Jump to content

GENÇLER DİKKAT! Ateist nedir? Tanrı nedir?

Recommended Posts

3 saat önce, dursun yazdı:

Yani hocam bumudur? Beni müslümanlıkta tutacak, ateist olmamı engelleyecek yazı bumudur, yapmayın hocam ya...

İnsanlara kanıtınız gökten indiği sanılan bir yazı mı? Kitap halinde bile indirilememiş yazılar mı kanıtınız?

Bu yazıları; dilimize göre anlamadığımız için mealine, mealini anlamadığımız için tefsirine, tefsirini anlamadığımız için hacıya, hacıyı anlamadığımız için hocaya, vs.vs... başvurmamız gerektiğini söylemek mi kanıtınız?

Bu yazılarda bahsedilen arıların, aslında gelecekte kendileri ve yavruları için yaptığı bir sıvıyı, "Allah'ın bize verdiği nimet" diye yutturmaya çalışmak mı kanıtınız?

Bu "çaresiz çırpınış" yazınız hiç olmamış hocam.

Saygılarımla...

sözlerim "gökten indiği sanılan yazı " olarak görenlere değildir.Gönül sahiplerinedir, o yazıları tane tane , tarafsız olarak okuyanlara, o dönemde o coğrafyada yaşamadığı için bazı yerleri anlamadığında hangi olayların anlatıldığını anlamak için, anlatılanları anlayabilmek için tefsir okumaya vakit ayıranlar içindir.

vicdan sesine kulak tıkamayanlaradır, akıl sahiplerinedir.

Yaratıcı tarafından yaratıldığımızı düşünen ama aklında sorular olan kişiler içindir. Olabilir ki öyle birileri buralara düşer, elinden tutup yukarıya beraber çıkalım içindir.

"Yaratıcı varsa görürdük " şeklinde sığ düşünenler için değildir yazılarım, dünyanın 4/3 üne gerizekalı gözüyle bakanlar için değildir.

o habersizken onu annesinin karnında besleyene asi olmaması içindir genç dimağların. karanlıkta oturmak isteyenler için değildir,inanmayanlar için değildir.

Zaten inanmıyorsanız muhattap olmanıza ne gerek var arkadaşlarım, halinizden memnununuz," bir yaratıcı olsa insan gözü böyle kusurlu olmazdı, insan hasta olmazdı, hayvanlar birbirlerini yemezdi "diyorsunuz, yani hayvanlar olacak, etinden sütünden yününden her bi haltından bin yıllarca faydalanacak ataların ama sen amaan hayvanlar birbirlerini yiyor bu ne kaotik ortam yaa, yaratıcı varsa böyle kusurlu yaratmazdı, kaotik bir ortam oluşmazdı diyeceksin.Yaratma kudreti bir süreliğine verilse bir çok ateist arkadaş harika bir dünya, harika bir sistem kurarlardı kesin.

Şiişştt hopp otla beslenenler kalsın birbirlerini yiyenler paket canım , hadi ancaa ancaa..

bizim ihtiyacımız mı var çoban köpeğine, kurtarma köpeklerine, körlere yardım eden köpeklere, kedilere. Ceylanlar, zebralar, sığırlar, bufalolar korkmayın , kaldırdık kaplanı, aslanı , timsahı. Hastalıkları da kaldıracağız dünyadan, öyle ya, hastalık da olmamalı ... Kaldırın mikroplar, bakterileri hehhh , kaldır kaldır kaldır, bak kaldı orda bi tane kaldı orda bi tanee ,, hehh tamaaaaam derken.. harssss gitti İnsan ırkı,gitti sistem .Eee noldu şimdi? Nerde yanlış yaptık ya , İnsanlık gidiyo beylerr, hayvanlar da gidiyoo alioo.. umm şeyy !! sistem geri yükleme yapabiliyo muyuz? pardonnn format kaça atılıyo bi format atsak .. 

Yani ateist arkadaşlarım "Yaratıcının yarattığı sistem trişka be abiii " demeyenlere benim seslenişim , ki Rumi bu çaba içinde olanlar için taaa 1200 lü yıllarda " körler çarsısında ayna satma, sağırlar çarşısında gazel atma " demiştir. 

Belli mi olur, yolu bu çarşılara düşen olur arkadaşlarım ses etmeyin n'olur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Neden ? 

Birinin tanrı inancının olması veya olmamasının sana ne faydası var ? 

Senin için neyi fark ettirecek. 

Gözünü sevdiğimin adamı bu nasıl soru? insncının olması ve olmamasının farkı yaz ve kış gibi, karanlık ve aydınlık gibi ,misk ve iltihap kokusu gibi farklıdır.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

sözlerim "gökten indiği sanılan yazı " olarak görenlere değildir.Gönül sahiplerinedir, o yazıları tane tane , tarafsız olarak okuyanlara, o dönemde o coğrafyada yaşamadığı için bazı yerleri anlamadığında hangi olayların anlatıldığını anlamak için, anlatılanları anlayabilmek için tefsir okumaya vakit ayıranlar içindir.

vicdan sesine kulak tıkamayanlaradır, akıl sahiplerinedir.

Yaratıcı tarafından yaratıldığımızı düşünen ama aklında sorular olan kişiler içindir. Olabilir ki öyle birileri buralara düşer, elinden tutup yukarıya beraber çıkalım içindir.

"Yaratıcı varsa görürdük " şeklinde sığ düşünenler için değildir yazılarım, dünyanın 4/3 üne gerizekalı gözüyle bakanlar için değildir.

o habersizken onu annesinin karnında besleyene asi olmaması içindir genç dimağların. karanlıkta oturmak isteyenler için değildir,inanmayanlar için değildir.

Zaten inanmıyorsanız muhattap olmanıza ne gerek var arkadaşlarım, halinizden memnununuz," bir yaratıcı olsa insan gözü böyle kusurlu olmazdı, insan hasta olmazdı, hayvanlar birbirlerini yemezdi "diyorsunuz, yani hayvanlar olacak, etinden sütünden yününden her bi haltından bin yıllarca faydalanacak ataların ama sen amaan hayvanlar birbirlerini yiyor bu ne kaotik ortam yaa, yaratıcı varsa böyle kusurlu yaratmazdı, kaotik bir ortam oluşmazdı diyeceksin.Yaratma kudreti bir süreliğine verilse bir çok ateist arkadaş harika bir dünya, harika bir sistem kurarlardı kesin.

