Jump to content

Tekillik hiçlik midir,Hiclikten Tanrı yaptı argümanı üzerine

Recommended Posts

1 saat önce, sağduyu yazdı:

@acizlerdenbiri Big Bang'i sahiplenmiş, benim putum yaptı demeye başlamış, senin putunun yeri ve gökleri nasıl yarattığı Kuran'da yazıyor,

Atmayalım ya da ufak ufak atalım.

Kuran ALLAH "ol der ve olur" der, bizler ve sizler big bang kesindir diyemiyoruz. Benim söylediğim biraz farklı, big bang benim için mantıksız değil, yaratıcı OL dedi ve bammm.

evren var oluverdi. 

Size hayırlı traşlar , pardon akşamlar diyecektim.

Bu arada tartışmaya giren ve girecek inançlı arkadaşlara 1200 lü yıllardan bir tavsiye, kimden? devvv Rumi'den. Ne demiş?

" KÖRLER PAZARINDA AYNA SATMA,SAĞIRLAR PAZARINDA GAZEL ATMA"Boşa vakit harcama diyor.. Anlatıma bak , hey heyyy!! Koca Rumiye de selamlar!!!?❤️

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

31 minutes ago, acizlerdenbiri said:

Kuran ALLAH "ol der ve olur" der, bizler ve sizler big bang kesindir diyemiyoruz. Benim söylediğim biraz farklı, big bang benim için mantıksız değil, yaratıcı OL dedi ve bammm.

evren var oluverdi. 

Bu arada tartışmaya giren ve girecek inançlı arkadaşlara 1200 lü yıllardan bir tavsiye, kimden? devvv Rumi'den. Ne demiş?

" KÖRLER PAZARINDA AYNA SATMA,SAĞIRLAR PAZARINDA GAZEL ATMA"Boşa vakit harcama diyor.. Anlatıma bak , hey heyyy!! Koca Rumiye de selamlar!!!?❤️

Amma "OL" demiş olmuş, ha? Yahu putun bile Kuran'da yeri ve gökleri yaratmak için 6 gün (8 de olabilir, put hesabı karıştırmış yine) gece gündüz çalıştım, kıçımı yırttım diyor sen hala "OL" dedi evren oldu diye sayıklıyorsun. İnsan yapmak için bile çamurla uğraşıyor çocuk gibi, sen ne anlatıyorsun? 

Yeri ve gökleri yaratırken tahtı da su üzerinde değil miydi bu putun? Nerede şimdi bu su kütlesi? Göstersene uzaydaki suyu.

Big Bang'le Kuran'da anlatılanın alakası bile yok.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, sağduyu yazdı:

Amma "OL" demiş olmuş, ha? Yahu putun bile Kuran'da yeri ve gökleri yaratmak için 6 gün (8 de olabilir, put hesabı karıştırmış yine) gece gündüz çalıştım, kıçımı yırttım diyor sen hala "OL" dedi evren oldu diye sayıklıyorsun. İnsan yapmak için bile çamurla uğraşıyor çocuk gibi, sen ne anlatıyorsun? 

Yeri ve gökleri yaratırken tahtı da su üzerinde değil miydi bu putun? Nerede şimdi bu su kütlesi? Göstersene uzaydaki suyu.

Big Bang'le Kuran'da anlatılanın alakası bile yok.

big bang evrenin oluşumu ,evreni var etti, dünya evrende bir toz zerresi gibi ve 6 günde yarattığı söylenen dünya.

o süre içinde su da oldu, çamur da oldu , çamur zıpzıpı çamurda zıplıyo oynuyo okula gidiyo ama çamurdan yarattık dediği insan konusunda çamur nerdeydi ya ? falan tadında konuşmalar olmuyor ama, bi de ne olmuyo biliyor musun? Rumi ye uymak olmuyor, gazel atmadan durulmuyor .

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, acizlerdenbiri said:

big bang evrenin oluşumu ,evreni var etti, dünya evrende bir toz zerresi gibi ve 6 günde yarattığı söylenen dünya.

o süre içinde su da oldu, çamur da oldu , çamur zıpzıpı çamurda zıplıyo oynuyo okula gidiyo ama çamurdan yarattık dediği insan konusunda çamur nerdeydi ya ? falan tadında konuşmalar olmuyor ama, bi de ne olmuyo biliyor musun? Rumi ye uymak olmuyor, gazel atmadan durulmuyor .

