Jump to content

İslamda İnsanın Eceli Ve Gelişen Tıp

Recommended Posts

Bir saat önce, teflon yazdı:

O veba salgını kaç kişiyi öldürmüş ve o günkü nüfusa oranı kaçmış bir bak bakalım.

Peki şimdi veba salgını olsa ne olur bir de onu yaz şimdi   :)

Ben yazayım: Vebanın çaresi bulundu. Demek ki neymiş? Tıp ilerlemiş.

Nesi ilerlemişmiş dedin ya, o yüzden ağzına sokmak zorunda kaldım. Kusura bakma.

İnsanların ortalama yaşam süresi uzamış mı? Uzamış. 

Nokta. Daha istatistik falan da getirip de rezil etmeye devam edelim mi, bu kadar yeter mi..?

Senin ruh yazılımınla aranda bir kopukluk var sanırım. Bi camiye git de baksınlar :D

Bir alttaki mesajda uluyup inlemeye başlamışsın hayırdır? 

Domuz gribinden 13 bin

zatürreden 20 bin

ebolada 11 bin

kuah hastalığından 40 milyon

Kanseden 10 milyon

Vs. Hahahah tıb çok ilerlemiş

eskiden veba hastalığının öldürdüğü insan sayısı bugünün zatürreden ölenlerin sayısına eşit. Hahahah

büyül veba salgını vebalı cesetleri mancılıkla şehrin ortasına atılmış olduğundan dolayı olmuş. Hahaha

Bugünde aysını milyonlarca insan ölür

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, Hurma said:

Domuz gribinden 13 bin

zatürreden 20 bin

ebolada 11 bin

Kanseden 10 milyon

eskiden veba hastalığının öldürdüğü insan sayısı bugünün zatürreden ölenlerin sayısına eşit. Hahahah

büyül veba salgını vebalı cesetleri mancılıkla şehrin ortasına atılmış olduğundan dolayı olmuş. Hahaha

En büyük katil benim putum diyorsun yani.

Madem tıbba bu kadar düşmansın, güvenmiyorsun, hastalandığın zaman sakallı şarlatanlar, üfürükçüler, rukyeciler var, sen onlara git, eğer doktora gidersen ne kadar aşağılık biri olduğunu kabul etmiş olursun.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Hurma yazdı:

Domuz gribinden 13 bin

zatürreden 20 bin

ebolada 11 bin

Kanseden 10 milyon

Tıp alanında yapılan icatlardan da bahsetsene biraz?Bunlardan birisi mesela kuduz aşısı olabilir mi?Yoksa daha sayayım mı?

Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, sağduyu yazdı:

En büyük katil benim putum diyorsun yani.

Madem tıbba bu kadar düşmansın, güvenmiyorsun, hastalandığın zaman sakallı şarlatanlar, üfürükçüler, rukyeciler var, sen onlara git, eğer doktora gidersen ne kadar aşağılık biri olduğunu kabul etmiş olursun.

Doktora gidecek kadar hasta olmuyorum. İlaç kullanacak kadarda hasta olmuyorum

Çünkü ben Hz. Muhammedin bizatihi kendisinin mucize olduğunu biliyorum 

Bir tek yılda yada (2 yılda bir) toplamda 1-2 tane parol içtiğim oluyor. Evet hahahahaa işte tıp bilimi çok ilerledi parolu yapmışlar hahahahaha 

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Hurma said:

Doktora gidecek kadar hasta olmuyorum. İlaç kullanacak kadarda hasta olmuyorum

Çünkü ben Hz. Muhammedin bizatihi kendisinin mucize olduğunu biliyorum 

Bir tek yılda yada (2 yılda bir) toplamda 1-2 tane parol içtiğim oluyor. Evet hahahahaa işte tıp bilimi çok ilerledi parolu yapmışlar hahahahaha 

Onu da içme, git üfürükçülere, sakallı şarlatanlara. Bundan sonra gidersen aşağılığın teki olduğunu kabul etmiş olursun.