Şiişştt hopp otla beslenenler kalsın birbirlerini yiyenler paket canım , hadi ancaa ancaa..

bizim ihtiyacımız mı var çoban köpeğine, kurtarma köpeklerine, körlere yardım eden köpeklere, kedilere. Ceylanlar, zebralar, sığırlar, bufalolar korkmayın , kaldırdık kaplanı, aslanı , timsahı. Hastalıkları da kaldıracağız dünyadan, öyle ya, hastalık da olmamalı ... Kaldırın mikroplar, bakterileri hehhh , kaldır kaldır kaldır, bak kaldı orda bi tane kaldı orda bi tanee ,, hehh tamaaaaam derken.. harssss gitti İnsan ırkı,gitti sistem .Eee noldu şimdi? Nerde yanlış yaptık ya , İnsanlık gidiyo beylerr, hayvanlar da gidiyoo alioo.. umm şeyy !! sistem geri yükleme yapabiliyo muyuz? pardonnn format kaça atılıyo bi format atsak .. 

Yani ateist arkadaşlarım "Yaratıcının yarattığı sistem trişka be abiii " demeyenlere benim seslenişim , ki Rumi bu çaba içinde olanlar için taaa 1200 lü yıllarda " körler çarsısında ayna satma, sağırlar çarşısında gazel atma " demiştir. 

Belli mi olur, yolu bu çarşılara düşen olur arkadaşlarım ses etmeyin n'olur.

Olmuyor hocam olmuyor işte, ne yapsanız ne etseniz olmuyor. Yine aynısını yaptınız, bilimin karşısında İslâmiyet duramıyor. Bilim varsa, din yok oluyor. Ben de sizin gibi düşünürdüm bir zamanlar. İbadetlerim eksiksizdi. Ne zamanki Allah'ın kelamını! tarafsız okumaya başladım, işte o zaman düşünmeye başladım. "Bu cümleler, bu kelimeler, bu yazılar, bu kitap bir yaratıcının olamaz" dedim.

Bir kere din yada dinler olsa bile, hiçbiri bölgesel ve dönemsel olmamalı, reisin de dediği gibi "güncellenmeli".  Teknoloji ilerledikçe, anlatılanlar mitolojik geliyor. Din evrensel olmalı. Olmamış, olamamış işte. Sadece araplara inmiş o yazılar, bunu kabul edelim. 

Dinin vicdanla ne alakası var, ateist arkadaşlar yolda gördükleri kedileri mi tekmeliyor, zihinlerinde hep kötülük mü yapmak var? Adamlar vicdanını kullanıp, "hakikat bu" denileni görmeye çalışmışlar ama görememişler. "Gerçeği" görüp taraflarını seçmişler. 

Hocam, bence siz de oturup düşünün. Herşeye, bütün herşeye bilim ile bakın, din ile değil. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Gözünü sevdiğimin adamı bu nasıl soru? insncının olması ve olmamasının farkı yaz ve kış gibi, karanlık ve aydınlık gibi ,misk ve iltihap kokusu gibi farklıdır.

Farklı şeyler olduğunu bende biliyorum. 

Sana olan faydasını soruyorum.. Veya genel olarak bu yaptığının faydasını amacını soruyorum. 

Sevap mı işlemeye çalışıyorsun bir çeşit cihat mı yapıyorsun ? 

Ateistleri tehlikeli mi buluyorsun veya bir tehlikelerini mi gördün de ondan mı dine döndürmeye çalışıyorsun ?

Canın mı sıkılıyor ?

Doğru veya yanlış. Bu yazıyı neden buraya yazdın olay nedir ?

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 saat önce, EnverPasa yazdı:

Efendim

Delil doğrudan ispattır. Sizin "tanrının delili" diye ileri sürdüğünüz şeyler bilim tarafından açıklanmaktadır. Ancak siz cehaletiniz nedeniyle bilimi yok sayarak dilediğinize inanmaktasınız. 

Bununla birlikte Tanrı'nın gönderdiği iddia edilen kitapların uydurma olduğu defalarca bilim tarafından ispatlanmıştır. 

İnancınız için kimse sizi suçlamıyor. Sadece cahil olduğunuz düşünülüyor. Cahillik bilgisizlik demek olup, bir itham veya bir hakaret değildir. 

Siz de lütfen kendinizle farklı görüşte olan insanlara saygı göstermeyi öğrenin. 

Saygılarımla

Bilimi yok saymak...inananların bilimi yok saydıklarını söylemek bunu isnat edenlerin ayıbıdır, iftirasıdır.

Darwin TEORİSİNE göre "insan ile şempanzenin ortak atası 6 milyon yıl önce yaşamıştır; ancak insan ile papatyanın ortak atası 2.5 milyar yıl kadar önce yaşamıştır."

ben bu teoriye inanmadığım için cehaletle suçlanıyorum, çamur zıpzıpından evrildiğimiz TEORİSİNE inanmadığım için bilimi kabul etmemiş oluyorum.

Bilim teorileri kanıtlayana kadar teori bir seçenekten öteye geçemez.

Ben suda canlı bir organizma oluştu , ondan türler oluştu TEORİSİNDE yokum, bu teoriyi kabul etmeyenler cahil, suda oluşan o canlının kendiliğinden meydana geldiği teorisini sunan ise akıllı.

Evren nasıl oldu? 

Evrenin oluşumu hakkında iki ünlü teorileri var ikisi de teori, mecburmuyuz bunlardan birine inanmayı, evrenin, yaşamın oluşması için milyonlarca hassas ayar var , zahmet edip bir göz atar mısın 5 tanesine;