İyice aptallaşıp saçmalamaya başladın. Ee, rehberi 1400 yıl önceki cahil araplar olanın sonu da böyle olur.

Sitelerde Paylaş
On 10.10.2018 at 13:27, teflon yazdı:

Hocam ağzınızdaki baklayı çıkarmışsınız gibi zaten ama, sizin olayınız; kitabınız ve onun ana fikri falan nedir?

Bir insan "ateist" foruma gelip de, en güvenilir kaynak olarak kuranı nasıl önerebilir? Ben mi yanlış anlıyorum mevzuyu yoksa? İroni falan mı yapıyorsunuz yoksa da ben mi çakamıyorum..?

"Güvenilir" kaynak derken, "orijinali" falan mı bulundu bunun??

ironi yi farketmiş olmanız güzel;

yorum yazanlar zahmet edip linkte yazanları okusalardı ne demek istediğimi anlarlardı...

Bu forumda sadece ateistler yok,atıf kuranı en güvenilir kaynak gösterenlere idi 

ama toplum olarak araştırmadan yorum yapmayı, yargılamayı sevdiğimiz ve yazılanı işimize geldiğimiz gibi algılamayı asla bırakamayacağımız ortada.Hazır linki bile tıklayıp okuma zahmetine girmeden saçma sapan yorumlar yapıyoruz ( Bunu sizi tenzii ederek söylüyorum ) zira siz daha vicdanlı çıktınız en azından ne anlamadığınızı yazacak kadar medenisiiz. Teşekür ederim  

Sitelerde Paylaş

Kitabıma gelince (sorduğunuz için söylüyorum ) Kitabın ismi ölümün kapısı

Ölümü araştırıyorum ve eğer becerebilirsem o kapının arkasında ne olduğunu yada ne olmadığını insanlara anlatmaya çalışacağım.

çünkü din sistemlerinin hepsi bu inanı üzerine kurulu.....!!!

Yine anlayana tabi....

Sitelerde Paylaş

Ölümü araştırıyorum ve eğer becerebilirsem o kapının arkasında ne olduğunu yada ne olmadığını insanlara anlatmaya çalışacağım.

Yine anlayana tabi....

Sitelerde Paylaş

Yine anlayana tabi....

Sitelerde Paylaş

Kitabımla ilgili (Teflon sordu diye yazıyorum ) ise Ölümü araştırıyorum tüm gerçekleriyle 

Ölüm kapısının arkasında ne olduğunu yada ne olmadığını insanlara anlatabilirsem  belki bir kaç zihni aydınlatabilirim diye düşünüyorum  naçizane bir insanlık görevi yani :)

Çünkü bilinen din sistemlerinin hepsi bu inanı üzerine kurulu....

Bence herkez bir düşünsün ölümden sonra ne olduğu yada ne olmadığı bilimsel olarak neden açıklanmıyor 

Gerçekten bilinmiyor mu ,yoksa bazı sistemler çökecek diye açıklanmıyor mu ?

Sitelerde Paylaş

Kitabımı sormuşsun Teflon;

Ölümü araştırıyorum tüm gerçekleri ile .Keza tüm din sistemleri ölümden sonraki ceza ve ödül sistemi üzerine kurulu.

Bence herkes düşünsün bunu bilim ölümün sırrını çözdü de bazı sistemler çökecek diye açıklama yapmıyor mu yoksa gerçekten çözülemedi mi ?
Bu konuya biraz ışık tutabilirsem bir kaç zihni aydınlatabilirim belki.

Nacizane bir insanlık görevi yani :)

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Barbak yazdı:

Bence herkez bir düşünsün ölümden sonra ne olduğu yada ne olmadığı bilimsel olarak neden açıklanmıyor ?

Gerçekten bilinmiyor mu ,yoksa bazı sistemler çökecek diye açıklanmıyor mu ?

Harbiden merak ettim şimdi.

Bunların cevabını hele siz şuraya yazın bir bakalım.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.10.2018 at 20:26, acizlerdenbiri yazdı:

evren var oluverdi. 

Doğru bişey yazmışsın sen bu forumda vakit kaybediyorsun ..

Israr ediyorum lütfen yazdığım linke git ve oku .ondan sonra yorum yap 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Harbiden merak ettim şimdi.

Bunların cevabını hele siz şuraya yazın bir bakalım.

Ben araştırıyorum henüz tamamlamadım .Sende dene ,sevgili Kavak 

Hatta sana bi ipucu vereyim  (Telomer ) yaz arama motoruna patentli bilgiler bulursun .

ölüm yazarsan Cübbeli Hocayı yada Nihat Hatipoğlu nu ..

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, Barbak said:

Ben araştırıyorum henüz tamamlamadım .Sende dene ,sevgili Kavak 

Hatta sana bi ipucu vereyim  (Telomer ) yaz arama motoruna patentli bilgiler bulursun .

ölüm yazarsan Cübbeli Hocayı yada Nihat Hatipoğlu nu ..

Ölümü araştırıyorsanız eğer telomerler vb. bağlamında..O vakit eşeyli üreme-soma/germ hattının ayrılması meselesi de araştırılmalı ve de anlaşılmalı mutlaka..Bu ayrımın yapıldığı ve yapılmadığı örnekler arasındaki farklar, termodinamik ve sonuçları. Şu ölümsüz deniz anası fikir verebilir mesela. Bir yanda o ve benzeri yapılar; bir yanda da soma-germ hattının ayrılması ve eşeyli üreyengiller..Ölümsüz germ hattı, ölümlü beden..

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5172535/

Sitelerde Paylaş
On ‎14‎.‎10‎.‎2018 at 13:27, Barbak yazdı:

herkes düşünsün bunu bilim ölümün sırrını çözdü de bazı sistemler çökecek diye açıklama yapmıyor mu yoksa gerçekten çözülemedi mi ?

Şaka mı yapıyorsun? Tabii ki henüz ölümsüzlük bulunamadı. Ama çalışılıyor.

Gen cerrahisi geliştiği için şu an her kopyalamada kısalan telomeri yeniden uzatmanın yolu bulundu. Ama telomeri uzatılan hücreler kanserleşti. Ölümsüz olmaya çalışırken kanser olup yine ölüyorsun yani!

Kanser hücrelerinde telomer kısalması olmuyor ve teorik olarak ölümsüzler. Burada bir düğüm var çözülmesi gereken. Kanser hücreleri ölümsüz, sen de telomeri uzatınca kanserleştiriyorsun. Önemli bir bağlantı bu! Bu düğüm çözülürse büyük bir gelişme olabilir. Ardından kök hücre ile organ ve doku yenileme çalışmaları hızlanacaktır.

Ölümsüzlük bulundu, kanser tedavisi bulundu spekülasyonları çok yapılır. Yalandır. Henüz bulunmadı. Çalışılıyor. On sene içinde bulunması büyük sürpriz olur, yirmi sene sonra bir olasılık, otuz sene sonra şaşırtıcı olmaz, elli sene sonra beklenebilir. Yani çoğumuzu kurtarmaz! Hatta ben hiç birimizi kurtarmayacağı düşüncesindeyim! :D

Böyle bir keşif keskin ve vahim bir elitleşmeye yol açacaktır. Tehlikeli bir gelişme. Diktatörler gitmek bilmeyecek. Bir nesil komple tükenir, diktatör hâlâ başta!!! :lol: Yaşadığımız kadarı bile bu kâbusu hayalimizde canlandırmamıza yetip artıyor! :0_80cbc_37a71a73_L:

Böyle bir haber bekleyen diktatörler habire paraya para katmaya boşuna uğraşmıyorlar! Keşfedildiği an ilk müşteriler olarak rezervasyon yaptıracaklar. Ondan sonra al başına belayı! Halkın kendileri sapır sapır dökülürken diktatörün kendilerinden çalınan para ile ölümsüzleşmesine izin vermemeleri, ayaklanıp ölüm pahasına diktatörü devirip infaz etmeleri gerekecek. Aksi halde zaten yine ölecekler ama diktatör kalacak! 

Sitelerde Paylaş
On ‎10‎.‎10‎.‎2018 at 21:26, acizlerdenbiri yazdı:

bir tavsiye, kimden? devvv Rumi'den. Ne demiş?

