini evrenin merkezinde gören zihniyetteki dindar insanların saçmalıkları nihayet son bulmuş olurdu. :D

yahu ne alakası var kendimizi evrenin merkezinde gördüğümüz yok ama bir yandan da çok özel yaratıklarız, süper yaratıklarız, tasarım harikasıyız  ( insanı kastediyorum, inanan inanmayan ayrımı yapmaksızın) o yüzden evrenin merkezinde biz varız diyebiliriz de aslında.

Ancak insanların çoğu evrendeki değerimizin farkında değiller, ne muhteşem bir yaratık olduğumuzun farkında değiller. Çok önemli bir senaryonun en önemli oyuncuları  hatta başrol oyuncuları olduklarını bilmiyorlar.

Öyle sıradan, tasarlanan falan değil , ölümlü, ölünce her şeyin biteceği, amacı falan olmayan bir yaratığız zannediyorlar.

ilk insanlardan bu seviyelere gel, muhteşem işler başar,insanlık son bulunca her şey bitsin.

Karadelik yuttu, kıyamet koptu ve olay bitti. Belki de dev meteor çarptı falan ve THE END.

Bu yanlış işte, ıska bu, hemde ne ıska.

Burada bitmeyecek bu iş.

Bu senaryonun senaristinin 2. filmi var beylerrr.

to be continued...

Biz yokken bu dünya varmış , zaten var olan bir yermiş burası, burada var olmadık mı biz?

Başka bir yer niye olamasın?Başka bir yerde niye var edilemeyelim? 

Biz yokken var olan bir yer varmış beylerr , evrende yok hükmünde bir zerreciğin içine yolladılar, var ettiler bizi.

uyanalım artık, hadii.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Yaratıcı senin gibi düşünmek zorunda değil.

İspat olsun diye her şeyden bahsetse 10 bin sayfa olurdu o kitap. 

Bi tane doğru düzgün yorum yok şurda ya, abidik gubidik sorular var.

Yaratıcı beni ikna etmek istiyorsa benim gibi düşünmek zorunda, aslında bunu sen de itiraf ediyorsun ama farkında değilsin.

Yaratıcı çöl Bedevi’sini ikna için onun anlayacağı dil de konuşuyor deyip bize gelince sen de kimsin diyorsun, Oldu mu bu?

Haydi Bedevi’yi deve ile ikna ettin, bize de gözle göremeyeceğiniz kadar küçük canlılar yarattım de, onlarda sizin için hayır ve şerler vardır de, bizi de ikna et, tüm zamanlara hitap ettiğini anlayalım. Çok mu zor?

Evet çok zor, çünkü Allah’ın o canlıları bilmiyordu, çünkü keşfedilmemişlerdi.

Yahudi masalları ve Arab geleneklerini Muhammed denen sanal bir kişi ile birleştirip size din diye yutturuyorlar, gerçek bu.

Sömürü düzenin uysal bir parçası olmuşsunuz, uyanın artık, kul değil insansınız, anlayın şunu..!

Ha sanma ki gavur, kafir dediğin adamlar senin kutsal dediğin kitabı okumadı ve anlamadı, didik didik ettiler didik, İslam ve Kuran’la ilgili binlerce kitaplar yayınladılar, dikkate değer bir şey bulunsaydı tabi ki müslüman olurlardı, ucunda sonsuza kadar yanmak var be! Adamlar aptal mı?

Sitelerde Paylaş

Efendim

Gençler için iki seçenek var; 

Ya çarpılacaksınız (!)

Ya da tengri tarafından büyük gözlü huriler (bakireler) ile evlendirileceksiniz. 

Ancak dikkat ediniz lütfen, Kuran'da hurilerin dişi mi erkek mi olduğundan bahsetmiyor. :0_80cbc_37a71a73_L:

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, acizlerdenbiri said:

Evrenin var oluşundaki hassas 5 madde örneklerini geçersiz buldunuz, bir örnek daha deneyelim ama farkeden bir şey olmayacaktır, kaç türlü örnek gösterilse de kimileri tarafından kabul edilmeyeceği 1400 sene önce yazılan bir kitapta bahsedilmektedir.

1- Galaksiler arasındaki muhteşem denge(!) arada bir yerde..Güldüm resmen. Samanyolu galaksisinin ~5 milyar yıl için Andromeda galaksisi ile çarpışacağı yerde böyle bir dengeden bahsetmek, olsa olsa salaklık olur herhalde. :0_80cbc_37a71a73_L: Daha balık baştan kokuyor ve bize getirmiş olduğun bu sitenin güvenilirlik(!) ve ciddiye alınabilirliğine dair güzel bir done veriyor.

