Jump to content

BİR HABER!


Recommended Posts

Sonunda iyi-kötü, hoş-nahoş, güzel-çirkin her ne olacaksa onunla ilgili haberi bize iletecek olan bildiride ilk masum sözleri terennüm etmek, ilk saygın ve çekici cümleleri kurmak, her başlangıçta olduğu gibi, zordur. Bu iletiyi yazarken ben başlangıç olarak nitelendirdiğim bu ilginç zorlukla karşı karşıya kaldım. Bu iletiyi, sizlere nasıl nakledeceğimi, benim özel yaşamımla ilgili bir habere nasıl başlayacağımı bilememenin stresi ile yazıyorum. Gerçekten hoş olması mümkün olmayan bir haberi, hoşlanılacak hale getirmek olmasa bile, basite indirgeyip olağanlaştırarak nasıl anlatabilirim? Anlatmalı mıyım? Yoksa hiç üzerinde durmamalı ve bu haberi anlatmayı beni yakından tanıyan arkadaşlarıma ve zamana mı terketmeliyim?

 

Bir haber herkes için aynı derecede önemli olmayabilir. Ama çok olmasa da yayımlanması için öneminin, geçmişi uzun yıllara dayanan Ateistforum’un katılımcılarına bildirilecek derecede olması yeter. Çünkü onları bazı görüşleri paylaştığımız yakın arkadaşlarım olarak kabul ediyorum. Ben işte bu kritere sığınarak kendimde böyle bir bildiriyi  Ateistforum’da yayınlamak cesaretini  buluyorum. Umarım bu cesaretimi fodulluk kabul etmezsiniz.

 

Şu anda ben ölme sürecini yaşıyorum arkadaşlar. O süreci hepimiz yaşıyoruz diyebilirsiniz ama, benimki çok daha kesin, kısa ve yakın. Bizde lösemi olarak bilinen, henüz tedavisi olmayan ve sık karşılaşılmayan bir kan kanseri tanısı aldım. Ölüyorum. Geride kalan zamanımın ne kadar olduğu belli değil. Bir yıl içinde hemen her gün ölebilirim. Bir yıldan fazla da yaşayabilirim ama o çok iyimser bir tahmin. Bana sorarsanız kendimi ancak birkaç ay daha yaşayabilecek zindelikte hissediyorum. O da bana, sevdiklerimle, dost ve arkadaşlarımla vedalaşmak için, yeter. Bana bu ayrıcalığı ve kendisini tanıma olanağını verdiği için evrene şükranlarımı sunuyorum.

 

HACI

 

Link to post
Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Geçmiş olsun ve atlamanız dileğiyle söze başlamak isterim.

Yakın çevremde farklı kanser türlerini yenen insanlar var. Yumuşak doku sarkomundan tutun da rahim kanserine kadar tedavisi başarı ile sonuçlanan yakınlarım var, kimisi 3. evrede tespit edilmişti. Zor bir süreç olduğunu kabul ediyorum fakat moral seviyeniz çok önemli ve siz bu konuları bizlerden daha iyi biliyorsunuz elbette fakat bir hasta yakını olarak moralin en önemli tedavi şekli olduğunu yinelemek isterim. Benim yakınlarıma da süre verildi fakat hepsi atlatmayı başardı.

Siz tedavisi yok diye belirtmişsiniz ancak yine de umudunuzu kaybetmeyin, tıp ilerliyor her an farklı bir seçenek çıkabilir. 

Geçmiş olsun tekrardan...

Link to post
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Tıp çok ilerledi;

kanserden ölmeyebilirsiniz.

 

Moral önemli, gamsız olun.

 

Ben sekiz yıldır lenf bezi kanseriyim (lenfoma).

 

Gereken tedaviyi gördüm,

iyiyim artık;

düzenli kontrola gidiyorum.

 

İnşallah siz de iyileşirsiniz. 

