Jump to content

BİR HABER!

Recommended Posts

On 30.10.2018 at 08:33, bar232 yazdı:

Ketojenik diyet sürecinde Carb.Şeker.Lif üçlüsünü Tamamen tüketimden kesmek var.Ayrıca 2.5(bazen daha uzun ) gün açlık orucu tutmak gerekiyor.Ketojenik diyet tümörleri küçültmeye değil bağırsak bakterilerini değiştirmeye dayanır.M.Ö lerden beri Hipokrat gibi doktorlar tarafından epilepsi için uygulanmış.1950 yılına gelindiğinde modern tıp tarafından unutulmuş.

Bağırsak bakterilerinin sadece sindirim değil hormonlarımız üzerindede kontrol sahibi olduğu(Seratonin dopamin GABA) kanıtlandı.  Ki GABA stres baskılayıcı hormon olduğu için kanser tedavisinde işe yarayabilir.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352289516300509

Bunlar tartışmalı konular. Ketojenik diyeti sizin tanımladığınız şekilde uygulamak çok zor. Diyetle tümörler manüple edilemez. Çünkü tümörlerin bağımsızlığı vardır. Bağırsak florası zamanla değişir belki ama onun olumlu olarak değişeceğinin garantisi yoktur. Bunlar bilimin kesen ucunda olan bilgiler. Daha yeni...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 saat önce, haci yazdı:

Bunlar tartışmalı konular. Ketojenik diyeti sizin tanımladığınız şekilde uygulamak çok zor. Diyetle tümörler manüple edilemez. Çünkü tümörlerin bağımsızlığı vardır. Bağırsak florası zamanla değişir belki ama onun olumlu olarak değişeceğinin garantisi yoktur. Bunlar bilimin kesen ucunda olan bilgiler. Daha yeni...

HACI* bahsettiğim diyetin en katı halini kolestrol e rağmen majör depresif bozukluk / şizofrenik bozukluk için 5 ay uyguladım ve şuan şizofrenik bozukluğum geçmiş durumda.Ondan öncede kısıtlı carb. diyeti uyguladım 1 yıl.

En azından destek olarak işe yarayacağından eminim ama yinede sen bilirsin.Geçmiş olsun.

tarihinde bar232 tarafından düzenlendi
Ek
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, bar232 yazdı:

HACI* bahsettiğim diyetin en katı halini kolestrol e rağmen majör depresif bozukluk / şizofrenik bozukluk için 5 ay uyguladım ve şuan şizofrenik bozukluğum geçmiş durumda.

En azından destek olarak işe yarayacağından eminim ama yinede sen bilirsin.Geçmiş olsun.

Seni tedavi ettiyse sorun yok. Bol şanslar diliyorum.

Sitelerde Paylaş

Sevgili @haci. Ölümü korkulacak bir şey olarak görmedim hiç. Aksine bir huzur kapısı olarak görünür bana. Sonsuza dek dinlenmek neden korkunç ola ki. İnsan hayata doyduysa, ölecek kişinin perspektifinden çok da üzücü gelmiyor bu kaçınılmaz gerçek. Var olmak güzel de olsa, sonu olması onu anlamlı kılan şeylerdendir. Beni korkutan yanıysa hayatı hayat gibi yaşamadan öleceğim demek, ya da geride bırakacağım şeylerin olması. Bir babanın bakması gereken küçük bir çocuğu varken ölmesi gibi. Umarım senin böyle kaygıların yoktur ve güzel bir hayat geçirmişsindir. İnsan doyduysa geriye kalan hüzünlü ama huzurlu sonu beklemekten başka bir şey olmuyor. Son günlerini çok güzel geçirmeni diliyorum. "Son günler" ifadesini yazarken bile insan üzülüyor, daha umut dolu şeyler yazmak geliyor içimden ama, elden bir şey de gelmiyor. Bir umut varsa zaten sen bir doktor olarak benden daha iyi bilirsin. Yine de bütün kalbimle bunların son günlerinin olmamasını diliyorum.
Forumda çok aktif birisi değilim ama burada senin gibi güzel insanlardan bir şeyler öğrendiysem minnettarım. Umarım arkanda bıraktıkların bizden sonra gelenlere de bir ışık olur.

