Jump to content

NUR SURESİ 3 AYETE GÖRE NASIL EVLENİRSİN.

Recommended Posts

25 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

https://sorularlaislamiyet.com/zina-yapan-erkek-kadin-birisinin-zina-yapmayan-birisi-ile-evlenmesi-caiz-midir

buyrun  açıklaması  var  tatmin  etmeyen  yerleri  sorun  lütfen 

Ne anladın sen burdan yok mespmiş. yav zaten doğru din olsa 5 mesebe tarikatlara bölünmez.

ALINTI

nüzul sebebi olan kerhaneciler ve sermaye olarak kullandıkları kadınlar gibi zinayı helal gören veya zinayı hafife almak.

Burada ne diyor anladınmı . anlamdıysan bunu yazana sorarım zina yapmak kerhane işiyse bende elştirdim deimki bu ülkede o zaman zina yapan kadın erkek birini bulmaz.Bu yazıyı yazan acaba muta nikhanıdan haberi varmı.

LINTI

Çünkü Kur'an da nikâh, hep akit "nikâhlanma" manasına geldiğinden çiftleşme manası verilmesi doğru değildir.

Bir de bu manaca ayetin hiçbir fayda ifade etmemiş olacağı gösterilmiştir.

"Bir erkek bir kadınla zina etse onu nikâhlayamaz, bu âyette haramdır. O işe başladığında zina etmiş olur...

"Aranızdaki bekârları, kölelerinizden ve cariyelerinizden iyi olanları evlendirin." (Nur, 24/3

Akit nikahmışta çifleşme anlamına gelmiyormuş saçmalığa bakarmısın. Senin anan baban seni çifleşmeden dünyay getirdi :D

EEE Nikhlıyamz ne olacak bu işin sonu  yav oturup gülmek lazım bunu yazanlara ben cahilim ama bunlar benden daha  beter cahil.

Utanamdan bana lik veriyorsun KÖLE CARİYE OLAN BİR KİTABI BANA SATMAYA KALKIYORSUN. BİRAZ UTANMA VARSA ŞU AYETİ BİR OKU YAV NASIL MİDENİZ VAR SİZİN.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

16 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

tamam  en azından  objektif  bir  şekilde  okuyun  linki  ve  eleştiriniz  varsa  yazın  lütfen. 

Yav kardeşim okudum ben neden objektif bir şekilde okumuyum o zaman ben taraf tutmuş olur hiç bir şey anlıyamam. empati yapıyor okuyor kendi fikirimi yazıyorum ama siz  daha hocalrınız bir böyle söyüyor biri balka daha kendi arnızda anlaşmıyorsunuz. kuran. org. bak bakalım 40 tane adam var hiç biri birbirini tutmayan kuranı yorumlamışlar. Utanmadan birde asmışlar bakın  biz zaten kendi armızda anlaşamıyoruzun kanıtıdır bilmem anlatabildimi.

Sitelerde Paylaş

Bakın şu aşağıdaki ayete sözde insanlık için inmiş. Aslında insanlık için utanç kaynağıdır bu kuran.Bu nur suresi ayetlerine bakarsan muhammedin. s****ki için yazılmış. Keza ahasap süreside aynı şekilde yazılmış.

"Aranızdaki bekârları, kölelerinizden ve cariyelerinizden iyi olanları evlendirin." (Nur, 24/3

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

https://sorularlaislamiyet.com/zina-yapan-erkek-kadin-birisinin-zina-yapmayan-birisi-ile-evlenmesi-caiz-midir

buyrun  açıklaması  var  tatmin  etmeyen  yerleri  sorun  lütfen 

İşte sonra bunu insan yazdı diyince küfür yiyoruz. İşine gelen nesh olmuş der işine gelmeyen başka anlam uydurur. Tanrı diye bir şey olsa yazdığı sözü kendisi bozar mı? Zina edip tövbe etmek ne demek oluyor şimdi bu ayet dediğin şeyin açık açık anlamı zina eden zina edenle evlenir ama siz kıt kafanızdan hüküm uydurup o öyle demek istemediye mi getiriyorsunuz?  Sizin her şeyden önce mantık dersi almanız lazım bu kafayla müslümanda olsan ateistte olsan bir bok olamazsın.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Hayır, zina işeyeni Allah'ın bağışlamasını gerektiren durumlar var;

zina işleyenler o durumlarda tövbe ederler. 

Örneğin istemediği biriyle zorla evlendirdiğniz kızınız , o nikah geçersiz olduğu için, zina yapmaktadır

ama Alla o konuda "Allah bağışlayandır" diyor (Nûr 33).

Bu yalnızca bir örnek;

zina yapanın tövbe edip bağışlanmasını gerektiren başka durumlar da olabilir.