2- Şimdi 10-43 zaten planck zamanı, yani tanımlı en küçük zaman birimi..Ondan ötesine geçemezsin ki, daha kısa sürede(?) olsun? Herhangi bir evrenin zaten bundan kısa sürede olagelmesi mümkün değil ki, bunu bir olasılık ya da seçenek olarak hesaba katasın?? Ayrıca daha uzun sürmesi, yani 10-42 derken kast edilen nedir? Patlama dediği zaten patlama değil o zavallılığı geçiyorum ama; bu zaten hemen olup arkasından bitmiş bir patlama ya da süreç de değil ki, daha uzun falan sürsün? Bu patlama 10-42 ve sonrasında da devam etti. Zaten halen devam ediyor bir çok modele göre..Mesela Alan Guth'un ki..O zaman burada daha uzun ya da daha kısadan kast edilen nedir? Ben şöyle bir baktım ecnebi sitelere, tam olarak buna karşılık gelen birşey göremedim. Varsa bunun orijinalini, nereden alıntılandığını getir ona bakalım diyecem ama, senin yapamayacağın belli..Açıklama kabiliyetin varsa sen açıkla diyecem ama..neyse :) ..Diyeceğim o ki, zaten kafadan salakça bir şey olduğu belli olan bu sitedeki o bilgiler ya yanlış, ya da kast edilen şeyi tamamı ile yanlış ifade etmişler..

3- Bir de şeyi sorucam: Şimdi bu bigbang inanılmaz hassasiyette(!) bir patlamaymış(!) ya, sıradan(!) değilmiş ya, bunu kaç tane bigbang örneği üzerinden kıyaslayıp hesap etmişler? Yani ellerinde kaç tane başka bigbang örneği var ki, onları "referans" alarak bizimkiyle ilgili bir yargıya varıp, onun bir yerde konumlamışlar..Hani ne kadar çok örneklem üzerinde hareket etmişlerlse, o kadar doğru ve güvenilir olur bu bilgi, o yüzden diyorum..Neye göre sıradan? Neye göre hassas? Neye göre hesap? El bombasıyla falan kıyaslamadılar bunu herhalde di mi?

Dökümü verdiğinde(!) üzerine bir düşünücem. 

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/65926-çelişkili-ayet/&do=findComment&comment=1388321

Al bak dünya ve evrendeki düzenin dökümünü vermiştim şurada. Daha sonra bunu kullanırsın artık düzene, dengeye falan örnek verirken. Ama bi oku!

Bu arada hassas ayar bilim değildir. Hani bilesin diye söylüyorum.

16 hours ago, acizlerdenbiri said:

Yaratıcı senin gibi düşünmek zorunda değil.

İspat olsun diye her şeyden bahsetse 10 bin sayfa olurdu o kitap. 

Bi tane doğru düzgün yorum yok şurda ya, abidik gubidik sorular var.

1- Yaratıcı bana hitap edebilmek zorunda. Aklıma, mantığıma ve bilgime. Onların sınırları içerisinde kalmalı. Yoksa kendisini açıklamış değil, açıklamamış olur. Benim aklım, mantığım ve bilgimin ötesine gönderme yaptığı yerde. Kendisi olsa da, benim için olmamış olur. E etmiş ya falan diyecen..Hayır etmemiş. Kendisini insan mantığının ötesinde, çelişik sıfatları ile birlikte mümkünsüz olan, hiçbir şeye benzemeyen falan şeklinde tanımlamış. Yani beni anla diyor ama, anlamak için anlamaman lazım diyor özetle. Ben bir kare üçgenim, beni anlamn ve tahayyül etmen mümkün değil ama anlayıp da inanmazsan yakarım..Manyakça resmen.

2- Her şeyden bahsetse 10 bin sayfa olurdu dediğin yerde tanrını nasıl da aciz kıldığının; onu zamansal ve fiziksel imkansızlıklarla sınırladığının farkında mısın? Bir insan kitap yazıp da her şeyden bahsetmeye kalkarsa 10.000 sayfa olabilir o kitap. Ama bunu yapacak olan kadr ve alimi mutlak tanrıysa, kısıtsız ve sınırsız bir tanrıysa eğer, her şeyi anlatır, bunu 1 sayfaya sığdırarak da yapar. Kurana bakıyoruz şimdi bu bağlamda..Yok..olmamış. Herşeyi anlatamamış evet, bu gol "1", anlattığını da doğru dürüst anlatamamış ki, herkes farklı bir halt anlamış ve anlamaya da devam ediyor bu kitaptan. Bu da gol "2"..