tarihinde skeptikal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Moralini sakın ama sakın bozma. Unutma ki, Lösemi hastalığını yenen bir çok kişi var ve bu süreçteki en önemli şeylerden birisi budur. En çok sevdiğin şeylere odaklan ailen, hobilerin gibi. Umudunu asla kaybetme. Lösemi yenilemeyecek bir hastalık değil ve ben başaracağına inanıyorum. 

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun haci...

Haberlerin iyi olmasına sevindim. Evet, bize de haber vermen iyi oldu ; ne yazık ki bir dostum haber vermese başlığı göremeyecektim ve ancak yazabiliyorum. Bu vesileyle büyük bir hayranın olduğumu ve belki de erken ateistlik dönemimi en çok etkileyen insanlardan biri olduğunu bilmeni isterim. Yıllar önce bilim forumundaki tartışmalarını ve bloglarını zevkle okurdum. Eminim hala insanlar okuyorlar, birbirlerine tavsiye ediyorlar veya buradan okuduğunu bile bilmeden başka insanları bilgilendiriyorlar. Yaptığınız etkiyi ölçmek imkansız ancak binlerce kişinin hayatına dokundunuz. Herkesin bu emeğini sahipleneceğimize ve sahiplenecek insanların da var olduğuna emin olabilirsiniz. İçiniz rahat olsun.

Dinlenmenize bakın, bizler sizin hayatınızı nasıl idame ettireceğinizi size öğretecek değiliz. Siz bir doktor olarak daha iyisini bilir veya bilen birilerini bilirsiniz. Umarım daha da güzel haberler alır ve tamamen kurtulursunuz. Bizleri merak ettirmeyin, haberlerinizi bekliyoruz.

Sizi seviyoruz. Kendinize iyi bakın.

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Bir Buçuk. Benim için önemli olan geride birşeyler bırakırken torçu siz değerli yeni kuşak  ateistlere teslim etmektir.

Ateizmin en değerli hazinesi yaşlanan  biz ateistler  değiliz artık... Yeni kuşağı oluşturan siz genç ve dinamik ateistlersiniz.

Seni ve temsil ettiğin ateizmi tanıyınca, bizler aranızdan teker teker ayrılırken geride en ufak bir endişe kalmayacağından emin olmanızı isterim.

Ben de hepinizi seviyorum.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, haci yazdı:

Teşekkürler Bir Buçuk. Benim için önemli olan geride birşeyler bırakırken torçu siz değerli yeni kuşak  ateistlere teslim etmektir.

Ateizmin en değerli hazinesi yaşlanan  biz ateistler  değiliz artık... Yeni kuşağı oluşturan siz genç ve dinamik ateistlersiniz.

Seni ve temsil ettiğin ateizmi tanıyınca, bizler aranızdan teker teker ayrılırken geride en ufak bir endişe kalmayacağından emin olmanızı isterim.

Ben de hepinizi seviyorum.

Hastalığı atlattığınıza sevindim. Sizinle hiç doğru düzgün diyalog kuramasak da bir gün bir yerlerde anlaşıp bunu sağlayabileceğiz. İnsan teist de olsa ateist de olsa bazen böyle çok kötü hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Umarım teolojik görüşlerimiz hastalarımıza olan duyarlılığımızı etkilemez ve onları daha az şikayetlerle uzun yolculuğuna uğurlayabiliriz yada daha kaliteli bir yaşam ile aramızda kalmalarını sağlayabiliriz.

Büyük geçmiş olsun. Atlattığınıza gerçekten çok sevindim. Hasta olduğunu bildiğim bir çok forumdaş arkadaşın hakaretlerine mağruz kalsam da onları anlayışla karşılamaya çalışıyorum. Bilmiyorum buna ne kadar sabır edebilirim.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...