Hasan bey senle kiraç yılardır burdasınız hiç bir deyişme olmadı bu saaten sonarada olmaz. DİNSİZLERİN :D Kanında var kutsal kitaplara inanmamak. SENİN Kanın temiz:D Oneden kimse seni dinsiz yapamaz öyle bir derdimizde yok zaten.ŞİMDİ Ayete gelelim sen haklısın kuran hem zina yapan kadın erkek anca birbiriyle nikah yapabilir diyor. Ama dananın kuyruğunun koptuğu yer burası hem töbeyle af ediyor hem nikah yapamsınız diyor neden acaba? Çünkü kuran çelşkiyle dolu bir kitaptır tanrıdan  gelme deyil insan yazımıdır.

15 saat önce, güven yazdı:

Bir müslüman erkeyi düşünün türkiyede zina etmeyen erkek çok az var dimi. Pekiyi  bu zinamı adı neyse. Nasıl  zina eden kadın bulup evlencek veye  bulsa dahi bunu kendine nasıl yedirip evlencek.Zina eden kadın bulması çok zor. her kadın kalkıpta ben zina  ettim diyeymez diyende zor bulunur  kadın çok zor orataya çıkar . bu durumda evlilik türkiyeden örnek verdim çok az kişi evli olması lazım deyilmi bu konuda düşüncenizi alabirmiyim.Ayete  bir diyer konu Allahı inkar edeni nasıl bulacaksın evlenmek için kimse kalkıpta ben  Allahı inkar ediyorum benim gibi allahı inkar eden ve zina eden birsini arıyorum diyebilirmi.Aynı durum bayan içinde geçerli bu daha zor hangi bayan zina eden erkek arayaıp sorup bulabilir beynemeyi anlaşamayı boş verdim. Bir tanrı işi nasıl böyle çıkmaza sokar  anlamış deyilim bazıları yok meil okumayın tessir okuyun yahu TESVİRMİ ÖNEMLİ YOKSA KURANMI.

NUR Suresi 3. ayet.Zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah’a ortak koşan bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya Allah’a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Side Effect yazdı:

İşte sonra bunu insan yazdı diyince küfür yiyoruz. İşine gelen nesh olmuş der işine gelmeyen başka anlam uydurur. Tanrı diye bir şey olsa yazdığı sözü kendisi bozar mı? Zina edip tövbe etmek ne demek oluyor şimdi bu ayet dediğin şeyin açık açık anlamı zina eden zina edenle evlenir ama siz kıt kafanızdan hüküm uydurup o öyle demek istemediye mi getiriyorsunuz?  Sizin her şeyden önce mantık dersi almanız lazım bu kafayla müslümanda olsan ateistte olsan bir bok olamazsın.

fakat; o  zamandaki  toplumu  ve  durumu  bilmeden  bu  ayetleri  göründüğü  gibi  anlamak  sorun  oluşturmaz  mı? Yani  siz  birine  vurdunuz  kısaca  vurdunuz  kısmını  alsak  ama  o  size hakaretler  etti  gibi  zeminini  es  geçsek  çok  hakkaniyetli  davranmış  olmayız. Bunun  gibi  o  toplum da  zina  olayı  görüldüğü  gibi  

Sitelerde Paylaş

4 Kadın, sınırsız cariye ile seks doğal, bekar  bir kadının, bekar bir erkeği sevip sevişmesi suç, vay anasını..!

Ha evliysen de aldatan eşini boşarsın gider.

Böyle ilkel, arkaik şeylerin tartışılması bile saçmalık, rezalet. Yok sopaymış, sürgünmüş, recm’miş, zina yapan, zina yapanla evlenirmiş, bitti o devirler bitti !

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Yani oradaki  ifade  emir  değil  layıklık  açısından  zina  eden  zina  edene  layıktır  tarzında. 

Ayette haram kılınmıştır diyor işte, bu emir değil de nedir?

2 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

ayetin  nuzul  nedenini  biliyor  musunuz  ? Gerçi  bilseniz  açıklama  da  tam  tatmin  etse  bile  sizi  hemen  savunma  mekanizması  olarak; Araptaparlarin  kitabi  bedeviler  deyip  sorduğunuz  soruların  cevabını  kimse  verememiş  gibi  yapıp  kendinizi  kandiracaksiniz  rica  ediyorum  bunu  yapmayın  artık  doğruya doğru  yanlışa  yanlış  deyin. 