Gerçi şimdi kabarsan da, sahte kahramanlık yapsan da zaman gelecek, s.ke s.ke gidip tıbbın önünde diz çökeceksin. Ne arap putu ne arap bedevisi çare olacak sana.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, quayz yazdı:

Tıp alanında yapılan icatlardan da bahsetsene biraz?Bunlardan birisi mesela kuduz aşısı olabilir mi?Yoksa daha sayayım mı?

Pasteurun 132 yıl önce bulduğu kuduz aşısını bu günkü tıb bilminin başarısı olarak kabul ediyorsan günümüz tıbbın ne kadar zavallı durumda olduğunu kabul etmiş oluyorsun demektir

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Hurma yazdı:

Hahahhahahaha 

Bak ben sana şunu söyliyim

eğer hasta olurda doktorun seni tedavi edemezse 

Gel bana islam’dan sana her hastalığına çare bulurum

ya bana seve seve gelirsin yada hasta hasta inleye inleye yaşarsın

Hahahahah

Bedava değil tabi

hahahhahaah

Muhammed’in sidiği var, içermisin? 

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, Phocas yazdı:

Muhammed’in sidiği var, içermisin? 

Doktorun acı mide bulandırıcı kusturucu ilaçları var içer misin?

Kolonoskopisi var alır mısın? Elbette icabında doktorun soktuğu yere kadar alıcakmışsın

Hahahahah

Hatta Doktor aletini sokmadan evvelde hahahaha seni  parnaklıyacakmış hahahahah

hatta prostat içinde gitsen parmaklanmadan doktordan çıkamıycakmışsın hahahahahaha

övündüğün iftihar ettiğin doktorların sana öyle haber veriyor duymuyor musun? hahahahhaha

Tıp müthiş ilerledi hahahhaha 

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Hurma yazdı:

Doktorun acı mide bulandırıcı kusturucu ilaçları var içer misin?

Kolonoskopisi var alır mısın? Elbette icabında doktorun soktuğu yere kadar alıcakmışsın

Hahahahah

Hatta Doktor aletini sokmadan evvelde hahahaha seni  parnaklıyacakmış hahahahah

hatta prostat içinde gitsen parmaklanmadan doktordan çıkamıycakmışsın hahahahahaha

övündüğün iftihar ettiğin doktorların sana öyle haber veriyor duymuyor musun? hahahahhaha

Tıp müthiş ilerledi hahahhaha 

Muhammed’in sidiğini içerim, doktora gitmem diyorsun ama büyük konuşuyorsun.

Sen acılar içinde kıvran da doktora gidiyormusun, gitmiyormusun görelim!

Sen çok cahil veya troll aynı zamanda zavallı bir insansın.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Phocas yazdı:

Muhammed’in sidiğini içerim, doktora gitmem diyorsun ama büyük konuşuyorsun.

Sen acılar içinde kıvran da doktora gidiyormusun, gitmiyormusun görelim!

Sen çok cahil veya troll aynı zamanda zavallı bir insansın.

Bak ne diyorum. Ailende sevdiklerinde hasta varsa ki dolu vardır çünkü tıp çok ilerledi hahaha

Doktorun tedavi edemediği bir hastalık ise ki “””kesin öyledir”” hahaha tıp çok ilerledi çoooook

Bak şaka demiyorum parasını tıkırt verirsin islamdan hastalarını iyileştirirm yoksa görüyorsun işte tıb çoooooook muazzam ilerledi hahahahahaha

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Hurma yazdı:

Bak ne diyorum. Ailende sevdiklerinde hasta varsa ki dolu vardır çünkü tıp çok ilerledi hahaha

Doktorun tedavi edemediği bir hastalık ise ki “””kesin öyledir”” hahaha tıp çok ilerledi çoooook

Bak şaka demiyorum parasını tıkırt verirsin islamdan hastalarını iyileştirirm yoksa görüyorsun işte tıb çoooooook muazzam ilerledi hahahahahaha

Tımarhaneliksin..gerçekten durumun vahim. 

Sitelerde Paylaş
On 23.10.2018 at 00:59, illusion_ yazdı:

Ben eldeki veriler ile konuşuyorum. Sen hikaye anlatıyorsun. Bu durumda cahilin en önde gideni sensin.