Gerçekten çok iyi bir başarı. Bir çok kişi için umut olabilirsiniz

tarihinde Charles dawkins tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

Sevgili Hacı, inanın bu haberi 1. derece yakınımdan almış kadar etkilendim, umarım sağlığını geri kazanan şanslı kişilerden olursunuz.

Yıllardır bu forumu takip eden insanlar için siz arkadaştan çok aileden birisi sayılırsınız, nice gençlerin aydınlanıp gözlerini gerçeğe açmasında büyük katkılarınız var,

emeğinize saygımız sonsuz, iyi haberlerinizi duymak umuduyla.. 

Link to post
Sitelerde Paylaş

Anneme 2008 yılında "küçük hücreli akciğer kanseri" teşhisi kondu Hacı.

 

Doktorlar 2 ay ömür biçtiler. 

 

Acısını hafifletme amaçlı kemoterapi tedavisi görebilir dediler.

 

Teşhisin konduğu tarih üzerinden tam 3,5 sene yaşadı annem.

 

Eğer ailevi bazı üzücü olaylar olmasaydı daha da yaşardı diye inanıyorum ben.

 

O zamandan bu zamana tıpta bir sürü olumlu gelişme oldu.

 

Sen de moralini yüksek tut.

 

Hastalıkla mücadele süreci bu.

 

Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.

 

Link to post
Sitelerde Paylaş

Ne söyleyeceğimi uzun süre bilemedim. Bu haberi almamayı tercih ederdim. Keşke duyurmasaydınız. Ama hepimiz kısa bir süre içinde böyle bir haberi kendimiz hakkında da alırsak şaşırmamamız gerektiğini biliyoruz. İstatistiklere göre kalp damar sorunları yüzünden ölmezsek kanserden öleceğiz. Ondan da ölmezsek kaza ile öleceğiz. Ondan da ölmezsek organ yetmezliğinden öleceğiz.

 

Günümüzde kanseri yenme oranları oldukça yükseldi, yazı turayı geçen şanslardan bile bahsediliyor artık. Sorun şu ki hiç birimiz yaşamımız üzerine yazı tura atmaktan hoşlanmayacağızdır. Ama bu, şansımızın yüksek olduğu gerçeğini değiştirmez. Aslında şansımız düşük de tabii ki olabilir. Her şey olabilir. İyi şeyler olacağını umut etmekten zarar gelmez. Biz umut edelim de işler nasıl giderse gitsin. Ama biz umut edelim. Umut her zaman vardır.

 

Umutların da tükeneceği bir gün gelecek elbet. Ama yine zararı yok. Ben hep şöyle düşünürüm: Duysam ki birileri ölmeyecekmiş, o zaman biz niye burada ölüyoruz diye zoruma giderdi. Ama geride bıraktıklarımdan ölmeyecek hiç kimse olmadığı için zoruma gitmez.

 

Peşinden gelmeyecek hiç kimse yok haci... Hepimiz senin gibi sırada bekliyoruz. Daha sana sıra gelmeden kimlerin önüne geçeceği de hiç belli olmaz. Belki önce beni gömeceksin, ne biliyorsun? Umut et ve neşeni bozma. Ölmeyecek kim var da? Son güne kadar neşe ile devam... Ölmeyeceğini sandığını hiç sanmıyorum. Hepimiz bir gün öleceğimizi biliriz. Bilmediğimiz o günün tarihi... Bilmeye hiç gerek de yok, salla gitsin... Ölmeyecek biri olsaydı bu niye ölmüyor da ben öleceğim derdik. Öyle biri olmadığına göre boş ver... 

Link to post
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Sundance yazdı:

O zamandan bu zamana tıpta bir sürü olumlu gelişme oldu.

 

Sen de moralini yüksek tut.

 

Aynen... İki ayrı kanser türüne yakalanan ve atlatıp şu anda yaşlanan insan biliyorum ben. Çok yaşlandı ve yürüyemez oldu, ben niye iki kere kanser olduğum halde ölmedim diye hayıflanıyor şu an. Çok yakınının ölümünü gördü, o kanser olduğunda o ölümünü gördüğü kişiler sapasağlamdı.