Yok, bilmiyorum anlat. Hangi soruya cevap verebildin şimdiye kadar? Tapındığın araplar gibi kıvırıp duruyorsun. Doğruya doğru yanlışa yanlış demek için beynini 1400 yıl önceki araplara rehin vermemen gerekir, o da sende olmayan bir şey. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

fakat; o  zamandaki  toplumu  ve  durumu  bilmeden  bu  ayetleri  göründüğü  gibi  anlamak  sorun  oluşturmaz  mı? Yani  siz  birine  vurdunuz  kısaca  vurdunuz  kısmını  alsak  ama  o  size hakaretler  etti  gibi  zeminini  es  geçsek  çok  hakkaniyetli  davranmış  olmayız. Bunun  gibi  o  toplum da  zina  olayı  görüldüğü  gibi  

Kardeşim Allah  o zamanki toplumamı hitap ediyorsa sorun yok. fakat bu günkü topluma hitap ediyor diyorsan. o zaman bu çelişkileri kabulenmek zorundasın. ALLAH Geleceyi bilmiyormu diyorsun.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Beyinsizlikte iyice master yaptın. Kuranı okurken sen arap tarihine bakarak falan mı okuyorsun? O zamandaki toplumu bilen büyük tanrınız neden yanlış anlamaya mahal vermeyecek şekilde yazmamış. Zina edip tövbe eden evlenebilir yazması çok mu zor eline kramp mı girmiş ?  Burada kesit almak falan yok ayetin kendisi direk bu öyle vurdunuz cart curt cümleden kesit aldın gibi kıvırtma falanda yapamazsın. Ama kalın kafanıza anlatamıyoruz ki siz sürekli kaçış deliği arıyorsunuz maksat anlamak falan değil.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, güven yazdı:

Kardeşim Allah  o zamanki toplumamı hitap ediyorsa sorun yok. fakat bu günkü topluma hitap ediyor diyorsan. o zaman bu çelişkileri kabulenmek zorundasın. ALLAH Geleceyi bilmiyormu diyorsun.

günümüz de  de  zina  yaşanıyor  zina  eden  kişiler  var zaten 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Side Effect yazdı:

Beyinsizlikte iyice master yaptın. Kuranı okurken sen arap tarihine bakarak falan mı okuyorsun? O zamandaki toplumu bilen büyük tanrınız neden yanlış anlamaya mahal vermeyecek şekilde yazmamış. Zina edip tövbe eden evlenebilir yazması çok mu zor eline kramp mı girmiş ?  Burada kesit almak falan yok ayetin kendisi direk bu öyle vurdunuz cart curt cümleden kesit aldın gibi kıvırtma falanda yapamazsın. Ama kalın kafanıza anlatamıyoruz ki siz sürekli kaçış deliği arıyorsunuz maksat anlamak falan değil.

kuranı  direk  okuyunca  her  şey  ayan  beyan  ortaya  çıkmıyor  ki  bu  yüzden  tefsir  ve  tarihsel  alt  yapı  gerekli  ki  ateistlerde  bunu  görmezden  gelip  bak  burada  x  yazıyor  diyor.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Phocas yazdı:

4 Kadın, sınırsız cariye ile seks doğal, bekar  bir kadının, bekar bir erkeği sevip sevişmesi suç, vay anasını..!

Toplumuzu  muhavazakar yaptılar dindar kindar nesil yetiştireceyim derken ülkeyi o****rsbu yuvasına çevirdiler testür modası var ülkede kim tesetür giyerse namslu gözüyle bakılıyor. İşin aslı öyle deyil  reklam olmuş olcak ama bu başrtülü bayanlar evlisi dulu yav iyerençler yeminle yav geçen telfonda veli kara çarşflı birine siktir çektim ya yakamdan düşmüyor. neyse. Güzelim ülkemizi çarşaflı testürlü kerhaneye çevrdiler.

Bu kadın kim  bundan 20 yıl önce bu giysiyi giyene müslümanlar şeytan derdiler tesdüfen karşıma çıktı izleyin kadını amel neymiş öyrenin.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

kuranı  direk  okuyunca  her  şey  ayan  beyan  ortaya  çıkmıyor  ki  bu  yüzden  tefsir  ve  tarihsel  alt  yapı  gerekli  ki  ateistlerde  bunu  görmezden  gelip  bak  burada  x  yazıyor  diyor.

