Jump to content
ateyizreis

Kemalistler Kadir Mısıroğlu'nu neden sevmezler?

Recommended Posts

Malum bildiğiniz üzere İslamcı meşhur bir tarihçi var. Fesli Kadir Mısıroğlu,  "Yeni Osmanlıcılar" tarafından baş tacı edilen tarihçidir. Ama farklı kutuptaki insanlar tarafından yeri her geldiği zaman eleştirilmektedir. Eleştirenlerden biri de Kemalistlerdir. Bu adamı yerden yere vurup dalga geçerler. Sorum şu olacak, bu adam hangi tarih tezini savunuyor da, Kemalistler bu adamın yalan yanlış tarih tezini savunduğu söylüyorlar. Adam "M.Kemal Müslüman değildi" tarih tezini savunuyor. Kemalistler Atatürk'ü dindar bir Müslüman olarak gösteren Sinan Meydan'ı baş tacı yapıp Kadir Mısıroğlu'nu eleştirmelerinin nedenleri nelerdir???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Efendim

Bu adamın bir kaç konuşmasını dinlemeye tahammül edebildim. 

Öncelikle bu adam tarih cahili bir adamdır. Yabancı dil bilmediği için literatürde kabul edilmiş yayınları, belgeleri okumamıştır.

Belgeleri çarpıtma konusunda uzmandır. Gerekirse uydurma şahitler gösterir. Belirli savunduğu fikirlerini destekleyecek şekilde tarihi anlatır. Çevresindekiler de bunu şakşaklar. Dikkatli incelerseniz bu adam kökten dincidir. Hilafet ve payitaht taraftarıdır. Kuyruk acısı vardır bu adamın. 

Neyse;

Gelelim Mustafa Kemal'e. 

Eğer bu kemalist dediğiniz insanlar gerçekten Atatürk'ü dindar bir müslüman olarak görüyorlarsa, onlar zır cahillerdir. 

Mustafa Kemal'in dindar olmadığı kesin. Yaptıkları, söyledikleri bize tam tersini tarif ediyor. 

Dindar bir insan hilafeti kaldırmaya çalışmazdı efendim. Bakın o döneme. Vahdettin ülkeden kovulmadan önce hilafet, padişahlıktan ayrılır. Vahdettin kendisine gönderilen notadan sonra tehdit hissedip son padişah olarak ülkeden kaçar. Halifelik ünvanını Vahdettin'in bir akrabasına verir Mustafa Kemal. Bu son halife (Fatih Sultan Mehmet gibi) beyaz bir ata binip her cuma günü halkın arasında namaza gider. O dönem bu beyaz ata binilerek cumaya gitme hadisesi Mustafa Kemal'i kızdırır. Derhal halifenin bütün yetkileri elinden alıp ata binmesi bile yasaklanır. Kısa süre sonra ingiltere konu hakkında bir mektup yazınca, ve bu mektup gazetelere sızdırılınca halktaki ingiliz düşmanlığı uyanır ve halifenin ingilizlerin tarafında olduğu halk tarafından düşünülerek halk galeyana getirilir. Halifeyi kovmak için bu uygun şartlar ortaya çıkınca son halife de ülkemizden gönderilir.

Gelin kritik yapalım; 

Meclisin başkanı Mustafa Kemal isteseydi bu görevi Cumhurbaşkanlığına verebilirdi. Ancak yapmadı. Neden? 

Çünkü Mustafa Kemal islamın bir arap zırvası olduğunun farkında olan bir aydındı. Ülkenin gelişiminin dinin gölgesi altında zor olacağını düşünüyordu. 

Kuranı kerimin arap zırvası olduğunu Mustafa Kemal'in söylediği bazı yazılar da bulunmaktadır. Ve bunlar zamanın şahitleri tarafından kitaplara not düşülmüştür. 

Sonuç: 

Mustafa Kemal'in mirasına sahip çıkabilseydi Türkiye, şimdi dünyanın sayılı ülkeleri arasındaydık. 

Saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ateyizreis yazdı:

Malum bildiğiniz üzere İslamcı meşhur bir tarihçi var. Fesli Kadir Mısıroğlu,  "Yeni Osmanlıcılar" tarafından baş tacı edilen tarihçidir. Ama farklı kutuptaki insanlar tarafından yeri her geldiği zaman eleştirilmektedir. Eleştirenlerden biri de Kemalistlerdir. Bu adamı yerden yere vurup dalga geçerler. Sorum şu olacak, bu adam hangi tarih tezini savunuyor da, Kemalistler bu adamın yalan yanlış tarih tezini savunduğu söylüyorlar. Adam "M.Kemal Müslüman değildi" tarih tezini savunuyor. Kemalistler Atatürk'ü dindar bir Müslüman olarak gösteren Sinan Meydan'ı baş tacı yapıp Kadir Mısıroğlu'nu eleştirmelerinin nedenleri nelerdir???

Laiklik düşmanı sapık bir şeriatçı olduğu için olabilir mi? Mustafa Kemal'in ruhunu çağırıp konuştuğunu falan söyleyen bir akıl hastasını sevmek biraz şey...

Kemalistler değil, laiklik yanlısı olup cumhuriyetin kazanımlarını sahiplenen herkes bu fesli deliyi sevmez ve tarihçiden saymaz. Bu sapkın adamı neden sevmiyorsunuz diye sormak, onu tartışmaya açmaya çalışmaktır, bu da bir başka sinsiliktir. Deliliktir, manyaklıktır, cahilliktir de diyebilirdim ama senin geldiğinden beri gösterdiğin tavır, Atatürkçülerle uğraşmaktan başka bir iş yapmaman, bu başlığı belli amaçlar güttüğün için açtığını açık ediyor.

Bu arada, bu başlığın yeri Tavanarası. 

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Tebrikler

Şarlatanı tam iş üstünde yakalamışsınız..

İngilizlerle işbirliği yapıyormuş ta bilmem neymiş... İşte tarih ancak böyle çarpıtılabilir. Cephe de İngilizlere savaşan Mustafa Kemal, ingilizlerle iş birliği yapıp askere silah bıraktıran Vahdettin. 

Mustafa Kemal için yakalama emri çıkartan Vahdettin.. Vahdettin efendi, Daha ne istediğini bilmiyor. Korkusundan tir tir titreyip, bunalıma girip dengesizleşen Vahdettin... 

Diğer yanda da, ne istediğini bilen kararlılıkla gerekenleri uygulayan bütün dünyanın takdir ettiği bir komutan. İngilizleri Çanakkale'de püskürten bir komutan. Savaş taktikleri ile ülkemizi düşmanın elinden kurtaran, ve bu vatanın evlatlarına armağan eden alçakgönüllü insan. 

Kendi ömrünü bu vatana hizmet için harcamış bir dahi.. 

Saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, EnverPasa yazdı:

Efendim

Bu adamın bir kaç konuşmasını dinlemeye tahammül edebildim. 

Öncelikle bu adam tarih cahili bir adamdır. Yabancı dil bilmediği için literatürde kabul edilmiş yayınları, belgeleri okumamıştır.

Belgeleri çarpıtma konusunda uzmandır. Gerekirse uydurma şahitler gösterir. Belirli savunduğu fikirlerini destekleyecek şekilde tarihi anlatır. Çevresindekiler de bunu şakşaklar. Dikkatli incelerseniz bu adam kökten dincidir. Hilafet ve payitaht taraftarıdır. Kuyruk acısı vardır bu adamın. 

Neyse;

Gelelim Mustafa Kemal'e. 

Eğer bu kemalist dediğiniz insanlar gerçekten Atatürk'ü dindar bir müslüman olarak görüyorlarsa, onlar zır cahillerdir. 

Mustafa Kemal'in dindar olmadığı kesin. Yaptıkları, söyledikleri bize tam tersini tarif ediyor. 