1. Evrenin başlangıcındaki kritik madde yoğunluğu biraz daha az olsaydı evrendeki tüm madde dağılırdı. Eğer kritik madde yoğunluğu daha fazla olsaydı bütün madde hemen kapanacaktı. Her iki durumda da ne galaksiler, ne yıldızlar, ne dünyamız, ne de canlılar oluşurdu.
  2. Evrenin başlangıçtaki homojen yapısı da galaksilerin oluşmasının bir şartıdır. Başlangıç homojenliğindeki ufak bir azalma galaksilerin oluşmasına izin vermeyecek ve tüm maddenin kara deliklere dönüşmesi sonucunu doğuracaktı. O zaman da biz var olamayacaktık.
  3. Evrende entropi sürekli artmaktadır. Bu ise evrendeki başlangıç anında çok düşük entropili bir başlangıcın olması gerektiği anlamını taşır. Bu hassas ayar olmasaydı evrendeki düzensizlik hayata olanak tanımazdı.
  4. Big Bang’den sonra açığa çıkan protonlar ile anti-protonlar ve nötronlar ile anti nötronlar birbirini yok eder. Canlılığın oluşabilmesi için proton sayısının anti-protonlardan ve nötron sayısının anti nötronlardan çok olması gerekiyordu ve öyle olmuştur.
  5. Canlılığın varlığı galaksinin içinde belli koşulları sağlayan Galaksi Yaşanılır Alanları’nın ortaya çıkmasına bağlıdır ve bu alanlar oluşmuştur.[1]

Bu beş maddedeki fiziki olguların hepsi canlılığın oluşumu için olmazsa olmaz şartlardandır. Bunlardan bir tanesini bile değiştirmemiz canlılığı imkânsız kılacaktır.

BUNU BİLİM SÖYLÜYOR ARKADAŞ, BİLİM.

BU VERİLERE KARŞI UZUN SÜRE " tesadüf " ya da " olasılık" cevabını verenler şimdi yeni bir cevap bulmak zorunda kalmışlar , o cevabın adı da  " zorunluluk "

Zorunluluk ne demek ? yani bu şartlar olduğu için yaşam var oldu. BU ŞARTLARI YARATAN KİMMMM, ŞARTLAR KENDİLİĞİNDEN Mİ BİR ARAYA GELDİ? OLASILIK MI YİNE? YOKSA YİNE Mİ ZORUNLULUK?

YARATAN!! dememek için olasılık, tesadüf, cansızlıktan oluşan canlılık, negatif maddeden var olmak vs vs gibi aciz teorilere mi baş vurayım ? üstün akıl sahibi bir yaratıcı tezini benimsediğim için cahil oluyoruz bizler.

1400 senedir inananlarla alay ediliyor, kuranda defalarca  inananlarla alay edenler hakkında ayetler geçiyor ve bugün hala devam ediliyor.

Bir ateist sitesinde " İnananlar neden geri zekalıdır" başlıklı makale var. Bende "siz neye inanırsanız inanın bu benim için geri zekalı olduğunuz anlamına gelmez" diye cevap verdim, kullanıcı adı SAĞDUYU olan biri " 1400 sene öncesinin araplarının uydurduklarına inanıyorsan bu geri zekalı olduğun anlamına gelir " diye yazdı. Heyt be ne sağduyulu ama.

Taraflı sağduyu ?

Tanrıya inanmadıkları için akıllı geçinenler tezimi yeniliyorum; aklınız teorilere inanmıyor, akıllı tasarımcı bir yaratıcıyı kabul ediyor, siz inkar ediyorsunuz, ya da kavak kardeşin dediği gibi reddediyorsunuz. 

@kavak kardeş somut delilin mi var demiş, yukarıdaki 5 maddeyi ve aşağıdaki yazıyı göstereceğim , ama elbette sizin için değişen bir şey olmayacak .

Size bir şey anlatmaya çalışmıyorum arkadaşlar siz seçiminizi yapmışsınız, aklı,vicdanı, gönlü yaratıcıyı bulan ama soruları olan bireyler için yazdıklarım.

9B54626C-7FE7-45BF-A669-8464E155135B.jpeg

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, acizlerdenbiri said:

Evet, inancın olduğu yerde karanlık ve iltihap kokusu, inancın olmadığı yerde aydınlık ve misk kokusu vardır. İnanç zihinsel bir hastalıktır, mantıklı ve düzgün düşünmenin düşmanıdır, sağlıklı, düzgün çalışan bir beyinin inançla işi olmaz.

İnançlı bir insan, kendi inandığı gibi inanmayan insanların sonsuza kadar yakılması gerektiğini söyler, şimdi böyle bir düşünce sağlıklı, düzgün bir beynin düşüneceği bir şey midir? 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
38 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

''her türlü besinini gıdasını,çeşit çeşit lezzetli 

meyvelerini tasarlayan......''

https://onedio.com/haber/insanlar-tarafindan-yetistirilmeden-once-sebze-ve-meyveler-nasil-gozukuyordu--670365

insanlar tarafından yetiştirimeden önce sebze ve meyveler varmış demek. İnsan olana müdahele etmiş, görüntülerinin şimdiki gibi güzel olmamalarına bakarak tatlarının ve besin değerlerinin bugün yediklerimizden kötü olduğunu söyleyemeyiz. Esk işeftali ve şimdiki şeftali görselleri de tam palavra, mö 4 bin yılın da şeftali böyleydi diye gösterdiğiniz görseli nereden buldunuz siz canlarımmm.

Bilim adamları güzel elmaları meyve sebzeleri almayın yamuk yumuk olanları alın , onlar daha doğaldır diyorlar.insan müdahale ettiği için hastalıklardan kanserlerden kırılıyoruz belki de .Hem madem bilinçli bir yaratıcı yok meyve sebze olmayabilirdi , neden varlar, insanlar ve hayvanlar için değilse neden yedik? hem ye hem bize has değiller ki de, hem hayvanları taşımada, yeme , içmede, ısınmada kullan binlerce sene hem bunların insanların hizmetine verildiğini kim söyledi de, hem onları eğitip evcilleştirecek , işlerinde kullanacak aklı kullan hem bu akıl tasarımcının yarattığı anlamına gelmez ki öylesine var olduk işte ne akıllı tasarımcısı diye konuş. Bu ne nankörlüktür acaba.

Var olmul olan şeyler var olduktan sonra insanın o varlıkların orasına burasına müdahele etmesi onu yarattığı anlamına gelmez.Erik ve kaysıyı birleştirip bir meyve yapmışlar da insan yaptı bunu be heyttt be diye dolaşıyo ortalıkta, kayısı ve eriği de mi sen yaptın desem onu da insanlar yaptı der bunlar.

evreni insan yaratmadı, insan ölmesin bakalım olabilir mi?

Bilim var olmuş olanları deneyimler, ölçer, hesaplar , araştırır. 

Var edilenlerin var oluşunu kim başlattı, var edici başlatmasaydı bilim de olmayacaktı, bilim bir yaratılan oluyor, her şey yaratıldıktan sonra ortaya çıkabiliyor.