Tefsir falan gerekli değil meal adı altında dansözler gerekli ki aynı ayetten 40 tane anlam çıksın tatmin olmayanlarda 40 tanesinden istediğini alsın. Anayasa falan okurkende anayasa tarihine bak suç işlersen hakime dersin bunu düşünerek yazmışlar ordaki yazı önemli değil diye. Zaten kalın yazdığın şey kendini itiraf ediyor kuran apaçık falan değil tanrı yazması hiç hiç değil hep sümüklü fetoş gibilerinin peşinde dolanman lazım ki beynin iyice çürüyüp bu saçmalıkları kabul etsin.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

günümüz de  de  zina  yaşanıyor  zina  eden  kişiler  var zaten 

Ben  zina günümüzde olmuyormu dedim var tabiki ŞİMDİ tesetür kerhanesi olmuş ülke yav anlatırama bana bu müslüman geçinen bayları.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Side Effect yazdı:

Tefsir falan gerekli değil meal adı altında dansözler gerekli ki aynı ayetten 40 tane anlam çıksın tatmin olmayanlarda 40 tanesinden istediğini alsın. Anayasa falan okurkende anayasa tarihine bak suç işlersen hakime dersin bunu düşünerek yazmışlar ordaki yazı önemli değil diye. Zaten kalın yazdığın şey kendini itiraf ediyor kuran apaçık falan değil tanrı yazması hiç hiç değil hep sümüklü fetoş gibilerinin peşinde dolanman lazım ki beynin iyice çürüyüp bu saçmalıkları kabul etsin.

şimdi  merak  ettim  attığım  linkte  sizi  tatmin  etmeyen  kısımlar  nereleri  oldu?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

şimdi  merak  ettim  attığım  linkte  sizi  tatmin  etmeyen  kısımlar  nereleri  oldu?

Ben tatmin olmak için okumam doğru ya da yanlış olduğuna bakmak için okurum. Attığın fetoş sitesinde 6 tane birbirinden saçma hüküm adı altında şeyler zırvalanıyor ve sen tatmin olmak için mi okuyorsun ? 6  taneside birbiriyle çelişkili yok biri nesh etmiş ,yok hayır nesh etmemiş ,yok ikiside uygun gibi 6 tane salak saçma şey zırvalanmş sen bu konuda kesin bir yargıya varabiliyormusun ? Varamazsın çünkü okuma amacınız tatmin olmak. Bana bu tür şeyleri okutup neresinden tatmin olmadın diye sorma sen kesin hükümünü yaz sonra kabul etmediğin 5 görüşe düşman kesil.

tarihinde Side Effect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Hayır, zina işeyeni Allah'ın bağışlamasını gerektiren durumlar var;

zina işleyenler o durumlarda tövbe ederler.

Örneğin istemediği biriyle zorla evlendirdiğniz kızınız , o nikah geçersiz olduğu için, zina yapmaktadır

ama Alla o konuda "Allah bağışlayandır" diyor (Nûr 33).

Bu yalnızca bir örnek;

zina yapanın tövbe edip bağışlanmasını gerektiren başka durumlar da olabilir.

öyleyse affedilmeyen'' zina'' da var.  parayla fuhuş yapmak gibi mi ? ayetlerle delillendirebilirmisiniz ? ilk kez duydum.ilginç.

farklı düşünceleriniz var . konu bölünmüş olacak ama merak ettiğim bir konu var ,cevap verip vermemek size kalmış  ;

islamın tek tanrılı dinlere ve hristiyanlığa bakış açısı nedir ?  islamı duyduğu ,hatta Kur'an'ı okuyup anladığı halde islama inanmayıp  bu dinlerden birine tabi olup ölenin ahiretteki durumu nedir ? Kutsal kitapların tahrif olmasını  aklım almıyor.tahrif olsa bile insanlar kitaplarının tahrif olmayacağına inanıyorlar.Tanrı sözünün eridir diyorlar.yani Tanrıya tam bir teslimiyet var.  Allah'ın kendisine itimat eden kullarını ödüllendirmesi gerekirken ,cezalandırmasının gerekçesi nedir ? Tanrıya güvenmek suç olabilir mi ? 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Arkadaş burda lak lak yapma. Kuran hangisidir tarhmi muhmmedin sekes yahudi hırstıyana yağ çekme. işine geldimi öldür yoksa senin dinin bana benimki sanmı bu kadar kıvıran bir kitap gördünmü.SÖYLMİYECEKTİM AMA MECBUR KALDIM BAK KARDEŞİM KAILVAYADA Yavşım yavşlığımı giderim derken eksik harf yazıyor sonara pişman oluyor kendime kızıyorum geç satlerde yazdığım yazı daha kötü oluyor uku sorunum var çocukluğumdan beri uyku hapı içip bazan yazarken çok berbat yazı çıkıyor bende vicdan azabı çekiyorum lamba arakmda duruyor harfleri karıtırıyorum. sana bir soru hiç sosyal medeyda tartışıyormusun  tartışıyotsan bit lik ver orada itedşyşn kadar tartışmayı bir adres cwe twetire koktandır gişrmşyorum otda çüöle almşn şöşnde tartışıyısun güzr jpg reimlerle güxel oluyor

beklerim tw ismim sagox1970 buyur  kinide verdim götün yiyotsa gel ismşmşde verdim

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...