Link to post
Sitelerde Paylaş

Muhterem

 

Burada ne yazılırsa yazılsın, sizin için birşeyler ifade eder mi veyahut size bir faydası olur mu bilmiyorum. Ancak siz buranın sakinlerini kaale alıp, özelinizi paylaşmışsınız. Evvela bu samimiyetinizden dolayı size teşekkür ederim.

Böyle durumlarda  hem çok şey dile getirilir hem de hiçbir şey.

Hangisi daha uygun, bilemedim.

 

Acil şifalar dilerim.

 

Link to post
Sitelerde Paylaş

Ölüm karşında bütün kelimeler kifayetsiz kalır. Bu meyanda, teselliye yeltenen hiçbir girişim müessir olmaz. 

 

haci, sen bu dünyadan göçerken bil ki boş durmadın, ölmez eserler miras bıraktın. Onlar ardından yaşayacaktır.

 

Ama ne de olsa can tatlıdır ve öte dünya fantezisi neden insanın kolektif tahayyülünde şekil bulmuştur? Çünkü insan ilelebet yaşamak ister. Sen de ah! önümde bir 10 sene olsa diye hayıflanıyor musun haci; yoksa kilometre mi tamamladım ve ışıklar içinde uyumak üzere maneviyat ve psikolojimde kendimi hazırladım mı dersin? 

 

Üzgünüz haci ama hafızamızda canlı kalacaksın.

Link to post
Sitelerde Paylaş

 

Ben kendimi hep şansız veye kara şeyleri öyrenemek bana sanki kalmış dünayda bu konuda şansım yok iyi şeylerlerle karılışmam nedendir bilinmez  bu site çok güzel başlaıklarda oldu çoğunu uzun zaman sonara öyrendidim  şimdi ne desem boştur haci abi nedenini bilmiyorum ama dinsizleri severim ama yağcılık olmasın burda sen bir kaç kişi daha var  deyer veririm ama bazen diyorum deyer vermiyim buda elimden uçar diye ama deyere vermemek saygı duymamak sevmemek mükün deyilken ben ne yapayım elimden bir şey gelmiyor teseli vermiş arkadaşlar ben ne yazacağımı bilmiyorum inanamak zorunda deyilsin ama şu an ağlıyorum erkeyim diye ağlıymamzmıyım sevgi sadece akbra kardeş ana  babayla ilintili deyil  dostalarımıda çok severim  ama içimde saklı tutarım sevgimi dışa vurmam. neyse geçimiş olsun demiyorum geçti abiciyim gel zamanın varsa acın yoksa birrlikte senin bu muhteşem şiririni okuyalım.

 

hocam abicim Sokrates, baldıran yani fare zehri içtiyi  ve arakadaşların dosların ağlmasını görünce ne tuaf insanlarsınız demişti aklıma o geldi ve zehiri veren adama gel bakayım  ne yapacağım adam dedi bunu içeceksin ayklarında ağırlık hisetiyinde yatağa yatacaksın demişti onu yargılayanlarda emeekli ayakda zor duran 2-3 altın kaşlığınıda el kaldırıp indiren şimdinin yargısı gibiydiler. ben bunları ne diye yazıyorum  bilmiyorum.

Alıntı

KENDİLİĞİ ARACILIĞI ARASINDA SEYAHAT ETMEKTEDİR ...

 1-Zaman gezmeniyiz...
Yalnız yıldız tozu değiliz!

Canlıyız aynı zamanda…
 
 2
-Sonsuz geçmişle, sonsuz gelecek arasında
Seyahat ederiz.


 3-Aradaki kısa süreyizdir belki ama,
Sonsuzu ikiye bölmeye yeteriz...


 4-Bir sonsuzdan gelir,

Diğerine gideriz…
 

5-İki sonsuz arasında
Seyahat ederiz..

 

6-Doğarız-ölürüz...
Ölürüz-doğarız...