Velhasılı yazdıklarının içerisinde abidik gubidik benzetme ve yorumlardan öte bir halt yok.  Neymiş? Herşeyi yazsa 10.000 sayfa olurmuş :0_80cbc_37a71a73_L: küfre düştün la sen az önce! Tanrıyı sınırladın, kısıtladın, onu aciz bir insanmışcasına tasavvur ettin.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, teflon yazdı:

1- Galaksiler arasındaki muhteşem denge(!) arada bir yerde..Güldüm resmen. Samanyolu galaksisinin ~5 milyar yıl için Andromeda galaksisi ile çarpışacağı yerde böyle bir dengeden bahsetmek, olsa olsa salaklık olur herhalde. :0_80cbc_37a71a73_L: Daha balık baştan kokuyor ve bize getirmiş olduğun bu sitenin güvenilirlik(!) ve ciddiye alınabilirliğine dair güzel bir done veriyor.

2- Şimdi 10-43 zaten planck zamanı, yani tanımlı en küçük zaman birimi..Ondan ötesine geçemezsin ki, daha kısa sürede(?) olsun? Herhangi bir evrenin zaten bundan kısa sürede olagelmesi mümkün değil ki, bunu bir olasılık ya da seçenek olarak hesaba katasın?? Ayrıca daha uzun sürmesi, yani 10-42 derken kast edilen nedir? Patlama dediği zaten patlama değil o zavallılığı geçiyorum ama; bu zaten hemen olup arkasından bitmiş bir patlama ya da süreç de değil ki, daha uzun falan sürsün? Bu patlama 10-42 ve sonrasında da devam etti. Zaten halen devam ediyor bir çok modele göre..Mesela Alan Guth'un ki..O zaman burada daha uzun ya da daha kısadan kast edilen nedir? Ben şöyle bir baktım ecnebi sitelere, tam olarak buna karşılık gelen birşey göremedim. Varsa bunun orijinalini, nereden alıntılandığını getir ona bakalım diyecem ama, senin yapamayacağın belli..Açıklama kabiliyetin varsa sen açıkla diyecem ama..neyse :) ..Diyeceğim o ki, zaten kafadan salakça bir şey olduğu belli olan bu sitedeki o bilgiler ya yanlış, ya da kast edilen şeyi tamamı ile yanlış ifade etmişler..

3- Bir de şeyi sorucam: Şimdi bu bigbang inanılmaz hassasiyette(!) bir patlamaymış(!) ya, sıradan(!) değilmiş ya, bunu kaç tane bigbang örneği üzerinden kıyaslayıp hesap etmişler? Yani ellerinde kaç tane başka bigbang örneği var ki, onları "referans" alarak bizimkiyle ilgili bir yargıya varıp, onun bir yerde konumlamışlar..Hani ne kadar çok örneklem üzerinde hareket etmişlerlse, o kadar doğru ve güvenilir olur bu bilgi, o yüzden diyorum..Neye göre sıradan? Neye göre hassas? Neye göre hesap? El bombasıyla falan kıyaslamadılar bunu herhalde di mi?

Dökümü verdiğinde(!) üzerine bir düşünücem. 

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/65926-çelişkili-ayet/&do=findComment&comment=1388321

Al bak dünya ve evrendeki düzenin dökümünü vermiştim şurada. Daha sonra bunu kullanırsın artık düzene, dengeye falan örnek verirken. Ama bi oku!

Bu arada hassas ayar bilim değildir. Hani bilesin diye söylüyorum.

1- Yaratıcı bana hitap edebilmek zorunda. Aklıma, mantığıma ve bilgime. Onların sınırları içerisinde kalmalı. Yoksa kendisini açıklamış değil, açıklamamış olur. Benim aklım, mantığım ve bilgimin ötesine gönderme yaptığı yerde. Kendisi olsa da, benim için olmamış olur. E etmiş ya falan diyecen..Hayır etmemiş. Kendisini insan mantığının ötesinde, çelişik sıfatları ile birlikte mümkünsüz olan, hiçbir şeye benzemeyen falan şeklinde tanımlamış. Yani beni anla diyor ama, anlamak için anlamaman lazım diyor özetle. Ben bir kare üçgenim, beni anlamn ve tahayyül etmen mümkün değil ama anlayıp da inanmazsan yakarım..Manyakça resmen.

2- Her şeyden bahsetse 10 bin sayfa olurdu dediğin yerde tanrını nasıl da aciz kıldığının; onu zamansal ve fiziksel imkansızlıklarla sınırladığının farkında mısın? Bir insan kitap yazıp da her şeyden bahsetmeye kalkarsa 10.000 sayfa olabilir o kitap. Ama bunu yapacak olan kadr ve alimi mutlak tanrıysa, kısıtsız ve sınırsız bir tanrıysa eğer, her şeyi anlatır, bunu 1 sayfaya sığdırarak da yapar. Kurana bakıyoruz şimdi bu bağlamda..Yok..olmamış. Herşeyi anlatamamış evet, bu gol "1", anlattığını da doğru dürüst anlatamamış ki, herkes farklı bir halt anlamış ve anlamaya da devam ediyor bu kitaptan. Bu da gol "2"..

