Jump to content

Ruh üzerine tartışalım!

Recommended Posts

1 saat önce, Hurma yazdı:

Teflon öyle bir kanıt istiyor ki

Ölen insanlar ahiretten gelip işte bedenlerimizden bağımsız olarak biz ahiretteyiz diyip el sallayarak geriye dönmelerini bekliyor. bende dedim tabi bir şey istiyor musun ahiretten gelirken getirsinler söliyim dedimde telefonu açmıyor hahahahahah

İnsanların tekrar dirileceğine,  inanıyormusunuz? Yoksa bunu gerçekten biliyormusunuz?

Kanıtları alalım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 191
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 hours ago, Phocas said:

Kuran’da ki ruh, hristiyanların kutsal ruhu.. lamı cimi yok.

Kuranın birden fazla yazarı olduğu için, diğer yazar, ruh hakkında değişik bir yorumda bulunmuş.

Kuran'daki ruh "vahiy"dir, başka hiç bir şey değil;

ruhul kudus ise vahyi Allah'tan alıp insan elçiye indiren melek elçidir yani Cebrail.

Ayetleri bundan önceki iletimde verdim.

Kuran ayeti bunlar,

yorum değil:

Meryem'e vahyimizi yolladık –erselnâ ileyhâ ruhana (19:17)

ona insan şeklinde göründü –temessele lehâ beşeren (19:17).

Rabbinin elçisiyim ben, dedi –kâle ene resulü rabbiki. (19:19).

Cebrail’e düşman olanlara de ki –Kul men kâne aduvven li cibrîl…

(vahyi) senin kalbine o indiriyor –nezzelehu alâ kalbike… (2:97).

Güvenilen Vahiy indiriyor onu –nezzele bihir ruhul emin (26:193)

Kutsal Vahiy indiriyor onu –nezzelehu ruhul Kudusi... (16:102)

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Phocas yazdı:

İnsanların tekrar dirileceğine,  inanıyormusunuz? Yoksa bunu gerçekten biliyormusunuz?

Kanıtları alalım.

Elbette tekrar var olucaklardır

yokken varlıkları bilinmezken var olmuşlardır

tekrar aynı şahıslarıyla var olucaklar dirilecekler dendiğinde hayır olmaz kanıtı nedir diyen cahildir

kanıtı: hakikatten yok iken bilinmiyorken varlıklarını ispat edip var oluşlarıdır.

Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, Phocas yazdı:

Yoktan varoldu o zaman tekrar dirilecek? Böyle bir döngü mü var? Bu mu kanıt? 

Nerede yazıyor?

Yahudisi Hıristiyanı Müslümanı Milyarlarca şahitim var, daha ne istiyorsun. İstesende seni kim kaale alır milyarlarca şahiti varken Hahaha

he oldu ahiretten istersen Einstein’ı çağıralım ben yok olmadım burdayım desin başka birinide istiyor musun çağırayım hahahahah

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Hurma yazdı:

Yahudisi Hıristiyanı Müslümanı Milyarlarca şahitim var, daha ne istiyorsun. İstesende seni kim kaale alır milyarlarca şahiti varken Hahaha

he oldu ahiretten istersen Einstein’ı çağıralım ben yok olmadım burdayım desin başka birinide istiyor musun çağırayım hahahahah

Sen ciddi bir insan değilsin, sana cevap yazmanın anlamı yok, hade yürü naş..

Yahudi, hristiyan, müslüman ne görmüş ki neye şahit olacak!

Sitelerde Paylaş

Lan eşşedüyü çekeceğiz dedik daha ne vaat edelim be! Bırak ruhun kanıtını, Kuran'da insanların ruhlarının olduğunun bahsini istiyoruz, o bile yok be! Bahsi yani, yalan dolan bile olsa bahsedildiğini göster diyoruz yahu! Bundan kelepir alışveriş de olmaz artık! O bile yok!!!

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

Lan eşşedüyü çekeceğiz dedik daha ne vaat edelim be! Bırak ruhun kanıtını, Kuran'da insanların ruhlarının olduğunun bahsini istiyoruz, o bile yok be! Bahsi yani, yalan dolan bile olsa bahsedildiğini göster diyoruz yahu! Bundan kelepir alışveriş de olmaz artık! O bile yok!!!