7-Ve her seferinde sonsuzu,
Tam ortasından
İkiye böleriz...

ABİCİYİM BU ÖLÜMSÜZ ŞİİRİNİNİ UNUTMAM MÜKÜN DEYİL BAŞLIĞI İNGİLECEYDİ TÜRÇEYE ÇEVRDİM  HER KITASI ŞİİRİN ESNİ BİZ İNSANLIĞI ÖLÜMÜSÜZLERŞTİRİR BUNU BİLMENİ İSTERİM DAHADA YAZAMICAM. KAÇ GÜNDÜR ÇOK GERGİNİM BUNUN HABERCİMİSİYDİ NEYDİ RÜYLARAIM KARMA KARIŞIKTI ABİCİYİM İYİ OLMAN DİLEYİYLE SAĞLICAKLA KAL AMA KENDİNİ BIRAKMA. BİZİDE ABİSİZ BIRKMA DİYORUM

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş

........

Başlığı az önce tam olarak okudum ve dondum kaldım, Hacı.

Mesleğin, bulunduğun ülke ve içinde yer aldığın camia itibariyle teşhis nasıl gecikti, ya da gecikmedi de tipiyle mi ilgili bilemiyorum ama..öylesine umutsuz bir tını var ki yazında..

Tıkandım kaldım.

Yalnız, içinde bulunduğun durumda moralin en önemli faktör olduğunu hepimizden iyi sen bilirsin. Kendini böylesine bırakma.

Kalanını yazmak için umarım daha çok vaktimiz olacak.

Kalbim seninle.

Link to post
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım sağlığınıza kavuşursunuz en kısa zamanda. 

 

Belki bir faydasını görürsünüz diye bitkisel tedavide lösemi ile ilgili birkaç haber linki vereceğim.

 

https://www.google.com/amp/www.iha.com.tr/amp/haber-sifali-bitkilerle-losemiden-kurtuldu-183769/

 

https://www.google.com/amp/s/m.haberturk.com/saglik/haber-amp/779481-kanserli-hucreleri-olduren-madde

 

https://www.modanium.com/kan-kanserine-iyi-gelen-bitkiler/

 

Zerdeçal

Zerdeçalın, kan kanseri tedavisi ve gerilemesinde önemli etkilerinin olduğu son zamanlarda yapılan araştırmalarla gösterilmiştir. Hatta günümüzde zerdeçalın etken maddesi curcumin, kemoterapi yanında tamamlayıcı tedavi olarak damar yoluyla hastaya verilebilmektedir. Zerdeçalin etken maddesi curcuminin, kemoterapinin etkinliğini artırdığı, hatta kemoterapinin yan etkilerini de azalttığı da bilinmektedir. Zerdeçal, tümör hücrelerinin büyümesini engellediği gibi kanseri sınırlandırır, çevreye zarar vermesini önler.

 

Rezene

Rezene, kan kanserindeki en önemli etkisini akyuvarlar üzerinde gösterirler. Özellikle rezene tohumu, akyuvar üretimi için gerekli bakır ve diğer maddeleri fazlasıyla içerir. Ayrıca fesleğen gibi beta karoten ve C vitamini bakımından fazlasıyla zengin bir bitkidir. Beta karoten içeriğiyle antioksidan, hücreyi koruyucu özelliktedir. İçerdiği C vitamini ile de yine kan kanserindeki en önemli sorunlardan biri olan bağışıklık sistemi hasarlarını önleyici özelliktedir. İçerdiği anti-inflamatuar ve anti-kanser etkilere sahip anetol adındaki fitobesinin kanser hücrelerini durdurabildiği bulunmuştur. DNA’ya etki eden nadir bitkilerden olup DNA’yı onardığına dair söylemler vardır. Aşırı tüketildiğinde bazı yan etkiler çıkabileceği için dikkat edilmelidir.

tarihinde illusion_ tarafından düzenlendi
Link to post
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.


Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7


×
×
  • Yeni Oluştur...