Velhasılı yazdıklarının içerisinde abidik gubidik benzetme ve yorumlardan öte bir halt yok.  Neymiş? Herşeyi yazsa 10.000 sayfa olurmuş :0_80cbc_37a71a73_L: küfre düştün la sen az önce! Tanrıyı sınırladın, kısıtladın, onu aciz bir insanmışcasına tasavvur ettin.

funny!! 10 bin sayfa olursa ona zor mu gelir? insana zor gelir,İnsanlar okumaz, okumuyorlar bu kadar sayfa iken bile.

Daha funny olanı ise "evrendeki bütün bilgiyi tek bir sayfaya sığdırma!" fikri. 

Evet her şeyden bahsetse 10 bin sayfalık bir kitap olurdu, 1400 sene önceki insanlara gerekli olan nasıl yaşamaları gerektiğiyidi, kız çocuklarını diri diri gömen , taşlara tapan bir insan topluluğu vardı.

Dünyanın biligisini barındırmakla yükümlü bir kitap değil o.

Neyse gazel attırdınız yine bana.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, acizlerdenbiri said:

funny!! 10 bin sayfa olursa ona zor mu gelir? insana zor gelir,İnsanlar okumaz, okumuyorlar bu kadar sayfa iken bile.

Evet her şeyden bahsetse 10 bin sayfalık bir kitap olurdu, 1400 sene önceki insanlara gerekli olan nasıl yaşamaları gerektiğiyidi, kız çocuklarını diri diri gömen , taşlara tapan bir insan topluluğu vardı.

Ne oldu? Senin kadiri mutlak tanrı tıkanmış galiba di mi.(?)..Bastı mı kafan şimdi mevzuya..?!! Biraz başmış belli ki, kıvırmaya başlamışsın. Biz insandan değil tanrıdan bahsediyoz la dansöz efendi! Senin tanrı içine herşeyi yazar, bunu insana da zor gelmeyecek şekilde hallederdi. Al bir de bu tarafından monte etmeye çalış kafana. Kadiri mutlak olan gerekirse evrendeki tüm bilgiyi tek sayfada anlatır mı anlatırdı. Yoksa kadiri mutlak değil, acizi mutlak derler ona. Bi daha yazayım mı aciz efendi? Yoksa ingilizce mi yazayım! Tersinden mi yazayım yoksa..Onla bunla yükümlü değilmiş, ne o? Tanrıya mı sordun geldin?? Bak bi daha küfre düştün dikkat et maazallah! 

Ne oldu hassas ayar falan, gene çöp oldu tabi. Ne olacaktı ya? Kaç tane bigbang gözlemişler bu adamlar da bizimkini sıradışı hassas falan ilan etmişler? Lan sıraiçilisi(!) yok ki bunun, bir de sıradışı modeli olsun :0_80cbc_37a71a73_L: Dökümü verecektin bekliyorum..

Sitelerde Paylaş

bütün evrenin bilgisinin yazdığı tek bir sayfa ? kaç bin km lik bi sayfa bu?anlatıyoruz ama aynı yerdesin,boş konuşuyorsun, akıllı adam yok mu burda, saçma saçma konuşmayan biri yok mu? cevap vermemek lazım böyle abidik konuşmalara , sen bana ben sana ölene kadar gider bu.

zeka yoksunu bir muhabbet.. 

Evrendeki tüm bilgiyi niye yazsın kardeşim 1400 sene öncesinin insanlarına, kromozomdan atomdan niye bahsetsin, bir zaman gelecek insan bulacak zaten onları, antibiyotik nasıl bulundu, buldurtur o bi şekilde.

Bak yine yazıyorum, ateistkolik  olmuşum resmen.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

bütün evrenin bilgisinin yazdığı tek bir sayfa ? kaç bin km lik bi sayfa bu?anlatıyoruz ama aynı yerdesin,boş konuşuyorsun, akıllı adam yok mu burda, saçma saçma konuşmayan biri yok mu? cevap vermemek lazım böyle abidik konuşmalara , sen bana ben sana ölene kadar gider bu.

Evrendeki tüm bilgiyi niye yazsın kardeşim 1400 sene öncesinin insanlarına, kromozomdan atomdan niye bahsetsin, bir zaman gelecek insan bulacak zaten onları, antibiyotik nasıl bulundu, buldurtur o bi şekilde.

Sende anlama, anlatma ve zeka sorunu var.

Kuran’ın, 1400 sene öncesinin insanlarına değil, tüm insanlığa hitap ettiğini söyleyen sizsiniz, Deveyi nasıl yarattım bakın, iyi yaratıyorum ha demekle olmaz bu iş. Bunu herkes söyler, boş, geç..!

Evrendeki tüm bilgiyi yazmasın tamam, mesela desin ki; sizin gözle göremeyeceğiniz kadar küçük canlılar da yarattım, onlar da hem şer, hem de iyilik vardır desin, bu kadar..Başka da ipucu vermesin, Bak sadece bunu dese bile ben hemen iman edip, namaza başlardım.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

bir kısmı için "bunları kim yazmış kariyerini göster" muhabbeti yaptı, yapsın da kariyerini söylesek de değişmeyecek.

Efendim,

Siz beni başkaları ile kariştiriyorsunuz. 

Öncelikle bilimsel bir geçmişi olmayan bir adamın bu yazıyı hazırladığı çok açık. 

Ancak oradaki asıl nokta bu hesaplamalari kim yapmış? Hangi formüle dayanıyor? Sadece alıntılanan kaynakları göstermesi yetiyor. 

Bunu gosteremiyorsa bilin ki uydurma olma ihtimali var. Bilim sorgulama gerektiriyor. Eğer bilimsel anlayış ile yaklaşacaksak bu sorulara cevap bulmamız gerekiyor. 

Eğer yazısında kaynak gostermediyse gelin mail atalım, soralım kaynaklarını. Diyelim ki "arkadaşım sen bunu hangi bilimsel makaleye atıfta bulunarak yazdın? Bize kaynak göster ki biz de senin burada yazdıklarının temelinin neye dayandığını sorgulayabilelim. "

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, acizlerdenbiri said:

E hacı anlamadığın ya da anlamak istemediğin nokta da bu ya işte! Anlasana şunu!..Sen bütün evrenin bilgisini tek bir sayfaya sığdırabilecek bir "şeye" inanıyorsun işte. Senin de kafana yatmayan ve boş konuşuyorsun diyerek tepki gösterdiğin şey işte tam da "senin tanrın". Tanrının bir şeye ihtiyacı mı olur ki, bin km'lik sayfaya falan muhtaç düşsün? Tanrı bu. Boş konuşuyorsun dediğin şey işte senin akıl dışı tanrın. Boş olan "o". Ben onu tasvir ve tasavvur ediyorum sadece. Sense onu mütemadiyen sınırlayıp kısıtlayarak kimbilir hangi çeşit küfürlerin, şirklerin içine düşüyorsun..Tanrı bu; isterse 10.000 sayfa da yazar ama herkese de okutur. Onu kısıtlayan bir hudut mu var? 

Tanrının neyi yazıp neyi yazmak istemeyeceği üzerine yorum yapmak senin haddine mi? İster kromozomu da yazar, ister yazmaz. Yine küfür, yine şirk seninkisi.. Peygamberinin uçkuruyla uğraşacağına onları yazaymış keşke..Hem baktın mı benim verdiğim linke? Bundan sonra biri evrendeki düzen denge dediği zaman, buyrun evrendeki düzen(!) ve denge(!) diye işte onu dağıtırsın herkese. Galaksiler arasındaki muhteşem dengeye(!) istinaden çarpışan galaksiler..!! Güya sıradışı ama neden sıradışı olduğu referanslanamayan patlamalar(!)

Bu forumdan göçüp gittiğinde en azından bir şeyi koymuş olursun cebine inşallah: Bundan sonra atıp tutmadan evvel, önce araştırıp öyle yazmak..Amin inşallah.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Her detayı yasa 10,000 kitap olurdu demişin. Aslında insan oğlunun bulduğu kitap sayfası on bini  feln geç  çok daha fazla olurdu. Ama çok bilmiş arabın Allahı bunları niye deteylı yazmış.

Nisa-23: Diyanet İşleri: Sizlere, analarınız, kızlarınız, kızkardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, kardeşlerinizin kızları, kızkardeşlerinizin kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle gerdeğe girdiğiniz kadınlarınızin yanınızda kalan üvey kızlarınız ki onlarla gerdeğe girmemişseniz size bir engel yoktur, öz oğullarınızın eşleri ve iki kız kardeşi bir arada almak suretiyle evlenmek, -geçmişte olanlar artık geçmiştir- size haram kılındı. Doğrusu Allah bağışlar ve merhamet eder.

NUR Suresi 61. ayet Köre güçlük yoktur, topala güçlük yoktur, hastaya da güçlük yoktur. Kendi evlerinizde veya babalarınızın evlerinde veya annelerinizin evlerinde veya erkek kardeşlerinizin evlerinde veya kız kardeşlerinizin evlerinde veya amcalarınızın evlerinde veya halalarınızın evlerinde veya dayılarınızın evlerinde veya teyzelerinizin evlerinde veya anahtarlarına sahip olduğunuz evlerde ya da dostlarınızın evlerinde yemek yemenizde de bir sakınca yoktur. Bir arada veya ayrı ayrı olarak yemek yemenizde de bir sakınca yoktur. Evlere girdiğiniz zaman birbirinize, Allah katından mübarek ve hoş bir esenlik dileği olarak, selâm verin. İşte Allah, düşünesiniz diye âyetleri size böyle açıklar.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Başka bir yer niye olamasın?Başka bir yerde niye var edilemeyelim? 

Tahlalı köy gibi, ne idüğü belirsiz bir yerin olmasını neden bu kadar arzuluyorsunuz ?

Nedir bu özlemin temeli ? 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Phocas yazdı:

Sende anlama, anlatma ve zeka sorunu var.

Kuran’ın, 1400 sene öncesinin insanlarına değil, tüm insanlığa hitap ettiğini söyleyen sizsiniz, Deveyi nasıl yarattım bakın, iyi yaratıyorum ha demekle olmaz bu iş. Bunu herkes söyler, boş, geç..!

Evrendeki tüm bilgiyi yazmasın tamam, mesela desin ki; sizin gözle göremeyeceğiniz kadar küçük canlılar da yarattım, onlar da hem şer, hem de iyilik vardır desin, bu kadar..Başka da ipucu vermesin, Bak sadece bunu dese bile ben hemen iman edip, namaza başlardım.

atalım atalım ama ufak atalım yahu, onu dese bile bahane bulacaktın merak etme.

Biz annemizin karnında her şeyden habersizken kim bizi bağladı bir kordonla annemize , kim besledi bizi orada.

Kim annemizin göğsünden süt gelmesini tasarladı, annemiz mi tasarladı?

Bebeğin gıdası hamilelik döneminde annenin göğüslerinden geliyor, ne anne isteyerek getirdi o sütü göğüslerinden be bebek getirtti,HAYYYY olan ALLAH yaptı onu güzelimmm.

Bebek büyüyüp katı gıdaya geçerken damağa gömülü dişler çıkmaya başlıyorlar gömülü oldukları yerden ,HAYYY olan, hayat veren hayat olması için ne gerekiyorsa yapmış güzelimmm .O dişler katı gıda yeneceği zaman lazım olacak,daha anne karnındayken ya da yeni doğduğunda çıkmıyor.  Tasarımı karşısında niye takdir etmiyoruz, niye hayret etmiyoruz, o dişlerin yiyeceği yemekler , gıdalar var demek ki o dişler çıkmaya başladığına göre.Gıdalardan , yemeklerden haberi var o dişleri hesaplayanın.

Bebek kendi mi hesapladı o dişleri, haberi var mı bebeğin damağına gömülü dişlerinden? Var mı bundan güzel ispat? Ah insan ahhh ahh insan ahh..?

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, teflon yazdı:

E hacı anlamadığın ya da anlamak istemediğin nokta da bu ya işte! Anlasana şunu!..Sen bütün evrenin bilgisini tek bir sayfaya sığdırabilecek bir "şeye" inanıyorsun işte. Senin de kafana yatmayan ve boş konuşuyorsun diyerek tepki gösterdiğin şey işte tam da "senin tanrın". Tanrının bir şeye ihtiyacı mı olur ki, bin km'lik sayfaya falan muhtaç düşsün? Tanrı bu. Boş konuşuyorsun dediğin şey işte senin akıl dışı tanrın. Boş olan "o". Ben onu tasvir ve tasavvur ediyorum sadece. Sense onu mütemadiyen sınırlayıp kısıtlayarak kimbilir hangi çeşit küfürlerin, şirklerin içine düşüyorsun..Tanrı bu; isterse 10.000 sayfa da yazar ama herkese de okutur. Onu kısıtlayan bir hudut mu var? 

Tanrının neyi yazıp neyi yazmak istemeyeceği üzerine yorum yapmak senin haddine mi? İster kromozomu da yazar, ister yazmaz. Yine küfür, yine şirk seninkisi.. Peygamberinin uçkuruyla uğraşacağına onları yazaymış keşke..Hem baktın mı benim verdiğim linke? Bundan sonra biri evrendeki düzen denge dediği zaman, buyrun evrendeki düzen(!) ve denge(!) diye işte onu dağıtırsın herkese. Galaksiler arasındaki muhteşem dengeye(!) istinaden çarpışan galaksiler..!! Güya sıradışı ama neden sıradışı olduğu referanslanamayan patlamalar(!)

Bu forumdan göçüp gittiğinde en azından bir şeyi koymuş olursun cebine inşallah: Bundan sonra atıp tutmadan evvel, önce araştırıp öyle yazmak..Amin inşallah.

tefloncuğum hiç sarmıyor muhabbetin hiçç, E hacı .. diye girmişsin bi konuya, parmakçıklarını yormuşsun tamam ama boş, bomboş, bom bom boş hatta.

bi şeyler attırmışsın ortaya,neyin kafası bu, yoksa tam tersine harman msın? ondan mı oluyo bu kafa.

gönderdiğin linke bakmadım, bakıcam bi karşılık vericem, sen bi karşılık vericeksin , ben bi karşılık vericem, sen bi karşılık vericeksin falan falan, vakit kaybı. Benim için bir şey değişmeyecek, bakıp " aaa bi yaratıcı yok lan galibaa" demiycem, sende " haklısın galiba lan,bi yaratıcı var galiba " falan demiyceksin. Evrende denge varsa da onun ,denge olmayan unsurlar varsa da onun tasarımı, bilgisi üzerinedir benim bakışım bu olaylara.

Onun isteği iradesi dışında bir şey olamaz.

Teflon.. tüm zamanların en kötü muhabbetli ateisti sıralamasında dabıl tribıl yapan ilk kişisin.

senden sonra ( yoksa aynı sırayı mı paylaşıyorsunuz bilinmez) sağduyu adlı ateist arkadaş var,aman aman o da felaket.

Bir tane hoşuma giden birini bulamadım, eskiden enver paşa biraz tat verir gibiydi ama o da bozdu. 

phocas ın da kafa gidik," Yaratıcı beni ikna etmek istiyosa benim gibi düşünmek zorunda" diyo, yahu trilyon tane adam geldi bu dünyaya, hepsinin kafa ayrı telden çalıyor, hanginize göre düşünüp hanginize göre kurallar koysun. herkes ona uyacak ,yaratan o.Beni ikna etti ayrıca, benim gibi daha milyonları etti, cevabın belli gerçi buna di mi? Biz aptalız sen akıllısın çünküüüü, senii seniiii.

biraz kavak isimli arkadaş var işte, atarlı tutarlı konuşmuyo , seviyeli bi tip gibi yanlış hatırlamıyorsam, yazdıkları da bir çoğununki gibi komik değil.

Güven ve dursun da tatsız elemanlar. Tat yok tat..Ruhunuz maneviyatsızlıktan suyu çekilmiş toprak gibi beylerrr.

Ego, kibir, benlik.. almış başını gitmiş, yabani otlar büyümüş .

Lezzetiniz yok farkında değilsiniz.

LEZZETE gelin beylerrrr. 

Ne duruyorsunuz..??

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, acizlerdenbiri said:

senden sonra ( yoksa aynı sırayı mı paylaşıyorsunuz bilinmez) sağduyu adlı ateist arkadaş var,aman aman o da felaket.

Bir tane hoşuma giden birini bulamadım, eskiden enver paşa biraz tat verir gibiydi ama o da bozdu. 

Senin kafa dengin olanlar araplar ve araptaparlar. Sen en iyisi onlarla muhabbet et, birlikte putunuzu zikredip durun. Bu kafayla ne işin olur ateistlerle, dinsizlerle?

Sitelerde Paylaş

Ateist, din yalanını ortaya çıkaran, tanrının bir batmandan, bir periden, bir uçan spagetti canavarından  farkı olmayan bir hayal ürünü olduğunu din satanların gözüne sokan insandır.
Bu gerçekleri kabul edemeyen veya bu gerçekler çıkarlarına zarar verdiği için ateistleri yalan yanlış anlatmaya çalışan bir çok kişi bu siteye girmiş ve ağzının payını alıp geldigi gibi gitmiştir.

Hele sahtekar müslümanlar Allahlarını savunamadığı için teistlerin tanrısına bel bağlamak zorunda kalmışlardır.
Düşünme yeteneği olmayan müslümanlar (zaten kendileri düşünce üretebilselerdi müslüman kalmazlardı) yıllarca burda yazmalarına rağmen ateistler hakkında bir fikir edinemezler ve kutsal kitaplarında ne yazıyorsa onu bir papağan gibi tekrar etmekten ileri gidemezler.