" KÖRLER PAZARINDA AYNA SATMA,SAĞIRLAR PAZARINDA GAZEL ATMA"

Rumi dev filan değil, çok sıradan bir şair ve masalcıdır. Masalları da oldukça adi, bayağıdır. Bazen bir kaç güzel söz söylemiştir. Güzel sözlerinden birisi Konya surları inşa edildiği zaman bu surlara asılan kitabeye yazdığı sözler ama bu kitabe bugün bulunamıyor. Böyle bir şey nereye gider hayret ama yok! Surlar zaten yok, çünkü kerpiçten ve Sille taşından yapılmış. Bunlar dayanıklı malzemeler değil. Konya'ya giderseniz bu surların son kalıntısını görebilirsiniz. Çok devasa ve aşılması neredeyse olanaksız surlarmış zamanında. Parçası bile çok heybetli. Surlar sağlamken onu aşmak için önüne gelen orduyu kara kara düşündürürdü herhalde. Atatürk Konya'ya gittiğinde derhal bu sur parçasının korunması için bir şemsiye yapılmasını emretmiş. Bu şemsiye bugün kaldırılmış başka bir koruyucu yapılmış. Daha yapay oldu diyorlar. Şemsiye daha doğal koruyordu diyorlar. Sur parçasının doğallığı ve tarihiliği yapay korunak içinde kayboldu diyorlar. Bence de tahminim her şeyin içine edenler mutlaka onun da etmiştir.

Neyse Celalettin efendi pek de hikmetli bir laf etmemiş, çünkü sadece körlerin alışveriş yaptığı bir pazar yeryüzünde yoktur. Tabii sadece sağırların da... Celalettin efendi bazen o kadar adi, bayağı masal anlatır ki bunun nesini beğenmişler diye şaşarsın. Bu masalı cahil bir nene dede de anlatır yani! O derece düşük düzeyli masalları var!

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Ben direkt soruya cevap vereyim. Hazır araştırmaya başlamışken tekillik yazıldığında da burada da birsürü yazı çıkıyor zaten. 

Tekillik hiçlik değil, boyutun olmadığı, yoğunluğun var olduğu küçük bir alan oluyor. Bu da şu demek ki sonsuz kütle çekimi var. Bu sebeple hiçlik değil. Bir nevi bu tekillik enerjiyi, zamanı ve her şeyi oluşturdu. Yoğunluk varsa ünlü formüle göre hacim ve kütle de vardı demek. Yani asıl olay kütlede yatıyor sanırım. 

Hiçlik dediğimiz şeyi zaten tahayyül edemeyiz. Eğer en ufak bir şey söz konusuysa bile hiçlik olmaktan çıkar ki bu da ayrı bir konu aslında. Hiçlik diye bir şey olmadığı söyleniyor. En azından casimir etkisinden bahsediliyor bu konuda. Neyse sonuç olarak tekillikte hiçlikten bahsedemezsin. 

Konu ile ilgili yeni araştırma yaptım istersen kozmik anafora ya da diğer sitelere bak. Karadeliklerde de tekillik olay var çünkü.

Belki bir gün bir fizikçi olur da burada sorarız hepsini. 

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, pica pica yazdı:

Ben direkt soruya cevap vereyim. Hazır araştırmaya başlamışken tekillik yazıldığında da burada da birsürü yazı çıkıyor zaten. 

Tekillik hiçlik değil, boyutun olmadığı, yoğunluğun var olduğu küçük bir alan oluyor. Bu da şu demek ki sonsuz kütle çekimi var. Bu sebeple hiçlik değil. Bir nevi bu tekillik enerjiyi, zamanı ve her şeyi oluşturdu. Yoğunluk varsa ünlü formüle göre hacim ve kütle de vardı demek. Yani asıl olay kütlede yatıyor sanırım. 

Hiçlik dediğimiz şeyi zaten tahayyül edemeyiz. Eğer en ufak bir şey söz konusuysa bile hiçlik olmaktan çıkar ki bu da ayrı bir konu aslında. Hiçlik diye bir şey olmadığı söyleniyor. En azından casimir etkisinden bahsediliyor bu konuda. Neyse sonuç olarak tekillikte hiçlikten bahsedemezsin. 

Konu ile ilgili yeni araştırma yaptım istersen kozmik anafora ya da diğer sitelere bak. Karadeliklerde de tekillik olay var çünkü.

Belki bir gün bir fizikçi olur da burada sorarız hepsini. 

Teşekkürler benim aklıma gelen; bilgelik yolunda denilen zatın; sürekli bu konuda bir linki vardı hazır bilir misiniz bilmiyorum. Her fırsatta evrim ağacı kuantum ve hiçlik makalesini atardı. Orası neyi açıklar sizce?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...