Allah insana ruhundan üfledi ayeti var

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Allah insana ruhundan üfledi ayeti var

21 saat önce, democrossian yazdı:

"Allah ruhundan üflemiş ya" yanıtını kabul etmiyorum. Ruhundan üflemiş de ruhunun bir parçası insanda mı kalmış nasıl olmuş, onu açıklayan bir ifade göstereceksiniz.  

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

başka bir açıklama yok

E ben de onu diyorum, yok! Kuran'da yer almayan bir iddiaya bu kadar yığma, Kuran cahili muslimler panoraması! Net!

Muslimler bilim cahili, o tamam da Kuran'ın da cahili! Hiç birinin Kuran'dan hiç haberi yok! Ulan şu rezalete bak be! Bu cahillerin Kuran'ını bile biz biliyoruz, kendileri bilmiyor!

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, democrossian yazdı:

E ben de onu diyorum, yok! Kuran'da yer almayan bir iddiaya bu kadar yığma, Kuran cahili muslimler panoraması! Net!

Muslimler bilim cahili, o tamam da Kuran'ın da cahili! Hiç birinin Kuran'dan hiç haberi yok! Ulan şu rezalete bak be! Bu cahillerin Kuran'ını bile biz biliyoruz, kendileri bilmiyor!

Kuranı okuyan dinden çıkıyor zaten o yüzden kuranı bilen müslüman yok. :D 

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

ruhul kudus ise vahyi Allah'tan alıp insan elçiye indiren melek elçidir yani Cebrail.

Sadece İsa’yı, “ruh ül Kudüs” ya da islamcıların deyimiyle Cebrail ile desteklemenin özel bir anlamı var mı?

Cebrail ile desteklemek ne demek? Bu ifade mantıksız değil mi? Neden sadece İsa?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Phocas yazdı:

Neden sadece İsa?

Muhammed'e de gelmiş ama allahın vahyi bu adama gönderdiğini görünce canı sıkılmış. Bu allah da iyice bunadı, ben şimdi vahyi bu herife mi getirdim demiş içinden. Sonra Muhammed'e "oku" demiş. Muhammed okuma bilmediğini söyleyince Cebrail iyice çileden çıkmış. Zaten bu herifi hiç gözüm tutmamıştı diye sinirinden Muhammed'i yakalayıp sıkıştırmaya başlamış. "Oku allahın belası oku!" Muhammed iyice tırsmış. Bu heralde beni öldürecek diye titremeye başlamış.

Cebrail bu herifi öldürürse İblis gibi kovulacağını aklına getirince öfkesini yenip sıkıştırmayı bırakmış. Ne de olsa İblis'ten sonra en prestijli melek o olmuşmuş!

Cebrail Muhammed'e fena halde sinir olduğu için çoğu kez vahiyleri savsaklıyormuş ve Muhammed göğe ağzını ayırıp kalıyormuş ne zaman vahiy gelecek diye! 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

Muhammed'e de gelmiş ama allahın vahyi bu adama gönderdiğini görünce canı sıkılmış. Bu allah da iyice bunadı, ben şimdi vahyi bu herife mi getirdim demiş içinden. Sonra Muhammed'e "oku" demiş. Muhammed okuma bilmediğini söyleyince Cebrail iyice çileden çıkmış. Zaten bu herifi hiç gözüm tutmamıştı diye sinirinden Muhammed'i yakalayıp sıkıştırmaya başlamış. "Oku allahın belası oku!" Muhammed iyice tırsmış. Bu heralde beni öldürecek diye titremeye başlamış.

Cebrail bu herifi öldürürse İblis gibi kovulacağını aklına getirince öfkesini yenip sıkıştırmayı bırakmış. Ne de olsa İblis'ten sonra en prestijli melek o olmuşmuş!

Cebrail Muhammed'e fena halde sinir olduğu için çoğu kez vahiyleri savsaklıyormuş ve Muhammed göğe ağzını ayırıp kalıyormuş ne zaman vahiy gelecek diye! 

Ruh ül Kudüs, Tanrı’nın insan vücudunda inkarnasyonu, kutsal ruhu kabul, aynı zamanda İsa’nın tanrılığını kabul etmek demek, Ruh’ ül Kudüs’ün  Cebrail filan olduğu palavra, Kuran’da böyle bir ima yok.

Dediğiniz gibi Muhammed’e niye ruh ül Kudüs yok? 

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, Phocas yazdı:

Ruh ül Kudüs, Tanrı’nın insan vücudunda inkarnasyonu, kutsal ruhu kabul, aynı zamanda İsa’nın tanrılığını kabul etmek demek, Ruh’ ül Kudüs’ün  Cebrail filan olduğu palavra, Kuran’da böyle bir ima yok.

Dediğiniz gibi Muhammed’e niye ruh ül Kudüs yok? 

Allah “Ruhul Kudüs ile teyid ettik” diyor. Sen bunu ete bürünmek mi anlıyordun

O halde Biri “seni teyid ediyorum” dediğin de o kişi senin içinde ete bürünüyor demektir karnından kelebekler uçusuyor mu? 

Ruhul Kudüs ile güçlenenler mikropları yenerler çünkü mikroplar cismen küçük ruhen çok büyük varlıklardır bilim adamları popolarını yırtsa mikroplar vazifesini değiştirmedikçe onlara galip gelemezler hastalıklara care bulamazlar

fakat ruhul Kudüs ile teyid edilen hastaları iyileştirir ölüleri diriltir

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Hurma yazdı:

Allah “Ruhul Kudüs ile teyid ettik” diyor. Sen bunu ete bürünmek mi anlıyordun

O halde Biri “seni teyid ediyorum” dediğin de o kişi senin içinde ete bürünüyor demektir karnından kelebekler uçusuyor mu? 

Ruhul Kudüs ile güçlenenler mikropları yenerler çünkü mikroplar cismen küçük ruhen çok büyük varlıklardır bilim adamları popolarını yırtsa mikroplar vazifesini değiştirmedikçe onlara galip gelemezler hastalıklara care bulamazlar

fakat ruhul Kudüs ile teyid edilen hastaları iyileştirir ölüleri diriltir

maşallah  berakallah  elhamdulillah 

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ruh ül Kudüs, Tanrı’nın insan vücudunda inkarnasyonu...

Kuran'dan kopup uçuşa geçerek

böyle komik şeyler söylemek istemiyorsak

ayetlere bağlı kalacağız. Bu kadar basit.

2 ayet:

Ey Muhammed,

KUTSAL VAHiY onu sana Rabbinden indirdi ki iman edenleri sabit kılsın (16:102)

KUTSAL VAHiY vasıtasıyla İsa’yı güçlü kıldık -eyyednâhu bi rûhil kudus (2:87)

Bu kadar.

RUHUL KUDUS  denen melek elçi vasıtasıyla 

insan elçiye  Allah'tan indirilen  ayetler

yalnızca Meryem oğlu İsa'yı güçlü kılmamıştır, Muhammed nebiyi ve onun mümin arkadaşlarını da güçlü kılmıştır.

Kuran'da söz edilen ruh nasıl "vahiy"se ve başka hiç ama hiç bir şey değilse;

ruhul kudus de Cibril denen vahiy meleğidir, başka hiç ama hiç bir şey değil.

Uçmanın lüzumu yok.

Sitelerde Paylaş
On 23.10.2018 at 18:01, Hasan Akçay yazdı:

Kuran'daki ruh "vahiy"dir, başka hiç bir şey değil;

Ayetleri bundan önceki iletimde verdim.

Kuran ayeti bunlar,

yorum değil:

Meryem'e vahyimizi yolladık –erselnâ ileyhâ ruhana (19:17)

ona insan şeklinde göründü –temessele lehâ beşeren (19:17).

Rabbinin elçisiyim ben, dedi –kâle ene resulü rabbiki. (19:19).

Cebrail’e düşman olanlara de ki –Kul men kâne aduvven li cibrîl…

(vahyi) senin kalbine o indiriyor –nezzelehu alâ kalbike… (2:97).

Güvenilen Vahiy indiriyor onu –nezzele bihir ruhul emin (26:193)

Kutsal Vahiy indiriyor onu –nezzelehu ruhul Kudusi... (16:102)

hocam niye o zaman bazılarına ruhsuz diyorlar ? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...