Kutsal kitaplarındaki bir çok saçmalıkları savunacak g*tleri yoktur, o başlıklara giremezler, o konular hakkında bir tek yazı yazamazlar. Ama "ol dedi oldu" sözünün tamda Büyük Patlamayı anlattığını yumurtlarlar. Beyinleri din/Kuran duvarıyla sınırlı cahil müslümanları kandırabildikleri gibi gelip burda bir b*k yapabileceklerini sanırlar.
Devenin b*ku, eşegin s*ki tanrının ispatı diye gezerler ama 50 yıldır milyonlarca insanın dua ettigi Filistin için tanrılarının kılını bile kıpırdatmadığı hakkında düşünemezler. Bir kere de "Bu edilen milyonlarca duanın içinde TEK BİR TANESİ bile kabul olmaz mı?" diyemezler. Bu örnek bile tanrılarının hiç bir b*ka yaramayan  içi boş bir hayal ürünü olduğunu göstermeye yeter ama...
Bunlara yüz kere açıkladağımız şeyleri yine beşyüz kere açıklamamızı beklerler. Hiç bir müslümanın aklına merak ettiği için bir başlığı okumak gelmez mi? Hayır, ne yazık okumak öğrenmek gibi bir dertleri yoktur ve öyle bir kapasiteleri de yoktur. Kutsal kitaplarını da bir şeyler öğrenmek, sorgulayabilmek, fikir edinmek için okumazlar. Sevap kazanmak icin okurlar. Anlamadıkları Arabın lisanıyla okurlar. Amaç öğrenmek değil, cennette verilecek hurilerdir. İyilik diye yaptıkları herşeyin karşılığını beklerler ve bu yüzden genelde gerçek ahlaktan yoksundurlar. Karşılıksız bir şey yapmazlar. Kitaplaeına göre tanrıları bunları satın almıştır. Tanrılarının vaadettiği ödülü alabilmek için iyilik yaparlar, yalan söylerler, insanları öldürürler. Tek amaçları tanrılarına yaranabilmektir. 
Kuran yazarları, cahil insanların açıklayamadığı sorulara bir (doğru veya yanlış) cevap vererek bunları birer kukla gibi oynatmayı başarmışlardır. Ve bu taktik günümüzde hala işlemektedir. Türkiyedeki depremi dans eden subaylara bağlayan beyin(veya beyinsizlik) tanrılarının neden (yukardaki örnekteki) müslümanları katleden İsrailde bir deprem yapmadığı hakkında kafa yoramaz!
Sonra da cahil deyince kızarlar. 
Çirkin insan kendi çirkinliğini bilir, şişko insan kendi şişmanlığını bilir ama cahil insan ne yazık cahilliğini bilmez!!!

Ateist, yalancıların tanrı veya dinlerini pazarlamasını zorlaştırdığı için sevilmez. Ve ateistler ile fikir ve düşünce bazında baş edemedikleri için onları karalama yöntemini seçerler. Burdaki başlık da ateistlere değil genc müslanlara hitap etmektedir. Gençler bizden korksun istenmektedir. Gerçeklere karşı gelemeyenice, gerçeklerin dinlenmemesi, kulakların tıkanması istenmektedir. "Ateist tanrının varlığını biliyor ama inkar ediyor" muş!!! 
Bir şey bilmiyorsan sus diyecegim ama amacın belli. 
Ayrıca müslümanlar bir tanrı olmadığına sevinin çünkü bir tanrı olsa cezalandırmaya ilk önce cahil, yalancı, ahlaksız, karısını dövmeyi bir hak sanan,  insanları din/tanrı adına öldürebilecek kadar ileri giden, canlılara saygısı olmayan müslümanlardan başlardı!

İyi günler

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

atalım atalım ama ufak atalım yahu, onu dese bile bahane bulacaktın merak etme.

Biz annemizin karnında her şeyden habersizken kim bizi bağladı bir kordonla annemize , kim besledi bizi orada.

Kim annemizin göğsünden süt gelmesini tasarladı, annemiz mi tasarladı?

Bebeğin gıdası hamilelik döneminde annenin göğüslerinden geliyor, ne anne isteyerek getirdi o sütü göğüslerinden be bebek getirtti,HAYYYY olan ALLAH yaptı onu güzelimmm.

Bebek büyüyüp katı gıdaya geçerken damağa gömülü dişler çıkmaya başlıyorlar gömülü oldukları yerden ,HAYYY olan, hayat veren hayat olması için ne gerekiyorsa yapmış güzelimmm .O dişler katı gıda yeneceği zaman lazım olacak,daha anne karnındayken ya da yeni doğduğunda çıkmıyor.  Tasarımı karşısında niye takdir etmiyoruz, niye hayret etmiyoruz, o dişlerin yiyeceği yemekler , gıdalar var demek ki o dişler çıkmaya başladığına göre.Gıdalardan , yemeklerden haberi var o dişleri hesaplayanın.

Bebek kendi mi hesapladı o dişleri, haberi var mı bebeğin damağına gömülü dişlerinden? Var mı bundan güzel ispat? Ah insan ahhh ahh insan ahh..?

Bebek, süt, anne, diş—> Akıllı tasarım

Süt vermeyen anne, dişleri çıkmayan çocuk—> İmtihan

Akıllı tasarım ve imtihanla açıklanamazsa—> Allah ne yapacağını sana mı soracak?

Hayatı açıklamak için yukarıdaki 3 tane kafa yormayan, ezbere, kolay döngüde yuvarlanıp gidiyorsunuz, Bu sizi rahatsız etmiyormu? 

Örneğin süt oluşumunun mekanizmasını, tarihsel evrimini merak ettin mi? İnceledin mi? Tasarım olduğunu nasıl anladın? 

tarihinde Phocas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...