Evren nasıl başladı, büyük patlama, bilinçsiz mi patladı , durduk yere mi, öylesine mi? işte burada teoriler devreye giriyor, teorilerden tanrı fikri dışındakileri savunanlar akıllı, bilinçli ve üstün akıllı bir yaratıcı yarattı diyenler cahil. Ne hoş, ne güzel ya..insan ' a bakın hele siz. Afferin size, oturun 10 ??????

tarihinde acizlerdenbiri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

insanlar tarafından yetiştirimeden önce sebze ve meyveler varmış demek. İnsan olana müdahele etmiş, görüntülerinin şimdiki gibi güzel olmamalarına bakarak tatlarının ve besin değerlerinin bugün yediklerimizden kötü olduğunu söyleyemeyiz. Esk işeftali ve şimdiki şeftali görselleri de tam palavra, mö 4 bin yılın da şeftali böyleydi diye gösterdiğiniz görseli nereden buldunuz siz canlarımmm.

Bilim adamları güzel elmaları meyve sebzeleri almayın yamuk yumuk olanları alın , onlar daha doğaldır diyorlar.insan müdahale ettiği için hastalıklardan kanserlerden kırılıyoruz belki de .Hem madem bilinçli bir yaratıcı yok meyve sebze olmayabilirdi , neden varlar, insanlar ve hayvanlar için değilse neden yedik? hem ye hem bize has değiller ki de, hem hayvanları taşımada, yeme , içmede, ısınmada kullan binlerce sene hem bunların insanların hizmetine verildiğini kim söyledi de, hem onları eğitip evcilleştirecek , işlerinde kullanacak aklı kullan hem bu akıl tasarımcının yarattığı anlamına gelmez ki öylesine var olduk işte ne akıllı tasarımcısı diye konuş. Bu ne nankörlüktür acaba.

Var olmul olan şeyler var olduktan sonra insanın o varlıkların orasına burasına müdahele etmesi onu yarattığı anlamına gelmez.Erik ve kaysıyı birleştirip bir meyve yapmışlar da insan yaptı bunu be heyttt be diye dolaşıyo ortalıkta, kayısı ve eriği de mi sen yaptın desem onu da insanlar yaptı der bunlar.

evreni insan yaratmadı, insan ölmesin bakalım olabilir mi?

Bilim var olmuş olanları deneyimler, ölçer, hesaplar , araştırır. 

Var edilenlerin var oluşunu kim başlattı, var edici başlatmasaydı bilim de olmayacaktı, bilim bir yaratılan oluyor, her şey yaratıldıktan sonra ortaya çıkabiliyor.

Evren nasıl başladı, büyük patlama, bilinçsiz mi patladı , durduk yere mi, öylesine mi? işte burada teoriler devreye giriyor, teorilerden tanrı fikri dışındakileri savunanlar akıllı, bilinçli ve üstün akıllı bir yaratıcı yarattı diyenler cahil. Ne hoş, ne güzel ya..insan ' a bakın hele siz. Afferin size, oturun 10 ??????

ateist değilim.

sadece abartmaya karşıyım.

binlerce yıl öncesine ait fosiller ne güne duruyor.

bilime güvenmek iyidir fakat ölçüyü  kaçırmam.çünkü insanlara güvenmem.

Kuranda muzdan bahsedilir cennet nimeti diye,iyide muz yenilecek bir şey değildiki insanlar islah etti. 

fakat ayette ne diyor :

''BAKARA-25  

Onlardaki herhangi bir meyveden rızıklandırıldıklarında: «Bu daha önce de rızıklandığımız şeydir»

malesef muzu islah edilmeden tanıyanlar bu sözü söyleyemiyecek.

veya ayetde ki gibi demiyecekler.şöyle diyebilirler :

Bu daha önce islah ettiğimiz önceden bir şeye benzemeyen muz değil mi ? »

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 07.10.2018 at 16:37, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bilim  tarafından  açıklanması  onun  bir  yapanının  olmadığını  mı  gösterir. Ben  bir  arabanın  nasıl  yapıldığını  aciklayabiliyorsam  , mühendisler  yok  mudur sizce? Burada  tabi  çok  meşhur  olduğu için boşlukların  tanrısı  düşüncesi  var  ama  Bilinmezlerden  değil  bilinenlerden  Tanrıya  gitmek  daha  makul  gibi. Yani  biz  ilk  canlıyı  bilim  açıklayamıyor  deyip  tanrı  demek  yerine  aciklasa  daha  güzel  olur  çünkü  ;tanrının  yaratım tasarım  oluşturma  biçimini  daha  geniş  kapsamlı  anlamış  oluruz. Yani  bu  mühendis  bu  parçayı  arabayı  koyarken  çok  iyi  yapmış  diyebiliriz. 

Efendim

Basit olması için madde madde açıklayayım. 

• Bilim tanrının olup olmadığını açıklayamıyor. 
  • Bilim Kuran'ı test edebiliyor. Ve Kuran'da bilimsel hatalar olduğunu ispatlayabiliyor. 
  • İlk canlıları bilim deneylerle açıklıyor.

Yani sonuç olarak, 

İslam diye adlandırılan din uydurmadır. 

Ancak bir yaratıcının varlığı veya yokluğu hakkında bir şeyler söylemek kimsenin haddine değildir. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, acizlerdenbiri said:

Bilimi yok saymak...inananların bilimi yok saydıklarını söylemek bunu isnat edenlerin ayıbıdır, iftirasıdır.

Darwin TEORİSİNE göre "insan ile şempanzenin ortak atası 6 milyon yıl önce yaşamıştır; ancak insan ile papatyanın ortak atası 2.5 milyar yıl kadar önce yaşamıştır."

ben bu teoriye inanmadığım için cehaletle suçlanıyorum, çamur zıpzıpından evrildiğimiz TEORİSİNE inanmadığım için bilimi kabul etmemiş oluyorum.

Bu beş maddedeki fiziki olguların hepsi canlılığın oluşumu için olmazsa olmaz şartlardandır. Bunlardan bir tanesini bile değiştirmemiz canlılığı imkânsız kılacaktır.

Bilimin ne dediğini sana diğer başlıkta yazdık 5 madde halinde. Buradaki safsatalarına gelince, onlar bu forumda zaten defalarca kere yanıtlandı. Ben üzerine bir de daha önce verilmiş olan "zayıf nükleer kuvvetsiz" evrenle ilgili linkleri iliştireyim, hassas ayar demişken: 

1:

Zayıf (nükleer)etkileşimlerin olmadığı bir evrene dair bir çalışma.

Alıntı:

"(Onlar, yapılandırdıkları evrenin) evrenin büyük patlama nükleosentezinden, madde egemenliğinden, yapı oluşumundan ve yıldız oluşumlarından geçtiğini gördüler. Yıldızlar milyarlarca yıl yanıyor, demire varana dek elementleri sentezliyor ve ağır elementleri süpernova patlamalarıyla yıldızlararası boşluğa saçıyorlardı. Kimya ve nükleer fizik özde değişmeden kalıyordu."

Bakın, bırakın "ayarı" falan, zayıf etkileşimlerin kendisinin olmadığı bir evren. Gelgelelim ki; yıldızlardan, ağır elementlere kadar her bir şey sentezlenebiliyor yine de. Farklı fiziksel kanunların geçerli olduğu evrenlerin elverişli olabileceğine dair çalışmalar da var. Hatta "causal antropic principal"a dair çalışmalara da rastladım ama metinler biraz ağır. Bakıyorum.

Ancak bu çalışma tek başına dahi, hassas ayar spekülasyonlarının şimdilik sonu olsa gerek. Ne oldu, çöp oldu.

2:

Victor J. Stenger evrensel sabitlerin değerlerini rastlantısal bir dağılıma tabi tutarak, ortaya çıkabilecek değişik evren olasılıklarının yüzde kaçında belli bir maddesel kompleksliğin, dolayısıyla olası bir yaşamın ortaya çıkabileceğini hesaplamış ve elde ettiği örnek evrenlerin nerdeyse tümünün ( kimi ayrı kalanlar dışında), yaşam adı verilebilecek belli bir kopleksliğe yol açabileceğini saptamıştır. Bu çalışmasında Strenger, fiziksel sabitlerin değerlerini 5 kat üstü ve 1/5 oranındaki aralıklarda değiştirerek ortaya çıkacak evrenlerin simulasyonlarını yapmış ve görmüşki bu evrenlerin %70'inden fazlasında mevcut evrendekine benzer yıldızlar, elementler oluşabiliyor. 
Evren insanlık için uyumlanmış bir yer değildir; insanlık evrene üstün bir şekilde uyumlanmıştır.

Bahsedilen araştırma --> 

http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.371.9822&rep=rep1&type=pdf

Ne oldu? Hassas ayar çöp oldu. 

Geçmiş olsun.

..Daha teorinin ne olduğunu ne olmadığını bilmeyen bir adamsın, gelmiş burada evrime ona buna laf atıyorsun.

Hemen toz olmayacaksan eğer, evirimi de ziyadesiyle sokarız o güzel beynine.

Sitelerde Paylaş

Efendim

Yazınız çok uzun olduğu için kısa kısa alıntılarınıza kısa kısa cevaplar vereceğim. 

Umarım bu şekilde açıklayıcı olacaktır. Bilgisizliğinizi aydınalatacağını umut ederek başlıyorum: 

15 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Demişsiniz. 

Darwin çıkarmış olduğu Türlerin kökeni isimli kitabında maalesef türlerin kökenini açıklayamamıştır. İnsanın kökenine hiç inmemiştir. Darwin kitabında "Karşılaştırmalı Anatomi" incelemeleri yapmış ve bir türden başka türlere ayrılmış canlılardan bahsetmiştir. Darwinin kitabı teori değildir. Gözlemdir. 

Demişsiniz. Bu konuda size katılıyorum. 

Mesela Bir yaratıcının var olması bir teoridir. Bu doğrulanana veya yanlışlanana kadar uydurma bir teori olmaktan öteye gitmeyecektir. 

Ancak evrim bilimin bir çok dalı kullanılarak doğrulanmıştır. Yani evrimin gerçek olma ihtimali, bir tanrının var olma ihtimalinden çok daha fazla. 

Ben suda canlı bir organizma oluştu , ondan türler oluştu TEORİSİNDE yokum, bu teoriyi kabul etmeyenler cahil, suda oluşan o canlının kendiliğinden meydana geldiği teorisini sunan ise akıllı.

Demişsiniz. 

DNA testlerinin iki insanın akrabalıklarını çıkarabildiği gibi, iki canlının da akrabalığını çıkarabildiğini bilmiyorsunuz demekki. Yani ortada bir teori yok. Bilimsel bir gerçeğin ifade edilişi var. 

Evren nasıl oldu? 

Evrenin oluşumu hakkında iki ünlü teorileri var ikisi de teori, mecburmuyuz bunlardan birine inanmayı, evrenin, yaşamın oluşması için milyonlarca hassas ayar var , zahmet edip bir göz atar mısın 5 tanesine;

1. Evrenin başlangıcındaki kritik madde yoğunluğu biraz daha az olsaydı evrendeki tüm madde dağılırdı. Eğer kritik madde yoğunluğu daha fazla olsaydı bütün madde hemen kapanacaktı. Her iki durumda da ne galaksiler, ne yıldızlar, ne dünyamız, ne de canlılar oluşurdu.
  2. Evrenin başlangıçtaki homojen yapısı da galaksilerin oluşmasının bir şartıdır. Başlangıç homojenliğindeki ufak bir azalma galaksilerin oluşmasına izin vermeyecek ve tüm maddenin kara deliklere dönüşmesi sonucunu doğuracaktı. O zaman da biz var olamayacaktık.
  3. Evrende entropi sürekli artmaktadır. Bu ise evrendeki başlangıç anında çok düşük entropili bir başlangıcın olması gerektiği anlamını taşır. Bu hassas ayar olmasaydı evrendeki düzensizlik hayata olanak tanımazdı.
  4. Big Bang’den sonra açığa çıkan protonlar ile anti-protonlar ve nötronlar ile anti nötronlar birbirini yok eder. Canlılığın oluşabilmesi için proton sayısının anti-protonlardan ve nötron sayısının anti nötronlardan çok olması gerekiyordu ve öyle olmuştur.
  5. Canlılığın varlığı galaksinin içinde belli koşulları sağlayan Galaksi Yaşanılır Alanları’nın ortaya çıkmasına bağlıdır ve bu alanlar oluşmuştur.[1]

Demişsiniz. 