Ben şunu iddia ediyorum kuran içinde bulunduğumuz bilimsel dönemin çok daha ilersinde gözüküyor. Bu inananlar için geçerli. Hatta galiba şuan hatırlayamıyorum ama adıda uzun yaşamlılar diye çevrilen çok eski bir medeniyette vardı ama ismi aklıma gelmedi. Neyse şimdi şunu söyleyim sanal dünyanın yanında gerçekten insan hayatı normalde 500 - 600 senelere ulaşacak ancak ne zaman bilmiyorum. Çok fazla zaman kaldığını düşünmüyorum ve bu gerçekleştiği zamanda tahminim eş zamanlı olarak yapay zeka ve robotlarda çok sağlam ilerleme de olacak ve kendilerinden olmayan insanlığın büyük bir kısmı yok edilerek dünyaya kendileri sahip olacaklar. Yani bu teknoloji insanlığa barış ve huzur değil aksine korkunç katliamlar getirecek. İnsan ırkının büyük bir kısmı yok edilecek.

Ama konumuz o değil. Kuranda çok değişik iddialar vardır. Bunlar 1000 yıl yaşayan insanlar ki en etkileyici kısmı bana göre yeniden dirilme olayı ki kesinlikle bu zamanda çok mantıklı geliyor bana. Özellikle genetik kopyalamadan dna teknolojisine göre baktığımızda şimdi bile ikiz insanlar oluşturulabilirken bunun üstünde bir güce sahip bir varlığın aynı insanı yeniden yaratabilmesi çok olağandır. Yani kuran gerçektende zaman ötesi bir kitaptır.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, gariban_derviş said:

Ben şunu iddia ediyorum kuran içinde bulunduğumuz bilimsel dönemin çok daha ilersinde gözüküyor. Bu inananlar için geçerli. Hatta galiba şuan hatırlayamıyorum ama adıda uzun yaşamlılar diye çevrilen çok eski bir medeniyette vardı ama ismi aklıma gelmedi. Neyse şimdi şunu söyleyim sanal dünyanın yanında gerçekten insan hayatı normalde 500 - 600 senelere ulaşacak ancak ne zaman bilmiyorum. Çok fazla zaman kaldığını düşünmüyorum ve bu gerçekleştiği zamanda tahminim eş zamanlı olarak yapay zeka ve robotlarda çok sağlam ilerleme de olacak ve kendilerinden olmayan insanlığın büyük bir kısmı yok edilerek dünyaya kendileri sahip olacaklar. Yani bu teknoloji insanlığa barış ve huzur değil aksine korkunç katliamlar getirecek. İnsan ırkının büyük bir kısmı yok edilecek.

Ama konumuz o değil. Kuranda çok değişik iddialar vardır. Bunlar 1000 yıl yaşayan insanlar ki en etkileyici kısmı bana göre yeniden dirilme olayı ki kesinlikle bu zamanda çok mantıklı geliyor bana. Özellikle genetik kopyalamadan dna teknolojisine göre baktığımızda şimdi bile ikiz insanlar oluşturulabilirken bunun üstünde bir güce sahip bir varlığın aynı insanı yeniden yaratabilmesi çok olağandır. Yani kuran gerçektende zaman ötesi bir kitaptır.

Masala göre arap putu bazı insanlara 1000 yıl ömür yaşatacak kadar cömert ama uğruna alemleri yarattığı, tüm insanlığa elçi gönderildiği iddia edilen insan 62 yaşında nalları dikiyor. 

5 hours ago, gariban_derviş said:

Yani kuran gerçektende zaman ötesi bir kitaptır.

Tersten öyle, tam mağara devri insanlarına hitap eden tam bir cehaletlik abidesi.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, sağduyu yazdı:

Masala göre arap putu bazı insanlara 1000 yıl ömür yaşatacak kadar cömert ama uğruna alemleri yarattığı, tüm insanlığa elçi gönderildiği iddia edilen insan 62 yaşında nalları dikiyor. 

Tersten öyle, tam mağara devri insanlarına hitap eden tam bir cehaletlik abidesi.