Dindar bir insan hilafeti kaldırmaya çalışmazdı efendim. Bakın o döneme. Vahdettin ülkeden kovulmadan önce hilafet, padişahlıktan ayrılır. Vahdettin kendisine gönderilen notadan sonra tehdit hissedip son padişah olarak ülkeden kaçar. Halifelik ünvanını Vahdettin'in bir akrabasına verir Mustafa Kemal. Bu son halife (Fatih Sultan Mehmet gibi) beyaz bir ata binip her cuma günü halkın arasında namaza gider. O dönem bu beyaz ata binilerek cumaya gitme hadisesi Mustafa Kemal'i kızdırır. Derhal halifenin bütün yetkileri elinden alıp ata binmesi bile yasaklanır. Kısa süre sonra ingiltere konu hakkında bir mektup yazınca, ve bu mektup gazetelere sızdırılınca halktaki ingiliz düşmanlığı uyanır ve halifenin ingilizlerin tarafında olduğu halk tarafından düşünülerek halk galeyana getirilir. Halifeyi kovmak için bu uygun şartlar ortaya çıkınca son halife de ülkemizden gönderilir.

Gelin kritik yapalım; 

Meclisin başkanı Mustafa Kemal isteseydi bu görevi Cumhurbaşkanlığına verebilirdi. Ancak yapmadı. Neden? 

Çünkü Mustafa Kemal islamın bir arap zırvası olduğunun farkında olan bir aydındı. Ülkenin gelişiminin dinin gölgesi altında zor olacağını düşünüyordu. 

Kuranı kerimin arap zırvası olduğunu Mustafa Kemal'in söylediği bazı yazılar da bulunmaktadır. Ve bunlar zamanın şahitleri tarafından kitaplara not düşülmüştür. 

Sonuç: 

Mustafa Kemal'in mirasına sahip çıkabilseydi Türkiye, şimdi dünyanın sayılı ülkeleri arasındaydık. 

Saygılarımla

Adam sonuçta Müslüman, Hilafet taraftarı olması Atatürk düşmanı olması normal değil mi?  Tamam da bunu her konuşmasında söylüyor zaten. Televizyondaki programlarında bile söyledi bunu. Cevap bence bu olamaz. Kemalistler bence korkuyor bu adamdan. Kemalist bir tarihçiyle uzun uzun  tartışıyor. Pek öyle durmuyor. Adam kendi savlarını savunamıyor bile.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Laiklik düşmanı sapık bir şeriatçı olduğu için olabilir mi? Mustafa Kemal'in ruhunu çağırıp konuştuğunu falan söyleyen bir akıl hastasını sevmek biraz şey...

Kemalistler değil, laiklik yanlısı olup cumhuriyetin kazanımlarını sahiplenen herkes bu fesli deliyi sevmez ve tarihçiden saymaz. Bu sapkın adamı neden sevmiyorsunuz diye sormak, onu tartışmaya açmaya çalışmaktır, bu da bir başka sinsiliktir. Deliliktir, manyaklıktır, cahilliktir de diyebilirdim ama senin geldiğinden beri gösterdiğin tavır, Atatürkçülerle uğraşmaktan başka bir iş yapmaman, bu başlığı belli amaçlar güttüğün için açtığını açık ediyor.

Bu arada, bu başlığın yeri Tavanarası. 

Her Kemalist neden böyle aynı fabrikadan çıkmış gibi aynı savunmaları yapıyor merak etmiyor değil mi? Farklı cümleler bile kullanmıyorlar. Bu ülkede ben iddia ediyorum, Kemalistler en büyük en sapık dini topluluktur. Adam Müslüman, cinlere inanması kadar doğal bir şey olamaz değil mi? İnandığı şey ile adamı suçlamak benim sorumun cevabı olamaz sanırım değil mi? Ben daha somut şeylerden bahsediyorum. Mesela yazdığı kitaplara cevaplarınız var mıdır? Ya da karşı karşıya geldiğiniz zaman somut belgelerle adama cevap verebiliyor musunuz? Yoksa yaftalama ve etiketlemeden başka elinizde silah yok mudur? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, ateyizreis yazdı:

Bu ülkede ben iddia ediyorum, Kemalistler en büyük en sapık dini topluluktur

Tabi küçük çocuklara tecavüz eden,bir kerecik tecavüzden birşey olmaz diyen aşağılık dinciler sapık değil ama Kemalistler sapık?Sen bu ülkede yaşamıyorsun sanırım.Sen bu ülkedeki aşağılık dincilerin yediği haltlardan haberdar mısın!?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Atatürk düşmanlarının Atatürk hakkında söylediği tek doğru şey Atatürk'ün ateist ve din düşmanı olduğudur. Bunun dışındaki her şey bağımsızlıklarını bir ateiste borçlu oldukları gerçeğini hazmedemedikleri için kendi hayal dünyalarında uydurduğu yalanlardır. Atatürk İngiliz ajanıydı, Yahudi idi, babası belli değildi, eşcinseldi vs bunların hepsi yalan dolan, uydurma ve iftiradır. 