Ancak bu ortaya attığınız 5 madde bilime dayanmıyor. Evrenin başlangıcını da açıklamıyor. Ayrıca canlı yaşamının ortaya çıkışını da açıklamıyor. 

Dünya 4,5 milyar yıl önce var olduğunda üstünde 1 damla su yoktu. Merkür'e benzeyen bir ateş topuydu. Bilim bunu söylüyor işte. Uydurma maddelerinizi unutmanızı tavsiye ederim. 

1400 senedir inananlarla alay ediliyor, kuranda defalarca  inananlarla alay edenler hakkında ayetler geçiyor ve bugün hala devam ediliyor.

Demişsiniz. 

Ancak ateistler bundan 100 yıl önce taşlanarak öldürülüyordu. Hem de sadece islam tarafından değil, bütün dinler bilimi düşman olarak görmüştür. İnanmayanlara da korkunç eziyetler etmişlerdir. Misal, siz bu siteye gelip burada yazılanları okumak zorunda değilsiniz. Ancak islam'a göre dininden dönen birisi önce hapse atılır. En son çare olarak ta idam edilir. 

Ayrıca Hoyle'dan alıntılar yapmışsınız. 

Evrim ile ilgili gelişmeleri çeşitli kaynaklardan okumanız gerekmektedir. Zira bilim bilinenin üzerine biraz daha koya koya gerçeğe biraz daha yaklaşmaktır.

Son olarak 

Cehalet yani bilgisizlik sizin suçunuz değildir. Ancak bilgiye erişiminiz varken bunu reddetmek sizin suçunuzdur. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Muhterem @acizlerdenbiri

Siz ne demek istediğimi tam olarak anlamamışsınız galiba.

Ortada gerçekliği kanıtlanmış bir tanrı mı var ki, inkar edelim ?
Sizin ısrarla güzellemesini yaptığınız hayali varlık, bugüne kadar sadece yokluğu ile nam salmıştır. Yani sizinkisi "sözdedir sözde". Haliyle bizim açımızdan inanmamak, kabullenmemek veyahut sizin tabirinizle inkar etmek sözkonusu bile değildir. Böyle bir insan ürünü hayali varlık, anca reddedilir.     
Artı sevgili @teflon gibi bilgi zengini forumdaşların, üniversitede dahi bulamayacağınız bilgileri beleşe(!) ayağınıza kadar getirdikleri yetmiyormuş gibi, bir de Bilal´e anlatır gibi tane tane açıklıyorlar. Siz ve sizin zihniyettekiler buna burun kıvırıyor.
Tanrı iddiasında olan sizsiniz, bu nedenle bilimsel ispatlarını da getirmek sizin işiniz.

Bu hayali zat böyle "sözde" kaldığı müddetçe, onu reddetmenin dışında dinsizlerden başka bir eylem beklemeyin.  

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, teflon yazdı:

Bilimin ne dediğini sana diğer başlıkta yazdık 5 madde halinde. Buradaki safsatalarına gelince, onlar bu forumda zaten defalarca kere yanıtlandı. Ben üzerine bir de daha önce verilmiş olan "zayıf nükleer kuvvetsiz" evrenle ilgili linkleri iliştireyim, hassas ayar demişken: 

1:

2:

Ne oldu? Hassas ayar çöp oldu. 

Geçmiş olsun.

..Daha teorinin ne olduğunu ne olmadığını bilmeyen bir adamsın, gelmiş burada evrime ona buna laf atıyorsun.

Hemen toz olmayacaksan eğer, evirimi de ziyadesiyle sokarız o güzel beynine.

Ayrıca  canlılığı  veya  temelde  kimyanın  oluşmasını teizm  değerli  kabul  ediyor  en  başta  yani; canlılık  değerlidir  o  yüzden  hassas  ayar  vardır. Halbuki  bir  argüman  sadece  teizm  doğruysa  işlev  gorebiliyorsa cokta  geçerli  argüman  olamaz. Bence  evren  everest  dağı  için  cok  hassas  olarak  ayarlandi. Eklemek  istedim haklısınız  çok  öznel  bir  argüman  ince  ayar  argümanı. 

Sitelerde Paylaş
On 07.10.2018 at 08:44, acizlerdenbiri yazdı:

Evrenin,sistemin akıllı bir tasarımcının ürünü olduğunu idrak etmesine rağmen çeşitli karşıt düşüncelerle akıllı tasarımcı, yaratıcı, tanrı fikrini inkar etmeye çalışana ateist denir.

Her ateist yaşamı boyunca akıllı bir tasarımcının varlığına dair bir çok delil görecek

Ne gibi deliler  var  Dağları  yaratmış kazık diye çakmış delil bumudur?  veya yıldızları şeytan taşlmak için yaratmış delili  yıldızlarmı.

Alıntı

fakat ateizm akımının savunucularının da yardımları ve çabalarıyla o delillere mantıklı karşıt fikirler bulup çürütmeye çalışacaktır.

Evrim canlıların var olmasından sonra başlar ama evrenin oluşumu bundan çok daha öncedir.

Evrim sırasında ademle hava ne yapıyordu sayın çok bilmiş. ADEMİN HAVANIN soyları nasıl çoğaldı.

Alıntı

Ateistler evrenin başlangıcının tesadüf olduğunu,kaotik ve karmaşadan ibaret olduğu,denge,düzen olmadığını, denge ,düzen kavramlarının kişinin bakış açısıyla alakalı olduğunu savunurlar ancak bakış açısına göre değişmesinin sebebi insanların baktıkları bir açı olmasından dolayıdır.Farklı açılardan bakılırsa farklı gözükür oysa gerçek ancak doğru açıda, tek açıdadır.Evrenin,sistemin akıllı bir tasarımcının tasarımı olduğunu gösteren milyonlarca deliller vardır, bu bakış

Hıııım anladım ben Allahı neden göremediyim anlşıldı ben tersden bakıyorum demek.

Eevren akıllı bir tasarmcı tarfından gönderilmiş olsaydı yiyeceye ihtiyaçları olmazdı canlıların bu kadardamı kafası çalışmıyor Allahın. resim asmama gerek yok sudan somali afirka ülkelerinde acından ölen bir tanrı bunları seyrederken zevkmi alıyor. Hanı rızkı veren Allahtı onlara niye bir damal suyu çok görüyor.

Alıntı

açısı akıllı bir tasarımcının var edişi ile var olduğumuzu savunanların bakış açısıdır.

Ateistler göre canlıların birbirlerini yemesi kaotik, düzensiz bir sistemi gösterir fakat canlıların hayatta kalma, hayatını idame ettirme şartının,kuralının bu olduğu

Katik deyilse  evrende bu kadar başı boş çorak kimsi gazla dolu kimsinde hava su yok bu gezgenleri niçin yaratmış bize ihtişamını göstermek içinmi yaratmış. Kendiside arşa kurlmuş 8 melek taşıyor. Belkide bu meleklerden bazıları yorulmuş o nedenle kaotik düzen var ne dersin.

Alıntı

ve bunun da başlı başına bir kanun, bir düzen olduğunu bilmelerine rağmen ve yine yaşamları boyunca bir çok kez tesadüfi var oluş fikrinin mümkün olamayacağına ait düşüncelerle boğuşmalarına rağmen hayatlarını sorular, sorular ve sorularla tamamlarlar.

Tesadüf olmayan ne var yarına çıkcağının bir garntisimi var yoksa bir gök taşı dünyaya çarpmıyacağının yok etmiyeceyinin bir gartisimi var.

Alıntı

Tanrı ise varlığı her maddede gözükendir.

Her madde Tanrının varlığının ispatıdır.

Her madde,  5 duyu ile hissedilen, anlaşılan her madde yaratıcıya götüren bir kapıdır.

Sana göre tanrının varlığının her medede her duyumuzda  FARKINA VARMAMIZIN Nedeni ahzap 50 ve 37 ayetmidir.Yoksa nisa 25 ayetindaki gibi godoşluğu kabul etmekmidir.

Alıntı

Ateist gelmiş ateist gidecek olan, inkarı kendine şiar edinen,Tanrı, yaratıcı fikrine tamamen kapalı hatta karşıt, düşman olan güruh

Sen kuranıda bilmesin yahu senin tanrın bana düşman insan gibi küfür hakarat ediyor. Bir insan kadar anlayışı yok neymiş efem  din allahın oluncaya kadar savaşacaksın öldüreceksin dini allah ne yapacak ekmek arasımı yapacak yoksa?

Alıntı

dışında, bir yaratıcının var etmesi ile var olduğumuzu düşünen ama aklında soruları olan arkadaşlar, beraber tartışalım, beraber araştıralım. 

Aklınızda yüzlerce soru ile yaşayıp ölmeyin, üç beş soru ile yaşayın, o üç beş sorunun da cevapları var,cevaplarını araştıralım,bulalım ve rahatlayalım.

Haklısın kafanı  kuma gömeceksin düşünmeyceksin  insanlar senin dedyin gibi kafa yormasa. Çöl bedevisi gibi şalavar giyer havada  su kuysu arardık.

Zaten müslüman olabilmen için bir defa düşünmeyeceksin yasak kuranda yazar müslümasan bilmen lazım. Tabi işin doğasında var mutlu olmak istiyorsan  din aspirinini içeceksin  cahil kaldınmı mutluluğun sırı burda. adı üstünde inanmak SORGUSUZ SUALSİZ ALAHIN VARLIĞINI MUHMMEDİ Görmüş gibi biat edeceksin yalancı şahtlik ama malesef islamın şartalrından birisidir.

Alıntı

Hayatımızı rahat, huzurlu bir kafa ile ateist arkadaşlardan bambaşka , çok daha huzurlu bir şekilde geçirelim.

Tanrıyı, dinleri araştıracaksak " sakallıdır, cüppelidir,bilgilidir diye her karşımıza çıkandan bilgi almaya çalışmayalım. "Kertenkeleyi 1 vuruşta öldürene 100 sevap,  2 vuruşta öldürene 50 sevap"diyenler var

Sakalı amcanana cübbeliye kızcağına şu Altaki aytler ne hurefe deyilmi ne anlamı var insanlığa ne diye göndermiş bu ayetleri.

NAZİAT 1.Andolsun çekip koparanlara/yay çekenlere/kuyudan su çekenlere/bağsız-bekçisiz koşan atlara/ayrılık yüzünden hasret çekenlere/daldırıp daldırıp çıkaranlara,

NAZİAT 2.Andolsun rahatça, incitmeden çekenlere/düğümü hünerle çözenlere/bir yerden bir yere gidenlere/coşkuyla iç çekenlere,

Tarık 1- Yemin olsun göğe ve Târık'a;

o, gece gelene,

o, tokmak gibi vurana

o, çıkıverip de yürek hoplatana

Alıntı

"erkek karısını dövmezse nasıl rahatlatacak ?" diyenler var, bunlar insanı Tanrıdan, dinden uzaklaştırır.

Yahu siz müslümalar neden yalan konuşmayı seversiniz şimdi kurandeki kadını dövün ayetimi buraya asayım.kuran kadını döveceksin diyor.

Alıntı

Ayrıca her kafadan bir ses çıktığı, herkesin kendini en iyi bilen sandığı bu tehlikeli zamanda din adına ,tanrı adına saçma sapan sözler söyleyenleri, yanlış düşünce ve uygulamalarda bulunanları örnek gösterip dini,yaratıcıyı itham edenlere, kötüleyenlere itibar etmeyelim. Unutmayalım,dine kötü örnek olanlar yanında iyi örnek olanlar, örnek alınacaklar insanlar da var.

Evet iyi insan olmanın yolu türçe kokmadan kuranı okuyacaksın. Ama Allah tuzak kurmakta  kimse eline su dökemez kuraanı okurken anlamak zor çünü daldan dala atlıyor  bu konuyu bitirmeden birde bakıyorsun muhmmede karı ayarlıyor veye sülaymanın karcılardan konştuğunu yazar entarsan bir kitaptır.  kiyaplara hakaret olacak şimdi.

Alıntı

Tanrıyı bulabiliriz,vicdanımızın sesini dinleyelim arkadaşlar.

Vicdanımızın sesini dinleyelim arkadaşlar ve Vicdanımızın sesini dinleyelim arkadaşlar.

Bizi annemizin karnında herşeyden habersizken bizi beslemeye başlayan, insanları yaratmadan önce her türlü besinini gıdasını,çeşit çeşit lezzetli 

Kurandaki yiyecekleri sayarmısın hurma deve sidiyinden başka ne bilirler.

Alıntı

meyvelerini tasarlayan, hazırlayan. İnsanlar traktörü icad emeden önce ekip biçmeye yardımcı olması için, gücünden, etinden , sütünden faydalanabilmemiz için emrimize verilen, uysallaştırılabilen , öküzleri, atları kim yarttı arkadaşlar.

Vicdanımızı dinleyelim..

Meyveleri tasarlıyorsa insan yapımı traktöre ne hacet ne gereyi var yerden çıksın yiyelim ne var bunda.

Öküzü attı allahmı ehlileşemeye meyili allahmı yaratı sen hiç havan içinde doğada yaşmadın uzakdan davulun sesi güzel geliyor. kuranda  8 havan ismi var aslandan ayıdan hiç bahsetmez neden acaba yörsel bir dinmi islam dini yoksa.

Alıntı

Kuran da nahl suresini lütfen okuyalım,

Kuranda    talak 4 aytinide dikatli oluyun farkındalık kesin kazanırsınız.

Alıntı

eğer kuran sadece o sureden oluşsaydı bile o kadar dolu bir içeriği var ki sadece o surede bile ne deliller ne hakikatler var, sadece o sureyi anlasak bile çok büyük bir farkındalık kazanmış oluruz, yine o surede " Rabbin bal arasına şöyle ilham etti " ayetini okuyalım, bir düşünelim arılar kovanlarına giriyor, petekleri yapıp içlerine bal dolduruyor, dikdötgen bir çıtanın içini en verimli şekilde kutucuklara bölmenin , en fazla kutucuk koyup içlerine bal bırakmanın yolu kutucukları altıgen yapmak, nereden biliyor arı bunu? neden hiç bir arı görevinin dışına çıkmıyor? Yaratıcısı ilham etmiş ve ona gerekenleri vermiş. Çıkamıyor dışına, bir tek biz insan, bize özgür irade verdiği için , istersek uymayı istersek uymamayı seçebiliyoruz, doğadaki her canlı yaratılış gayesine uyar ve dışına çıkamaz,bunda ve nicelerinde bizim için deliller vardır.

Yine islam zıravaları arı bal yaptı  bilmem ne oldu. Bok böceyide boku Yuralıyor vardır bundada bir hikmet. köydeki tavuk bok yiyor vardır bundada bir  hikmet. Madem arıyı bu kadar özel yartmış. soluncanları niye kuşlara yem olsun diye yaratmış. sen hiç doağada yaşadınmı bir arıda bir bülbül yuvası yapamaz gördünmü bülbül yuvasını neyse  bu  kadar yeter geçen yazdım zaman aşımı dedi mesajım iletilmedi  aynı duruma düşmüyüm. He bu arada madam gençlikten bahsetiniz.  Muhammedin  VEDA konuşmasını okuyun.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 8.10.2018 at 20:10, EnverPasa yazdı:

Darwin çıkarmış olduğu Türlerin kökeni isimli kitabında maalesef türlerin kökenini açıklayamamıştır. İnsanın kökenine hiç inmemiştir. Darwin kitabında "Karşılaştırmalı Anatomi" incelemeleri yapmış ve bir türden başka türlere ayrılmış canlılardan bahsetmiştir. Darwinin kitabı teori değildir. Gözlemdir. 

Sayın paşam sıra ile gidelim.

Ben yazımda darwin in kitabından bahsetmiş miyim? "darwin teorisi " 'nden bahsediyorum orada , ve darwin teorisi diye bir teori yoksa beni ve tüm dünyayı affedin afendim, yanlış biliyormuşuz.

0E8FC38D-1718-41D8-BB10-DB4ED4F84FF2.png

DBD9FD1B-C487-402F-826C-F0EABDD27EAA.jpeg

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Sayın paşam sıra ile gidelim.

Ben yazımda darwin in kitabından bahsetmiş miyim? "darwin teorisi " 'nden bahsediyorum orada , ve darwin teorisi diye bir teori yoksa beni ve tüm dünyayı affedin afendim, yanlış biliyormuşuz.

0E8FC38D-1718-41D8-BB10-DB4ED4F84FF2.png

DBD9FD1B-C487-402F-826C-F0EABDD27EAA.jpeg

Efendim

Darwin türlerin kökeni isimli kitabı yazmıştır. Bu konuda hemfikiriz değil mi? 

Bu kitapta eğer okursanız anlayacaksınız; Darwin türleşmeden bahsetmiştir. Bunu örneklerle anlatmıştır. Bakın o gönderdiğiniz fotoğrafta Darwin'in fotoğrafının arkasında kuş kafaları var. Bunlar Darwin'in incelediği ispinoz kuşlarıdır. O kuşlar adalar birbirine yakınken o adalara yerleşmiş, zamanla adalar birbirinden uzaklaşında bulunduğu adada izole olmuş, yani adaya hapsolmuş, farklı besinler yiyerek evrim geçirmiş, türleşmiş aynı cins kuştur. Ancak bu kuş türleşmiştir. 

Mesela Darwin indirgenemez karmaşıklıktan bahseder. Darwin kitabında gözün oluşumunu açıklayamaz.  Darwin kitabında bir insanın nereden geldiğini açıklayamamıştır. İnanmıyorsanız açın okuyun.  

Darwin'in teorisi diye bir şey yoktur efendim. 

Darwin bir çok konuda yanılmıştır. 

Evrim teorisi vardır. Darwin bunu türleşme ile ifade etmiştir. 

Daha sonra zaman ile başka bilim adamları atıflarda bulunarak, eleştirilerde bulunarak türlerin kökeni hakkında bilimsel makaleler, araştırmalar yayınlamışlardır. 

Yani tüm dünya diyorsunuz, türkiyenin yüzde 90'ı kör cahil. Okumuyorlar. Hiçbir bilgi edinmeden fikir sahip oluyorlar. Televizyondan, internetten uydurma fikirler elde ediyorlar. Kalan yüzde 10'unun da belki yüzde 1'i gerçekten bilgili ve farkında olan insanlar. 

Saygılarımla

tarihinde EnverPasa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

siz vazgeçmediğiniz sürece kıyamete kadar delil koyabilirim  bu konu ile ilgili ama asıl konu bu değil. 

Efendim

Algıda sıkıntı var. 

Delil koyabilmeniz için Darwin'in kitabndan alıntı vermeniz lazım.

Kulaktan duyma fikirler delil değildir. 

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...