Sağduyu bak azıcık düşün 1500 sene önce bir kitapta yeniden yaradılıştan bahsediyor. Aynı şekilde yeniden yaratılacaksınız derken 1500 sene sonra dna ve genetik teknolojisi bugün itibariyle klonlama yapabiliyor ancak ruha müdahele edilemediğinden benlik olarak farklı yapıya sahip ama fiziksel olarak birebir aynı canlı kopyalaması yapılabilecek düzeye gelindi. Ya nerden nereye gelindi 1500 sene öncesinden  günümüzün hatta günümüzün ilersi olan bir teknolojiden haber veriliyor. Bugün ancak farklı noktalarda açılmış galaksi kapıları ile ışınlanma olaylarından söz edilirken kuranda hs. Süleymanın emrindeki bazı varlıkların ve bir insanın bu teknolojiyi kullandığından haber veriliyor. Uyanın artık 1500 sene önce tahmin dahi edilmesi imkansız olan bir olay bugün itibariyle gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Ancak bir noktada tıkanıyorlar o da ruh noktası. Klonlanma evet yapıldı ama ruha dokunamadıklarından benlik klonlaması yapılamıyor. Ve yapılamayacakta ama şundan eminim ki benlik klonlaması yapmak için gece gündüz uğraşıyorlar. Ve bunu yapamayacaklar ama sonunda yaptık diye tahmin ediyorum yalanla ortaya çıkacaklar.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, gariban_derviş said:

Sağduyu bak azıcık düşün 1500 sene önce bir kitapta yeniden yaradılıştan bahsediyor. Aynı şekilde yeniden yaratılacaksınız derken 1500 sene sonra dna ve genetik teknolojisi bugün itibariyle klonlama yapabiliyor ancak ruha müdahele edilemediğinden benlik olarak farklı yapıya sahip ama fiziksel olarak birebir aynı canlı kopyalaması yapılabilecek düzeye gelindi. Ya nerden nereye gelindi 1500 sene öncesinden  günümüzün hatta günümüzün ilersi olan bir teknolojiden haber veriliyor. Bugün ancak farklı noktalarda açılmış galaksi kapıları ile ışınlanma olaylarından söz edilirken kuranda hs. Süleymanın emrindeki bazı varlıkların ve bir insanın bu teknolojiyi kullandığından haber veriliyor. Uyanın artık 1500 sene önce tahmin dahi edilmesi imkansız olan bir olay bugün itibariyle gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Ancak bir noktada tıkanıyorlar o da ruh noktası. Klonlanma evet yapıldı ama ruha dokunamadıklarından benlik klonlaması yapılamıyor. Ve yapılamayacakta ama şundan eminim ki benlik klonlaması yapmak için gece gündüz uğraşıyorlar. Ve bunu yapamayacaklar ama sonunda yaptık diye tahmin ediyorum yalanla ortaya çıkacaklar.

Sen neden düşünmüyorsun da gidip 1400 yıl öncesinin cahil ve yağmacı araplarına tapınıyorsun? Kuran denilen kitap yahudi masalları ile arap zırvaları karışımı cahilin el kitabı tadında bir kitaptır. Gerçi kime anlatıyorum, senin kafa iyice gitmiş, arapların zırvalarında boncuk görmeye devam ediyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 23.10.2018 at 16:03, Hurma yazdı:

Domuz gribinden 13 bin

zatürreden 20 bin

ebolada 11 bin

Kanseden 10 milyon

Tıbbın her şeyi bulduğu iddaa edilmedi fakat öncekine nazaran daha da ilerledi. Ne sandın, bir arada daha üstün bir canlı çıkıp da her şeyin çaresini bulmamızı mı?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, SNEK yazdı:

Tıbbın her şeyi bulduğu iddaa edilmedi fakat öncekine nazaran daha da ilerledi. Ne sandın, bir arada daha üstün bir canlı çıkıp da her şeyin çaresini bulmamızı mı?

Hiç ilerlemedi! Sıfır. Sadece neydi ilerledi biliyor musun? Ameliyatta ilerledi çok hassas kesiyor tıp kesmek bicmek demek değildir 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...