Türk Ateist söylemiş zaten bu adam Atatürk'ün ruhunu çağırıp onunla konuştuğunu iddia eden birisi. Ayrıca  Stalin'in ayetel kürsi sayesinde Hitler'i yendiğini, Shakespeare'in aslında Şeyh Pir adında gizli bir Müslüman olduğunu iddia eden bir manyak. Keşke Yunan galip gelseydi diyecek kadar soysuz bir piç. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ateyizreis yazdı:

Her Kemalist neden böyle aynı fabrikadan çıkmış gibi aynı savunmaları yapıyor merak etmiyor değil mi? Farklı cümleler bile kullanmıyorlar. Bu ülkede ben iddia ediyorum, Kemalistler en büyük en sapık dini topluluktur. Adam Müslüman, cinlere inanması kadar doğal bir şey olamaz değil mi? İnandığı şey ile adamı suçlamak benim sorumun cevabı olamaz sanırım değil mi? Ben daha somut şeylerden bahsediyorum. Mesela yazdığı kitaplara cevaplarınız var mıdır? Ya da karşı karşıya geldiğiniz zaman somut belgelerle adama cevap verebiliyor musunuz? Yoksa yaftalama ve etiketlemeden başka elinizde silah yok mudur? 

Senin tipindeki insanların da bu fesli sapıktan bir farkı yok akıl olarak. Ciddi söylüyorum.

E beyinsiz, adam ağır şeriatçı ise, onu yalnızca bir inanır olmaya indirgeyip öyle mi değerlendireceğim? Laikliğe savaş açmış, eylemci adam bu. En az kendisi kadar beyinsiz bir kitle tarafından ciddiye alınıyor. Senin gibi pislikler de onu buraya getirip ciddiye almamızı sağlamaya çalışıyor ki saygınlık kazandırsın.

Bak ne güzel döküldün beş dakikada. O iletiyi sen böyle dökül diye yazmıştım ama sen fazla salak çıktığın için kolay düştün.

Düşmanı tanıyınca öttürmek kolay oluyor...

Bu arada, sapık babandır çocuğum. Ateist kılığındaki dinci misin, liberal misin, ne haltsın bilmem ama bu foruma sırf bu konularda yazıp birilerine saldırmak için geldiğin belliydi.

Bana kalırsa ateist kılığında dolaşan dincisin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, EnverPasa yazdı:

Tebrikler

Şarlatanı tam iş üstünde yakalamışsınız..

İngilizlerle işbirliği yapıyormuş ta bilmem neymiş... İşte tarih ancak böyle çarpıtılabilir. Cephe de İngilizlere savaşan Mustafa Kemal, ingilizlerle iş birliği yapıp askere silah bıraktıran Vahdettin. 

Mustafa Kemal için yakalama emri çıkartan Vahdettin.. Vahdettin efendi, Daha ne istediğini bilmiyor. Korkusundan tir tir titreyip, bunalıma girip dengesizleşen Vahdettin... 

Diğer yanda da, ne istediğini bilen kararlılıkla gerekenleri uygulayan bütün dünyanın takdir ettiği bir komutan. İngilizleri Çanakkale'de püskürten bir komutan. Savaş taktikleri ile ülkemizi düşmanın elinden kurtaran, ve bu vatanın evlatlarına armağan eden alçakgönüllü insan. 

Kendi ömrünü bu vatana hizmet için harcamış bir dahi.. 

Saygılarımla

İngiliz'le işbirliği yapan, hatta ülkeden arkasına bakmadan kaçmak için İngiliz'e sığınıp onların gemisiyle sıvışan Vahdettin'in kendisiyken bu ahlaksızlar M. Kemal'i İngiltere'nin adamı gibi gösterebileceklerini sanıyor.

