Jump to content

Tekillik hiçlik midir,Hiclikten Tanrı yaptı argümanı üzerine

Recommended Posts

1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Teşekkürler benim aklıma gelen; bilgelik yolunda denilen zatın; sürekli bu konuda bir linki vardı hazır bilir misiniz bilmiyorum. Her fırsatta evrim ağacı kuantum ve hiçlik makalesini atardı. Orası neyi açıklar sizce?

Hatırlamıyorum. Biz evrim konusunda çok tartışıyorduk. Ne yazık ki kendisi bile kurduğu cümlelerin ne kadar saçma olduğunun farkında değildi. Neyse tekillik konusunda burada başlık var. 

Bunu okuyabilirsin. Tabi tek buraya bağlı kalma bu noktada.  İnternetten araştır. İngilizcesi de singularity. Türkçe kaynaklarda çok bir şey yok gibi. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 07.10.2018 at 20:28, akılsızşuursuzatom said:

Arkadaşlar  evrenin  en  başında  sonsuz  yoğunluk hacim  vs.gibi  unsurları  hiçlik  olarak  nitelemek  doğru  mudur? Madem  sonsuz  x,y,z var  o zaman bu  hicliktir  diyenler  olduğu  ve  de  Hiclikten  yaratan  Tanrı  olmak  durumunda  düşünüldüğü  için.Bu  hiçlik  teizmin  öne  sürdüğü  gibi  felsefi  bir  hiclik  midir  yoksa  fiziksel  bir  hiclik  midir  ?

Hiçliğin yoğunluğu da yoktur, kütlesi de. hiçlik patlayıp çıkmaz, patlayıp kainat olmaz. 

tekillik aslen bir tantanadır, ne olduğu belirsizdir, ama ne olmadığı kesindir: hiçlik. tekillik, hiçlik olarak nitelenemez. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...