Sevr Anlaşması Lozan'dan çok daha iyidir diyen, Milli Mücadele'yi keşke Yunan kazansaydı diye haykıran bir dinci bu... Üstünde tek satır bile yazmaya değmez, bu forumda da hiç ciddiye alınmaz ama başlığı açan pislik yine de şansını denemiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ateyizreis yazdı:

Adam sonuçta Müslüman, Hilafet taraftarı olması Atatürk düşmanı olması normal değil mi?  Tamam da bunu her konuşmasında söylüyor zaten. Televizyondaki programlarında bile söyledi bunu. Cevap bence bu olamaz. Kemalistler bence korkuyor bu adamdan. Kemalist bir tarihçiyle uzun uzun  tartışıyor. Pek öyle durmuyor. Adam kendi savlarını savunamıyor bile.

Efendim

Zırvalarınıza tek tek cevap yazayım. 

Alıntı

Adam sonuçta Müslüman, Hilafet taraftarı olması Atatürk düşmanı olması normal değil mi?

Bütün müslümanlar hilafet taraftarı ve Atatürk düşmanı olsaydı Mustafa Kemal'i asmaları gerekirdi. 

Alıntı

Kemalistler bence korkuyor bu adamdan.

Öncelikle Kemalizm diye bir tarikat yoktur. Bunu unutun. Siz de anladığım kadarıyla Mustafa Kemal cahili bir insansınız. Bakın: 

Dünyadaki bütün zorba ve iz bırakmış diktatörlerin bir doktrini vardı. Önce doktrin yazılır, sonra da icra edilirdi. Bu konuda Mustafa Kemal bir ilk olarak, doktrin yazmamış bir diktatördür. Çevresindeki insanları tek tek dinler, kararını verir ve uygular.

Mustafa Kemal gibi aydınlık bir insanın kararlarının gericilere zorbalık hissi vermiş olması normal değil mi? 

350198536_greywolf.JPG.3093a099cd4aaeb38e06333e9dc296c5.JPG

Mustafa Kemal bütün gerici itleri toplayıp astırmıştır. Hem de bu zavallıların asılacağı gece balo gecesi düzenletmiştir. 

Bu ülkenin örümcek kafalıları geberirken, o dans etmiş, eğlenmiş, gülmüş ve zaferini kutlamıştır. 

Sizce bu gericilerin korkması lazım değil mi Mustafa Kemal'den? 

Bunun tam tersinin olması ancak cahil cesaretidir.

Alıntı

Kemalist bir tarihçiyle uzun uzun  tartışıyor. Pek öyle durmuyor. Adam kendi savlarını savunamıyor bile.

Efendim

Bu cinlerle konuşan bunak hangi tarih ödülünü almış? 

Hangi önemli dergide hangi makaleyi yayınlamış? 

Bunun yavelerini her aklı başında olan insan düzeltmeye çalışmak zorunda mı? 

Saygılarımla

tarihinde EnverPasa tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, ateyizreis said:

Adam "M.Kemal Müslüman değildi" tarih tezini savunuyor. Kemalistler Atatürk'ü dindar bir Müslüman olarak gösteren Sinan Meydan'ı baş tacı yapıp Kadir Mısıroğlu'nu eleştirmelerinin nedenleri nelerdir???

Atatürk müslümanlara gereğinden çok fazla saygı göstermiştir. Yani, bir müslümanın, Atatürk'ün müslümanlara yaklaşımına Stalin kıvamında bir yer biçmesi son derece isabetsiz. Atatürk, İslam'a konjonktürel budamalar yapmıştır. Köklü olarak İslam'ı elden geçirmemiştir. İslam'a karşı pragmatik de yaklaşmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı eliyle devlet sünniliği modeli yaratması da buna ilişkin bence. İçsel görüşünün ne olduğu çok önemli değil yani. Uygulamada politikalarını din karşısında nerede konumlandırdığıdır asıl değerlendirilmesi gereken. Dinden bağımsız eğitim zamanla dinin belirleyiciliğini ortadan kaldırır diye düşündü ağırlıklı olarak kanımca. Laikliğin böyle kökleşeceğini düşünüyordu. Laiklik iyi kötü kökleşti de aslında.

Sinan konusuna hiç girmiyorum, onu kemalist arkadaşlar kendi değerlendirsin.

Fesliyi Atatürk'ten söz ederken izlemeyi çok seviyorum. Küfür etmek isteyip de etmeden saygılı konuşmaya çalışması çok komik geliyor. Hahahaha Dur bir doz açıp izleyeyim şunu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, isabettin yazdı:

Sen burada neden pek sevilmiyorsun Tenten?

Sevmeyenlere sorsan daha iyi olur.

Bağnaz oldukları için sağlıklı düşünemiyorlar.

sevmemeleri daha iyi.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 25.10.2018 at 11:03, teknisyen yazdı:

Arada sırada doğruları söylediği için sevmiyorlar.:)

Doğru neyi söylemiş yunan anamızı bacımızı becerseydi keşke biz şeriyatmızı yaşasydık diyen gavatın nesi doğru.

tarihinde güven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, güven yazdı:

Doğru neyi söylemiş yunan anamızı bacımızı becerseydi keşke biz şeriyatmızı yaşasydık diyen gavatın nesi doğru.

Bunlar aklı sıra  laf sokmaya çalışıyorlar.Nereden saldırabilirz diye kara kara düşünüyorlar. :D 

Bizim kadir mısıroğlu denen iti sevmememizin sebebi Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olmasıdır.Kendisi tarihi çarpıtan bir yalancıdır.

tarihinde quayz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, quayz yazdı:

Bunlar aklı sıra  laf sokmaya çalışıyorlar.Nereden saldırabilirz diye kara kara düşünüyorlar. :D 

Bizim kadir mısıroğlu denen iti sevmememizin sebebi Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olmasıdır.Kendisi tarihi çarpıtan bir yalancıdır.

İslamın temeli gavatçıkltır nisa 15 ayetin kimse açıklmasını yapmadı. Muhmmed 1 ayrılığına dayanamayıp aişenin eyet yazmış sadece bir ay yahu  neyse ağzımı bozmak istemiyorum bunların ataları ademdin çocukları enset ilişkiden üremişler. Lut nuh peygamberide karıştırsam işin içinden çıkımaz. Bu ayet tam tescili pezevebkliktir. Bize uymaz biz türk miletine bir numara fazla gelir . birde kendini müslüman sanananlara lafın bitiyi yerdir O kendini araoca görüyor ama nasıl müslüman olduğunu okumazlar çok zor zahmetli iştir. Amama duvara asıpta hiç okumdıkları kuran  zor gelmez çünkü okumuyorlar. Muhmmede inen kuranı mhmmed görmedi azarile arası bozuldu sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, güven yazdı:

İslamın temeli gavatçıkltır nisa 15 ayetin kimse açıklmasını yapmadı. Muhmmed 1 ayrılığına dayanamayıp aişenin eyet yazmış sadece bir ay yahu  neyse ağzımı bozmak istemiyorum bunların ataları ademdin çocukları enset ilişkiden üremişler. Lut nuh peygamberide karıştırsam işin içinden çıkımaz. Bu ayet tam tescili pezevebkliktir. Bize uymaz biz türk miletine bir numara fazla gelir . birde kendini müslüman sanananlara lafın bitiyi yerdir O kendini araoca görüyor ama nasıl müslüman olduğunu okumazlar çok zor zahmetli iştir. Amama duvara asıpta hiç okumdıkları kuran  zor gelmez çünkü okumuyorlar. Muhmmede inen kuranı mhmmed görmedi azarile arası bozuldu sanırım.

Kadir Mısırlıoğlu denen köpek itin acı çekerek geberemeyişini görürüz umarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, güven yazdı:

Konu  başlığı ne sen ne yazıyorsun.

Kemalistlerin savunduğu  sinan meydan  mustafa kemal müslüman diyor.

Düşman oldukları kadir mısıroğlu mustafa kemal  ateist diyor.

Kemalistler doğru  söyleyeni sevmiyorlar.

Anladın mı şimdi.

Namık kemal zeybekde mustafa kemal evliya diyor.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş